fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Po raz pierwszy od pięciu lat poza fazą grupową

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sporo czasu minęło od jesieni, podczas której nie mogliśmy emocjonować się występami Legii w europejskich pucharach. Ostatni raz w eliminacjach "Wojskowi" odpadli w 2012 roku, kiedy pokonał ich Rosenborg Trondheim. Od tamtej pory legioniści trzy razy grali w Lidze Europy i raz w Lidze Mistrzów.

W pamiętnym sezonie 2012/13 Legia walkę o awans do fazy grupowej zaczęła od dwumeczu z Metalurgsem Lipawa. W pierwszym meczu, rozegranym na Łotwie, padł remis 2-2. W rewanżu na Łazienkowskiej gospodarze zdominowali przyjezdnych, ogrywając ich aż 5-1. Potem nadszedł trudny dwumeczu z SV Ried. W Austrii Legia przegrała 1-2, ale potem pokonała przeciwników na własnym obiekcie aż 3-1. W ostatniej rundzie Legia uznała wyższość Rosenborga. W Warszawie padł remis 1-1, a w rewanżu Norwegowie wygrali 2-1, strzelając decydującego o awansie gola na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Walka Legii o fazy grupowe europejskich pucharów w ostatnich pięciu latach:

2012/13 Liga Europy: Metalurgs Lipawa (2-2, 5-1), SV Ried (1-2, 3-1), Rosenborg (1-1, 2-1).
2013/14 Liga Europy: Awans po odpadnięciu w 4. rundzie eliminacyjnej LM ze Steauą (1-1, 2-2)
2014/15 Liga Europy: FK Aktobe (1-0, 2-0), wcześniej w LM odpadnięcie z Celtikiem (4-1, 0-3*)
2015/16 Liga Europy: FC Botosani (1-0, 3-0), FK Kukesi (3-0, 1-0), Zoria Ługańsk (1-0, 3-2)
2016/17 Liga Mistrzów: Zrinjski Mostar (1-1, 2-0), AS Trencin (1-0, 0-0), Dundalk FC (2-0, 1-1)
2017/18 Liga Europy: Sheriff Tiraspol (1-1, 0-0), w LM porażka z FK Astaną (1-3, 1-0)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Mireq - 26.08.2017 / 15:33, *..play-internet.pl

EURO SRAKA NIE DLA POLAKA!!!!! DNO DNO DNO

odpowiedz
Do Andrzej - 26.08.2017 / 00:32, *..dynamic.chello.pl

Jakie to jest pocieszenie że ajax odpadł?dla mnie żadne a wręcz przeciwnie zobacz z kim odpadł...z tym samym Rosenborgiem z którym my odpadliśmy 5lat temu....gdzie dziś jest Legia a gdzie Rosenborg?z kim przegrywa Legia a z kim dwukrotnie wygrywa Rosenborg?....no właśnie....

odpowiedz
Simon - 25.08.2017 / 18:14, *..dynamic.gprs.plus.pl

oni powinni do konca sezonu grac za darmo bo to co pokazuja na boisku to wstyd a nie tylko licza euro na koncie powinnismy bojkot na trybunach wprowadzic na jedno dwa spotkania w warszawie i zgadzam sie z tomi62 100% racji

