fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zarobiła 28 milionów euro za LM i LE

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

UEFA opublikowała listę wypłat dla klubów uczestników Ligi Mistrzów i Ligi Europy z zeszłego sezonu. Łącznie w Lidze Mistrzów kluby zarobiły 1,396 mld euro (ok. 5,93 mld zł), natomiast w Lidze Europy 423 mln euro (ok. 1,8 mld zł). Legia Warszawa za udział w Lidze Mistrzów otrzymała łącznie 27 228 000 euro (ok. 116 mln zł).

W tym zawiera się:
2 000 000 - za udział w play offach
12 700 000 - za awans do Ligi Mistrzów
2 227 000 - za zdobyte punkty w Lidze Mistrzów
10 301 000 - "market pool"

Dodatkowo za udział w Lidze Europy Legia otrzymała 788 148 euro (ok. 3,35 mln zł). W tym:
288 148 - "market pool"
500 000 - za udział w 1/16 finału

Pieniądze były płacone klubom w kilku transzach. Ostatnia, a zarazem największa, trafiła na konto Legii po zakończeniu ubiegłego sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
walo - 22.10.2017 / 14:02, *..dynamic.chello.pl

Wiem gdzie ta kasa. Podobno Miodek chciał podwoić u buka i dał wszystko na Legie z Lechem

odpowiedz
kris - 22.10.2017 / 11:11, *..jmdi.pl

no to ITI spłacone.

odpowiedz
tomiacab - 22.10.2017 / 10:19, *..know.cable.virginm.net

Legii potrzeba tego aby część udziałów było w rękach kibiców. Wtedy jako udziałowcy mamy wgląd w to na co idą pieniądze, a tak jest jak jest.

odpowiedz
t - 22.10.2017 / 06:15, *..centertel.pl

Poszło na Leśnego i wandzela oraz innych durni zatrudnianych przez nich w Legii....

odpowiedz
S(L) - 22.10.2017 / 00:59, *..dynamic.chello.pl

A co wy sobie myślicie ,inwestujesz hajs masz zamysł i tak po prostu bo nie ma już pomysłu na co wydać kasiore ? Legia tak jak wszystko to inwestycja , piękne słowa w telewizji i w kolorowych pisemkach to tylko po to aby ci sie fajnie i miło czytało , cała otoczka ja cie nie lubię a ty mnie bardziej to zabawa i otoczka .Jednakże pewnych ludzi nie da się zastąpić ot tak , hop siup tralalala

odpowiedz
Artec - 21.10.2017 / 21:58, *..dynamic.chello.pl

I co kur.a panie kudłaty? Dalej pan robisz z nas idiotów mowiąc że całą kase za puchary przejadł Leśny z Wandzlem? Chciałbym się mylić ale pod rządami tego pana czekają nas bardzo chude lata niestety dla nas a stety dla Łacha, Skisły, i innych tuzów polskiego futbolu

odpowiedz
TERRY - 21.10.2017 / 19:11, *..centertel.pl

Przy naszym wskaźniku punktowym znów w ostatniej rundzie mogliśmy mieć przeciwnika klasy Dundalk. Żeby zyskać trzeba jednak zainwestować. Kupić godnych następców Vadisa, Niko, Prijo czy Rado. Tak aż tylu najlepszych w ofensywie ludzi już z u nas nie gra (nawet jeśli Rado tylko narazie). Cała czwórka lepsza od kogokolwiek kto po nich został. Mioduski idioto!!!! 116 milionów zł. To był ostatni rok kiedy łatwiej było wejść do LM, a i sam wskaźnik punktowy będze teraz gorszy. Coś zrobił dyletancie z tą drużyną!!! Idź do Leśnego na korepetycje zamiast nadawać na niego w mediach i pleść te farmazony o wizjach klubu. Żeby wielki biznesmen musiał się na nowo uczyć że żeby zarobić trzeba zainwestować. Zrobiłeś waść z siebie błazna.

odpowiedz
nieznany - 21.10.2017 / 17:37, *..70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

miejski out bo kasy nie ma? a nie leśny?

odpowiedz
Rafał. - 21.10.2017 / 14:46, *..80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czy ktoś wie dokładnie, o co chodzi z tym market pool i od czego zależy to, ile klub dostanie za to pieniędzy? Z góry dzięki za odpowiedź.

odpowiedz
oLaf - 21.10.2017 / 13:24, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

gdzie jest kasa?? przecież 40 mln zł wzieli Leśny i Wandzel... to już wiecie gdzie jest.

