fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

UEFA chce ukarać Legię za oprawę!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie dotyczące meczu Legia Warszawa - FK Astana, który rozegrany został w środę przy Łazienkowskiej. Zarzuty wobec Legii obejmują: niedozwolony transparent oraz zablokowane schody. Sprawa zostanie rozpatrzona 17 sierpnia.

Artykuł 16 regulaminu dyscyplinarnego UEFA punkt 2 e) mówi o tym, że klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców:

e) użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.

W październiku 2015 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę 25 tys. euro za transparent, który zawisł w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Kibice Legii wywiesili w Herning płótno z hasłem "Europe wake up".

W 2012 roku Warszawski klub zapłacił 30 tys. euro za wywieszenie na sektorze transparentu towarzyszącego oprawie upamiętniającej Powstanie Warszawskie - "We wanted to be free and we owe our freedom to nobody". Wówczas europejska centrala argumentowała decyzję, że "nie chce promować żadnych politycznych ani historycznych treści, ponieważ nie pasują one do organizowanych przez UEFA wydarzeń sportowych".


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (134)

+dodaj komentarz
Adam - 07.08.2017 / 19:07, *..130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chaniba i wstyd dla UEFA. Historia i bochaterstwo jest najważniejsze. Legia przynajmniej nie zapomniała o swoich bochaterach a teraz pasowało im pomòc. Władze polskie już powiny włączyć się do obrony legi. Szarpie się naszą Ojczyzne a my nic. Przekaz bardzo dobry i chyba najlepszy w tym dniu. Cały świat niech się dowie kto wyrządzi tyle zła i żeby nie było za chwile że Auschwiz to był polski obòz i polacy je wymyślili. Akcja bardzo dobra. Legia powina zwrucić z tym problemem do Prezydenta, rady ministròw jak i prezydenta Warszawy. Jedno jest tylko porażające kibice z całej piersi śpiewają hymn a piłkarze latają po boisku wstyd. Hymn to nie piosenka o dupie marynie tylko pieśń reprezentacyjna ktòrą się śpiewa w postawie na baczność. Kibice pięknie zasipiewaliście żeby tak hymn nasz piękny i wspaniały był śpiewany 11 listopada to było by pięknie. Do Was ta prośba. Przyjdzicie w święto niepodległość pod gròb nieznanego żołnierza i tak zaśpiewajcie. Kombatantą będzie aż miło i nam. Zaśpiewaliście jak prawdziwa armia. Brawo. Dziękujemy Wam za tą akcję. Bòg, honor, ojczyzna to nasze moto. Cześć i chwała bohaterą. Legia brawo patryjoci.

odpowiedz
Jo - 06.08.2017 / 22:18, *..123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Idioci. Spoko skoro muszą(bo ja tak to odbieram jeśli chodzi o to postepowanie), to niech rozpatrzą i pogrożą palcem. I koniec. Zero kar dla Legii za tak piękny gest

odpowiedz
lukasz - 06.08.2017 / 22:05, *..pppoe.covernet.pl

UEFA - Uwłaczająca Europie Faszystowska Agencja

odpowiedz
Józek - 06.08.2017 / 10:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wielkie uznanie i szacunek dla takiej postawy.
Myślę ,że Listkiewicz,Boniek itd.nie pozwolą na dalsze POniewieranie Polski

odpowiedz
as - 06.08.2017 / 10:30, *..adsl.inetia.pl

Niemcy dalej dominują w europie, mają swoich ludzi w najważniejszych strukturach europejskich , my tak naprawdę dalej jesteśmy w stanie wojny , ten dyktat skonczy sie jak Polska bedzie silna z silną własną gospodarką produkcyjną wtedy będą się z nami liczyć .

odpowiedz
Wojtek - 05.08.2017 / 22:35, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Spier...... Od Legii Junker i Timermans Wypier....

odpowiedz
Krzeszczu - 05.08.2017 / 21:28, *..cust.bredband2.com

@ olszaI: szacun!

odpowiedz
olszaI - 05.08.2017 / 20:33, *..play-internet.pl

Kibicuję Wiśle Kraków mozemy się nie lubieć ale za oprawę szacun !!! Jak będzie dla Was kara to dołożę coś od siebie i myślę że niejeden Wiślak to zrobi.

odpowiedz
al - 05.08.2017 / 19:47, *..101

Jak powinniśmy odpowiedzieć:
1)pisać do Bońka, żeby zareagował na to
2)przestać oglądać relację z i chodzić na mecze rozgrywek organizowanych przez UEFA
3)nie kupować, rzeczy związanych z tymi rozgrywkami i z logo uefa
4)i ogólnie nie interesować się tymi rozgrywkami.

odpowiedz
Krzeszczu - 05.08.2017 / 19:15, *..cust.bredband2.com

Powtarzam: czy nie mozna by wytoczyc tej srUEFA jakiejs sprawy? Nie wiem, o znieslawienie, wszystko jedno, pozwac ten lewacki bajzel przed jakis sad. Najlepiej polowy.
Nie ma wsrod kibicow Legii zadnych adwokatow ktorzy mieli by ochote na to jakos spojrzec?

odpowiedz
kosachicago - 05.08.2017 / 19:02, *..20

Czy zaden prawnik nie MA jaj zeby postawic sie tym lewackim ciolom

odpowiedz
Sebix - 05.08.2017 / 17:19, *..adsl.inetia.pl

A ja się pytam od kiedy Kazachstan leży w Europie? Czy szmatlawce z uefy dostają siano od nich żeby grały w Europie??

