Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jozak: Zasłużona wygrana

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Romeo Jozak (trener Legii): Gratuluję Górnikowi Zabrze, bo oni też mieli swój udział w tym dobrym i widowiskowym spotkaniu. Dziękuję, że skoncentrowali się tylko na sportowej walce. Zabrzanie to naprawdę dobra drużyna. My powinniśmy zaś wygrać wyżej. W przerwie powiedziałem piłkarzom, że podobnie graliśmy w Białymstoku i przegraliśmy. Dziś nie chcę powtórki z tego. W drugiej połowie piłkarze byli jeszcze lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

Gdy przyszedłem do Legii, byliśmy daleko w tabeli. Kolejne wygrane i w końcu awans na pozycję lidera, jest dla mnie i dla całego klubu ważną sprawą. To pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. Cały czas jednak przed nami długa droga do prawdziwej radości po ostatniej kolejce. Dziś cieszyłem się bardzo, co było widać po meczu. Jestem emocjonalną osobą i nie mam problemów z okazywaniem radości. Kiedy trzeba jestem jednak surowy.

Droga do celu jest długa, ale gramy coraz lepiej. Kontrolowaliśmy dziś cały mecz. Widać, że w naszej grze jest postęp i to jest ważne. Dziś to byłą najlepsza Legia pod moją wodzą. Ważna jest jednak stabilizacja i to, że jedziemy do Kielc. W każdym meczu trzeba zdobywać trzy punkty. To obowiązek Legii i obowiązek lidera. Cały czas mamy wiele do poprawienia. Dziś zmarnowaliśmy wiele okazji. To nie powinno mieć miejsca. Wiemy jednak, że jeśli konsekwentnie gramy swoje, jesteśmy cierpliwi i agresywni w grze, to gole przyjdą.

Czy na pozycji lidera będzie łatwo? Na pewno daje to nam pewność siebie. Pokazuje, że gramy dobrze i zasługujemy na przewodzenie tabeli. Taka sytuacja buduje pewność siebie u zawodników. To taki zastrzyk pozytywnej energii. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy kolejny mecz będzie dla nas trudny. Bo cała polska liga jest trudna i w każdym meczu czeka na nas piłkarska wojna.

Buduje mnie jednak fakt, że w ofensywie i posiadaniu piłki widać jest postęp. Chciałbym, żebyśmy zawsze grali tak jak dziś. Ale przeciwko Pogoni tak dobrze nie graliśmy. Czasami możesz wtedy wygrać, ale częściej trzeba zagrać na 100 procent swoich możliwości.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.