Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. slasknet.com
REKLAMA

Na stadionach: Jak Komisja Ligi zapomni, pomoże wojewoda

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Derby z kibicami gości? Co to, to nie. Zarówno w Trójmieście, Krakowie, na Dolnym i Górnym Śląsku najbardziej interesujące spotkania rozgrywane są z reguły bez przyjezdnych. Jeśli zakaz zapomni wlepić Komisja Ligi, to poratuje wojewoda. Tak też było w przypadku meczu Śląska z Zagłębiem, na które lubinianie przyjechać nie mogli z powodu zamknięcia sektora gości przez wojewodę dolnośląskiego.

Wrocławianie zaprezentowali naprawdę efektowną oprawę, z dużą ilością pirotechniki. Znając linię kar wlepianych przez KL, możemy śmiało podejrzewać, że tym samym Śląsk ukarany zostanie zakazem wyjazdowym. Po ostatnich karach dla legionistów po meczu z Górnikiem (zakaz wyjazdowy do końca sezonu zasadniczego) wydaje się to nieuniknione. Legia jednak, dzięki uprzejmości Korony, mecz w Kielcach obejrzała. W dobrej liczbie na bliski, ale poniedziałkowy wyjazd wybrała się Wisła, która nie tylko wykorzystała wszystkie bilety na sektor gości, ale również wykupiła sporą pulę wejściówek dla Termaliki.

W Zabrzu kolejny raz zanotowano bardzo wysoką frekwencję. Maskotka zabrzan prowokowała kibiców gości, co możecie zobaczyć na poniższym filmies.W niższych ligach bardzo dobry wyjazd zaliczył GKS Bełchatów do Krakowa - tam też zaprezentowali drugą część choreografii z okazji 40-lecia klubu. Ultrasował także Chrobry, Ruch Radzionków, Gwardia Koszalin, Stal Mielec i Raków. Ekipy Radomiaka i Legii przybiły zgodę, a ultrasi wspólnie przygotowali zgodową oprawę.

Ekstraklasa:

Termalica Nieciecza - Wisła Kraków (1200).
4,5 tysiąca kibiców obejrzało poniedziałkowe spotkanie Termaliki z Wisłą. Młyn gospodarzy dość liczny - miejscowi zaprezentowali w nim sektorówkę i flagi na kiju. Wisła wypełniła sektor dla przyjezdnych oraz zajęła też większość trybuny do niego przylegającej.

Korona Kielce - Legia Warszawa (644).
Dzięki pomocy koroniarzy, pomimo zakazu, legioniści stawili się w Kielcach w 644 osoby. W sektorze gości wywiesili pięć flag i prowadzili bardzo dobry doping. Gospodarzy komplet, ok. 15 tysięcy. Zaprezentowali kartoniadę w barwach.

Lech Poznań - Wisła Płock (154).
Przyjezdni wywiesili pięć flag, w tym płótno Stomilu. Na trybunach stawiło się 13,5 tysiąca widzów. Przed rozpoczęciem spotkania lechici mobilizowali swoich graczy do wysiłku okrzykami "K... mać, Kolejorz grać!".

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (130).
Kolejny raz frekwencja na stadionie Górnika bardzo wysoka - na trybunach stawiło się 22,7 tysiąca kibiców. Jako ciekawostkę można dodać, że w trakcie meczu maskotka zabrzan prowokowała kibiców gości. Białostoczanie zajęli miejsca na dolnej kondygnacji sektora gości, gdzie wywiesili dwie flagi.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz (-).
Pięć tysięcy widzów obejrzało sobotnie spotkanie w Trójmieście. Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Sandecji brak z powodu zakazu po meczu w Krakowie.

Cracovia - Lechia Gdańsk (-).
Na trybunach 5,6 tysiąca kibiców. Mecz stracił na atrakcyjności po tym jak lechiści zostali ukarani zakazem wyjazdowym meczu mecz z Wisłą Płock. Gdańszczanie nie pojeżdżą sobie - dopiero co skończył im się poprzedni zakaz wyjazdowy, a już otrzymali kolejny, który obowiązuje do końca roku kalendarzowego.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (-).
Frekwencja na trybunach w Szczecinie to obraz nędzy i rozpaczy. Nnawet fatalna pogoda, przez którą mecz został opóźniony o 30 minut, nie tłumaczy takiego zainteresowania kibiców. Oficjalnie na trybunach pojawiło się 1611 osób, z czego nie więcej niż 100 stawiło się w młynie. Gliwiczanie, z powodu zakazu po derbach z Górnikiem, do Szczecina pojechać nie mogli.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (-).
Ze względu na decyzję wojewody dolnośląskiego derbowe spotkanie we Wrocławiu rozegrane zostało bez kibiców gości. Mecz obejrzało 10 tysięcy widzów. Wrocławianie zaprezentowali efektowną oprawę. WKS zaprezentował postacie trzech wojskowych, podczepione do dachu, transparenty "Siła i honor nas cechują. Wojskowe korzenie zobowiązują". Całość dopełnił konkretny pokaz pirotechniczny z petardami, wyrzutniami itd. Na koniec spotkania przygotowali jeszcze jeden pokaz pirotechniczny, składający się z kilkudziesięciu rac oraz ogni rzymskich.

