Kamil Sulima - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Sulima zostaje w Legii!

Woytek, źródło: Legiakosz.com - Wiadomość archiwalna

Kamil Sulima, który w połowie poprzedniego sezonu wrócił Legii, podpisał z "Zielonymi Kanonierami" kontrakt na sezon 2017/18. 37-letni rzucający obrońca, w minionym sezonie rozegrał 23 spotkania, spędzając na parkiecie średnio 10:37 minuty.

Sulima ma na swoim koncie najwięcej meczów w barwach Legii z całej obecnej kadry. Z eLką na piersi występował ponad 230 razy. Debiutował w sezonie 1996/97 w wieku 16 lat, kiedy pierwszym trenerem był Robert Chabelski. W Legii występował do końca roku 2004, z krótką przerwą na wypożyczenie do AZS-u Lublin (2001/02). W barwach Legii grał także w latach 2006-07, ale z powodu problemów finansowych warszawskiego zespołu, odszedł do Gniewkowa, a kolejne sezony spędził w Turze Bielsk Podlaski (1) oraz SKK Siedlce (6). Kiedy wydawało się, że karierę skończy właśnie w Siedlcach, przygotowania do poprzednich rozgrywek rozpoczął z legionistami. Jako, że początkowo nie otrzymał oferty gry w Legii, podpisał kontrakt w beniaminku I ligi, AZS-em AGH Kraków, skąd w grudniu w końcu trafił do Legii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.