Młyn legionistów na meczu kosza z GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun z kosza: Rozmowa motywacyjna

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę przed meczem Legii z Arką koszykarze grali na Torwarze swój mecz w PLK. Nie ukrywamy, że jeszcze kilka lat temu, marzeniem części z nas - tej, której na sercu leży dobro wszystkich legijnych sekcji - był właśnie taki układ, że najpierw koszykarze grają swój mecz na Torwarze, a później piłkarze przy Ł3. Jak się okazuje - marzenia się spełniają. Szkoda tylko, że frekwencja na trybunach pozostawiała nieco do życzenia.

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Mishki
Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 76 zdjęcia Krzysztofa Białowąsa
Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Wyniki nie najlepsze? Pewnie, ale czy dla wyników przychodzimy dopingować nasz zespół? Początki w wyższych klasach rozgrywkowych bywają trudne. Naprawdę od naszego zaangażowania też wiele zależy, także to, czy legijna koszykówka przebije się na wyższy poziom. Jeżeli się uda, to nic nas nie zatrzyma i zamiast o powrocie do PLK, będziemy świadkami spotkań legionistów w Eurolidze z Olympiakosem, Crveną Zvezdą, czy innym Fenerbahce. Na razie musimy przebrnąć etap, na którym przegrywamy na parkiecie z GTK Gliwice, Startem Lublin, czy innym Asseco.



Mecz z innym beniaminkiem PLK zgromadził na trybunach hali Torwar tylko około 1,5 tysiąca widzów. Puste 2/3 trybun wyglądało marnie. Na Żylecie stawiło się ponad 400 fanów, którzy od pierwszej do ostatniej minuty nie żałowali gardeł. Nasz doping może nie pasować typowo koszykarskiej publice, jednak jest taki, jakiego mieć nie będą fani innych ekip - fanatyczny i nieocenzurowany dla obserwatora z ramienia ligi. Typowo piłkarski? A jakże by inaczej, w końcu wszyscy z młyna wychowani zostaliśmy przy Łazienkowskiej.

A o tym, że realia koszykarskie nie są fanatykom Legii obce, najlepiej świadczy pieśń skierowana do zespołu z Gliwic, który w maju przegrał z Legią rywalizację o awans do PLK, ale wobec braku sukcesu sportowego miejsce w ekstraklasie postanowił kupić. "Awans kupiłaś, każdy wie, k...o gliwicka sprzedałaś się. Nie jesteś ambitna, mówię ci, k...o gliwicka" - śpiewali fani Legii na melodię "Jesteś szalona". Na parkiecie sytuacja niestety kolejny raz w tym sezonie nie przedstawiała się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wydawało się, że legionistów do boju poprowadzi pieśń "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Nic z tego - to przyjezdni powiększali przewagę w końcówce meczu.

Po końcowej syrenie, zamiast akcji "jesienny liść", nastąpiła przemowa legijnego gniazdowego w stronę zawodników naszego klubu. Aby słowa były zrozumiane przez wszystkich naszych graczy, dyskusja prowadzona była w języku angielskim, przeplatana jedynie polskimi "przecinkami". Koszykarze usłyszeli, że byliśmy z nimi w trzeciej lidze, a następnie kolejnych klasach rozgrywkowych. Pomimo sześciu kolejnych porażek będziemy cały czas z nimi, będziemy ich wspierać, ale mają z siebie dawać na parkiecie i treningach wszystko. Trener personalny "Bobicz" przekazał naszym nowym Amerykanom, czym jest Legia dla każdego z nas i czego od nich oczekujemy. Bo co potrafimy dać w zamian, każdy z nich zdążył się przekonać w trakcie ostatnich spotkań. Miejmy więc nadzieję, że seria porażek niebawem zostanie zakończona, a z naszej strony poprawi się frekwencja. Najbliższa okazja ku temu za dwa tygodnie, akurat przy okazji przerwy w piłkarskiej ekstraklasie. 12 listopada o 18:00 koszykarze Legii podejmować będą w hali na Bemowie (!) wicemistrzów Polski z Torunia. Stwórzmy w hali przy Obrońców Tobruku prawdziwe piekło! Bilety kupować można już dzisiaj pod tym adresem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
do Brudasa - 02.11.2017 / 20:38, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ty nie robisz nic i masz gdzieś , co się dzieje . Motywowanie się nie podoba ? Doping się nie podoba ? Bluzgi się nie podobają ? To wypad do teatru i nie zapomnij założyć muchy - leszczu . A realia są takie , że Iti przegrało , chociaż miało ten twój ( nieodzowny ?) hajs . Dyskobolia też miała kase i słuch o nich zaginął . Ty nie jezdeś zgorzkniały , ty jezdeś prowokator i patałach . W ogóle tu jakaś zmasowana akcja polonistów poszła , frajery znowu sie podszywają pod naszych . Irytujące łajzy . Nie macie swoich stron ?