odpowiedz
Otwock - 05.08.2017 / 17:17, *..play-internet.pl

Niech nas pocaluja

odpowiedz
dominoBBH - 05.08.2017 / 15:18, *..centertel.pl

FUCK uefa Mafia!!! My Kibice Legii jesteśmy nie do złamania! Zawsze będziemy mówić to co chcemy i jak jest ! Nasze oprawy zawsze trafione w 10! 100% poparcia dla NS robicie mega robotę! Dziękuję Ci Tato że jestem Legionistą!!!! PamiętaMy 1944!!!

odpowiedz
Paweł - 05.08.2017 / 14:32, *..centertel.pl

Wielkopolska Was wspomoże. CHWP!!!

odpowiedz
maestro - 05.08.2017 / 14:23, *..dynamic.chello.pl

ot , czego się spodziewać po tych skurv.....ch :(

odpowiedz
Narodowiec - 05.08.2017 / 12:50, *..130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Widać ze zachód macza palce też w tej po*ebanej srUEFIE.

odpowiedz
(L)egia to my - 05.08.2017 / 12:28, *..bb.sky.com

Za zadne skarny bym sie nie spodziewal ze za historie idzie Kara

Obalic UEFA

odpowiedz
Artec - 05.08.2017 / 11:59, *..dynamic.chello.pl

Rzecz się tyczy zasadniczo jednego wyrazu w tym transparencie. Gdyby zamiast Niemców byli hitlerowcy nie byłoby tematu. A tak będzie kara na pewno bo w tej zasranej organizacji najwięcej urzęduje szwabów

odpowiedz
K(L)anik - 05.08.2017 / 11:48, *..103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zaraz zaraz, a transparenty z treścią Refugees Welcome na Bayernie, to nie polityka, a cze fujary na innych stadionach, to pies? Doniósł jakiś lewak, pewno Rafał Gaweł z ośrodka monitorowania rasizmu, tylko nie komunizmu, czy innego badziewia. Srantifa z Fare też pewno się dołożyła. Michnik-Szechter z radości pewno kleksa puścił. Lewactwo to robactwo!

odpowiedz
M - 05.08.2017 / 11:43, *..31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czytam drugi raz i stwierdzam że to pomyłka według mnie chodzi o nagrodę taką europejską.. Cezary, Lwy itp

odpowiedz
tom67 - 05.08.2017 / 11:13, *..bb.sky.com

Jeśli nas ukarzą, to powinniśmy dać uefie jakiś odpór, np. zarzucić ich emailami, listami itp.; a może ktoś ma lepszy pomysł?

odpowiedz
Dariusz - 05.08.2017 / 10:53, *..red-83-37-10.dynamicip.rima-tde.net

Piekna, prawdziwa, wzruszająca, pouczająca oprawa meczu Legii. Za co Bardzo, Bardzo Dziękuje wszystkim organizatorom tego wydarzenia.
Komuniści nas nie złamali, a co dopiero jakas tam uefa.
Polacy nigdy nie zapomną o barbarzyństwie Niemców i nikt tego nie jest w stanie zmienic. Koniec kropka.

odpowiedz
ja - 05.08.2017 / 10:45, *..dynamic.chello.pl

Kara za pokazanie prawdy?

odpowiedz
fantom - 05.08.2017 / 10:07, *..dynamic.chello.pl

@towar macany nie podlega reklamacji - swietny pomysl, pozdrowki.

odpowiedz
L - 05.08.2017 / 09:05, *..dynamic.chello.pl

Uefa wyczula znowu pieniazki , szczerze ktos powinien w koncu tupnac noga i zespoly powinny wychodzic z tych rozgrywek .

odpowiedz
towar macany nie podlega reklamacji - 05.08.2017 / 08:40, *..7

Proponuję zrobić z tego marketingowy happening, który spowoduje jeszcze raz że im bardziej nam teraz dołożą tym my większe przesłanie przygotujemy dla świta kto rozpoczął wojnę i kto jest odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków.

odpowiedz
Arturro001 - 05.08.2017 / 07:39, *..tbcn.telia.com

#wolność #słowa #FUCKuefa #uefaMAFIA

odpowiedz
Kamień - 05.08.2017 / 07:37, *..dynamic.chello.pl

Już Krzysztof Stanowski na twitterze zapowiedział, że zrobi ogólnopolską zrzutkę, aby klub nie zapłacił nawet złotówki...

odpowiedz
Tolo - 05.08.2017 / 07:24, *..125.sta.wbroadband.net.au

Ha,Ha. To bedzie nie tylko przeciwko Legii ale wszystkim Polakom. Niech tylko naloza. To jeszcze bardziej naswietli na swiat prawde historyczna.

odpowiedz
kibic - 05.08.2017 / 06:38, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Za transparent nas nie ukarzą bo nie mają podstaw prawnych a jeśli to zrobią to będzie zwykłe krętactwo i złośliwość aby nam dokopać . Natomiast odbiją sobie za zablokowane schody i to z nawiązką i tu niestety będą mieli podstawę .

