fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

UEFA chce ukarać Legię za oprawę!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Komisja Dyscyplinarna UEFA wszczęła postępowanie dotyczące meczu Legia Warszawa - FK Astana, który rozegrany został w środę przy Łazienkowskiej. Zarzuty wobec Legii obejmują: niedozwolony transparent oraz zablokowane schody. Sprawa zostanie rozpatrzona 17 sierpnia.

Artykuł 16 regulaminu dyscyplinarnego UEFA punkt 2 e) mówi o tym, że klub może zostać ukarany za zachowanie kibiców:

e) użycie gestów, słów, przedmiotów albo innych środków do przekazania wiadomości, która nie nadają się do widowiska sportowego, w szczególności przesłania, które są polityczne, ideologiczne, religijne, obraźliwe lub o prowokacyjne.

W październiku 2015 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę 25 tys. euro za transparent, który zawisł w sektorze gości podczas wyjazdowego meczu z FC Midtjylland. Kibice Legii wywiesili w Herning płótno z hasłem "Europe wake up".

W 2012 roku Warszawski klub zapłacił 30 tys. euro za wywieszenie na sektorze transparentu towarzyszącego oprawie upamiętniającej Powstanie Warszawskie - "We wanted to be free and we owe our freedom to nobody". Wówczas europejska centrala argumentowała decyzję, że "nie chce promować żadnych politycznych ani historycznych treści, ponieważ nie pasują one do organizowanych przez UEFA wydarzeń sportowych".


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.