Honorowa zbiórka krwi na Legii! - fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Kolejny raz polała się krew na Legii!

Dariusz Chojnacki, Krewcy Legioniści - Wiadomość archiwalna

W sobotę 5 sierpnia po raz kolejny odbyła się na stadionie Legii honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Tym razem udało nam się rozpocząć zbiórkę trochę wcześniej i już o 8:50 pierwsi krwiodawcy rozpoczęli proces rejestracji.
Fotoreportaż z akcji - 30 zdjęć


W akcji brały udział dwa autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Mimo środka wakacji i upalnej pogody zarejestrowały się aż 153 osoby, a 125 z nich oddało honorowo krew.

Ponadto krwiodawcy przekazali na nasze ręce łącznie 370 czekolad, które trafią do potrzebujących.
Dzięki uprzejmości Legii Warszawa, każdy krwiodawca który oddał krew na naszej akcji otrzymał bilet na ligowy mecz Legii Warszawa z Piastem Gliwice.

Tym razem dla krwiodawców czekały pyszne pączki przygotowane przez Cukiernię Karpatka z Góry Kalwarii. A marka Dolina Czerska zapewniła krwiodawcom 100% naturalne soki uzyskiwane są za pomocą tradycyjnej technologii tłoczenia na zimno. Kibice z Legijnych Przedmieść przygotowali dla wszystkich chętnych, nie tyko krwiodawców, robiony na miejscu popcorn.

Podczas zbiórki była możliwość nabycia gadżetów (kubków i vlepek) Dobrych Ludzi, z których zysk przeznaczony zostanie na dalsze malowania w szpitalach. Zebraliśmy również cztery kartony zabawek edukacyjnych i gier planszowych, które trafią do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W sobotę można było również nabyć koszulki powstańcze w różnych wzorach, z których zysk przeznaczony jest na działalność patriotyczną w ramach akcji PamiętaMY.

fot. Renata, Patrycja, Paweł / Krewcy Legioniści

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja jednego z kibiców Legii, który zaprezentował część swojej kolekcji dotyczącej przedwojennej Warszawy. Można było zobaczyć tam prawdziwe unikaty między innymi skrzynkę pocztową, syfon, popielniczki, butelki od wódki i piwa, pudełka od artykułów spożywczych, międzywojenną książkę telefoniczną, maszynkę do ręcznej produkcji papierosów. Zainteresowanie historią stolicy zaskoczyło nawet właściciela zbioru.

W tym samym dniu odbyła się również nasza akcja krwiodawcza w Węgrowie. Wspólnie z Węgrowskimi Legionistami przeprowadziliśmy honorową zbiórkę krwi, na której zarejestrowało się 35 osób a krew oddało 20 osób.

Łącznie w sobotę jako kibice Legii Warszawa przekazaliśmy do warszawskich szpitali ponad 65 litrów krwi!

Wielkie podziękowania dla krwiodawców oraz wszystkich którzy pomagali nam w przeprowadzeniu zbiórki. Bez was nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku! Pozdrawiamy i do zobaczenia na następnej akcji!

Fotoreportaż z akcji - 30 zdjęć Renaty, Patrycji i Pawła

fot. Renata, Patrycja, Paweł / Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
miron - 07.08.2017 / 16:56, *..play-internet.pl

szkoda że tvn czy gówno wyborcze o takich akcjach nic nie wspomną

odpowiedz
robochłop - 07.08.2017 / 11:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

na kibiców - tych szowinistów , antysemitów i w zasadzie faszystów zawsze można liczyć...europeyczyky w tym czasie czytajo konstytucje...brawo dla wszystkich krwiodawców!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.