Jakub Rzeźniczak - fot. Mishka / Legionisci.com

Rzeźniczak: Legia z każdym okienkiem jest osłabiana

Woytek, źródło: Gazeta Polska Codziennie / niezalezna.pl - Wiadomość archiwalna

- W Legii presja zawsze była bardzo duża i tu od tego nieco odpoczywam - mówi w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie Jakub Rzeźniczak, który latem zamienił Legię na Karabach Agdam. - Dostając ofertę zapytałem, czy Legia puści mnie za darmo, tak jak chciał Karabach. Zastanowili się i powiedzieli, że za to ile jestem w klubie i ile z Legią osiągnąłem nie będą mi robić żadnych problemów z odejściem. I rzeczywiście - mogłem odejść za darmo - dodaje były kapitan stołecznego klubu.

"Rzeźnik" odpowiada o pierwszych miesiącach w Azerbejdżanie, atmosferze w szatni i trenerze. Przyznał także, że czuje małą satysfakcję, bo spotkał się z opiniami, że zmienia klub tylko dla pieniędzy. - Nikt chyba nie przypuszczał, że we wrześniu Legii nie będzie w europejskich pucharach, a ja zagram w Lidze Mistrzów. Co ciekawe większą satysfakcję z awansu miałem w tym roku, bo sytuacja jaka miała miejsce rok wcześniej w Legii, ta krytyka jaka spadła na nas po meczach z Dundalk... Niby radość była, ale mocno. Po zmianie trenera na Jacka Magierę w samej LM było już lepiej - mówi Rzeźniczak.

O sytuacji w Legii

- Jest mi przykro, że wina jest zwalana na trenera Magierę. Czytam w wywiadach, że bierze winę na siebie, ale odkąd prowadzi Legię drużyna z każdym okienkiem jest osłabiana. Odszedł Niko, Prijo, Vadis. Wszystko zaczęło iść w złym kierunku i przykro się na to patrzy. Mam nadzieję, że chłopaki wydźwigną się z kryzysu sportowego. W meczu z Zagłębiem wyglądało to już lepiej, a na pewno nie grało się im łatwo przy tym, co działo się na trybunach. Sytuacja w tabeli nie jest zła. A o tym, co dzieje się na górze, we władzach, nie chcę się wypowiadać.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.