odpowiedz
Bródniak - 01.11.2017 / 21:49, *..centertel.pl

Do do do itp. Tak właśnie myślę. Koszykarz, podobnie jak piłkarz przychodzi tu dla hajsu. Jak się zgrają coś wygrają, ale nie dorabiajmy im do tego ideologii bo i tak mają to w d.

odpowiedz
do ...tomiacab........ - 01.11.2017 / 20:15, *..static.ip.netia.com.pl

Bo może być tak, że nie wszędzie wydają zgodę na wywieszanie "płutnuw". Poza tym nie zawsze wyjazdy są organizowane. A Ci co jadą robią to spontanicznie.
Panie ... tomicapie

odpowiedz
Do->Bródniak .... - 01.11.2017 / 19:43, *..static.ip.netia.com.pl

Powyżej stwierdzasz, że grają tak jak budżet pozwala. Bardziej nonsensownego komentarza jeszcze nie czytałem. To niby w/g Ciebie klub nic dla nich nie znaczy, a liczą się tylko pieniądze ? Oni po prostu są BEZ FORMY.

odpowiedz
Kibic (L) - 01.11.2017 / 19:37, *..static.ip.netia.com.pl

Dla pokrzepienia serc. Gdyby nasi grali na swoim , nawet I ligowym poziomie to na pewno ze dwa mecze były do wygrania.

odpowiedz
tomiacab - 01.11.2017 / 08:40, *..236

Ja się zastanawiam po co te mobilizacje na kosza i wywieszanie "płutnuw" ;) skoro z wyjazdy się ich że sobą nie zabiera, o ile w ogóle ktoś na te wyjazdy jeździ. To trochę śmieszne.

odpowiedz
siwok - 01.11.2017 / 01:17, *..118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kosz jest nudny i zbyt amerykanski - przesiakniety hajsem. Po prostu

odpowiedz
Bródniak Do Do Do i do Do - 31.10.2017 / 22:07, *..centertel.pl

Każdemu komu leży dobro Legii i legijnych sekcji powinien wspierać klub a r'lać pracę innych ludzi, którzy próbują cokolwiek odbudować. Grają tak, jak im budżet pozawala a lepszy nie będzie jak przyjdzie na Torwar ktoś kto ma realne szanse przyprowadzić do klubu jakikolwiek hajs i posłucha jazdy z k'wami zarzucanej przy okazji meczu z jakimiś ogórkami z Krosna, itp. Ze sprzedaży gadżetów to nawet na waciki nie wystarczy ale o tym wie tylko ten, kto zna realia... Każdy murzyn czarny czy biały, który przyjdzie grać ma wywalone na doping i rozmowy "motywacyjne" - podwinie ogon i ucieknie, sprzeda dalej i nawet ostatni sort wieprza nie podpisze z nami kontraktu. Tyle. Motywujcie dalej a będziecie chodzić na okręgówkę - to będzie prawdziwy fanatyzm - Legia Warszawa kontra Izolator Boguchwała. "Motywujcie dalej".

odpowiedz
Do Iwan - 31.10.2017 / 21:52, *..dynamic.mm.pl

Spokojnie na koszykówce zawsze są chętni na
harce kibolskie niech wpadają obcy jak chcą

odpowiedz
c.d. do Bródniak...... - 31.10.2017 / 21:06, *..static.ip.netia.com.pl

Żyleta to nie rewia mody. Niektórzy ubierają ciuch ze znakami Legii i robią z siebie pajaców. Ty natomiast zrobiłeś z siebie takiego figo-fago kawa Marago.

