fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Na Legii wiosłowano po karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka

Woytek - Wiadomość archiwalna

W piątek na stadionie Legii odbyła się akcja charytatywna #WszyscyDoWioseł, zorganizowana przez Fundację Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz grupę "Dobrzy Ludzie". Cel był jeden: zebranie środków na karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki tej akcji organizatorzy koniec zbiórki znacznie się przybliżył.

Zbiórkę na karetkę kibice Legii zainicjowali w maju tego roku i do tej pory udało im się zebrać ponad 90 tysięcy złotych. Koszt nowej karetki to ponad 300 tysięcy złotych.

W piątkowym wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób. Od godziny 10 do 22 czteroosobowe osady wiosłowały na ergometrach - w sumie do pokonania było 1047 km, czyli długość Wisły. Wśród wiosłujących byli m.in. kibice, trenerzy drużyn młodzieżowych, koszykarze, rugbiści, dziennikarze, aktorzy i pracownicy firm wspierających akcję. Pierwszą drużynę reprezentowali Hildeberto, Michał Kucharczyk, Dominik Nagy, Inaki Astiz i Wojciech Kowalewski.Na imprezie pojawiły się także znane nazwiska - drużynę "Legia Old Stars" reprezentowali Lesław Ćmikiewicz, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin i Gerard Pyciak. Obecni byli także medaliści igrzysk olimpijskich Zofia Klepacka i Robert Korzeniowski.

Ostatecznie uczestnicy przepłynęli 1316 km - Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy od Dobrych Ludzi.

Głównym sponsorem akcji była Grupa Adamed, a partnerem strategicznym LOTTO. Ponadto w akcję włączyły się firmy: PolMot (dostarczyciel karetki), Fundacja PKO, Belvedere Catering by Design, OEX Business Service, Rohling Suss, ERBUD S.A., Body Time, Nowopowstające Centrum Konferencyjno–Gastronomiczne Szymany, Comforty, Sports Hospitality, Vivus, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Vector Software, Wine Avenue, Adidas, Calypso.

Wszyscy, którzy chcą pomóc w realizacji szlachetnego celu, mogą wylicytować unikatowe przedmioty lub dokonywać wpłat na specjalne konto akcji.

Fundacja Legii
mBank, nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – karetka CZD

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
romik - 29.11.2017 / 20:08, *..akademiki.uni.torun.pl

Brawo dla adamed, lotto, pko i innych... gdy duże instytucje, kibice i w ogóle społęczenstwo potrafi coś zrobić raze, to jest świetna rzecz

odpowiedz
Novacco - 18.11.2017 / 14:06, *..centertel.pl

Wychodzi na to że blisko 200 tys. Jakby Panowie piłkarze dorzucili po pół pensji to już ze dwie karetki by były. Proponuję żeby za każdego straconego gola w lidze dokładali po 5 tys na łebka :-)

odpowiedz
WIE(L)KOPOLSKA - 18.11.2017 / 14:06, *..52

Jak udało się pokonać cel na wiosłach to któraś w firm przekaże jakieś środki finansowe na karetkę?

odpowiedz
3er - 18.11.2017 / 12:19, *..dynamic.chello.pl

Ile wynosi brakująca kwota na tą chwilę?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.