odpowiedz
tomi62 - 25.08.2017 / 17:37, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie wypowiadałem się tu już od kilku lat, ale tym razem nie wytrzymałem. Cały czas na forach padają epitety pod adresem naszych przeciwników typu - pastuchy, ogóry, kozocośtam, etc. A może zacznijmy wszelkie konfrontacje od elementarnego szacunku dla przeciwnika. Od tego czego zabrakło naszym gwiazdkom. W drużynach z Mołdawii, Kazachstanu, Azerbejdżanu, grają już teraz piłkarze nie gorsi niż w naszej ekstraklapie, zarządy mądrze iinwestują kasę w transfery i szkolenie, trenerzy znają swój fach i mądrze układają taktykę zespołów. Tak, tak.... w obu dwumeczach Astana i Szeryf pokonały nas taktyką i mądrością gry. Obie drużyny miały żelazną obronę i po dwóch szybkich Murzynów w ataku. My się nie cofamy jak tu niektórzy biadolą, my po prostu miotamy się w miejscu, szastamy kasą, wydając ją na głupoty (czytaj: pseudotransfery i zawirowania właścicielskie), a inni w tym czasie rzetelnie wykonują swoją pracę i podnoszą poziom sportowy. Tym nas biją i bezlitośnie obnażają naszą pychę i bufonadę. Przedsiębiorstwo pod nazwą Legia Warszawa jest źle prowadzone. Weźmy się do roboty, tej menedżerskiej i sportowej, bo obudzimy się z ręką w nocniku, jak nie przymierzając nasi nieprzyjaciele z K6.

odpowiedz
Andrzej - 25.08.2017 / 17:26, *..dynamic.chello.pl

Przecież Mioduski już się wypowiedział, że ma nowy kontrakt dla Magiery. Dla pocieszenia Ajax nie będzie grał w rozgrywkach zasadniczych pierwszy raz od 50 lat.

odpowiedz
Rogal - 25.08.2017 / 17:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie i Panowie. Prawda taka, że Miodek to sknerus i zamiast przyinwestować i mieć LM lub chociaż LE to cofnął klub o kilka lat. Każdy wie, że aby osiągnąć zysk to trzeba zainwestowac, a on co zrobił? Nawet klub wykupił za kasę z LM bo nie swoją i tłumaczy że spłacił z tego iti chiciaż Leśny mówił wcześniej, że iti już jest spłacone. No bo gdzie jest kasa z LM, dlaczego nikt tego głosno nie mówi? Może jakiś audyt w klubie? Magiera gówno nie trener ale jest tani i go pudel nie zamieni bo za co? Dalej bedzie pierniczenie w lidze i ciężko to oglądać bo aż zęby bolą. Gość z korporacji zarządza klubem, a wfista jest trenerem. W składzie bryluje kopczyński i kucharczyk a kibicom serca krwawią.....

odpowiedz
emocje podczas meczu - 25.08.2017 / 16:19, *..61

jedno słowo: MIODULSKI

odpowiedz
emocje podczas meczu - 25.08.2017 / 16:18, *..61

jedno słowo: MIODULSKI

odpowiedz
Kibic(L) - 25.08.2017 / 16:13, *..play-internet.pl

Teraz jest niezły Zonk w klubie. Piłkarze mają kontrakty na poziomie 2-3 krotnosci ligi i tylko w tej lidze mają grać. Budżet w tarapatach. Czekamy na wieści o transferach ż klubu...

odpowiedz
Kipkorir - 25.08.2017 / 16:05, *..dynamic.chello.pl

Ile razy odpalam internet, to z naiwnością czekam na news "Magiera odchodzi z Legii".

odpowiedz
Wutang - 25.08.2017 / 16:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tesknie za Lesnodorskim. On byl ojcem najwiekszych sukcesow ostatnich lat... Bez niego jest tragedia.. Lesny wroc:(

odpowiedz
goral - 25.08.2017 / 15:58, *..088.076.pools.vodafone-ip.de

Wandzel i Bogus wracaja pilne.

odpowiedz
syrenka - 25.08.2017 / 15:58, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

..ale były oprawy, była kara...Kazachstan i Mołdawia grają dalej nie mówiąc o tej starej Europie...a my honorowo....jak zawsze...a może lepiej "coś" zrobić w końcu po zwycięstwie a nie przed porażką.....Moja Warszawo kochana.....jak zwykle pozdrowienia z Konina...!!!

odpowiedz
Afro - 25.08.2017 / 15:57, *..play-internet.pl

Poczytajcie sobie co mówił Niko po odejściu.

