Żyleta na meczu UYL z Ajaxem - fot. Woytek
REKLAMA

UYL: Relacja z trybun z meczu z Ajaxem

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Około dwóch tysięcy kibiców Legii przybyło we wtorek na spotkanie UEFA Youth League z Ajaxem Amsterdam. Jeszcze niedawno mieliśmy okazję wspierać w europucharach w rywalizacji z Holendrami nasz pierwszy zespół. Teraz przyszło nam dopingować młodzież, która dotarła do odpowiednika 1/16 finału rozgrywek UYL. Ceny biletów, tak jak na spotkanie z Islandczykami, były bardzo przystępne i wynosiły 5 i 10 złotych, a uczestnicy projektu Legia Soccer Schools na stadion wchodzili bezpłatnie.

Na obu otwartych dla kibiców trybunach (Żylety i Deyny) widać było mnóstwo dzieciaków, które bardzo przeżywały spotkanie i zdzierały gardła z całych sił. Może jeszcze większość z nich nie kojarzy z nazwiska legijnych młodzieżowców, którzy miejmy nadzieję już niedługo przebiją się do pierwszego składu, ale to też najlepiej świadczy o tym, że wspieranie Legii to dla sporej części z nas coś więcej niż dopingowanie pierwszego zespołu.W młynie tego dnia stawiło się około 300 kibiców, którzy od pierwszej do ostatniej minuty zdzierali gardła, by pomóc młodym legionistom. Na ogrodzeniu wywieszona została reprezentacyjna "Legia", eLka w kółeczku w wieńcu laurowym, jak również płótno zgodowe "Legia - FC Den Haag". Pozdrawianie naszej holenderskiej zgody, będącej jedną z największych kos Ajaxu, odbywało się regularnie. W pierwszej połowie dopingiem z gniazda kierował "Maniana". Szczególnie początkowo dało się zauważyć brak "ogrania", kiedy w ciągu blisko 20 minut przerobiliśmy niemal cały repertuar ;).Niespodziewanie to Legia w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie, po kuriozalnej bramce samobójczej. Radość nastąpiła z lekkim opóźnieniem, bowiem wiele osób nie do końca wierzyło w to, że sędzia wskaże na środek boiska. Niestety, z biegiem czasu wszystko wróciło do normy i zdecydowanie lepsi na boisku Holendrzy, w dużej mierze przez głupie błędy naszych graczy, wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie na gnieździe doszło do małych roszad - megafon przejął Marek z Tgk, zaś na bębnie pojawił się "Bobicz". Doping przybrał na sile. Kilkanaście minut przed końcem meczu sędzia odgwizdał rzut karny, niestety został on wykonany fatalnie. Zamiast 2-2, skończyło się 1-4, co było odzwierciedleniem różnicy piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami. Mimo niekorzystnego wyniku, fanatycy z Żylety do samego końca śpiewali "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Pojawiały się także pojedyncze okrzyki pod adresem gości - "Kanker Ajax, allez allez". Po końcowym gwizdku podziękowaliśmy piłkarzom za walkę, a gniazdowy podobnie jak ostatnio na koszu, przeprowadził krótką rozmowę motywacyjną. Przed legionistami jeszcze rewanż i choć szanse awansu do kolejnej rundy są znikome, liczymy na to, że zawodnicy reprezentujący nasz klub, zostawią na boisku serducho i będą walczyć z całych sił.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.