Sebastian Szymański - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Szymański i Dąbrowski: Walczymy do końca o awans

Fumen, Wiśnia, Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sebastian Szymański: Każdy zawodnik musi być gotowy do gry i czekać na swoją szansę. Ja dzisiaj byłem gotowy, dlatego trener na mnie postawił. Ciężko mi teraz powiedzieć czy ten remis jest dobrym wynikiem. Na pewno nie jest on najlepszy, ponieważ graliśmy u siebie. Jednak jeszcze wszystko jest w naszych rękach. Wystarczy, że w Mołdawii strzelimy jedną bramkę i mamy awans. W dzisiejszym spotkaniu każdy z nas dał z siebie wszystko. Niestety nie udało się zwyciężyć, ale patrzymy przed siebie i walczymy do końca o awans.

Maciej Dąbrowski: Pierwsza połowa tego spotkania została dzisiaj zakończona, ale za tydzień czeka nas druga część tej rywalizacji. Wydaje mi się, że dzisiaj było nas stać na 3-4 bramkowe zwycięstwo, ale niestety futbol jest brutalny, bowiem nasi rywale nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji, a zdołali zremisować. Zdecydowanie w dzisiejszym spotkaniu w ofensywie zabrakło nam zimnej krwi. W niektórych sytuacjach powinniśmy zachować się lepiej i teraz każdy z nas byłby w zupełnie innym humorze. Teraz mamy tydzień czasu na przygotowania do rewanżu. Musimy podnieść głowy i pokazać wszystkim, że stać nas na zwycięstwo i awans. Jestem przekonany, że w Mołdawii możemy odnieść przekonujące zwycięstwo i awansować do fazy grupowej Ligi Europy.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że aktualnie mamy problemy z dobrą dyspozycją, ale wszystkie problemy są do rozwiązania. Nie możemy się tłumaczyć tym, że mieliśmy mało czasu na odpoczynek i regenerację po minionym sezonie. Trzeba cały czas mocno pracować, żeby ta odpowiednia forma przyszła. Wydaje mi się, że z meczu na mecz gramy lepiej i wreszcie przyjdzie moment, kiedy Legia będzie odnosiła sukces w każdym kolejnym spotkaniu.

Spodziewaliśmy się, że nasi rywale będą próbowali nas kontrować, jednak ta sztuka im się nie udała, bo skutecznie rozbijaliśmy ich ataki. Żałujemy, że nie udało nam się wykorzystać naszych sytuacji, bo teraz rozmawialibyśmy w zupełnie innych nastrojach. Rozumiem niezadowolenie i frustracje ze strony kibiców. Każdy z nas wie, że Legia musi zwyciężać i grać lepiej. My dzisiaj jednak nie przegraliśmy i jestem pewien, że zwyciężymy w rewanżu i awansujemy do europejskich rozgrywek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Legionista - 19.08.2017 / 00:44, *..226

@Wolfik, Podczas Rundy Wiosennej Legia nie miała napastnika (Magic sobie dał rade...) Teraz nie mamy Napastnika , rozgrywającego oraz Bramkarza... (Magic na tą chwile nie daje sobie rady...) Możliwe że da rade, ale trzeba czasu by rozmyślić nową strategię... Wszyscy "znawcy" którzy na jesieni Magicowi budowali pomnik... Teraz krzyczą o zwolnieniu... Ja rozumiem że jest źle, ale czy to wina Magica że Legia jest osłabiona? Ci co chcą powrotu Czerczesova... Zapomnieli jak Hejtowali gdy przegrywaliśmy z (Termalicą 3:0... Zagłębie 2:0... Lechia 2:0.... Remisowaliśmy z Ruchem 0:0....) Nic to Stasia nie mam, ale jakby pozostał i zaczął przegrywać to by też jego zwalniali..... U nas Fergussona (bo jednym sezonie by zwolnili...), a także najlepszego Trenera Legii Vejvode też by zwolnili... Na zachodzie za osiągnięcia z poprzedniego sezonu (odrobienie 12 pkt - Mistrzostwo Polski i zajęcie największego sukcesu Miodka oraz Leśnego czyli 3 miejsce w Fazie grupowej...) to by dali szanse i jeszcze by kupili mu zawodników.... Ci którzy mówią że Albaniec jest dobrym trenerem... W Anderlechcie miał jeden dobry sezon i nie on przygotował drużyne... Później pokazał swoją prawdziwą twarz... Przegrał drugi sezon... A trzeci też przegrał (Został wywalony w połowie sezonu...) Przyszedł do Legii... I też nic nie pokazał, a na dodatek pokazał swoją twarz "cham"... Miał kadrę (najlepszą w Lidze) A w eliminacjach LM graliśmy "Fatalnie" i mieliśmy dużo szczęścia... Został wyeliminowany przez Górnika z PP... Miał 12 pkt strat do Lidera.... Odszedł i dostał od Polonisty dobrą pracę w Olympiacosie.... I znowu - Grają "fatalnie" w eliminacjach LM.. A wynik 2:1 z Rijeką jest zły...Możliwe że dostaną się do LM.... Zaraz zostanie wywalony..... Berto może pociągnąć drużynę w rewanżu - zależy jak będzie wyglądał fizycznie... zobaczymy bo jest jeszcze szansa.

