fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zapłaci karę, pieniądze ze zbiórki trafią do Powstańców

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po tym jak w czwartek Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię karę w wysokości 35 tys. euro, Krzysztof Stanowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy na jej pokrycie. Jeszcze przed decyzją europejskiej centrali Legia zapowiadała odwołanie od ewentualnej kary za oprawę. Po jej ogłoszeniu prezes Legii zasugerował, że nie dotyczy ona oprawy, a jedynie niedrożnych ciągów komunikacyjnych.

Opublikowana w piątek przez UEFA decyzja sugeruje jednak, że kara dotyczy dwóch zarzutów, które zostały postawione Legii, czyli niedrożnych przejść komunikacyjnych i niedozwolonego transparentu.


Komunikat Legii Warszawa:
W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie środki przekazane klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii.

Fundacja Legii
ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa
nr konta: 56 1140 1010 0000 5259 0300 1016

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie deklaracje wparcia i pomocy, które w ostatnich dniach płynęły do Klubu z całej Polski, od różnych środowisk i grup społecznych.


Zbiórka na karę i dla Powstańców

W zbiórce uruchomionej za pośrednictwem platformy pomagam.pl (serwis zrzekł się prowizji), kwota na pokrycie kary została już zebrana. Nadwyżka zostanie przekazana na inicjatywy związane z upamiętnianiem Powstania Warszawskiego i pomoc żyjącym Powstańcom.



REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Ewa - 23.08.2017 / 20:09, *..253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Super postawa klubu i ludzi, którzy wpłacona kasę. Tylko dlaczego na pomagam.pl napisano, że potrzeba 400 tys.??? 35000€ daje ok. 150 tys. Cel jest, w moim przekonaniu, szczytny, ale zdziwienie pozostaje

odpowiedz
Kominokis - 21.08.2017 / 11:25, *..wad.pl

Takie akcje sprawiają, że jestem dumny z bycia Polakiem i, że mieszkam w najlepszym kraju na świecie.

odpowiedz
horus33 - 20.08.2017 / 10:55, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Jestem dumny z bycia Polakiem..

odpowiedz
Do Gaza - 19.08.2017 / 13:34, *..play-internet.pl

Tresc oprawy nie dotyczyla wspomnianych przez Ciebie Legionistow dlatego odwolanie nic by nie dalo

odpowiedz
Polak - 18.08.2017 / 23:24, *..netsystem.net.pl

Oprawa dotycząca Powstania powinna być "przechodnia".
Gdyby każdy następny klub pokazywał ją w innej kolejce ligowej może w końcu każdy zwróciłby uwagę na prawdę historyczną - to byłoby coś.
Cześć i Chwała Bohaterom !!!!!!!!!

odpowiedz
gazza - 18.08.2017 / 22:11, *..adsl.inetia.pl

A ja mam pytanie do pana Mioduskiego - Dlaczego nie odwołał pan się od kary w podanym terminie ???
Przecież oprawa była w duchu sportowym - Powtarzam po raz setny - W Powstaniu Warszawskim zgineło wielu zawodników Legii !!!
Czy kibicom nie wolno uczcić ich pamięci ???
Oprawa nie była polityczna , była w duchu sportowym i to należało napisać w odwołaniu do UEFA.
Co to za prezes klubu który nie dba o klub ?!?

odpowiedz
tadeo - 18.08.2017 / 22:00, *..dynamic.gprs.plus.pl

Szacun dla kibiców Legii. Nie jestem kibicem tego klubu ale dołożyłem się do składki i zawsze się dołożę jeżeli trzeba będzie płacić za prawdę

odpowiedz
do gruby - 18.08.2017 / 21:07, *..dynamic-ww-11.vectranet.pl

przepadlo, musisz to przelknac ze pieniadze pojda na jeszcze szczytniejszy cel

odpowiedz
Sebek - 18.08.2017 / 17:45, *..play-internet.pl

Póki co 7000 wpłacających. Na nasze mecze średnio przychodzi po kilkanaście tysięcy.. gdzie reszta? Żal Wam 10 zł wpłacić? To znajomi kibice Widzewa poprzelewali nawet. Wstyd!

odpowiedz
siwy Częstochowa - 18.08.2017 / 16:59, *..centertel.pl

Do Grubyy.To jak nie chcesz pomagać Powstańcą to nie wpłacaj idioto i spier.... z tej strony ps. Naucz się pisać dzieciaku

odpowiedz
DZIEKUJE - 18.08.2017 / 16:59, *..play-internet.pl

KIBICOM I WSZYSTKIM KTORZY WPLACILI

odpowiedz
Kamil - 18.08.2017 / 12:51, *..centertel.pl

"Redakcja (LL!): Kara to 35 000 euro, co daje mniej więcej 150 000 PLN, więc ta kwota już została zebrana."
A to przepraszam. Nie doczytałem, że teraz walczymy o dodatek :) Najlepszego!

odpowiedz
eth - 18.08.2017 / 12:50, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Niemiecki polsko-języczny portal informacyjny podaje że jednak kara jest i za schody i za oprawę (transparent z hasłem). Na pewno Miodek nie zamierza się odwoływać?

odpowiedz
Grubyyy - 18.08.2017 / 12:42, *..117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A co jeśli moje pieniążki mamy o trafić do UEFA, a ja sam nie chciałem nigdy pomagać powstańcom, czy ktoś zwróci mi moje pieniążki?

odpowiedz
Adam - 18.08.2017 / 12:23, *..chojnet.pl

"informujemy, że klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro."

Jak to nie będzie się odwoływał ??? Nie można wszystkiego oddawać bez WALKI !!!

odpowiedz
m&m - 18.08.2017 / 12:01, *..internetdsl.tpnet.pl

kara jednak również za oprawę - tragiczna historia jednak boli baranów z UEFA

odpowiedz
Kamiil - 18.08.2017 / 11:59, *..centertel.pl

Do Redakcji: "W zbiórce uruchomionej... kwota na pokrycie kary została już zebrana." Czy na pewno? Teraz jest godz 12:00 a na koncie jest 49%

Redakcja (LL!): Kara to 35 000 euro, co daje mniej więcej 150 000 PLN, więc ta kwota już została zebrana.

odpowiedz
Oczko do Małgorzaty - 18.08.2017 / 11:04, *..centertel.pl

Ach te kobity tylko konta im w głowie .... ;)

odpowiedz
Witaj Małgorzata ! - 18.08.2017 / 10:59, *..centertel.pl

https://pomagam.pl/Powstanie1944

odpowiedz
Rogal - 18.08.2017 / 10:47, *..centertel.pl

Dziękuję Bogu, że jestem legionistą...

odpowiedz
Małgorzata - 18.08.2017 / 10:35, *..play-internet.pl

Proszę podać numer konta w celu wpłaty na zbiórkę na historyczna oprawę.

Dziękuję

Małgorzata

odpowiedz