odpowiedz
Do Bródniak........... - 31.10.2017 / 20:52, *..static.ip.netia.com.pl

Ani sekcje Legii, ani Fanatycy to nie Organizacje Pomocy Społecznej lub Fundacje. Do Żylety-organizujcie sprzedaże gadżetów, a co do Sekcji Legii (wszystkich) to niech mają wyniki i nie SZASTAJĄ pieniędzmi na prawo i lewo. U kopaczów były i się zmyły. A co do koszykarzy, to jak tak dalej będą grali to ich koszulki i spodenki nie będą z nazwami sponsorów.

odpowiedz
Wolność słowa - 31.10.2017 / 20:50, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Iwan i Odpowiedzialny zk - to nie nasi . Gołym okiem widać . A co do ''wizytacji '' wrogich ekip : jeśli wpadną , to żeby się nie zdziwili naszym ''gorącym '' przyjęciem . Iwanek , ty mały gimbusie - do lekcji ( w swojej wsi ) . A ty się Bródniak ( na pewno ?) nie wymądrzaj . Kogo nazywasz chlewem , no kogo ?! Tak mówi o swoich chłopak z Bródna ?

odpowiedz
Bródniak - 31.10.2017 / 19:08, *..centertel.pl

Do kumatych i niekumatych: "rozmowy motywacyjne" to są dobre dzieci, tak samo zresztą jak bluzgi na meczach kosza, siatki czy hokeja. Ja nie będzie poza-stadionowej publiki nie będzie sponsorów dla w/w sekcji ponieważ pies z kulawą nogą nie przyjdzie z pieniędzmi do klubu, gdzie podczas meczów (w działach marketingu nazywają to widowiskiem sportowym) pojawiają się wulgaryzmy, a po meczach spotkania pachnące "liściem"... W tej chwili ludzie związani z sekcjami szukają hajsu jak powietrza i takie akcje jak tzw. rozmowy nie pomagają, a wręcz odwrotnie. Skupiłbym się raczej na tym, żeby edukować w naszym własnym gronie ponieważ 1/3 Żylety przychodzi w pstrokaciźnie na mecze, przyprowadza lamusów i - co najgorsze - nie dopinguje... Mają wy'ne na to co zarzuca gniazdowy... Co do barw - oczywiście święta racja - kwestia czasu... Prośba zatem do redakcji by bardziej skupiła się na promocji tych, którzy sekcjom realnie pomagają niż na promocji chlewa... A murzyn i tak - albo się wystraszy i sp'oli albo nic nie zrozumiał...

odpowiedz
WILLIAMS 29pkt. - 31.10.2017 / 18:59, *..static.ip.netia.com.pl

I JAK to jest możliwe, aby tyle mógł naszym wrzucić jeden zawodnik z GTK Gliwice ?!!!!!

odpowiedz
A może..Kibic (L) - 31.10.2017 / 18:54, *..static.ip.netia.com.pl

A może trenerowi i Zarządowi należy zadać pytanie : DLACZEGO GTK Gliwice LEPIEJ przygotował się do sezonu w PLK, niż Legionisci ? Przecież GTK do PLK dostało się w ostatniej chwili.

odpowiedz
Ana(L)fabetyzm....................... - 31.10.2017 / 18:14, *..static.ip.netia.com.pl

Czy chodzi o "płutna", czy "płótna".Jeśli chodzi o "płutna" to co to takiego ?

odpowiedz
hhh - 31.10.2017 / 17:37, *..138

wyzywanie sie na meczu koszykówki to żenada....

odpowiedz
Sebek - 31.10.2017 / 17:15, *..play-internet.pl

Jak tak patrze na chirlideers girls, to nie dziwię się porażce hahaha

odpowiedz
CZY.......... - 31.10.2017 / 17:10, *..static.ip.netia.com.pl

Czy po przemowie P. Bobicza brać koszykarska zrozumiała i oprócz tego POJĘŁA to co do nich mówił ? O to jest pytanie.

odpowiedz
IRONIA losu.......Kibic (L) - 31.10.2017 / 16:44, *..static.ip.netia.com.pl

Wytykano GTK Gliwicom, że do PLK weszli TYLNYMI drzwiami. Ale oni się do PLK przygotowali w przeciwieństwie do naszych. Czego przykładem był wynik meczu.

odpowiedz
CIEKAWE.. - 31.10.2017 / 16:38, *..static.ip.netia.com.pl

W jakim języku rozmawiał z grupą koszykarzy Pan "B" ?

odpowiedz
Olo - 31.10.2017 / 16:20, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

