Jan Urban - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Urban: Zagraliśmy kompletny mecz

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Śląska): W pierwszej połowie graliśmy dobrze w piłkę. W ogóle zagraliśmy kompletny mecz i dojrzałą piłkę. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, by Legia weszła spokojnie w mecz. Staraliśmy się, by Malarz wykopywał długie piłki, by rywale musieli o nią walczyć. W pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wiele sytuacji. Na dodatek straciliśmy gola po stałym fragmencie gry i to chyba ze spalonego. Trzeba było jednak grać konsekwentnie i tak się stało.

Chcieliśmy spychać akcje Legii jak najbardziej do boku. Wówczas jeden z dwóch napastników odcinał zwrotne podanie do stoperów, a drugi zajmował się defensywnym pomocnikiem. Gdyby tak nie było, to Legia miałaby przewagę w środku boiska i by nas zdominowała. Z mojej perspektywy była ręka, ale po meczu nie oglądałem tej sytuacji.

Cieszę się z wygranej, nie tylko nie tylko z tego powodu, że wygraliśmy z mistrzem Polski, ale dlatego, że kibice zobaczyli fajny ciekawy mecz.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.