odpowiedz
vito - 05.08.2017 / 04:44, *..home.cgocable.net

Od prawie 30 lat mieszkam w Toronto w Kanadzie. Juz jako malolat chodzilem na kazdy mecz Legii. Teraz od lat moge ogladac kazdy mecz Legii w TV. Nawet nie wyobrazacie sobie jakie to jest uczucie jak w czwartek po meczu w robocie Kanadyjczycy podchodza I gratuluja oprawy, ktora rowniez tutaj byla pokazana w glownych mediach-"great job, what a show"itd. Dlatego dzieki z calego serca dla NS. W przypadku ewentualnej kary uefa naturalnym odruchem powinna byc zrzuta, w ktorej I my tutaj w Kanadzie chcemy uczestniczyc-jest nas tutaj prawie million. Dlatego kochani zalozcie jakies konto,za posrednictwem ktorego bedziemy mogli rowniez dorzucac sie do puszki na kolejne oprawy. Pelen szacun I keep up the fantastic job!

odpowiedz
Gepetto - 05.08.2017 / 02:55, *..play-internet.pl

Teraz zrobić coś o multi kulti, a szczególnie jak u nas z tymi rtmi ... wschodnimi sąsiadami, jak odbierają czystymi rękami Naszym rodakom na Naszej ziemii chleb, a później coś w stylu f.c. u.f. (o ile nasi kopacze przejdą lepszych szeryfów)

odpowiedz
eLka - 05.08.2017 / 02:54, *..internetia.net.pl

Stano uruchomił zbiórkę:

https://twitter.com/K_Stanowski/status/893497516485988352

A swoją drogą można to świetnie marketingowo wykorzystać aby opowiedzieć światu o PW44.

odpowiedz
Sakstus - 05.08.2017 / 01:06, *..58

Zawsze można zmienić UEFA na inną organizację, skoro azjatyckie kluby grają w Europie, to możemy odwrócić tendencje, zwłaszcza że pamięć historyczna jest jest dla UEFy czynem karalnym, a może samo powstanie było nielegalne?
Jak tak mogliśmy, Niemcy sobie nas spokojnie okupowały, organizowały łapanki i masowe egzekucje ludności cywilnej, a my ośmieliliśmy się zorganizować powstanie!
Jak tak dalej pójdzie, to śpiewanie narodowego hymnu będzie także zakazane, bo to akt polityczny, w dodatku w jego słowach ukryta jest szabla, którą odbierzemy to co nam zabrano przemocą.
A tak swoją drogą zastanawiam się dlaczego na stadionie Arab z pieluchą na głowie jest tolerowany przez piłkarskie władze międzynarodowe, przecież to także manifestowanie swojej religii w najczystszej postaci.

odpowiedz
jo - 05.08.2017 / 00:15, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Po raz kolejny MAFIA UEFA...

odpowiedz
Arek - 05.08.2017 / 00:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Właśnie o to chodzi, że oni bardzo dobrze wiedzą, co znaczył ten transparent. I jeszcze ta akcja z tymi Żydkami. To wszystko zostało nagłośnione dzień po tej oprawie. Przypadek? nie sądzę.

odpowiedz
kuba - 05.08.2017 / 00:10, *..dynamic.chello.pl

Widać Niemcy nie śpią...

odpowiedz
michko77 - 05.08.2017 / 00:03, *..60.ipv4.supernova.orange.pl

co za k.....y ch. .. e je....e bo sam pojde n .....e im. a inaczej.niwiedza i glupota naiwna kieruje ich na takie toty

odpowiedz
bdbd - 04.08.2017 / 23:52, *..dynamic.chello.pl

A czy ajax dostal kare za rzucanie rac w inny sektor?

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 04.08.2017 / 23:28, *..53.threembb.co.uk

Jest proste wyjscie z tej sytuacji jesli dostaniemy kare finansowa.. Klub powiniem wypuscic serie produktow z wizerunkiem oprawy i zaczac sprzedaz! Ceny powinny byc lekko zawyzone ale przekaz jasny, ze caly dochod zostanie spozytkowany na zaplacenie kary! Koszulki rozchodzilyby sie jak cieple buleczki!!! Mozna zrobic kalendarze, wlepki, kubki i co tylko wyobraznia podpowie! Kase zebraloby sie szybko a przy okazji wsparlibysmy polityke historyczna! Nie moge sluchac tego belkotu o pokrzywdzonych niemcach i okropnych nazistach! Oprawa byla kapitalna!!! :o)

odpowiedz
Kieł - 04.08.2017 / 23:17, *..127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nowoczerwoni wszędzie wietrzą lewackie spiski, hehe.
Ludzie, ogarnijcie się. To była piękna, patriotyczna oprawa na czasie, a UEFA niech sobie karze jak chcę, ma do tego prawo. Najwyżej się zbłaźni. Przekaz poszedł w świat i o to chodziło.
Weźcie już skończcie z tym pieprzeniem o lewakach bo to już jest żałosne. Już i tak powoli okazuje się, że cały świat jest zły i lewacki a tylko nasza Polska jest wspaniała, nielewacka i stoi na straży wartości. I zbawi świat rękoma komunistycznego prokuratora Piotrowicza. Nie widzicie, jakie to absurdalne? :D

odpowiedz
ja - 04.08.2017 / 23:08, *..19-1.cable.virginm.net

sory Hans Lis jest zniesmaczony

odpowiedz
@xaxa - 04.08.2017 / 23:01, *..dynamic.chello.pl

taaa, żadnej polityki? uefa niejednokrotnie nie dostrzegała komunistycznych i lewackich symboli na stadionach. Ns to są ślepi.

odpowiedz
Lfan - 04.08.2017 / 22:59, *..dynamic.chello.pl

cała Polska chce się zrzucić na karę dla Legii więc powinniśmy zrobic jakąś oficjalną zrzutke i dać nr konta

odpowiedz
Matus007 - 04.08.2017 / 22:52, *..play-internet.pl

prawda boli ... taka prawda

odpowiedz
R - 04.08.2017 / 22:51, *..45.domynet.pl

"...polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub prowokacyjne."
Czysty fakt historyczny nie wpisuje się w żaden z tych przymiotników

odpowiedz
P... - 04.08.2017 / 22:46, *..free.aero2.net.pl

Gdyby w 44' ludobójstwa na cywilnej ludności Warszawy dopuścili się Białorusini czy Ukraińcy to pokazanie tego plakatu nie budziłoby kontrowersji. Więcej, gremia zarządzające sportem pokazałyby takie działania jako warte wspierania bo jest to przejaw walki z rasizmem, który doprowadził do utraty życia 6 -7 mln ludzi.

