fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sezon 2018/19: Start ligi po mistrzostwach. Kalendarz europejskich pucharów

Woytek, źródło: Ekstraklasa - Wiadomość archiwalna

Od sezonu 2018/2019 ulegnie zmianie system rozgrywek europejskich pucharów. UEFA opublikowała kalendarz rozgrywek na przyszły sezon, a Ekstraklasa poinformowała, że prawdopodobny start ligowego sezonu nastąpi 20 lipca, czyli po mistrzostwach świata w Rosji. Przed sezonem 2018/2019 Polska zajmuje 20. miejsce w rankingu UEFA, a mistrzowie wszystkich federacji od 18 miejsca i poniżej będą startować już od 1. rundy kwalifikacyjnej. Do tej pory najlepsza drużyna Ekstraklasy startowała od 2. rundy.
To samo czeka zespoły, które zajmą 2. i 3. miejsca. Jedynie zdobywca Pucharu Polski rozpocznie walkę o fazę grupową Ligi Europy od 2. rundy.

Istotną zmianą w kalendarzu rozgrywek jest likwidacja przerwy pomiędzy trzecią rundą kwalifikacyjną a fazą play-off. Oznacza to, iż mistrz Polski rozpocznie rywalizację 10/11 lipca 2018 roku, wicemistrz i trzeci zespół – 12 lipca 2018 roku, a zdobywca Pucharu Polski – 26 lipca 2018 roku.

Automatyczne miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA otrzyma 26 zespołów z lig, które znajdują się w pierwszej dziesiątce rankingu UEFA oraz zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy. O pozostałe 6 miejsc będą walczyć mistrzowie federacji, które są sklasyfikowane na miejscach 11-55 w rankingu UEFA (4 miejsca) oraz zespoły z federacji sklasyfikowanych na miejscach 5-15, które w swoich ligach zajęły odpowiednio drugie lub trzecie miejsce (2 miejsca). Dodatkową nowością jest fakt, iż każdy z zespołów, który odpadnie w eliminacjach Ligi Mistrzów, będzie miał szanse dalszej rywalizacji o jedno z 8 miejsc w rozgrywkach grupowych Ligi Europy w ramach nowo utworzonej ścieżki mistrzowskiej w Lidze Europy. Pozostałe drużyny grające w eliminacjach Ligi Europy walczą o 13 miejsc.

Terminy rundy eliminacyjnych europejskich pucharów w sezonie 2018/19
1. runda: 11-13.07. - 17-19.07.
2. runda: 24-26.07. - 31-02.08.
3. runda: 07-09.08. - 14-16.08.
4. runda: 21-23.08. - 28-30.08.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Gimbi - 19.09.2017 / 13:57, *..play-internet.pl

Od pierwszej rundy ?? Znowu nasi pucharowicze dostaną bęcki od potęg z Azerbejdżanu, Kazachstanu, czy innej Mołdawii :-/ Irytująca jest nieporadność naszych drużyn w rywalizacji z ekipami z innych krajów.

odpowiedz
ja - 19.09.2017 / 09:52, *..dynamic.chello.pl

Nieźle, zaczniemy europejskie puchary jeszcze podczas trwania MŚ (finał 15 lipca).
To jest właśnie poziom naszej ekstraklapy.

Teraz będzie trudniej awansować do LM bo musimy przejść więcej rund, a jak widać każda runda dla nas jest i będzie problemem o czym nas uświadomił Tyraspol.

odpowiedz
Heh - 19.09.2017 / 08:56, *..dynamic.chello.pl

Najgorsze jest to, że jeżeli nasza reprezentacja doszłaby do półfinałów albo finału MŚ w Rosji, to wtedy pierwsze rundy polskie drużyny mogą grać bez kluczowych zawodników, ponieważ półfinały będą miały miejsce 10 lipca, a finał tej imprezy zaplanowany jest na 15 lipca.

odpowiedz
Axix - 19.09.2017 / 08:29, *..dynamic.chello.pl

Liga Mistrzów znowu nam odjechała na parę ładnych lat,ważne aby jakoś łapać się do LE co nie będzie też takie proste z takimi kopaczami jakich posiadamy a lepszych raczej szybko nie zobaczymy Będzie człowiek miło wspominał wieczorem przy piwku jak remisowal z Realem i w decydujący meczu o awans ograł Sporting. Piękne czasy

odpowiedz
Myślał indyk o niedzieli - 19.09.2017 / 08:12, *..play-internet.pl

Jak coś ugramy w lidze, to będziemy się zastanawiać ;)

odpowiedz
kuba - 19.09.2017 / 06:53, *..5-1.cable.virginm.net

dla mnie liga mistrzów to wygranie MP. Kocham to.
A pompowane, malowane baloniki z logo UEFA to dodatek.
Najważniejsze jest Mistrzostwo.

odpowiedz
Marcar - 19.09.2017 / 04:42, *..play-internet.pl

Teraz to mistrzostwa Polski nie opłaca się zdobyć bo wiadomo koszta, a i tak na LM niema szans.

odpowiedz
Vekevir - 18.09.2017 / 23:47, *..play-internet.pl

Zauwazcie ze teraz zeby zagrac w LE to nie oplaca sie zdobywac mistrza bo szansa na gre bardzo maleje przy tym systemie sciezki mistrzowskiej do LE.

odpowiedz
... - 18.09.2017 / 23:19, *..echostar.pl

"w rankingu uefa 20.msce"
w Rankingu FIFA 8.
nieźle...

