Legia Warszawa - SSC Napoli - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Patriotyczne oprawy kibiców Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa nie będzie zaskoczona karą od UEFA za oprawę, która została zaprezentowana podczas rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Komisja Dyscyplinarna będzie rozpatrywała sprawę w czwartek, w dniu pierwszego meczu z Sheriffem Tiraspol.

W ostatnich dniach prezes Legii Dariusz Mioduski uczestniczył z ramienia ECA w spotkaniach z klubami z południowego wschodu i centralnej Europy. - Oprawa była szeroko komentowanna przez kluby w bardzo pozytywny sposób. Natomiast oficjele powiązani z UEFA byli już mniej pozytywni. Doceniali oprawę, ale mówili: "UEFA Was ukarze". Sam jestem ciekawy jak sprawa zostanie załatwiona, bo nie europejska centrala nie ma z tej sytuacji dobrego wyjścia - powiedział Mioduski.

- Nikt nie pomyślał, że oprawa może być odebrana w aż taki sposób, tym bardziej, że przedstawiała fakty. Wcześniej jakiekolwiek polityczne treści były karane, a teraz w regulaminie jest zapis o tzw. "illicit banner", czyli takim transparencie, który prowokuje. Pytanie jest jednak takie: do czego to prowokowało? Nie graliśmy przecież nawet z drużyną niemiecką... Nie będziemy się mieszać w politykę, bo to nie jest rolą klubu. Legia ma być miejscem, które jednoczy, a nie dzieli. Fakty są jednoznaczne, ale pytanie jak UEFA do tego podejdzie. Wydaje mi się, że będzie chciała coś z tym zrobić i znajdą na to paragrafy - uważa prezes stołecznego klubu.

Oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców odbiła się echem na całym świecie, warto więc przypomnieć, że fani Legii od wielu lat w efektowny sposób oddają hołd Powstańcom Warszawskim. Co więcej to przecież kibice z Łazienkowskiej od wielu lat aktywnie biorą udział we wszelkich uroczystościach rocznicowych, pomagają Powstańcom i dbają by pamięć o Bohaterach przetrwała. Niemal setkę artykułów, które opublikowaliśmy na naszych łamach znajdziecie tutaj. Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmy z oprawami patriotyczno-powstańczymi, które zaprezentowane były przez legionistów w ostatnich latach:

02.08.2006 - Oprawa na meczu z FH Hafnarfjoerdur
fot. Mishka / Legionisci.com

02.08.2012 - Oprawa na wyjazdowym meczu z SV Ried

fot. turi / Legionisci.com

28.09.2013


02.03.2014


02.08.2014


27.09.2014


01.03.2015


02.08.2017


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Krzeszczu - 16.08.2017 / 12:27, *..60

@ oficjalna delegacja legijnych weteranów , 15.08.2017 23:30:23 - *.centertel.pl:

Naprawde bardzo dobry pomysl!

odpowiedz
Janosik - 16.08.2017 / 09:30, *..play-internet.pl

Mafia z uefy i tak zrobi co będzie chciała!Niestety nie mamy swojego przedstawiciela w tej mafi, i dlatego będà nas karać za byle co.Świnie długo będà pamiętać.

odpowiedz
Exe.rar - 16.08.2017 / 06:59, *..dynamic.chello.pl

A czy flagii Grecji na meczu APOELu to nie manifestacja polityczna?

odpowiedz
oficjalna delegacja legijnych weteranów - 15.08.2017 / 23:30, *..centertel.pl

Zatrudnić kilku Powstańców na umowę zlecenie żeby osobiście przekazali karę w siedzibie UEFA. Weterani będą mieli fajna wycieczkę a zachodnia Europa ból dupy;)

odpowiedz
do Mokurs - 15.08.2017 / 20:05, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

o ile mnie pamięć nie myli to 2003. To był początek ustawiania zniczy PamiętaMY pod miejscami pamięci w całej Warszawie i okolicach. Rozdawane były pod wejściem na Krytą przy kasach.

odpowiedz
erk - 15.08.2017 / 19:31, *..play-internet.pl

pieniądze należy przekażć żyjącym UCZESTNIKOM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO ,a oni przeleją kwotę kary z odpowiednią adnotacją . Rozpowszechnić w mediach.

odpowiedz
Mokurs - 15.08.2017 / 17:46, *..dynamic.siol.net

Czy ktoś pamięta w ktorym roku po raz pierwszy w sprzedazy pojawily sie koszulki rocznicowe? I moglby podeslac pierwszy wzor?

odpowiedz
Saska (L) Kępa - 15.08.2017 / 16:02, *..dynamic-ww-12.vectranet.pl

Powinniśmy dalej robić swoje. W czwartek na meczu z Sherrifem powinna być kolejna patriotyczna oprawa o zwycięstwie nad ruskim w 1920 r. Cześć i chwała bohaterom!!!

odpowiedz
Andy2009 - 15.08.2017 / 15:59, *..dynamic.chello.pl

Oprawa była wspaniała !
Ale - dura lex sed lex !!!
Dlatego kara pewnie będzie choć mam nadzieję,że symboliczna !
Bo to nie jest tak,jak sugeruje niejaki Krzeszczu,że to lewackie działanie - bo przestrzeganie prawa to czysty KONSERWATYZM !!!

odpowiedz
Cała Legia do Sulejówka na mecz - 15.08.2017 / 15:09, *..centertel.pl

CAŁA LEGIA DO SULEJÓWKA NA MECZ PRZYJAŹNI Z VICTORIA SULEJÓWEK I WSZYSCY JEDZIEMY DO SULEJÓWKA BRACIA I SIOSTRY LEGIONIŚCI .....