Problem polega na tym, że za zbrodnią II Wojny Światowej stoi największa i najbogatsza gospodarka Unii Europejskiej.

Z tego co czytam to większość zachodnich gazet jednak dała w nagłówkach artykułów słowo Naziści a nie Niemcy. Można się zastanawiać dlaczego. Moim skromnym zdaniem dlatego, że to właśnie niemieckie firmy trzymają w łapie media i reklamy i nikt im nie podskoczy, a prawdę historyczną zachód ma w d... Przykre, ale takie są fakty.
ps. nie znam się na piłce i nie jestem kibicem. Jednak gdy ta UEFA czy FIFA nałoży karę na wasz klub proponuję narodową zbiórkę publiczną na opłatę kary. Sam dołożę skromną złotówkę. Jeśli będą nas miliony, tym gestem wykpicie tę organizację.

Gratuluję dobrego pomysłu na pokazanie prawdy historycznej.

odpowiedz
Stefan - 04.08.2017 / 22:31, *..dynamic.gprs.plus.pl

Je...ać tą suķę zwaną uefa !!!!! Lekcja HISTORII dla Świata
BEZCENNA. DUŻY SZACUN dla POMYSŁODAWCÓW oprawy.
NA Chwałę Legii!!!!!

odpowiedz
ja - 04.08.2017 / 22:24, *..19-1.cable.virginm.net

Tomasz Syfilis robi zrzutke

odpowiedz
ewc - 04.08.2017 / 22:20, *..cws.sco.cisco.com

Ciekawe jaką oprawę oni by widzieli ? uśmiechniętego Hitlera dającego baloniki z Minionkami ...brak słów i kultury ku#%@ .

odpowiedz
SEDM - 04.08.2017 / 22:05, *..dynamic.chello.pl

Artykuł 16 punkt 2e dotyczy:
korzystanie z gestów, słów, przedmiotów lub innych środków do przekazania
Wiadomości, które nie nadają się do wydarzeń sportowych, w szczególności wiadomości, które są
Politycznym, ideologicznym, religijnym, obraźliwym lub prowokacyjnym;
1. Politycznym ta oprawa w żaden sposób nie jest polityczna pokazuje historię. Jest to mundur niemiecki z czasów II wojny światowej i chłopiec w stroju Powstańców Warszawskich, napis stanowi tylko stwierdzenie rzeczywistej i realnej sytuacji tamtych dni.
2. Ideologicznych oprawa ta nie ma podkreślam , żadnych znamion ideologicznych, do niczego nie nawołuje.
3. Religijnych tak jak wyżej oprawa nie posiada znamion religijnych.
4. Obraźliwych - a kto i za co ma się obrazić jeśli maja to być Niemcy to chyba , ktoś ma nie tak z głową.
5.Prowokacyjne - oprawa nie jest prowokacja ponieważ przypomina tylko wydarzenie historyczne , które było.
UEFA nie ma za co ukarać Legii jeśli to zrobi to znaczy , ze Niemcy to święte krowy, którym nawet historii nie wolno przypominać.
Ja wiem zawsze tak było to nie Niemcy to Brandenburczycy, to nie Niemcy to Krzyżacy , to nie Niemcy to naziści i tak cały czas niech w koncu wezmą odpowiedzialność za sowich pradziadków i dziadków, to za naród bez jaj i kręgosłupa

odpowiedz
xaxa - 04.08.2017 / 22:00, *..adsl.inetia.pl

Dlaczego takie zdziwienie co? Legia jest na cenzurowanym, to raz. Dwa żadne hasł polityczne, historyczne itp nie są akceptowane podczas meczów piłkarskich. To jest wiadome więc skąd to oburzenie? Zresztą coroczne u was.

odpowiedz
Szpila - 04.08.2017 / 21:59, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Bujać się chamy, prawda boli!!!

odpowiedz
Raalf - 04.08.2017 / 21:51, *..dynamic-ww-10.vectranet.pl

Oprawa idealna, w punkt.
Jesli uefa chce karac to trzeba robic zrzute, latwo sie mowi, "...uj z karami, grunt, ze przekaz poszedl w swiat" jesli nie wydaje sie swoich pieniedzy, ciekawe kto bylby taki madry gdyby musial wylozyc z wlasnej kieszeni.
Popieram w 100% Inicjatywe, ale jei kara to kibice powinni ja zaplacic

odpowiedz
sad - 04.08.2017 / 21:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Alex Uk 100% zgody

odpowiedz
(L)istek - 04.08.2017 / 21:49, *..adsl.inetia.pl

Co tu się podniecać.Stawiałem dolary przeciw orzechą że tak będzie.Ch... z karami jesteśmy mistrzami świata.Cała ziemia(dosłownie)o tej oprawie mówi.Możemy więc być tylko dumni.

