Dywan z barw Ruchu płonący na Blaszoku - fot. gieksiarze.pl
REKLAMA

Na stadionach: Keep supporting

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zakazy wyjazdowe nakładane na ekipy ekstraklasy przez Komisję Ligi w dużej mierze niszczą obraz naszej piłki, która bez kolorytu trybun znaczy niezbyt wiele... Komisja Ligi raz za razem rozdaje zakazy wyjazdowe za spotkania na swoim stadionie i z reguły dotyczy to tak błahych przestępstwjak odpalenie pirotechniki, czy niewygodny transparent.

Dlatego też w ostatni weekend bez przyjezdnych rozegrane zostały choćby takie mecze jak Wisły z Legią, czy Lechii z Lechem. O ile wiślacy dzięki mobilizacji zapełnili swój stadion do ostatniego miejsca, to w Gdańsku frekwencja była zdecydowanie niższa. W ekstraklasie spotkania z kibicami gości rozegrano w Zabrzu, Gdyni i Niecieczy. Z bardzo dobrej pokazali się kibice Korony - zarówno jeśli chodzi o liczbę wyjazdową, jak i choreografię. Białostoczanie do Gdyni dotarli w nadspodziewanie dobrej liczbie, zaś na meczu przyjaźni pomiędzy Sandecją i Cracovią zabrakło jedynie pirotechniki. Warto dodać, że parę dni wcześniej ogłoszony został koniec wieloletniej zgody na linii Cracovia - Polonia Warszawa. W najbliższy weekend przy Konwiktorskiej rozegrany zostanie ciekawy III-ligowy pojedynek, na który widzewiacy oraz ich przyjaciele z Wisły i Ruchu otrzymali aż 1700 wejściówek.

Na zapleczu ekstraklasy najciekawiej zapowiadało się spotkanie GKS-u Katowice z Ruchem - niestety rozegrane bez przyjezdnych. Podobnie zresztą będzie przy okazji kolejnych górnośląskich derbów GKS Tychy - GKS Katowice. Katowiczanie na meczu z "Niebieskimi" pokazali solidny pokaz ultras, a także komplet na trybunach (oficjalnie ponad 7 tys.). Ciekawie także było przy okazji meczu Górnika Konin z Elaną oraz Hetmana z Ładą. Do "harców" na murawie doszło w Białej Podlaskiej.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze - Korona Kielce (750).
Koroniarze mocno mobilizowali się na ten wyjazd, na który ruszyli pociągiem specjalnym. Ostatecznie w Zabrzu stawiło się ich 750, w tym Spartak Trnava (14). Przyjezdni wywiesili siedem flag. Zaprezentowali też oprawę składającą się z transparentu "Keep supporting", flag na kiju + transparentów na dwóch kijach oraz piro (race, ognie wrocławskie i petardy). Zabrzanie z kompletem na trybunach i dobrym dopingiem.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok (390).
Jagiellonia do Gdyni podróżowała autokarami i furami. Na stadionie Arki stawiło się 390 osób z trzema flagami. Goście mieli trochę problemów z wejściem na sektor, a w drodze powrotnej jeden z autokarów miał zderzenie z radiowozem. Arka bez oprawy.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia ().
Na meczu przyjaźni rozegranym w Niecieczy frekwencja była znacznie lepsza niż na większości meczów Sandecji. Gospodarze zasiedli wraz z zaprzyjaźnioną Cracovią na jednym sektorze, wypełniając go niemal do ostatniego miejsca. Zaprezentowali malowany transparent "Sandecja Cracovia" oraz flagi na kiju w barwach obu klubów.

Wisła Kraków - Legia Warszawa (-).
Ze względu na zakaz wyjazdowy dla legionistów, wiślacy mogli zająć sektor gości i tym samym pobili rekord frekwencji na meczu swojej drużyny - niedzielne spotkanie obejrzało 33 tysiące osób. Krakusy zaprezentowały oprawę składającą się z okrągłej, malowanej sektorówki przedstawiającej piłkarzy Wisły, transparent z datami mistrzostw Polski wywalczonymi przez ich klub oraz hasło "Niechaj wrócą te piękne czasy, gdy cieszyliśmy się z mistrzostw twych". Całość zwieńczyło kilkadziesiąt rac na górze oraz kartoniki jako wypełnienie choreografii. Druga prezentacja przygotowana została przez młodych wiślaków - "Proste przesłanie: Tylko Wisła. Tak już zostanie". Gospodarze przez całe spotkanie bluzgali na Mączyńskiego - swojego byłego piłkarza, który przeniósł się na Łazienkowską.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań (-).
Niższa niż zwykle frekwencja w Trójmieście była zapewne spowodowana brakiem kibiców gości - na trybunach niespełna 13,5 tysiąca kibiców. Gospodarze bez oprawy, z transparentem odnoszącym się do walki UFC.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław (-).
Na poniedziałkowym meczu w Płocku gospodarze ze skromnym dopingiem. Wywiesili transparent "Wolne Węgry 23.10.1956".