Mecz Przyjaźni Sulejówek Victoria Legia Warszawa
Kibice Victoria Sulejówek i Legioniści ........
18.08.2017 rok, godzina 19:00.
Victoria Sulejówek - Legia II
Bilety pod numer Telefon: 505 187 720
Od jutra można dzwonić i jest sprzedaż biletów na Stadionie w Sulejówku Victoria i bilety po 10 zł na mecz Victoria Sulejówek - Legia Warszawa II.

odpowiedz
Jurek - 15.08.2017 / 14:59, *..play-internet.pl

Była jeszcze kartoniada z Piłsudskim na starym stadionie i "Honorem Leguonisty zwycięstwo w walce" na finale PP

odpowiedz
EDEK - 15.08.2017 / 14:55, *..adsl.inetia.pl

Jeśli UEFA ukarze przyzna że neguje napis pod oprawą, a tym samym nazizm. i gdzie tu "RESPECT UEFA".

odpowiedz
(L) - 15.08.2017 / 14:33, *..dynamic.gprs.plus.pl

Oj zabolało ich ostatnia oprawa. Dziadek z Wehrmachtu zabolał

odpowiedz
O - 15.08.2017 / 14:32, *..dynamic.chello.pl

W razie kary, proszę o podanie konta na zbiórkę kasy.

odpowiedz
Piotr - 15.08.2017 / 14:14, *..250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Oprawa była mocna, ale co to ma wspólnego z futbolem. Nie potępiam twórców ale wydaje mi się że nie jest to miejsce do takich manifestacji.

odpowiedz
TeDe - 15.08.2017 / 14:08, *..dynamic.chello.pl

i ból dupy na UEFA... Ale co złego zrobiła UEFA?
Jest przepis, który zakazuje tego typu oprawy? JEST

Co zrobiły nasze mądre władze? Wystąpiły do UEFA o zgodę na oprawę o treści patriotycznej i niezwykle ważnej dla nas miasta i kraju? NIE
Ciężko było się domyślić - Warszawa, sierpień, rocznica wybuchu... chyba każdy kibic spodziewał się nawiązania do roku '44...

odpowiedz
Grrrr - 15.08.2017 / 14:07, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A jak się ma do patriotycznych opraw wilczy hak z flagi WL?toż to symbol ukraińskich morderców?ich też gloryfikujemy?

odpowiedz
Ale jaja - 15.08.2017 / 13:54, *..skranetcan.pl

Uefa chciałaby aby nasza historię kraju zaklamywano bo cały świat się wstydzi teraz za to ze Polskę zostawili samą sobie

odpowiedz
Jasio do redakcji - 15.08.2017 / 13:43, *..dynamic.telkab.pl.pl

Do redakcji: A gdzie oprawa patriotyczna oprawa "Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste" ???

Chyba zapomnieliście o czymś.

odpowiedz
Krzeszczu - 15.08.2017 / 12:40, *..60

Juz raz mowilem, kiedys nas mordowali niemcy, a teraz w nagrode za to dostajemy kare.

Poprawnosc Polityczna rozwala zdrowy rozsadek wszelaka milosc patryjotyczna.
Nic sie lewactwu nie podoba, wszelkie proby wlasnego myslenia tepia na kazdym kroku.
Co za czasy...

odpowiedz
Roman - 15.08.2017 / 12:21, *..dynamic.gprs.plus.pl

...karę, dokonasz gigantycznej wpłaty na ew. zbiórkę...

odpowiedz
Roman - 15.08.2017 / 12:17, *..dynamic.gprs.plus.pl

A ja chcę oficjalnych przeprosin od UEFA i ew. odszkodowania za niesłuszne wszczęcie postępowania! Ale chcieć To sobie można, a nadziei na to nie mam żadnej, za stary jestem na takie fantazje ;) A swoją drogą Dicksonku, dziwnie podejrzane masz marzenia... jestes z kamiennej albo GW, ew. od Palikota???

odpowiedz
Roman - 15.08.2017 / 12:00, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dickson Chotowski, mam nadzieję, że jak masz nadzieję na gigantyczną

odpowiedz
Polak Katolik - 15.08.2017 / 11:50, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

jak niemcy z dortmundu i monachium wywieszają "refugees welcome" to kary nie dostają....

odpowiedz
Dickson Chotowski - 15.08.2017 / 11:32, *..range86-153.btcentralplus.com

Mam nadzieje ze kara bedzie gigantyczna zeby caly swiat o tym mowil. Nie chce niskej kary bo to oznacza koniec dyskusji. F**k uefa !!

odpowiedz
Pio - 15.08.2017 / 11:28, *..play-internet.pl

Uefą trzęsą niemiaszki tak jak i UE więc coś przyłozą.jednak ta oprawa była bezcenna i dotarła do ludzi na całym świecie.miedzy innymi taki był plan i napis po angielsku.a lewactwo również w Polsce ( lisienko) boli że ktoś o tym wspomina, pamięta i wskazuje prawdziwych oprawców

odpowiedz
tomiacab do Sir Alex - 15.08.2017 / 11:21, *..76

Święta racja

odpowiedz
Sir Alex - 15.08.2017 / 10:31, *..centertel.pl

Jesteśmy karani za to, że głośno mówimy o naszej, polskiej historii. Bandyci z UEFA.

odpowiedz