Górnik Zabrze na meczu z Lechią Gdańsk - fot. roosevelta81.pl
REKLAMA

Na stadionach: Ultrasi Górnika wrócili po rocznej przerwie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przed nami już tylko dwie serie gier Ekstraklasy, po czym nastąpi przerwa zimowa. Grudniowe mecze nie cieszą się większym zainteresowaniem na większości stadionów. Słabiej też jest z wyjazdami i oprawami. W ostatniej kolejce ultrasowali jedynie fani Górnika Zabrze, którzy odpalili kilkadziesiąt rac wokół sektorówki. Ultrasi Górnika po ponad rocznej przerwie wrócili na trybuny.

Sektorówka zabrzan kosztowała 42 500 złotych, a pieniądze na jej uszycie pochodziły z czterech kibicowskich zbiórek oraz pieniędzy od firmy STS, która przekazała ultrasów 8600 zł.

Z liczb wyjazdowych: najliczniej na obcych stadionach pojawili się fani Arki w Kielcach (230, w tym KSZO) oraz Zagłębie Lubin w Szczecinie (210, w tym Falubaz). Fani Górnika tym razem nie wypełnili swojego stadionu do ostatniego miejsca, ale i tak ponad 20 tysięcy kibiców na trybunach to wciąż niezły wynik, który w ostatniej kolejce udało się osiągnąć jedynie w Poznaniu.

Ekstraklasa:

Lech Poznań - Cracovia ().
Mecz przyjaźni obejrzało ponad 20 tysięcy kibiców. Lechici zbierali dary dla psów z jednego ze schronisk. Liczbę "Pasów" trudno dokładnie określić.

Korona Kielce - Arka Gdynia (230).
Blisko 8 tys. kibiców na trybunach. Arkowcy w dobrej liczbie, wspierani przez KSZO. W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (210).
Dobra liczba lubinian na wyjeździe do Szczecina, gdzie stawili się w 210 osób, w tym kilkudziesięcioosobowa delegacja Falubazu. W sektorze gości wywiesili 7 flag. Przez całe spotkanie nie brakowało wymiany uprzejmości. Młyn Pogoni bardzo skromny.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice (120).
Bardzo słaba frekwencja na trybunach we Wrocławiu - około 5 tys. fanów. W młynie pojawiły się flagi na kijach. Piast przyjechał w 120 osób z dwiema flagami.

Legia Warszawa - Termalika Nieciecza (100).
Na trybunach niewiele ponad 11 tys. na trybunach. Termalika przyjechała w 100 osób z czterema flagami, sektorówką rozłożoną na krzesełkach oraz chorągiewkami.

Wisła Kraków - Wisła Płock (60).
Fani z Płocka przyjechali w 60 osób z dwiema flagami. Wiślacy z przyzwoitą frekwencją. Po meczu dali wyraz swojego niezadowolenia z osiągniętego wyniku. Nie minęło zbyt wiele czasu i trener Wisły stracił pracę.

Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok (38).
Na meczu w Niecieczy stawiło się zaledwie 38 fanów z Białegostoku. Sandecja ze skromnym młynem, z którego po meczu wylewano trochę żali do grajków. Jak widać, punkt zdobyty z Legią mocno rozpieścił "Sączersów".

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (-).
Tym razem zabrzanom nie udało się wypełnić stadionu do ostatniego miejsca, choć i tak frekwencję na poziomie 20,1 tys. kibiców należy uznać za bardzo dobrą. W młynie KSG zadebiutowała sektorówka, którą częściowo sfinansował im jeden ze sponsorów. Zabrzańscy ultrasi wywiesili malowany transparent "Ultras Górnik Zabrze", nad którym odpalili kilkadziesiąt rac.

Wyjazd tygodnia: brak
Oprawa tygodnia: Choreo Górnika na meczu z Lechią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Termaliką Nieciecza:
Termalika Nieciecza na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Górnik Zabrze na meczu z Lechią Gdańsk:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na meczu z Zagłębiem Lubin:


Wisła Kraków na meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Korona Kielce na meczu z Arką Gdynia:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Śląsk Wrocław na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Sandecja Nowy Sącz na meczu z Jagiellonią Białystok (w Niecieczy):


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz (w Niecieczy):


Lech Poznań na meczu z Cracovią:


ŁKS Łódź na meczu siatkarek z Budowlanymi Łódź:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.