odpowiedz
Wolfik - 18.08.2017 / 22:30, *..dynamic.mm.pl

W jednym się z Maciejem Dąbrowskim zgodzę: z tym rywalem Legia powinna wygrać 3-ma lub 4-ma bramkami. Rok temu byłoby to możliwe, bo mieliśmy piłkarzy którzy grali piłką do przodu. Obecnie zespół nie umie/boi się grać w tym kierunku zatem siłą rzeczy takie wyniki są w sferze marzeń.

odpowiedz
Legionista - 18.08.2017 / 20:13, *..226

@Akse(L) może nie czytałeś moich wcześniejszych wpisów :) Tu chodzi o Miodka! Miodek na tą chwile nie zatrudni Zagranicznego Trenera (może kiedyś- Nie wiem...) A skąd wiem - Wiele razy mówił w wywiadach że chce Polskiego Trenera... Ja nie wiem co się ostatnio dzieje z Staśkiem :I Chodzi mi o wywiady - W Legii był otwarty itp - Dużo mówił :) A w Rosji mówi jak każdy trener czyli w takim stylu: - Zagraliśmy Dobrze, ale przegraliśmy - Może tu chodzi o to że Legia dla niego nie była wymarzoną pracą ? A Rosja to Rosja... Nie wiem co się dzieje, ale na tą chwile w Rosji jest ośmieszany jak kiedyś Smuda u nas (Piłkarze którzy nie zostali powołani ośmieszają jego.... A jak nie będzie miał wyników na Mundialu to za pewnie żaden klub w Rosjii nie będzie go chciał... A jak będzie miał to pozostanie lub odejdzie do większego klubu....) Stasiu też nie daje szanse Młodym grać więc nie ma takiej wizji co Miodek - Ja osobiście chciałbym Stasia zobaczyć w Legii, ale pod względem ogólnym jest to nie możliwe :I Nie, chodzi mi o jedną bramkę (1:0 awansujemy, 1:1 chyba dogrywka... 2:1 awansujemy, 2:2 awansujemy itp...) Musimy strzelić bramkę żeby mieć szanse awansu, a ja jeszcze mam nadzieje :) Może pod względem gry nie jest dobrze, ale mamy jeszcze szanse! 50% szans dla Legii :)

odpowiedz
Akse(L) - 18.08.2017 / 19:27, *..adsl.inetia.pl

do Legionista - ile ci płacą za te twoje wypowiedzi? Jaką jedną bramkę? Chyba jedną więcej niż mołdawianie, ale jest jeszcze ale, nie tym składem i nie z tym trenerem. Ktoś musi potrząsnąć tymi grajkami, muszą grać do przodu a nie na boki. Z taką padaką to będą grać o utrzymanie, w tyłkach się im przewraca, gwiazdeczki rozwydrzone, Stasiek Cz. im potrzebny no i DM musi wyjąć węża z kieszeni i odżałować trochę kasy na porządne transfery, inaczej będzie żegnaj ekstraklapo

odpowiedz
Legionista - 18.08.2017 / 19:05, *..226

@rek, Ja od początku pisałem że Berto może być dobrym transferem... Tylko ma jeden problem: Jest grubasem :) Nadal uważam że te transfery są średnie (nie najgorsze, ale nie najlepsze...) Sadiku może być dobry z kontrataków, ale tak to jest drewnem :) Ja się boję że Miodek znajdzie gorszego trenera (Piotr Nowak z Lechii...) :I Jak on mówi że chce Polskiego trenera - Kto jest lepszy od Magica z Polski?? Ja nawet bym mógł popierać zagranicznego trenera, ale jest to nie możliwe żeby przyszedł :I Ja zawsze byłem pozytywnie nastawiony (sam nie wiem dlaczego :) ) Zremisowaliśmy z Wisłą.Kraków (gdzie wszyscy już uważali że przegraliśmy Mistrza... To ja jakoś byłem pozytywnie nastawiony że będzie lepiej :) ) Jak dostawaliśmy od borussi dortmund 6:0 to też uważałem że będzie lepiej :) Ja jakoś taki jestem :) I miałem rację :) (Z Astaną nie miałem racji :I) Może teraz będę miał rację- zobaczymy :)

odpowiedz
grzesiek - 18.08.2017 / 18:16, *..centertel.pl

3-4 bramoowe zwyciestwo.
Hehe.