odpowiedz
antos - 04.08.2017 / 21:48, *..dynamic.chello.pl

Gdzi można sie dożucic do kary, aby klub nie musiał ponosic kosztów za prawde historyczną, której nie mozna fałszowac!!!

odpowiedz
@rek - 04.08.2017 / 21:26, *..dynamic.chello.pl

bali się tego meczu rewanżowego w Warszawie 24 sierpnia, bo na 100% pomyśleli, iż nasi NS-i przygotują kolejną zajebiszczą oprawę mówiącą tym razem o napaści Niemiec na Polskę "...dnia 1-ego września roku pamiętnego..." Fuck UEFA... NS róbcie swoje... Pozdro (L)

odpowiedz
grzesiek do Krzeszczu - 04.08.2017 / 21:21, *..dynamic.gprs.plus.pl

na tym świecie nie było, nie ma, i nie będzie sprawiedliwości...
Jeśli by nas wywalili jakoś bym nie płakał.

odpowiedz
(L)ukasz - 04.08.2017 / 21:08, *..dynamic.mm.pl

trzeba zrobić podobną oprawę podkreślając że uefa to popiera. Niech się tłumaczą!!!!!

odpowiedz
Krzeszczu - 04.08.2017 / 20:57, *..cust.bredband2.com

Ale numer... Sluchajcie!

Kiedys mordowali nas niemcy, a my teraz w nagrode za to dostajemy kare....

Ale sie porobilo na tym swiecie.

odpowiedz
eth - 04.08.2017 / 20:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@majusL@legionista.cim, gdyby uefa miała zwierzchnictwo nad nami, oskarżyliby Cię o faszyzowanie, postawę skrajnie anty-niemiecką, nachalny nacjonalizm, branie udziału w tworzeniu nielegalnej flagi w barwach narodowych oraz udział w nacjonalistycznym zbiegowisku i kisiłbyś się w lochach do końca swych dni.

Co do tej kary, poczekajcie Panowie z komentarzami bo może się okaże że w uefie też są ludzie (hehe) i może ukarzą nas tylko na niedrożne ścieżki ewakuacyjne ;)

odpowiedz
j**** uefa - 04.08.2017 / 20:52, *..dynamic.chello.pl

następnym razem trzeba zrobić oprawę ,,wybaczamy Niemcom wszystkie krzywdy'' , dostaniemy może nawet nagrodę

odpowiedz
Lech Pn - 04.08.2017 / 20:47, *..icpnet.pl

Tych gosci już chyba kompletnie poj...ało.Brawo za oprawe!!!

odpowiedz
To - 04.08.2017 / 20:46, *..centertel.pl

To niech najpierw sprawdzą co oznaczał ten transparent. Co chciano przekazać i co to znaczy dla Warszawa,ludzi dla Polski.
Karać możecie a prawdy nie zamarzecie

odpowiedz
M@c - 04.08.2017 / 20:44, *..dynamic.chello.pl

UEFA MAFIA

odpowiedz
majusL@legionista.cim - 04.08.2017 / 20:43, *..77.in-addr.arpa.czajen.pl

A czy jak trzymalem jeden z kartonów oprawy i krzyczałem FUCK UEFA tez zostane ukarany?????

odpowiedz
Sir Alex - 04.08.2017 / 20:43, *..centertel.pl

Chcą nas ukarać za upamiętnienie Powstania i mówienie prawdy??? Za to, że jesteśmy Polakami i mamy odwagę mówić głośno o naszej historii?
Uważam, że klub powinien się odwoływać i nagłaśniać te bandyckie metody uefy!

odpowiedz
FCUEFA - 04.08.2017 / 20:39, *..dynamic-ww-11.vectranet.pl

FUCK UEFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
kaszewskidawid@gmail.com - 04.08.2017 / 20:30, *..25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niemców niech ukarają.

odpowiedz
(L)odz - 04.08.2017 / 20:18, *..toya.net.pl

Zrobić takie koszulki z ta oprawą i na mecz wszyscy w nich w całym kraju.Akcja OGÓLNONARODOWA!!!!

odpowiedz
Pawel Oświęcim - 04.08.2017 / 20:18, *..183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pieprzyszc
Ufa
Fuck
Uefa

odpowiedz
Zachodniopomorskie - 04.08.2017 / 20:01, *..dynamic.gprs.plus.pl

Byłem na meczu z całą rodziną. Widziałem to co powinienem widzieć. Cały tydzień w Stolicy to jedna wielka lekcja historii. Wszystkie tablice, Rondo Dmowskiego 01 sierpnia i piękna oprawa. Nic tego we mnie nie zmieni. Nawet (dla mnie niezrozumiałe) podejście piłkarskiej centrali.

odpowiedz
cash or card? - 04.08.2017 / 20:00, *..play-internet.pl

Ciekawe czy klub kary musi płacić przelewem czy może też gotówką? Jeżeli nie ma o tym mowy w regulaminie, zróbmy wielką zrzutke ale w nominałach 1, 2 i 5 groszy (lub 1, 2, 5 centów jeśli musi być euro) i niech przedstawiciel klubu zawiezie im to osobiście, a na miejscu poprosi o przeliczenie i pokwitowanie wpłaty:-)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.08.2017 / 19:58, *..play-internet.pl

