Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Legia Pamiętamy
fot. Legia Pamiętamy
Wtorek, 28 listopada 2017 r. godz. 14:49

Trwa zbiórka na świąteczne paczki na Kresy 2017

Redakcja

Przypominamy, że zbiórka produktów na tegoroczne paczki świąteczne na Kresy trwa do 3 grudnia. Wszyscy zainteresowani tematem, mogą przynosić dary do pubu Źródełko w godzinach jego otwarcia od 10 do 22.
8 rok z rzędu kibice Legii prowadzą zbiórkę mającą na celu zgromadzenie produktów żywnościowych i skompletowanie przynajmniej 100 paczek świątecznych dla rodaków zamieszkujących tereny Wileńszczyzny, osób będących w kiepskiej czy wręcz fatalnej sytuacji materialnej. Powszechnie już wiadomo, że byt tamtejszych Polaków pielęgnujących i krzewiących na co dzień narodowe tradycje, kulturę czy język, niestety jest naprawdę nieciekawy.

Tradycyjnie wrzucamy kilka AUKCJI INTERNETOWYCH, bo zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają czas biegać po sklepach i do Źródła. Jednym słowem, alternatywa dla working class i leniwych:)

Towary, które są przedmiotem zbiórki, są praktycznie takie same jak co roku:
- makaron dowolne opakowanie - przeważnie 400/500/1000 g
- ryż 1 kg
- cukier 1 kg
- olej 1 litr
- kawa 250 gr lub 500 gr (mielona)
- herbata w torebkach - najchętniej w opakowaniach 50/100 sztuk torebek ale także każda inna, kontynuowana jest bowiem akcja "kubek gorącej herbaty w okresie zimowym dla każdego ucznia w szkole"
- szynka w puszce 455 g (Krakus)
- czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
- owoce w puszce np. ananas/brzoskwinia (400/500 g)
- masa makowa w puszce (800-900 g)
- ciastka Łakotki
- ciastka Delicje

Prośba do potencjalnych darczyńców, którzy chcieliby wesprzeć przedsięwzięcie i zakupić większą niż detaliczna partię danego asortymentu o kontakt poprzez Facebook lub mail pamietamy2014@gmail.com. Wspólne ustalenia co do rodzaju zakupów znacznie ułatwią stronę logistyczną i kompletowanie danych towarów w określonej ilości.

Miejsce zbiórki: legijny pub Źródełko, gdzie codziennie, przez siedem dni tygodnia, można przynosić dary w godzinach jego funkcjonowania, czyli od godz. 10 do ostatniego klienta tj. plus minus godz. 22-23. Zbiórka trwa do 3 grudnia, bowiem transport darów w tym roku będzie miał miejsce 8 grudnia a przed wyjazdem trzeba jeszcze skonfekcjonować paczki.Komentarze: (2)

Andrzej Mazurek, 28.11.2017 18:17:16 - *.adsl.inetia.pl

Ludzie!!!!! ogarniamy się...

Andrzej P., 28.11.2017 20:12:16 - *.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Podobno w tym roku zbiórka jest na bardzo słabym poziomie.
I bardzo możliwe, że nie uzbieramy produktów na połowę paczek przewidzianych. Oj słabo Legia!!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!