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,nemanja-nikolic-krytykuje-jacka-magiere-i-legie-warszawa-wywiad,artykul,773355,1,721.html

odpowiedz
SuperSamiec - 25.08.2017 / 15:56, *..internetia.net.pl

do delikwenta 665

mam nadzieje pajacu ze byles kibicem LEGII tylko przez bardzo krótką chwile i naszczescie ci przeszlo
KIBICEM LEGII SIĘ JEST!!!a nie bywa pajacu
czy jest dobrze czy jest zle
czy jest sukces czy kompromitacja
czy sa wyniki czy jest ich brak
rozumie ogólne wkó***wienie bo ja tez jak kazdy jestem tak zły ze bym te pajacyki rozszarpał ale to swiata i naszej ukochanej LEGII nie zmieni trzeba teraz wyciagac w miare szybko wnioski i oby do przodu panowie

wiadomo:CEL NADRZEDNY MISTRZOSTWO

odpowiedz
Fresh - 25.08.2017 / 15:36, *..play-internet.pl

Zaraz wieczór, a zwolnienia Magiery brak! Ciekawe szybko bo dzień mija!

odpowiedz
Arek - 25.08.2017 / 15:32, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wygląda na to, że właśnie w tym jednym sezonie cofnęliśmy się 5 lat do tyłu. I co teraz? Jakie wnioski zostały/zostaną wyciągnięte? Wrócimy silniejsi, ale w jaki sposób? Wniosek się nasuwa taki, że jak był Leśnodorski było dobrze, bo były tytuły krajowe i puchary. Leśnodorskiego nie ma, pucharów też, a o trofeach krajowych póki co nie ma co mówić.

odpowiedz
ostet - 25.08.2017 / 15:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Magiera , bracia Żewłakow i Kucharczyk powinni zostać jak najszybciej pogonieni z klubu!

odpowiedz
obcy - 25.08.2017 / 15:03, *..58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Panowie trenerzy,piłkarze nie szanujecie klubu, który reprezentujecie. Macie w głębokim poważaniu kibiców oddanych Legii na dobre i złe. A dyrektor Żewłakow to jest jakaś 5 kolumna. Dziwie się właścicielowi, że toleruje taką amatorkę. Nie czuje chłop klimatu.

odpowiedz
PROROK - 25.08.2017 / 14:58, *..69

A NIE MOWILEM!!!

SPRAWDZALNOSC 90 %

odpowiedz
Gepetto - 25.08.2017 / 14:54, *..dynamic.chello.pl

1. Bracia poloniści out na stadion w Warszawie ale nie ten Legii. Konie trojańskie.
2. Brak transferów ale to powiązane z 1.
3. Nie będzie stabilnie w klubie dopóki Mioduski nie wyczyści syfu po BL i W. Umowy źle skonstruowane za jego plecami o ile to prawda.
4. Baza treningowa.
5. Akademia.
6. Ile razy można się uczyć na błędach i wracać jeszcze silniejszym? W rozumowaniu tego powinniśmy już grać w 1/2 LM jak równy z równym.
7. Niko, Ibra, Vadis, gruzin jednym głosem mówią o sytuacji w L to chyba coś jest nie tak z klubem i Magickiem.
8. Astiz zgłoszony, a Niezgoda nie.
9. Wypowiedzi legionistów i sztabu to żenua.
10. Chyba czas na kogoś z jajami żeby np Jędze do rezerw dał, który się upomni o transfery. Nawet nie chodzi, że mają być za 100 mln ojro tylko o takie, że sprzedajemy np Pazdana i przychodzi gość, który wskakuje od razu do składu, a nie potrzebuje roku na dojście do formy trzecioligowej.
11. Głupia kartka Pazdana, jak można wyjść w ustawieniu 1-4-2-3-0 jak chce się awansować ?
Podsumowanie - amatorzy i amatorka ale kasa się zgadza i to najważniejsze.

odpowiedz
kowaL - 25.08.2017 / 14:40, *..centertel.pl

karneciarzy co łażą na tę żenadę to jeszcze rozumiem, ale cała reszta? darujcie sobie, radzę Wam Bracia, niech kudłaty poczuje co to znaczy olewanie klubu i kibiców!!!