Cos mi sie wydaje,ze UEFA zostala odpowiednio poinstruowana,jak maja sie zachowac w stosunku do kibicow Legii.Instruktarzu udzielili im pewnie t.lis.j.zakowski,czy tez inny a.szechter vel michnik.FUCK YOU UEFA.

odpowiedz
Mick - 04.08.2017 / 19:55, *..ostnet.pl

kibice Legii prawdziwi Polacy są z Wami a prawda w oczy kole

odpowiedz
toomashi - 04.08.2017 / 19:51, *..dynamic.chello.pl

Pragnę pogratulować organizatorowi i kibicom oprawy na poziomie mistrzowskim. Jeśli zajdzie potrzeba uruchomcie konto, a dołożę się do kary. BRAWO!!!

odpowiedz
toomashi - 04.08.2017 / 19:50, *..dynamic.chello.pl

Pragnę pogratulować organizatorowi i kibicom oprawy na poziomie mistrzowskim. Jeśli zajdzie potrzeba uruchomcie konto, a dołożę się do kary. BRAWO!!!

odpowiedz
KIBIC78 - 04.08.2017 / 19:46, *..dynamic.chello.pl

MECZ LYON-BESIKTAS WIELKA AWANTURA NA STADIONIE, UCIECZKI KIBICÓW NA MURAWĘ, RZUCANIE RACAMI W KIBICÓW. KARA UEFA DLA BESIKTASU.......ZAWIASY. LEGIA TRANSPARENT POKAZUJĄCY PRAWDĘ + NIEDROŻNE SCHODY A UEFA JUŻ SIĘ NAMI INTERESUJE I WYMYŚLA PEWNIE ZAMKNIĘCIE STADIONU + KARA FINANSOWA. BRAK SŁÓW... ALE ONI NAS NIE LUBIĄ- TRUDNO, A MY ICH NIENAWIDZIMY.

odpowiedz
Anna Wakczak - 04.08.2017 / 19:37, *..centertel.pl

Legia Warszawa super piękny gest cały naród polski się zrzucić super lekcja historii pozdr

odpowiedz
paweł - 04.08.2017 / 19:37, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

http://wpolityce.pl/polityka/351753-przeslanie-do-kibicow-legii-warszawa-mowi-grazka-z-palacu-michla-bardzo-jestem-dumna-z-was-wideo

odpowiedz
obserwator - 04.08.2017 / 19:37, *..dynamic.chello.pl

A ja się pytam, co w strukturach UEFA robi Pan Boniek? Może wytłumaczyłby kolegom którzy go wybrali, jakie było przesłanie oprawy? No, chyba, że samemu nie zna się historii, a i z Legią jakoś mu nie po drodze.

odpowiedz
Anna Walczak - 04.08.2017 / 19:34, *..centertel.pl

Witam piękny gest Legii super to zrobiliście szacun na zapłatę kary uf złoży się cały naród damy radę pozdr Legia Warszawa brawi

odpowiedz
Z Ząbek. - 04.08.2017 / 19:34, *..dynamic.chello.pl




Kiedy jakaś akcja w stronę UEFA i gdzie bo czekam.

odpowiedz
(L)odz - 04.08.2017 / 19:34, *..toya.net.pl

..po dziesiątaku od chłopa na trumnę dla szkopa i UEFA...damy radę...

odpowiedz
wampirek - 04.08.2017 / 19:31, *..dynamic.gprs.plus.pl

"Nieznani Sprawcy" !! macie takie oparcie na twitterze, ze jesli UEFA was ukarze to podajcie numer konta a zbierzecie takie pieniadze ze bedziecie mogli wykupic LEGIE od Mioduskiego !!!

odpowiedz
asa - 04.08.2017 / 19:31, *..adsl.inetia.pl

prawda w oczy kole

odpowiedz
antek szperacz - 04.08.2017 / 19:31, *..centertel.pl

Oprawa była lux na najwyższym poziomie ale to nie była sportowa oprawa więc kara będzie pewnie niewielka ale będzie.
Jak na egzaminie z wf-u będziesz opowiadał o powstaniu warszawskim to też szóstki nie dostaniesz.

odpowiedz
Ko(L)o - 04.08.2017 / 19:27, *..dynamic.gprs.plus.pl

Czyli uefa także chce przekłamywać historię.

odpowiedz
tomasz problem - 04.08.2017 / 19:26, *..146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie czy możecie w jakiś sposób zwolnic strony tej przestępczej organizacji .To jest jakiś absurd .Ch.....z nimi .

odpowiedz
Jakub - 04.08.2017 / 19:25, *..centertel.pl

To jest najpiękniejsza oprawa meczu której nikt nie przebije UEFA bez podstaw chce ukarać Legię .

odpowiedz
(L)odz - 04.08.2017 / 19:22, *..toya.net.pl

Lewactwo wdarło sie juz do struktur UEFA.Bo jak to jest że kibice Standard Liege czy Hapoel Tel Awiw mogą propagować na swoich stadionach treści zbrodniczej partii komunistycznej,i ich dzialania są bez karne, a polscy patrioci maja zakaz tępienia niemieckiego faszyzmu.

odpowiedz
Rychu - 04.08.2017 / 19:22, *..centertel.pl

Brak słów określających ta organizacje...

odpowiedz
patriot - 04.08.2017 / 19:21, *..dynamic.chello.pl

są równi i równiejsi. Jak Holendrzy świętują lądowanie aliantów pod Arnheim to ich nie każą a nawet pozwalają przekładać mecze.

odpowiedz
Krzeszczu - 04.08.2017 / 19:20, *..cust.bredband2.com

A czy nie mozna by wytoczyc tej srUEFA jakiejs sprawy? Nie wiem, o znieslawienie, wszystko jedno, pozwac ten lewacki bajzel przed jakis sad. Najlepiej polowy.
Nie ma wsrod kibicow Legii zadnych adwokatow ktorzy mieli by ochote na to jakos spojrzec?

