fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zapłaci karę, pieniądze ze zbiórki trafią do Powstańców

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po tym jak w czwartek Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię karę w wysokości 35 tys. euro, Krzysztof Stanowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy na jej pokrycie. Jeszcze przed decyzją europejskiej centrali Legia zapowiadała odwołanie od ewentualnej kary za oprawę. Po jej ogłoszeniu prezes Legii zasugerował, że nie dotyczy ona oprawy, a jedynie niedrożnych ciągów komunikacyjnych.

Opublikowana w piątek przez UEFA decyzja sugeruje jednak, że kara dotyczy dwóch zarzutów, które zostały postawione Legii, czyli niedrożnych przejść komunikacyjnych i niedozwolonego transparentu.


Komunikat Legii Warszawa:
W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie środki przekazane klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii.

Fundacja Legii
ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa
nr konta: 56 1140 1010 0000 5259 0300 1016

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie deklaracje wparcia i pomocy, które w ostatnich dniach płynęły do Klubu z całej Polski, od różnych środowisk i grup społecznych.


Zbiórka na karę i dla Powstańców

W zbiórce uruchomionej za pośrednictwem platformy pomagam.pl (serwis zrzekł się prowizji), kwota na pokrycie kary została już zebrana. Nadwyżka zostanie przekazana na inicjatywy związane z upamiętnianiem Powstania Warszawskiego i pomoc żyjącym Powstańcom.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.