Żeglarstwo: Dyskwalifikacja zamiast mistrzostwa Polski w klasie 505

Jakub Pawluk oraz Marcin Józefowski, reprezentujący barwy Legii i Spójni Warszawa z powodu dyskwalifikacji zajęli dopiero 32. miejsce na żeglarskich mistrzostwach Polski w klasie 505. Gdyby nie dyskwalifikacja, warszawscy sternicy zdobyliby mistrzostwo Polski, bowiem po 10. wyścigu, 3-dniowych zawodów w Gdyni, para Pawluk/Józefowski plasowała się na miejscu trzecim w stawce 34. ekip, i na 1. miejscu wśród Polaków.

Bezkonkurencyjni byli Agnieszka Skrzypulec i Holger Jess z Pogoni Szczecin, którzy wygrali 9. wyścigów, nie przystępując już do ostatniego, który nic nie mógł zmienić w końcowej klasyfikacji. Oficjalnie tytuł mistrza Polski przypadł Mateuszowi Jurze i Bartoszowi Chrołowi z AZS-u SGH Warszawa.