W sumie chyba nie ma, nie bylo z cweltickiem, to nie bedzie i teraz....

odpowiedz
Kuba - 04.08.2017 / 19:18, *..dynamic.chello.pl



Nie możemy sobie pozwolić na szkalowanie nas za ten piekny czyn.

Ci ludzie w 44 zostali zamordowani przez Niemców na terenie Polski i jesteśmy im winni.

Reakcja nasza musi być !!!

odpowiedz
Europejski sprzeciw kibicow z calej Europy przeciwko UEFA - 04.08.2017 / 19:17, *..dynamic.chello.pl

Juz najwyzszy czas aby ta korupcyjna organizacje oczyscic z osmiornicy mafii pienieznej. Interpol i sluzby finansowe powinny jak najszybciej wejsc do struktur UEFA i raz na zawsze przejac kontrole finansowa nad ta skorumpowana organizacja. Prezes dziala juz w strukturach zagranicznej pilki dzieki jego kontaktom oraz apelom Kibicow Legii powinni nawiazac kontakt ze wszystkimi klubami Europy i zebrac jak najwiecej korupcyjny hformacji i dokumentow potwierdzajacych skorumpowany charakter UEFA Trzeba juz dzialac jak najszybciej ja juz nawiazalem kontakty z paroma klubami wegierskimi !

odpowiedz
gazza - 04.08.2017 / 19:10, *..ssp.dialog.net.pl

Z przyjemnością dołożę się do spłacenia kary !
Jeśli UEFA nałoży karę , to całkowicie skompromituję się ta mafia !
Ale warto było - Efekt znakomity !

odpowiedz
Aksamitny Heniek - 04.08.2017 / 19:04, *..dynamic-ww-09.vectranet.pl

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do działającej Europy? Uderz w stół (oprawa Legii) a nożyczki się odezwą (pobicie jakichś piłkarzy, wszczęcie postępowania wobec Legii, wyznaczenie daty na 17 sierpnia czyli wtedy kiedy ma się odbyć mecz w pucharach w Warszawie). Bez komentarza.

odpowiedz
Sebix waleczny - 04.08.2017 / 19:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ale jak to? Skąd ta nietolerancja u UEFA? Stosują faszystowskie metody!

odpowiedz
Dickson Chotowski - 04.08.2017 / 19:02, *..range109-145.btcentralplus.com

I dobrze. Zeby jak najwiecej ludzi o tym czytalo. Dawac duza kare. F**K UEFA.

odpowiedz
olle torre - 04.08.2017 / 19:02, *..dynamic.chello.pl

FCKVFFA, kim Ty jesteś, że będziesz wysyłał "delegacje powstańców z gotówką do centrali UEFA"?!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 04.08.2017 / 18:54, *..218

Najwyższy czas aby ktoš ukarał uefe,nastépna oprawa powinna pokazac twarze zkorumpowanych dziadkòw lešnych

odpowiedz
KUBA - 04.08.2017 / 18:54, *..11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie powstrzymają NaS, nie powstrzymają ultras!

odpowiedz
dawid91 - 04.08.2017 / 18:46, *..76

troche z innej beczki...
Ofoe odszedł od nas miesiąc temu i do tej pory zdażył strzelić 0 goli w 0 meczach :D
baran, ale hajs sie zgadza...

odpowiedz
siwy częstochowa - 04.08.2017 / 18:43, *..centertel.pl

Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.Ważne że zawsze będziemy pamiętać o tym że byli niemcami i inne pokolenia muszą to pamiętać. UE to zaķłamana ku... która zmienia historię. Każdego dnia dziękuje Bogu że jestem Legionistą

odpowiedz
Krzeszczu - 04.08.2017 / 18:41, *..cust.bredband2.com

A moze by dak napisac do tej calej srUEFY zeby poczekali z tym mitingiem nie do 17 sierpnia, a 17 wrzesnia, to sie tak ladnie ulozy z inna "slawna" data. Akurat pasujaca do ichniego ciaglego noza w plecy w postaci roznych kar.

odpowiedz
@rek - 04.08.2017 / 18:36, *..dynamic.chello.pl

UEmaFiA...!!!

odpowiedz
Legionista - 04.08.2017 / 18:36, *..226

Tymczasem w siedzibie UEFA: "Demokracja! Demokracja! A co jest tak dobrego w tej demokracji? Można Cenzurować! Można obrażać Polaków POlaczkami! I co jeszcze można wysyłać Policje na marsze Niepodległości..." Tak się zastanawiam ! Za co ! Za co mamy dostać kare? pewnie Wybiórcza już im wysłała "DONOSY" na naszą Legie :I

odpowiedz
wujo - 04.08.2017 / 18:33, *..adsl.inetia.pl

sukinkoty niech sie wezma ze egzekwowanie prawa wobec bogatych dla odmiany a nie gnebia maluczkich. Np. ich FFP zostalo brutalnie zmiazdzone przez PSG.

odpowiedz
Zbyhoo - 04.08.2017 / 18:32, *..26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

UEFA wie co robi. Przecież ta oprawa mogła urazić nację niemiecką przypominając im o wybrykach ich rodziców i dziadków... (SIC!)
UEFA ideologicznie skoligacona jest z socjaldemokracją z krajów zachodniej UE. Niby pluralizm i liberalizm a tak naprawdę totalniactwo.

odpowiedz
Łukasz - 04.08.2017 / 18:29, *..centertel.pl

I jak zawsze tylko nam się dostaje od UEFA. A reszta śmietanki klubów a pogrozimy palcem to się nauczą. Oprawa była bardzo ładna i prawdomowna. A szkopenchauery poczuly się już urażone. Kpina

odpowiedz
FCKVFFA - 04.08.2017 / 18:28, *..dynamic.chello.pl

Nie karzą! Klub ogłosi zrzutkę i kasa będzie z górką.