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice (-).
Fani Piasta do Lubina pojechać nie mogli po wyjazdowym meczu w Zabrzu, podczas którego odpalili pirotechnikę i pozbawili sektor gości części krzesełek. Piast nie będzie mógł także pojechać na kolejne spotkania do Niecieczy i Szczecina. Zagłębie z przyzwoitym młynem, bez żadnych atrakcji ultras.

Pogoń Szczecin - Termalika Nieciecza ().
Fani Pogoni po porażce swojej drużyny stracili cierpliwość i próbowali dostać się do piłkarzy. Kibice, którzy przeskoczyli w stronę płyty boiska zostali potraktowani gazem przez ochronę. Szczecinianie ruszyli też w kierunku szatni piłkarzy, gdzie wezwana została policja. W trakcie spotkania młyn "Portowców" był więcej niż skromny.

Niższe ligi:

Górnik Konin - Elana Toruń (300).
Elanowcy przyjechali do Konina w 186 osób i byli wspierani przez KKS Kalisz (61). W trakcie meczu pod stadion dotarł Widzew, ale na obiekt nie wszedł.

Hetman Zamość - Łada Biłgoraj (203).
Dobry wyjazd Łady do Zamościa, gdzie stawiło się ich 203, w tym Polonia Przemyśl (20). Przyjezdni z trzema flagami oraz pelerynami w barwach.

Motor Lublin - Chełmianka Chełm (150).
Na meczu przyjaźni stawiło się 150 kibiców Chełmianki, którzy zasiedli obok Motorowców.

AZS Podlasie Biała-Podlaska - Orlęta Radzyń (127).
Gospodarze w pierwszej połowie wysypali się na murawę i ruszyli w stronę sektora gości, ale awanturze zapobiegła interwencja policji. Orlęta przyjechały w 127 osób z dwiema flagami.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała (50).
Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia (42).

Świt Nowy Dwór Maz. - ŁKS Łomża (41).
Gospodarzy w młynie 40, przyjezdni w podobnej liczbie z dwiema flagami.

Błękitni Stargard - ROW Rybnik (19).
Fani ROW-u w 19 osób, w tym Górnik (4) stawili się na dalekim wyjeździe w Stargardzie. Bez flag.

GKS Bełchatów - Gwardia Koszalin (7).

GKS Bełchatów - MKS Kluczbork (0).
Gospodarzy w młynie 160.

GKS Katowice - Ruch Chorzów (-).
Niestety na Górnym Śląsku coraz mniej ciekawych kibicowsko spotkań rozgrywanych jest z udziałem kibiców obu drużyn. Podobnie było i tym razem. Katowiczanie z mocno nabitym młynem, w którym zaprezentowali oprawy: sektorówkę podczepianą do dachu, sektorówki na trybunie, jak również konkretny pokaz pirotechniczny nad transparentem "Psychoza nienawiści" i spalony dywan z barw rywali.


Wyjazd tygodnia: 750 fanów Korony w Zabrzu
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na meczu z Legią i GKS-u Katowice na meczu z Ruchem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Wisła Kraków na meczu z Legią Warszawa:




Górnik Zabrze na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:





Arka Gdynia na meczu z Jagiellonią Białystok:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:


Wisła Płock na meczu ze Śląskiem Wrocław:






Sandecja na meczu z Cracovią:


Lechia Gdańsk na meczu z Lechem Poznań:


Pogoń Szczecin na meczu z Termaliką Nieciecza:


GKS Katowice na meczu ze Stomilem Olsztyn:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Puszczą Niepołomice:


Raków Częstochowa na meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa:


GKS Bełchatów na meczu z Gwardią Koszalin:


Gwardia Koszalin na wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów:


Legia Warszawa na meczu koszykarzy ze Stalą Ostrów:




Stal Ostrów na wyjazdowym meczu z Legią:


Zagłębie Sosnowiec na meczu ze Stomilem Olsztyn:




Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Stal Rzeszów na wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec:


KSZO Ostrowiec na meczu ze Stalą Rzeszów:


Olimpia Elbląg na meczu z Radomiakiem Radom:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


GKS Katowice na meczu z Ruchem Chorzów:










Górnik Konin na meczu z Elaną Toruń:



Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Górnikiem Konin:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Błękitnymi Stargard:


Motor Lublin na meczu z Chełmianką Chełm:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.