Inna kwestia to że jak Miodek będzie oszczędzał tak dalej to LM zobaczymy ... najszybciej na emeryturze : O

odpowiedz
Hiszpan - 21.10.2017 / 12:12, *..226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzyndzel i reszta amigos zrobili napad stulecia na kasę trzeba umiec sie poklocic zeby 100 bańkami sie godzić.

odpowiedz
Mario - 21.10.2017 / 12:02, *..130

He, he, he, mówiłem, tak to jest, jak za piłkę biorą się gołodupcy. Takie osoby po pierwsze myślą, jak dla siebie zarobić, a nie dla klubu. Prawie 30 mln euro plus miliony za sprzedaż zawodników z ostatnich lat. A w klubie bida aż piszczy. Natomiast w mediach, polski Bayern, budżet na 300 mln zł, a rzeczywistość taka, że golasy za pieniądze klubu kupili Legię i z pieniędzy klubu spłacali przez lata do ITI plus do własnej kieszeni.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 21.10.2017 / 11:16, *..adsl.inetia.pl

Zacznijcie myśleć zamiast naskakiwać na Mioduskiego. Skumajcie, że razem z pieniędzmi to się ulotnił pan koralik z wandzlem. Oni bawią się z dziewczynkami w ekskluzywnych klubach i sypią kreski znajomym za pieniądze z LM.

Pozostała część poszła z dymem na transfery parodysty żewłaka.

Miodek teraz to sprząta i rzeźbi w g... żeby wrócić do normalności.

odpowiedz
olew - 21.10.2017 / 10:54, *..124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jakiekolwiek przychody Legii są jej przychodami, o przeznaczeniu których decydują wyłącznie właściciele. Trzech właścicieli wzięło zapewne dużą część tych przychodów z LM i LE . Dwu z pewnością z nich korzysta. Ale mają do tego prawo. Inna sprawa czy to fajne jest. Tyle , że to gołodupcy są . Niestety nie mamy bogatego właściciela od czasu ITI. Oni też byli umiarkowanie bogaci. Trochę też wzięły nasze grajki . Defraudacja to słowo kompletnie nie na miejscu, wręcz kłamliwe, a przede wszystkim głupie, bo usprawiedliwiające stan obecny, a on jest taki nie z powodu kasy, lecz mimo kasy, którą Legia ma nieziemską w skali Polski.

odpowiedz
Zurie - 21.10.2017 / 10:46, *..64

Kasa poszła bokiem! Suma dokonywanych transferów, nigdy nawet nie zbliżyła się do 5 mln euro! A co dopiero mówić o 28 mln. Co to za głupie tłumaczenie że wydali kasę na transfery? Wzięli kasę do kieszeni po prostu...

odpowiedz
pezet - 21.10.2017 / 10:33, *..dynamic.chello.pl

Cieszy ta kwota! Dzięki niej odjedziemy innym klubom na lata i przez 10 lat będziemy golić frajerów w lidze.

A nie, poczekaj...

odpowiedz
Rogal - 21.10.2017 / 10:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

teraz za 10% tego kupimy fajnych zawodników, a nie sorry coś mi się popier.... przecież wszystko ukradli nasi dobrodzieje....

odpowiedz
(L) - 21.10.2017 / 10:11, *..internetdsl.tpnet.pl

Pan Pudel się bawi...

odpowiedz
Do Sebol - 21.10.2017 / 09:22, *..play-internet.pl

Rzezniczak odszedl za darmo

odpowiedz
koles - 21.10.2017 / 09:20, *..dynamic-ww-06.vectranet.pl

Tu złodzieje i pijacy są włodarze z Warszawy
Złodziejsko-defraudujący klub To Legia Warszawa

odpowiedz
Kris - 21.10.2017 / 09:10, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Sami śpiewamy złodziejsko przemytniczy klub to Legia Warszawa więc co się dziwić. Jedni ukradna browarka na Orlenie w drodze do Niecieczy inni kradną miliony po powrocie z Madrytu. Jedni jedzą łyżka inni chochla.

odpowiedz
TOM - 21.10.2017 / 08:40, *..66

No gdzie kasa na kontach: Miodego, Leśnego i tego Wandzla czy jak mu tam. Klub piłkarski to dobry biznes można zarabiać mnl zł tylko trzeba kit wciskać kibicom o wielkiej Legii i optymalnych transferach a gdy brak wyników to wtedy mówić że brak kasy bo awansu nie ma

odpowiedz
Kobolt - 21.10.2017 / 08:14, *..dynamic.mm.pl

Plus jest taki, ze jak teraz kiedys fartem awansują do LM to będzie jedna pazerna morda do wykarmienia, a nie trzy...