A potem wyślemy delegację powstańców z gotówką do centrali UEFA żeby mogli spojrzeć w oczy osobom wydającym takie kary.

Czekam z niecierpliwością.

odpowiedz
johnny - 04.08.2017 / 18:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A takie np Livorno robi sobie sektorówki z flagami ZSRR i portretami Lenina i jakoś jest ok nawet gdyby tak zrobili w LM to pewnie UEFA nie widziała by problemu. ot podwójne standardy.

odpowiedz
Ważne - 04.08.2017 / 18:18, *..31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Są w życiu rzeczy ważne i najważniejsze!

odpowiedz
eth - 04.08.2017 / 18:17, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Oprawa nie była polityczna. Za polityczny możnaby uznać transparent o szubienicach z zeszłego roku. Powyższa oprawa była patriotyczna nie polityczna, mająca upamiętnić ludobójstwo jakiego plemiona germańskie dopuściły się na Polakach w '44. Mam nadzieję że postępowanie zostało wszczęte "z urzędu" i nic z niego nie wyjdzie. Jeśli jest inaczej to należałoby uzbierać ze 150% nałożonej na nas kary, aby tą nadwyżkę dziady z uefy mogły sobie wsadzić głęboko w du*ę. Poczekajmy do 17 sierpnia.

odpowiedz
Ja - 04.08.2017 / 18:13, *..play-internet.pl

Nawet z kara to najtańsza I najszybsza lekcja historii dla calego swiata. Placic I robic dalej :-)

odpowiedz
YELLOW92 - 04.08.2017 / 18:11, *..play-internet.pl

Czasem zastanawiam się nad sensem poczynań tych komisji w UEFA. Powinni kłaść większy nacisk na inne problemy dotyczące piłki w Europie.

odpowiedz
sylwiusz11 - 04.08.2017 / 18:10, *..adsl.inetia.pl

mnie sie podobało i łezka w oku sie zakreciła,
ale nie powinno sie robić opraw w rozgrywkach UEFA stojacych w sprzeczności do ich regulaminów --w lidze owszem

a tak to juz niech nas wywala z pucharów --przynajmniej Magiera bedzie miał alibi , ze to nie on tylko uefa winna naszej porażce w pucharach

odpowiedz
Siwy - 04.08.2017 / 18:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

je... lewactwo. Te transparent mial charakter historyczny,a o tym nie ma mowy w paragrafie. Je... zydki

odpowiedz
tommm12101 - 04.08.2017 / 18:08, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

za co?? za to że pokazali 100% prawdę??

odpowiedz
dezet - 04.08.2017 / 18:06, *..dynamic.chello.pl

spodziewałem się tego na początku, ale po tylu pozytywnych odzewach z całego świata myślałem że się jednak nie odważą... No cóż powiedzieć? Fu.ck UEFA!

odpowiedz
WF - 04.08.2017 / 18:06, *..play-internet.pl

FUCK UEFA !

odpowiedz
eren - 04.08.2017 / 18:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

ale to przesłanie jest: historyczne, upamiętniające a nie prowokacyjne, trochę uefa chyba pomyliła bieguny

odpowiedz
ŁKS Łomża - 04.08.2017 / 18:05, *..play-internet.pl

F.u.c.k UEFA

odpowiedz
maciej - 04.08.2017 / 18:04, *..play-internet.pl

Cóż tu można napisać, mafia piłkarska, którą kręcą starsi i mądrzejsi wraz ze Złotą Panią z Berlina :)

odpowiedz
nie ma futbolu bez rasizmu - 04.08.2017 / 18:03, *..warszawa.vectranet.pl

A akcja "No to rasizm" jest czysto sportowa?! Pozabijać tam wszystkich bez wyjątków i pytań!

odpowiedz
BRODZIATY - 04.08.2017 / 18:02, *..dynamic.chello.pl

FUCK UEFA!! SIALALALALALALALA

odpowiedz
lucho_83 - 04.08.2017 / 18:02, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

No i się zaczyna....FUCK UEFA!!!!

odpowiedz
Kami(L)a - 04.08.2017 / 18:00, *..pl

..uj z pieniędzmi. Grunt, że przekaz poszedł w świat :-)

odpowiedz
olo - 04.08.2017 / 17:58, *..pl

To sobie lewackie pajace strzelą w kolano...

odpowiedz
Alex uk - 04.08.2017 / 17:57, *..240

A niech nas wyj.... z tych lewackich struktur przynajmniej nie bedzie obciachu z nastepnymi mongolami

odpowiedz
Krzeszczu - 04.08.2017 / 17:57, *..cust.bredband2.com

srUEFA to chyba najwieksza organizacja faszystowska poza cala UE.
Kara? Kuzwa za co? Za historie?

odpowiedz