Tomasz Jodłowiec i Mateusz Żyro - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trwają przygotowania do meczu ze Śląskiem

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

22 zawodników wzięło udział w środowym treningu, który zespół Legii przeprowadził na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej 3. W zajęciach uczestniczyła większość kadrowiczów. Zabrakło jedynie Kaspera Hamalainena i Armando Sadiku, którzy jeszcze we wtorek reprezentowali narodowe barwy w meczach o punkty eliminacji mistrzostw świata. Zajęciom z boku przyglądał się Miroslav Radović.
Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka

Serb przybył na trening w stabilizatorze zamocowanym na operowanym niedawno prawym kolanie. Dla "Rado" jesień jest stracona - w najbliższych miesiącach będzie przechodził rehabilitację i do dyspozycji sztabu szkoleniowego powinien być na początku przyszłego roku.

fot. Woytek / Legionisci.com

Trening rozpoczął się od biegania i rozciągania mięśni. Po kwadransie rozpoczęły się ćwiczenia z piłkami, które trwały ponad godzinę. W tej części nie uczestniczyli Michał Pazdan i Krzysztof Mączyński, którzy w poniedziałek zagrali cały mecz z Kazachstanem. Dwójką naszych kadrowiczów zaopiekował się Paweł Kozub, serwując im różne lekkie ćwiczenia z futbolówkami.

fot. Woytek / Legionisci.com

Pozostali piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy i Aleksandar Vuković zarządził gierkę na skróconym polu. Zadaniem jednej drużyny była wymiana 10 podań - jeżeli to się udało, to zespół zdobywał punkt. Druga drużyna starała się odebrać piłkę, stosując duży pressing. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że grano tylko na dwa kontakty. Po kilkunastu minutach ekipę przejął Tomasz Łuczywek i przyszła pora na szlifowanie taktyki. Połowa trenujących przeprowadzała akcję ofensywną, która miała zakończyć się strzałem na bramkę, a druga połowa miała do tego nie dopuścić. Zawodnicy broniący po przejęciu piłki mogli przeprowadzić kontrę i oddać strzał do jednej z dwóch bramek.

Ostatnią część treningu stanowił mecz na skróconym polu gry - różowi kontra zieloni.
"Różowi": Malarz (Jałocha) - Jędrzejczyk, Astiz, Hlousek, Kucharczyk (Vuković), Jodłowiec, Szczepański, Szymański, Chima Chukwu
"Zieloni": Cierzniak (Szumski) - Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta, Kopczyński, Pasquato, Nagy, Niezgoda

W gierce zdecydowanie na plus wyróżnił się Jarosław Niezgoda, który zdobył dla "Zielonych" 4 gole. "Różowi" odpowiedzieli jedynie trafieniem Daniela Chimy Chukwu. Niestety treningu nie dokończył Michał Kucharczyk, ponieważ po jednym ze starć ucierpiała jego stopa. Pomocnik Legii kuśtykając opuścił zajęcia. Na jego pozycji do końca gierki zagrał Aleksandar Vuković.

Na czwartek legioniści mają zaplanowany jeden trening o godzinie 17. Będzie on jednak w całości zamknięty dla mediów.

Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.