Niższe ligi:

Garbarnia Kraków - GKS Bełchatów (240).
Bardzo dobry wyjazd GKS-u, który w Krakowie stawił się w 240 osób, w tym Wisła Sandomierz (19). Przyjezdni wywiesili dwie flagi, a z okazji 40-lecia swojego klubu zaprezentowali choreografię składającą się z transparentu "40 rac spłonęło", malowanej sektorówki oraz pirotechniki. Prezentacja była kontynuacją choreografii pokazanej na poprzednim meczu - "40 lat minęło".

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna (73).
W Sosnowcu stawiło się 36 fanów Górnika Łęczna z jedną flagą, wspieranych przez Chełmiankę (21) i Motor (16).

Chrobry Głogów - Ruch Chorzów (70).
Pomimo zakazu do Głogowa przyjechało kilkudziesięciu fanów Ruchu, którzy mecz obejrzeli dzięki pomocy gospodarzy. Chrobry zaprezentował transparent "Pomarańczowo czarni zapaleńcy", nad którym rozciągnęli sektorówkę w barwach i odpalili race.

GKS Katowice - Miedź Legnica (66).
Katowiczanie na meczu oddali cześć zmarłemu kibicowi. Fani Miedzi przyjechali w 66 osób, w tym Śląsk z dwiema flagami. Pod koniec meczu na sektor gości nie udało się wejść fanom BKS-u Bielsko-Biała.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice (40).

Gwardia Koszalin - ŁKS Łódź (30).
Gospodarze wystawili 180-osobowy młyn, w którym zaprezentowali sektorówkę, flagi na kiju i kilka rac + ognie wrocławskie. ŁKS pomimo zakazu przyjechał w 30 osób.

Ruch Radzionków - KS Myszków (-).
Radzionkowianie zaprezentowali na meczu kilka atrakcji ultras. Pierwszą z nich była podświetlona pirotechniką folia "Narutowicza 11". W dalszej części meczu odpalali także świece dymne i race.

Radomiak Radom - Siarka Tarnobrzeg (0).
Młyn gospodarzy konkretnie nabity, a w nim ok. 700 legionistów. Tego dnia przybita została zgoda na linii Legia - Radomiak. W trakcie spotkania zaprezentowana została oprawa składająca się z dwóch sektorówek tworzących barwy obu klubów oraz hasło "Jasne sytuacje, czynią przyjaciół", całość dopełniła pirotechnika.


Wyjazd tygodnia: 1200 fanów Wisły w Niecieczy
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Korona Kielce na meczu z Legią Warszawa:

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:
Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin:Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Górnik Zabrze na meczu z Jagiellonią Białystok:
Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Arka Gdynia na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Termalika Nieciecza na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Pogoń Szczecin na meczu z Piastem Gliwice:


Cracovia na meczu z Lechią Gdańsk:


Radomiak Radom na meczu z Siarką Tarnobrzeg:

Zagłębie Sosnowiec na meczu z Górnikiem Łęczna:


Górnik Łęczna na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Chrobry Głogów na meczu z Ruchem Chorzów:Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Raków Częstochowa na meczu z Puszczą Niepołomice:


GKS Katowice na meczu z Miedzią Legnica:
Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Garbarnią Kraków:Garbarnia Kraków na meczu z GKS-em Bełchatów:


Legia Chełmża na meczu z Chełminianką Chełmno:


Ruch Radzionków na meczu z KS Myszków:Stomil Olsztyn na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Chojniczanka Chojnice na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


GKS Jastrzębie na meczu z Gryfem Wejherowo:


Stal Mielec na meczu z GKS-em Tychy:
Gwardia Koszalin na meczu z ŁKS-em Łódź:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.