odpowiedz
xxx - 21.10.2017 / 08:13, *..centertel.pl

Trzeba to zgłosić do prokuratury.

odpowiedz
A uj was to? - 21.10.2017 / 07:29, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Pieniądze zostały pewnie przelane na konta byłych prezesów na poczet spłaty zobowiązań wynikających z przejęcia klubu.

odpowiedz
Marcin77 - 21.10.2017 / 05:50, *..know.cable.virginm.net

Aj waj, nie ma kasy. Kudłaty myślał że bez żadnego nakładu będzie mieć ligę Europy. To się Icek przeliczył. Ale swoje zgarneli, ciekawy jestem jak podzielili łupy.

odpowiedz
- 21.10.2017 / 03:50, *..centertel.pl

Kasę wzięli leśny i wedzel....moze i cos włożyli w klub swoje oszczędności duzo czasu i poświęcenia ale wyciagli tyle ze szok....byla niby politka ze sponsor wystawia cześć za zawodnika....czemu lesnynczy wandzel nie wezmą za zarobiona kasę nie wzmocnia Legii po jedynm super klasowym zawidniku....bo wzięli kasę i sie ulotnili

odpowiedz
Sebo(L) - 21.10.2017 / 00:31, *..slupsk.vectranet.pl

Warto nadmienić,że to są pieniądze od samej UEFA a nie zapominajmy o wpływach z biletów czy umów sponsorskich. Warto również pamiętać o wytransferowanych piłkarzach (Bereszyński,Nikolić,Prijović,Rzeźniczak,Ofoe) Tych pieniędzy uzbierało się znacznie,znacznie więcej. Ich brak w klubowej kasie to największy przekręt w historii polskiego futbolu. Nie oszukujmy się ale znaczną większością tego szmalu podzieliło się trzech właścicieli klubu. Reszta poszła na bieżące wydatki (wypłaty dla piłkarzy,pracowników klubu,obozy itp.)i na transfery do klubu choć te należy raczej przemilczeć i nagle 120 baniek PLN wyparowało... Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Mentalnie jeśli chodzi o prowadzenie klubów polscy prezesi są o kilkanaście lat z tyłu za swoimi kolegami z Cypru,Azerbejdżanu,Mołdawii czy Kazachstanu. Jesteśmy zwykłym zaściankiem.Trzecią albo nawet czwartą ligą Europy. Roztrwonić 120 baniek i nie mieć z tego kompletnie NIC to trzeba być po prostu mistrzem świata!!!

odpowiedz
hehe - 20.10.2017 / 23:28, *..dynamic.chello.pl

ponawiam pytanko gdzie sa pieniądze ? ale walki ja pier...ole....

odpowiedz
3er - 20.10.2017 / 23:26, *..dynamic.chello.pl

Do tego kasa z dni meczowych + rozsprzedanie drużyny.
A teraz nie mamy nic. To chyba miodek powinien klapsy wyłapać, a nie kilku przeciętnych piłkarzy którzy pozostali w drużynie.

odpowiedz
xyz - 20.10.2017 / 23:17, *..19-1.cable.virginm.net

Jesli najwieksza transza zostala wyplacona juz po sezonie to niech Loczek nie sciemnia, ze nie ma kasy i niech nie obwinia za wszystko Lesnego z Wandzlem, bo wtedy juz ich w klubie nie bylo.
To jak to bylo Loczek naprawde, co?

odpowiedz
jjj - 20.10.2017 / 22:47, *..play-internet.pl

lesny gral va bank. gdyby nie bylo awansu to bylibysmy bankrutem... a tak to wyjal z pedzlem do podzialu i zadowolone grubasy.. wlozyli 1mln eu a wyjeli 20... miodek jest jaki jest, ale te dwa blazny skompromitowaly nasz klub i gdyby nie awans cudem do LM to dopiero bylibysmy w czarnej d. Nie zmienia to faktu ze miodek to golodupiec i nie mamy podjazdu do europy.

odpowiedz
Zbyciu - 20.10.2017 / 22:41, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

GDZIE JEST KASA?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 20.10.2017 / 22:34, *..play-internet.pl

Tak jak pisalem-jak by Mioduski i spolka stracili chociazby jedna zlotowke,to dawno by ich juz tu nie bylo.Obudzcie sie kibice,bo po pyskach dostali nie ci co powinni.

