Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Jozak: Czeka nas wielki mecz

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Widziałem kilka ostatnich spotkań Wisły. Wiem, że to dobry zespół, grający agresywnie, kontaktowo, mają energię. To będzie wielki mecz, zresztą nasz czwarty w ostatnim czasie, po Lechii, Lechu i Jagiellonii. Wiem, że Wisła ma kilka indywidualności, ale nie chcę nikogo wyróżniać, wymieniać, żeby niczego rywalowi nie ułatwić. Jeśli będziemy w formie i będziemy grać swoje, nie musimy się bać o rezultat - mówi przed niedzielnym meczem z Wisłą Kraków Romeo Jozak.

- Wszyscy zawodnicy poza Radoviciem są zdrowi i do mojej dyspozycji. O tym kto pojedzie do Krakowa zadecydujemy dziś lub jutro po treningu.

- Często rozmawiam z zawodnikami, ale dwa dni temu to Krzysiek Mączyński zaczepił mnie na korytarzu i rozmawialiśmy o meczu z Wisłą. Zauważyłem, że się cieszy, nie czuje w ogóle presji, jest pełen odwagi i pozytywnej energii. Cieszę się z tego. Jeśli będzie zdrowy, na pewno wystąpi w tym meczu i da z siebie wszystko. Jestem świadomy okoliczności, w jakich trafił do Legii i całej otoczki, ale nie zauważyłem w nim choćby 1% presji.

- Dominik Nagy jest utalentowanym zawodnikiem, ale definicja talentu piłkarskiego jest bardzo złożona. To nie tylko umiejętności piłkarskie, ale o wiele więcej. Widziałem wielu utalentowanych zawodników, może bardziej niż Nagy, którzy kończyli swoje kariery w 4. lidze, bo czegoś im brakowało. Chciałbym jak najszybciej widzieć Nagya w pierwszej drużynie. Mamy w zespole coraz lepszą atmosferę, ale potrzebujemy każdego zawodnika, żeby dołożył swoją energię, a nie tylko umiejętności. W przypadku Nagya ostatnio tego brakowało. Kiedy pokaże sobie, ale przede wszystkim Legii, że może dać tę energię, wróci do pierwszego zespołu. Przekazałem zawodnikom informację o przesunięciu Nagya do rezerw, ale nie rozmawiałem z nimi na ten temat. Wiem, że to poważna decyzja, ale powody również są poważne.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.