Legia Warszawa - SSC Napoli - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Patriotyczne oprawy kibiców Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa nie będzie zaskoczona karą od UEFA za oprawę, która została zaprezentowana podczas rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Komisja Dyscyplinarna będzie rozpatrywała sprawę w czwartek, w dniu pierwszego meczu z Sheriffem Tiraspol.

W ostatnich dniach prezes Legii Dariusz Mioduski uczestniczył z ramienia ECA w spotkaniach z klubami z południowego wschodu i centralnej Europy. - Oprawa była szeroko komentowanna przez kluby w bardzo pozytywny sposób. Natomiast oficjele powiązani z UEFA byli już mniej pozytywni. Doceniali oprawę, ale mówili: "UEFA Was ukarze". Sam jestem ciekawy jak sprawa zostanie załatwiona, bo nie europejska centrala nie ma z tej sytuacji dobrego wyjścia - powiedział Mioduski.

- Nikt nie pomyślał, że oprawa może być odebrana w aż taki sposób, tym bardziej, że przedstawiała fakty. Wcześniej jakiekolwiek polityczne treści były karane, a teraz w regulaminie jest zapis o tzw. "illicit banner", czyli takim transparencie, który prowokuje. Pytanie jest jednak takie: do czego to prowokowało? Nie graliśmy przecież nawet z drużyną niemiecką... Nie będziemy się mieszać w politykę, bo to nie jest rolą klubu. Legia ma być miejscem, które jednoczy, a nie dzieli. Fakty są jednoznaczne, ale pytanie jak UEFA do tego podejdzie. Wydaje mi się, że będzie chciała coś z tym zrobić i znajdą na to paragrafy - uważa prezes stołecznego klubu.

Oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców odbiła się echem na całym świecie, warto więc przypomnieć, że fani Legii od wielu lat w efektowny sposób oddają hołd Powstańcom Warszawskim. Co więcej to przecież kibice z Łazienkowskiej od wielu lat aktywnie biorą udział we wszelkich uroczystościach rocznicowych, pomagają Powstańcom i dbają by pamięć o Bohaterach przetrwała. Niemal setkę artykułów, które opublikowaliśmy na naszych łamach znajdziecie tutaj. Poniżej prezentujemy zdjęcia i filmy z oprawami patriotyczno-powstańczymi, które zaprezentowane były przez legionistów w ostatnich latach:

02.08.2006 - Oprawa na meczu z FH Hafnarfjoerdur
fot. Mishka / Legionisci.com

02.08.2012 - Oprawa na wyjazdowym meczu z SV Ried

fot. turi / Legionisci.com

28.09.2013


02.03.2014


02.08.2014


27.09.2014


01.03.2015


02.08.2017


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.