odpowiedz
do wszystkich - 20.10.2017 / 22:27, *..ip.mgk.pl

U miodka w kieszeni ;)))

odpowiedz
Antonnio1 - 20.10.2017 / 22:26, *..121

Złodzieje i pijący są wśród nas..........

odpowiedz
Dickson Chotowski - 20.10.2017 / 22:05, *..range86-153.btcentralplus.com

I pytam po raz setny. Mioduski, zlodzieju gdzie sa pieniadze ????

odpowiedz
Toni - 20.10.2017 / 22:04, *..0pools.vodafone-ip.de

To te pieniadze ktore mialy nam zapewnic dominacje w lidze na lata a ktore juz wyparowaly?To mielismy tyle z tych pieniedzy pociechy co nic.
Jedynie pan Mioduski cos z nich ma.Bo za pieniadze z uefa czyli pieniadze Legii kupil sobie Legie od bylych wspol wlascicieli.Bo przeciez nie kupil Legii ze swoich pieniedzy.
A dlugi wobec ajtijaj tez splacal razem z Lesnodorskim z tego ile Legia ugrala z europejskich pucharow i ze sprzedazy pilkarzy Legii.
Czyli pan Mioduski wzial Legie na kreche i zarobil na niej niezla kase.

odpowiedz
Legionista - 20.10.2017 / 22:00, *..226

Ciekawy wywiad z VOO w przeglądzie sportowym:
"Jak pan przyjął zwolnienie Jacka Magiery?
Vadis Odjidja-Ofoe: Byłem w szoku. Mieliśmy dobre relacje. Wiele nam pomógł w zeszłym sezonie. Potrafił dobrze prowadzić zespół, a gdy trzeba było, to i krzyknąć. Gdy dowiedziałem się, że stracił pracę, wysłałem mu wiadomość."
"Cristian Pasquato to z Juventusu był ciągle gdzieś wypożyczany, trudno go traktować jak byłego zawodnika tego klubu. Poza tym Legia ma problem z atakiem.
Vadis Odjidja-Ofoe: Jeśli sprzedaje się obu dobrych napastników, to mogą być kłopoty ze znalezieniem zastępców. Dlatego moim zdaniem, gdy już ma się takiego klasowego napastnika, powinno się starać, by go zatrzymać. Jeśli się to nie uda, nowego trzeba kupić albo wychować." Po tych słowach o napastnikach to mam wrażenie że VOO oczekiwał prawdziwych transferów...

odpowiedz
jo - 20.10.2017 / 21:45, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Busiek - włącz myślenie. Jak nie masz tej opcji to się po prostu zamknij.

odpowiedz
Legionista - 20.10.2017 / 21:40, *..226

@dziadek, A na dodatek nie mieli pieniędzy na utrzymanie Nikolicia oraz Prijovicia.... VOO to sam nie chciał pozostać w Legii... "Pieniądze były płacone klubom w kilku transzach. Ostatnia, a zarazem największa, trafiła na konto Legii po zakończeniu ubiegłego sezonu." To oznacza że za Miodka przyszła największa kwota więc jak mógł Leśny oraz Wandzel wziąć? (nie jestem zwolennikiem Wandzla oraz leśnego i nie mówię że nie wzięli.)

odpowiedz
Lemiesz - 20.10.2017 / 21:30, *..centertel.pl

Nie przypadkowo problemy Legii z jej właścicielami pojawiły się dopiero po awansie do Ligi Mistrzów - tam gdzie kasa, kończą się sentymenty, a zaczyna czysta żądza pieniędzy...
Smutne, ale prawdziwe.
W zasadzie znamy to w Polsce od lat. Swego czasu LM dla Legii Romanowskiego w 95 też oznaczała rewolucję, a LM dla Widzewa spowodowała walkę pomiędzy jego właścicielami. Cóż, przynajmniej widać ile czcze gadanie prezesów ma się do smutnej rzeczywistości...

odpowiedz
Bidon - 20.10.2017 / 21:05, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

jak to bylo, NIEZGODE zglosimy w fazie grupowej Ligi Europy...masakra ze tyle kasy stracilismy przez... brak awansu w tym roku do rozgrywek... i nie mowicie ze kase i tak by rozkradli jak wczesniej bo byly rozgrywki to i bylo MP a teraz smiem watpic ogladajac jak gra Górnik i jak jego glodni sukcesu kibice dopinguja..