Mistrz kraju powinien grac co najwyżej 1 grę przed grupą.
I pomyśleć, że jak startowała LM w 1992 r. to były dwie grupy po 4 drużyny...

odpowiedz
zgoda - 18.09.2017 / 23:17, *..4-4.cable.virginm.net

tomcio - ta cała liga mistrzów straciła sens. Po ch.j jakieś eliminacje, niech sobie wybiorą swoją trzydziestke druzyn i grają w kółko co roku swoje rozgrywki. Na ki ch.. udawać ze to rozgrywki dla wszystkich i że wszyscy dostają szansę. Pier...ć to.

ZGODA

odpowiedz
Do seba - 18.09.2017 / 22:30, *..as13285.net

My nie placzemy ale od kilku lat dostajemy od misczow z estonii cypru a ostatnio pasterzy z kazachow wiec tu barse i manchestery roznicy nie robia ..no moze mniejszy wdtyd z nimi odpasc

odpowiedz
do eth - 18.09.2017 / 22:28, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

wcale nie byłoby "najlepiej", a wiesz dlaczego???

Dlatego, że np. Legia w zeszłym roku dostała od Uefa z praw TV z LM całe 115 mln zł!!!! I zaręczam Ciebie, że dostała tylko dlatego, że widzowie na swiecie (dają kasę!!!) chcą oglądać nie Legię tylko Bayerny, Reale etc.

Reasumując jakby była dla Legii tylko Liga Atlantycka to byśmy dostali rok temu nie 115 mln zł a z 3 mln zł bo NIKT w Europie nie chce oglądać słabych zespołów tylko najlepszych!

A propos stycznia - już widzę jak Miodek kogoś kupi ; ))))) za darmo szrot tylko, na 100% : (((

pozdo

oLaf

odpowiedz
Bez obaw - 18.09.2017 / 22:25, *..as13285.net

...w sierpniu bedzie po wszystkim dla wszystkich.taaka mocna ta nasza liga!!!

odpowiedz
tomiacab - 18.09.2017 / 21:54, *..know.cable.virginm.net

ta cała liga mistrzów straciła sens. Po ch.j jakieś eliminacje, niech sobie pederści wybiorą swoją trzydziestke druzyn i grają w kółko co roku swoje rozgrywki. Na ki ch.. udawać ze to rozgrywki dla wszystkich i że wszyscy dostają szansę. Pierd...ć to.

odpowiedz
Seba - 18.09.2017 / 20:56, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wszystkim płaczka przypominam ze jeszcze niedawno żeby dostać się do LM trzeba było Barse, MU, Real albo innego mastera ograc ...

odpowiedz
Maciej - 18.09.2017 / 19:50, *..supermedia.pl

a opowiadać mamy o czym :) to była przyjemna bajka zakończona happy endem :) na zawsze w pamięci będziemy pamiętać moment bramki na 3:2 z Realem czy bramki Guilherme ze Sportingiem.

jeszcze przyjdzie czas kiedy tam wrócimy.

odpowiedz
eth - 18.09.2017 / 19:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Najlepiej to by było gdyby Bayerny, Barcelony i Arsenale kisiły się we własnym sosie, jeżeli wprowadzają takie zmiany, a drużyny z tych "mniej atrakcyjnych" państw, od Danii i Polski przez Serbię po Kazachstan i San Marino, olały uefę i przystały na propozycję FC Kopenhagi dot. utworzenia Ligi Atlantyckiej.

Co do awansu Legii do Europy za rok, to skoro wczoraj jedynego gola drugiej najsłabszej drużynie w Ekstraklasie strzela najsłabiej grający w danym meczu piłkarz to... wiadomo. Do grudnia trzeba się pomęczyć, próbować wyrywać punkciki w poszczególnych meczach, a o ostatecznym wyniku zadecyduje jakość styczniowych transferów.

odpowiedz
cieciu - 18.09.2017 / 19:10, *..5

no cóż, fajnie że mieliśmy LM w zeszłym roku. będzie o czym wnukom opowiadać. bo na kolejny awans się nie zanosi...

odpowiedz
Psik - 18.09.2017 / 18:58, *..dyn.telefonica.de

Na chwile obecna to bardzo odległa przyszłość

odpowiedz