U-12: Legia 06 - UKS 141 Warszawa 06 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Środa była dniem nadrabiania zaległości dla niektórych drużyn młodzieżowych. Juniorzy starsi pokonali 4-0 ŁKS Łódź i awansowali na 2. miejsce w tabeli CLJ. W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Legia pokonała 6-3 Ronę Ełk. W meczu tego samego rocznika CWKS, w pojedynku ze Zniczem II Pruszków padł wynik 3-0. Legia 2006 pokazała niezłą skuteczność w meczu z UKS 141. Spotkanie w lidze U-17 w Białymstoku zostało ostatecznie przełożone o kolejny tydzień, na 27.09.

CLJ U-19: ŁKS Łódź 0-4 (0-1) Legia 99/00
0-1 26 min. Kamil Orlik (as. Michał Góral)
0-2 53 min. Michał Góral (rzut karny)
0-3 65 min. Kamil Orlik (as. Kacper Wełniak)
0-4 89 min. Mateusz Szwed (as. Kacper Pietrzyk)

Legia: Mateusz Kochalski - Michał Król (Kpt), Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski [01], Michał Karbownik [01], Kamil Orlik (79' Łukasz Zjawiński [01]), Mikołaj Neuman (80' Oskar Wojtysiak), Mateusz Praszelik, Mateusz Olejarka (70' Mateusz Szwed) - Michał Góral (60' Kacper Wełniak)

CLJ U-15: Legia 6-3 (6-1) Rona Ełk 03
1-0 6 min. Szymon Włodarczyk (as. Ignacy Dawid)
2-0 11 min. Patryk Pierzak b.a.
3-0 14 min. Szymon Włodarczyk (as. Oliwier Olszewski)
3-1 16 min. Dawid Szepan
4-1 26 min. Jakub Kwiatkowski (as. Patryk Pierzak)
5-1 27 min. Patryk Pierzak (as. Jakub Kwiatkowski)
6-1 35 min. Hubert Derlatka (as. Arkadiusz Ziarko)
6-2 50 min. Piotr Lipiński
6-3 63 min. Szymon Dębek

Legia: Jakub Kowynia - Hubert Derlatka, Filip Szewczyk, Sebastian Szczytniewski, Arkadiusz Ziarko, Jakub Kwiatkowski, Bartosz Ślendak, Patryk Pierzak, Ignacy Dawid, Oliwier Olszewski, Szymon Włodarczyk, Kacper Imiołek, Michał Budziszewski, Dominik Krajewski, Adrian Troć
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Jakub Zapaśnik

Legioniści wysoko wygrali mecz 4 kolejki CLJ U-15 z Roną Ełk. Zespół z Ełku miał dotąd na koncie po 2 zwycięstwa i porażki, w pierwszej połowie jednak wyraźnie ustępował. Legioniści grali szybko, składnie i skutecznie, i tylko raz dali się zaskoczyć. Po przerwie niestety dyscyplina gry nieco spadła, a goście przełożyli swoje szybkie ataki na dwa trafienia. Po 5 kolejkach legioniści (mając 1 mecz zaległy) zajmują czwartą lokatę w tabeli. Można się jednak spodziewać, że podobnie jak na początku rundy, przed końcem jesieni jeszcze nie raz będziemy oglądali eksperymenty ze składem, ustawieniem czy wręcz występ drużyny młodszego rocznika (jak w spotkaniu z Bełchatowem, gdy Legia 2003 przebywała na turnieju zagranicznym); podobnie zresztą, choć zapewne w mniejszym stopniu, wiosną.

U-12: Legia 06 - UKS 141 Warszawa 06

Strzały (celne): Legia 40 (23) - UKS 3 (2)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Błażej Kramarczuk, Piotr Kuśmider, Filip Kucharski - Jakub Trzaskowski, Maciej Saletra, Jakub Chodkowski, Maciej Lepianka, Potr Żołyńśki, Jakub Żewłakow, Denis Franke, Maciej Złotkowski
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Piotr Chmiel, asystent: Krzysztof Mutschmann

Atrakcyjny dla oka występ okraszony sporą ilością goli po uderzeniach, które mogły się podobać nawet nawet najbardziej wybrednym kibicom, zafundowały zgromadzonym widzom drużyny Legii U-12 i UKS 141. W pierwszych minutach goście próbowali zażarcie się odgryzać strzałami z dystansu, a dwukrotnie przejęli nawet na dłuższy moment piłkę, jednak stopniowo gra przenosiła się coraz bliżej bramki UKS. Golkiper drużyny z Pragi musiał parokrotnie skapitulować i siłą rzeczy motywacja do gry u grochowian nieco spadła. W przypadku legionistów cieszy, że z solidnym skutkiem, do ostatniej minuty walczyli o jak największą ilość akcji w ofensywie, co zaowocowało kolejnymi bramkami.

CWKS Legia 03 3-0 (0-0) Znicz I Pruszków 03
1-0 37 min. Karol Gozdalik (z dystansu)
2-0 47 min. Jan Sienicki
3-0 68 min. Mateusz Sidor (po rozegraniu rzutu wolnego)

CWKS Legia: Mateusz Zalega - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Antoni Sidor [04], Marcin Staszyc, Kacper Cetlin, Filip Grygorczuk, Jan Sienicki, Jakub Wąchocki (Alan Długołęcki), Filip Wolski - Mikołaj Wiśniewski (Kacper Wypych [04])
Trener: Łukasz Winek