odpowiedz
Do dziadek - 20.10.2017 / 20:53, *..dynamic.chello.pl

Dokładnie i kolejne 20 kilka baniek euro wpada i tak rok w rok ale po co trzeba inwestować w młodych bla bla bla

odpowiedz
do Dziadek - 20.10.2017 / 20:45, *..know.cable.virginm.net

100% racji

odpowiedz
Bear - 20.10.2017 / 20:40, *..127.ipv4.supernova.orange.pl

Po pieniążkach ani śladu :)

odpowiedz
robson - 20.10.2017 / 20:28, *..dynamic.chello.pl

Dobre. A sakwa pusta. O grze i grajkach nie wspomne. Z zarobionej kasy splacili bankowi zobowiazanie i zbyl Lesny@Pędzel Miodziowi udzialy w Legii z czystym zyskiem. Teraz sie smieja w nieboglosy, ze zrobili wszystkich w bambuko.

odpowiedz
Białą Łapa - 20.10.2017 / 20:21, *..dynamic.chello.pl

Zarobiona kwota może imponować, tylko jakie ma ona przełożenie na "dziadowskie" transfery poczynione przez klub w letnim okienku transferowym? Odpowiedź na to pytanie już wszyscy znamy ponieważ pilnie oglądamy kolejne "meczycha" naszych piłkarzy.

odpowiedz
M. - 20.10.2017 / 20:20, *..dyn.telefonica.de

I poszlo wszystko...

odpowiedz
tomasz problem - 20.10.2017 / 20:13, *..dynamic-ww-10.vectranet.pl

Haaaa ,Romanowski bis . Duże pieniądze a jest się dziadem .Brawo panowie obecni i byli prezesi .Zrobiliście skok na kasę .Az się ciśnie wypier....

odpowiedz
wrt - 20.10.2017 / 20:10, *..itsa.net.pl

wiemy ile za co klub dostał ale nie wiemy ile i na co wydał skoro nie ma pieniędzy

odpowiedz
Ferdek - 20.10.2017 / 20:10, *..204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzie to ? Pytom sie, dzie to?

odpowiedz
edd - 20.10.2017 / 20:00, *..94.mad-net.pl

Gdzie są pieniądze za las ja się pytam!!

odpowiedz
dziadek - 20.10.2017 / 19:51, *..dynamic.chello.pl

i naprawdę nie miała 2mln euro żeby dać Vadisowi żeby został do końca kontraktu. Zagwarantowałby awans do LM i kolejne miliony

odpowiedz
Jakub - 20.10.2017 / 19:51, *..238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gdzie ten hajs????

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 20.10.2017 / 19:51, *..range86-178.btcentralplus.com

No i gdzie sa te piniadze??? ..znowu trzeba jesc lyzeczka.. ;o)

odpowiedz
L - 20.10.2017 / 19:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A więc pytam "Gdzie jest ten hajs?"

odpowiedz
... - 20.10.2017 / 19:44, *..echostar.pl

No to teraz odjedziecie reszcie ligi.
To już jest kasa, która jest poza zasięgiem nawet drugiego w liście $$$ Lecha.
Szok! Takie pieniądze, a inne kluby exktraklapy na rok mają 10 mln i muszą żyć :)

odpowiedz
Behe - 20.10.2017 / 19:42, *..58

A kasy na transfery brak haha

odpowiedz
Juri - 20.10.2017 / 19:42, *..adsl.inetia.pl

Właściciele i wszyscy pracownicy klubu zarobili.
Legia to ma trofea.
DUMA I SŁAWA

odpowiedz
busiek - 20.10.2017 / 19:37, *..dynamic.chello.pl

WTF????!!!!!!!! to gdzie są te pieniądze????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MIODUSKI OUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
eLo - 20.10.2017 / 19:32, *..dynamic-zab-04.vectranet.pl

Buahahaha!

odpowiedz
Hoh - 20.10.2017 / 19:30, *..dynamic.chello.pl

I gdzie ta kasa...mioduch kłamco.

odpowiedz
Ja - 20.10.2017 / 19:29, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brak tej kasy to przekret stulecia, który trzeba wpisać w 100-letnią historię klubu.

odpowiedz
urban - 20.10.2017 / 19:27, *..7-1.cable.virginm.net

I juz nic qrwa nie zostalo

odpowiedz
Kodziarz - 20.10.2017 / 19:25, *..play-internet.pl

Ukradl hajs

odpowiedz
To - 20.10.2017 / 19:19, *..play-internet.pl

Przeminelo z wiatrem

odpowiedz