odpowiedz
Boboboobob - 25.08.2017 / 14:39, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

Kiedy info o zwonieniu Magiery i sprzedazy Kucharczyka i Pazdana bez motywacji.......... Tu trzeba fachowca z ciężką ręką, który wezmie ich znowu do galopu, a nie cały czas siatkonoga, gierki, milion podań zamiast treningu......Sadiku Pasqato i Chukwu, mają duże umiejętności, ale musza grac i trenowac, a nie rekreacja cały czas.....

odpowiedz
665 - 25.08.2017 / 14:38, *..45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kiedyś byłem kibicem Legii (przeszło mi po tych wszystkich strajkach). Tak czy siak, skoro wszyscy umiecie lepiej, wiecie jak zarządzać klubem, finansami, transferami... wszystkim, to czemu was nie ma na miejscu któregokolwiek z prezesów jakiegokolwiek klubu (m. in. Legii)?

odpowiedz
ja1916 - 25.08.2017 / 14:32, *..tvn.pl

Nie twierdzę że Magiera jest jakimś super trenerem, ale z takim Sheriffem to powinni wygrać w ustawieniu 1-8-1 nawet. Taktyka taktyką itp, ale to nie Magiera biega po boisku, a widać wyraźnie że piłkarzom średnio się chce.

odpowiedz
ARECKI - 25.08.2017 / 14:30, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

blisko doba po KOMPROMITACJI, a tu cisza...........brak zwolnień,brak wyciągnięcia konsekwencji finansowych...itp

odpowiedz
kris41 - 25.08.2017 / 14:24, *..static.ip.netia.com.pl

dobry krótki wywiad z Romanem Koseckim w PS.
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,roman-kosecki-o-odpadnieciu-legii-warszawa-z-eliminacji-ligi-europy,artykul,809255,1,721.html

odpowiedz
Roma - 25.08.2017 / 14:24, *..dynamic.gprs.plus.pl

Po awansie do LM mówiono, że teraz Legia odjedzie rywalom na lata świetlne. Szkoda, że te lata trwały niecały rok. W tym roku był to jeden z najgorszych występów w europejskich pucharach w całej 100 letniej historii. Z tego należy wyciągnąć wnioski, ale dobrze byłoby, żeby odpowiedzialni ponieśli konsekwencje. Sądzę, że tysiące kibiców od wczoraj nie może się odnaleźć ze wstydu. Dobrze byłoby, żeby Prezes i właściciel w jednej osobie, zdał sobie z tego sprawę, bo to nie jest tylko jego prywatny biznes. Nie mam nic przeciwko temu, żeby zarobił na Legii miliony, ale nie może być takiej sytuacji, że Legii nie da nic w zamian. Panie Mioduski - to co się obecnie dzieje to Pana porażka.

odpowiedz
1906 - 25.08.2017 / 14:10, *..dynamic.chello.pl

KLUB Z TAKIM BUDZETEM I NIBY NIE WIADOMO JAKIMI AMBICJAMI MAGIERE NA TRENERA BRAC CZLOWIEKA BEZ JAKIEGOKOLWIEK DOŚWIADCZENIA LEKKA ŻENADKA !!!!!!! HAHA A O TRANSFERACH TO JUZ NIE WSPOMNE !!!! Magiera oby tak dalej haha nabiezesz w legiuni doswiadczenia hahaha

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 25.08.2017 / 14:04, *..48.threembb.co.uk

Przez rok nie bedziemy musieli udawac ze Legia to powazny klub.. loczek mam nadzieje ze sie cieszysz z tych 2 baniek co je przytyliles za VOO! On nie mial serca u nas grac to teraz dokladaj do interesu biznesmenie! Moze zapamietasz na przyszlosc idioto ze kluczowych zawodnikow mozna opchnac po zakwalfikowaniu sie do grupy a nie przed! Delektuj sie teraz pustym stadionem.. Kibice sa wierni ale nie glupi! Sorry ale produkt pt 'ekstraklapa' nie zapelni stadionu.. Te rozgrywki to kpina z ludzi!!!