odpowiedz
Legion 63 - 18.08.2017 / 13:41, *..dialup.ice.net

W ogóle dlaczego takie dziecko jak Szymański zabiera głos jakby był ważny w drużynie niczego jeszcze nie zrobił dla klubu i puki co jako młody prezentuje się dużo gorzej od takich jak Furman.,Źyro czy Wolski gdy zaczynali !

odpowiedz
PATAŁACHY - 18.08.2017 / 12:28, *..play-internet.pl

Pajace, tak baranki, kazdy w tym meczu zagrałby lepiej od Was. Potrzeba charakteru i checi jak sie nie ma umiejętnosci. Ah sory, macie umiejętności osmieszania sie, Nas i brania za to kasy. Za to co zrobiliscie, powinniscie oddac z wlasnej kieszeni za bilety. Alez, kasa dla Was najwazniejsza. Polska klapa nie piłka. . .dostajecie w d. . .od kazachow, moldawian dundlakow. . .porazka. . .

odpowiedz
Marian - 18.08.2017 / 09:58, *..2

Dabrowski sloniu to ty zawaliles ta brame poprzez swoje pokraczne krycie. Mogles wytezyc sie bardziej a nie kladziesz przeciwnika jak w zapasach a ten munio jeszcze gola ci wciska. Pajac jestes. Zawaliles caly trud spotkania i jeszcze cos gadasz o wysokim wyniku cieciu. Zawaliles tez nam 3 brame w astanie. Zawalisz nam jeszcze nie jeden mecz...... Won z LEGII!!

odpowiedz
Do legionista - 18.08.2017 / 09:24, *..centertel.pl

Prosze cie odpusc sobie komentowanie, bo jestes tak samo w tym dobry jak wczoraj pilkarze w grze przeciwko pastuchom z Moldawii

odpowiedz
kibic legii - 18.08.2017 / 09:22, *..adsl.inetia.pl

Gdzie te sytuacje. Mageira i Mioduski mówią że awansujemy.Dopalaczy zażyli.

odpowiedz
kiki - 18.08.2017 / 09:18, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dąbrowski Ty tego wywiadu udzieliłeś na trzeźwo? 3-4 bramkowe zwycięstwo? Ośmieszasz się swoją grą i chcesz się jeszcze bardziej osmieszyć swoją wypowiedzią? Co Ty za klauna Legii chcesz robić?

odpowiedz
SEBO(L) - 18.08.2017 / 08:55, *..play-internet.pl

http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo,dabrowski-do-dziennikarza-niech-pan-sam-wyjdzie-na-boisko,wideo,807470,1,1060.html oto mamy nowego mistrza ciętej riposty. Masz rację , może ten dziennikarz zagrałby lepiej...

odpowiedz
Daw - 18.08.2017 / 08:39, *..dynamic-ww-06.vectranet.pl

Wkurza mnie ta zachowawczosc. Oni w tej lidze z taka przewaga budzetu i doswiadczenia to powinni grac do przodu, grac (zachowujac proporcje) jak Barcelona, miazdzyc. Jak inne druzyny testowac gre z trzema obroncami no albo przynajmniej dwoma napastnikami. A tu potrzebne gole a schodzi napastnik a wchodzi hamalainen. I takie samozadowolenie jak po ostatnim meczu w sezonie bylo. Bezkrytycznie są. Pilkarzyki-pa..

odpowiedz
D - 18.08.2017 / 08:38, *..dynamic-ww-06.vectranet.pl

Takie ogorki powinny wyjechac stad z 4 w plecy i cieszyc sie ze nie 6
A i magiera i zawodnicy pieprza ze byl dobry wynik tylko niepotrzebnie stracili gola. Zawsze pech, zawsze niewiele brakowalo. Wstyd.

odpowiedz
kris - 18.08.2017 / 08:18, *..static.ip.netia.com.pl

Najpierw, trzeba nauczyć się strzelać co najmniej w swiatło bramki.

odpowiedz
@rek do Legionista - 18.08.2017 / 07:51, *..dynamic.chello.pl

Brachu, skąd ty bierzesz te swe pokłady "optymizmu i nadziei" i co takiego mocnego jarasz, iż wszystko widzisz w tak różowych barwach...??? Teraz zaczynasz chwalić Berto..? A kilka dni temu śmiałeś się z tego "grubasa" i innych transferów do (L)egii... Czemu tak bardzo zakłamujesz rzeczywistość i nie widzisz tej wszechobecnej nieudolności Magica w zestawianiu składów i braku taktyki na kolejne mecze..? Pozdro (L)

odpowiedz
Zajac(L)1916 - 18.08.2017 / 07:03, *..dynamic.gprs.plus.pl

Strzrlimy bramke..heh u was ostatnio to bardzo.trudne..grajac w szesz boiska nom stop i na wrzutki z ktorych nic.nie.ma..strzelic jwden problem..ale. nie stracic bramki z waszym podejsciem to jeszcze gorzej..