Śpiewanie o Gliwicach, że się sprzedali jest trochę idiotyczne. Realia w koszykówce od dawna są takie, że tu się awans kupuje, bo naprawdę mało drużyn stać na grę w koszykarskiej Ekstraklasie.

odpowiedz
@IWAN z timplusa.net - 31.10.2017 / 16:06, *..89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To w Skierniewicach i okolicach tak się martwią o nasze płótna? Czy miało być "Kutna" i wyszedł czeski błąd?

odpowiedz
do ODPOWIEDZIALNY_ZK, - 31.10.2017 / 15:33, *..internetdsl.tpnet.pl

przecież i ich grafy są strzelone w ilosci 150 sztuk ;)

do redakcji- Legia mogłaby zagrać w Lidze Mistrzów, nie Eurolidze- ta oddzieliła się od FIBA i organizuje lige jako zaproszenia. Musielibysmy mieć druzyne w kosza wygrywajacą nawet tą LM przez 2-3sezony

odpowiedz
ODPOWIEDZIALNY_ZK - 31.10.2017 / 14:46, *..100

A co z bezkarnymi widzewiakami którzy pół Polski już pomalowali w tym nasze grafy ? Panoszą się na Mazowszu a tu jakaś kłopotliwa cisza zapadła z naszej strony. Lokalne fancluby z Mazowsza nie mogą ostatnio liczyć na wsparcie a jest kilka miejscowości gdzie to by się przydało. Panoszą się strasznie, puszą i zrobili się już tak bezczelni jak nigdy. Nie wydaje się że nie są do namierzenia i zdyscyplinowania, gdzie leży w takim razie przyczyna tej bezczynności ?

odpowiedz
do IWAN - 31.10.2017 / 14:26, *..85

"płutna"... Słabo mi...

odpowiedz
IWAN - 31.10.2017 / 13:14, *..timplus.net

Z całym szacunkiem do chłopaków że wspierają sekcje.
Lecz pamiętajcie że licho nie śpi. Byliśmy prekursorem wielokrotnie w takich występach gdzie grabiliśmy łupy. Łatwiej zebrać się w kilka dyszek,wyselekcjowanego składu wspartego koalicją na jeden występ niż pilnować barw przy takiej okazji. A okazja jest jak na talerzu.Głodnych ekip na nasze płutna nigdy nie zabraknie.Tendencja do klejenia zgód siłowych też w modzie.Nie kuście losu to nie to samo co stracić szal czy dostać w mordę

odpowiedz
Do Iwan - 31.10.2017 / 13:07, *..know.cable.virginm.net

Mam podobne zdanie,póżniej będzie płacz,zgrzytanie zębami i szukanie winnych.

odpowiedz
do Iwan - 31.10.2017 / 12:52, *..79

na torwarze to raczej ciężkie zadanie, ale Bemowo... choć tam raczej nigdy nie wiszą ... co innego wpaść tam dobrą bandą i po prostu spuścić wpier... raczej nie trudne zadanie patrzac na frekwencje, ale to już zasługa naszej starszyzny która na to leje

odpowiedz
do iwan - 31.10.2017 / 12:45, *..dynamic.chello.pl

no chyba żartujesz Panie

odpowiedz
JANUSZ - 31.10.2017 / 12:40, *..235

OCZYWISTE JEST, ŻE ZACZELI GRAĆ NIE DLATEGO, ŻE SIĘ BOJĄ TYLKO DLATEGO, ŻE MINEŁO JUZ TROCHE CZASU I TRENER ZACZAŁ SIE WDRAŻAĆ. POWOLUTKU I COŚ Z TEGO BĘDZIE.

WYWALIĆ PARE GWIAZDECZEK TYPU JĘDZA I RADO I JAKOŚTO PÓJDZIE.

odpowiedz
Iwan - 31.10.2017 / 12:04, *..centertel.pl

LUDZIE TO KWESTIA CZASU AŻ WPADNIE TAM WIZYTACJA WROGICH EKIP I ZDEJMIE TE ŚWIĘTE BARWY BEZ NAJMNIEJSZEJ REAKCJI. ......!!!!!!!!!

odpowiedz
apropo rozmowy - 31.10.2017 / 10:37, *..79

widziałem jak B. gadal z nowymi jeszcze z 10 minut po meczu, opowiedział im chyba cała historie tego klubu, bardzo dobrze :)

odpowiedz