Legia 2003 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: zwycięstwo Legii w Arłamów Cup (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści z drużyny U-15 (2003 i mł.) wygrali rywalizację w rozgrywanym w Arłamowie dwudniowym turnieju Arłamów Cup z udziałem Herthy Berlin, Liverpool FC i słowackiego MSK Żylina. Legioniści wygrali 2-1 z drużyną z Niemiec dominując przez zdecydowaną większość spotkania. Pojedynek z Liverpoolem był znacznie trudniejszy, ale do przerwy warszawianie prowadzili 2-0, zaś w drugiej odsłonie, w której więcej do powiedzenia mieli Anglicy, dali sobie strzelić tylko 1 gola. Na koniec Legia wygrała 2-1 z MSK Żylina.

Mecz z Herthą był początkowo nerwowy, co spotęgował gol dla przeciwników. Gdy jednak okazało się, że nie ma się czego bać, podopieczni Dariusza Rolaka rzucili się do ataku i jeszcze przed przerwą odrobili straty za sprawą Szymona Włodarczyka, który potem ustalił wynik spotkania w ostatnich minutach meczu. Legioniści mogli zresztą podwyższyć prowadzenie - zarówno w zaciętej pierwszej połowie, jak i po przerwie (słupek). Najskuteczniejszy w drużynie Legii był z 3 golami Szymon Włodarczyk (syn wieloletniego piłkarza Legii, ulubieńca kibiców Piotra), ale cała drużyna zasłużyła na pochwały za grę. O ile w meczu z Legią trener Herthy (która wygrała potem wysoko z Żyliną) wystawił także kilku zawodników szerokiego składu, to Liverpool zagrał z Legią zdecydowanie najmocniejszym składem i zwycięstwo nad angielskim zespołem oraz postawa na jego tle ma szczególnie dużą wartość.

Spotkanie z MSK Żylina rozgrywało się nieco podobnie jak z Liverpoolem, ale pod większą kontrolą naszej drużyny. Początkowo wprawdzie skuteczności brakowało, ale po przerwie dwa stosunkowo szybko zdobyte gole pomogły w uspokojeniu gry; Słowaków stać było tylko na bramkę honorową. Trzy zwycięstwa 2-1 dały legionistom końcowy triumf w mocno obsadzonym turnieju.

Legia U-15 2-1 Hertha BSC Berlin U-15