odpowiedz
Tylko Legia w sercu - 18.08.2017 / 06:53, *..dynamic.chello.pl

Jak Szymański się zastanawia czy to dobry wynik,to chyba zbędne są dodatkowe pytania i komentarze.

odpowiedz
Pawel - 18.08.2017 / 06:22, *..play-internet.pl

W zasadzie to nic sie nie stalo, jest super- takie mozna odnieec wrazenie po powyzszych wypowiedziach. Powinni wyjsc do dziennikarzy, sposcic glow,e powiedziec kazdy z nas zawalil przepraszamy i tylko tyle. Szymanski sie tylko kompromituje rozwazajac czy remis jest dobrym wynikiem. Jest mlodziutki ale na litosc boska to nie remis z Realem czy MU

odpowiedz
Sepuku Sadiku - 18.08.2017 / 02:14, *..dynamic.chello.pl

Nic dziwnego, że Vadis chciał odejść.Tutaj nie miał z kim grać. Robił całą grę, a oni się na nim wozili i zgarniali kasę. Poszedł do Grecji i gra z piłkarzami, a parodyści zostali w Legii i grają piach, bo trener ich nie przygotował. Z takim trenerem i składem trudno będzie obronić mistrza, to moze i lepiej, żeby szybko odpadli z pucharow. Legia nie ma kasy stąd sprowadzane tylko ogórki i branie Astiza. Słabo to wygląda.

odpowiedz
Goral - 18.08.2017 / 01:45, *..dyn.optonline.net

Wypier...lac!

odpowiedz
(L)evy - 18.08.2017 / 01:37, *..181.internetia.net.pl

Dabrowski : " Wydaje mi się, że dzisiaj było nas stać na 3-4 bramkowe zwycięstwo"(MASZ RACJE PODRÓBKO PIŁKARZA -WYDAJE SIĘ TOBIE !)," W niektórych sytuacjach powinniśmy zachować się lepiej" (O JAKICH SYTUACJACH MÓWISZ ?!!)," Jestem przekonany, że w Mołdawii możemy odnieść przekonujące zwycięstwo i awansować do fazy grupowej Ligi Europy" (JAK SKORO NIE POTRAFICIE SKONSTRUOWAĆ KILKU SYTUACJI BRAMKOWYCH W MECZU Z TOTALNYMI OGÓRAMI !),"Wydaje mi się, że z meczu na mecz gramy lepiej" (NO TERAZ TO JUZ JESTEŚ SKRAJNIE BEZCZELNY ,ŚLEPY ALBO GŁUPI ! WY Z MECZU NA MECZ GRACIE CORAZ GORZEJ !) , " Żałujemy, że nie udało nam się wykorzystać naszych sytuacji " (JAKICH SYTUACJI !!!!!! KUR...!),"Rozumiem niezadowolenie i frustracje ze strony kibiców" (O DZIĘKI CI ŁASKAWCO !), " My dzisiaj jednak nie przegraliśmy i jestem pewien, że zwyciężymy w rewanżu"(MASZ RACJE OSIĄGNELIŚCIE GALAKTYCZNY SUKCES NIE PRZEGRALIŚCIE U SIEBIE Z GALAKTYCZNYMI OGÓRAMI Z MOŁDAWII !). To jest po prostu dramat Dąbrowski co ty człowieczku wygadujesz i jaki poziom sportowy reprezentujesz ! Wracaj na farmę drewniaku !Nawet na budowę się nie nadajesz bo tam trzeba sumiennie i ciężko pracować !

odpowiedz
Legionista - 18.08.2017 / 01:35, *..226

Jedna bramka i awansujemy! Spokojnie - Czasu nie cofniemy... Teraz musimy się skupić na Wiśle Płock, a póżniej z Sherliftem! Berto coraz lepiej wygląda i prędzej czy później odpali - Tak samo jak drużyna! Legia od kilku lat tak gra, a jednak awansuje później odpala i wygrywa Lige...Teraz mamy najsłabszy skład od kilku lat, ale też damy sobie rade! Tylko tak się zastanawiam czy dadzą rade z Zagłębiem :I Wiadomo gra nie była dobra, ale nie jest to tragedia - Tak graliśmy przed Odjidją i Rado :I

odpowiedz
Sasza - 18.08.2017 / 01:31, *..dynamic.chello.pl

Panie Dąbrowski, głowa do góry. Jak jednak nie awansujecie to się wymyśli nową bajeczkę na użytek gawiedzi. Gadanie przecież nic nie kosztuje...

odpowiedz
ee - 18.08.2017 / 01:21, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

OOO... Mieliśmy jakieś sytuacje?

odpowiedz