odpowiedz
Pan Jacek - 25.08.2017 / 14:01, *..met.pl

Niestety, odkąd Mioduski przejął Legię, zaczął się najgorszy okres od lat, pod każdym w zasadzie względem !!!
Ostra jazda w dół i katastrofa wizerunkowa !!!!
Boję się, że na dłużej zagości syf i byle jakość.
To smutne, bo było już naprawdę dobrze i sprawy szły w dobrym kierunku. Wszystko zaprzepaszczono !!!!
LEGIA to MY !!!!!

odpowiedz
ja - 25.08.2017 / 13:58, *..dynamic.chello.pl

Zobaczcie sobie ostatnie lata.
Dzięki wcześniejszym sukcesom mieliśmy łatwiznę w eliminacjach tak samo jak i w tym roku.

Teraz zostało wszystko zaprzepaszczone.

odpowiedz
Toudi - 25.08.2017 / 13:54, *..210.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

powodem miernych wyników jest nie tylko sytuacja w klubie ale i organizacja naszej "ekstraklasy".

odpowiedz
- 25.08.2017 / 13:51, *..play-internet.pl

Zoria i Trencin byly lepsze od Astany! Aktobe by Astane i Sheriff wciagnelo nosem. Tak uwazam. I uwazam ze obecna Legia byla podobna do tej z 13/14 - tez sie meczyli i bylo ciezko ale jednak cos ugrali

odpowiedz
mundek - 25.08.2017 / 13:51, *..dynamic.chello.pl

Duże rozczarowanie. Tak naprawdę to cała liga dostała kopa w d... Jesteśmy na poziomie Kazachstanu i Azerbejdżanu. Ciekawe jak się to odbije na frekwencji ligowej.

odpowiedz
Grajcie na Jendziejciaka jest cienki! - 25.08.2017 / 13:48, *..dynamic.gprs.plus.pl

Trzeba jeszcze wiecej kapuchy placic Jendziejciakowi to bedzie gral jeszcze lepiej i cala druzyna tez.

odpowiedz
Gimbi - 25.08.2017 / 13:47, *..tvp.pl

Strategiczny błąd Mioduskiego: zamiast zainwestować w transfery, które prawdopodobnie zaowocowałyby awansem do Ligi Mistrzów (rozstawienie w ostatniej rundzie eliminacji) wolał szybciej pozbyć się Leśnodorskiego z Rady Nadzorczej. Akcja "po taniości" i "jakoś to będzie" nie wypaliła, niestety. Jego kasa, Jego chybiona decyzja, a nasze wq.wienie.

odpowiedz
Grajcie na Jendziejciaka jest cienki! - 25.08.2017 / 13:47, *..145

Trzeba jeszcze wiecej kapuchy placic Jendziejciakowi to na pewno bedzie gral jeszcze lepiej i cala druzyna tez.

odpowiedz
oLaf - 25.08.2017 / 13:46, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

żenada!!!!!!

Piłkarzyki myślą jakimi to niby wielkimi gwiazdami są a w rzeczywistość ogrywają ją 2 ogóry z wschodu....

odpowiedz
Alan - 25.08.2017 / 13:45, *..93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dwa cytaty które zostały mi w pamięci
Ja wam mowie z Borussia nie przegramy - Michał Żewałakow ( wynik 0-6 )
I druga perełka moja ulubiona
Jarosława Niezgode zgłosiły na fazę grupową LE - Jacek Magiera.
Nic dodać nic ująć.

odpowiedz
L - 25.08.2017 / 13:43, *..play-internet.pl

Kiedy info o zwolnieniui Magiery!?

odpowiedz
LUrsynów - 25.08.2017 / 13:34, *..13

Mieliśmy ligę grać w poniedziałki po awansie do pucharów :) to chyba jednak już mało aktualne , Gratulacje Panowie Za Ambicję , Od początku męczarnie.

odpowiedz