Dąbrowski i Astiz zagrali od pierwszej minuty pięciokrotnie - fot. Mishka / Legionisci.com

Jak dotychczas wyglądał środek obrony?

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Wisłą Płock Romeo Jozak nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych środkowych obrońców. Maciej Dąbrowski i Michał Pazdan nie zagrają z powodu żółtych kartek. W tym sezonie nie zdarzyło się jeszcze, aby dwóch z tych graczy zabrakło w wyjściowej jedenastce. Na jakie rozwiązanie zdecyduje się Chorwat?

W aktualnych rozgrywkach najczęściej grali ze sobą Maciej Dąbrowski i Michał Pazdan. Na ten duet pięciokrotnie postawił Jacek Magiera, ale tylko trzykrotnie Romeo Jozak. Chorwacki trener do niedawna wolał korzystać z Inakiego Astiza, którego wystawiał w parze z Michałem Pazdanem (6) oraz Maciejem Dąbrowskim (4). Ten drugi pomysł jednak jak na razie kompletnie się nie sprawdził, ponieważ hiszpański defensor wraz z "Dąbkiem" notowali bardzo słabe statystyki. W meczach, w których zagrali od pierwszej minuty, legioniści dali sobie strzelić aż sześć bramek. Za kadencji Jozaka najlepiej Inaki Astiz spisuje się w parze z Michałem Pazdanem. U obecnego szkoleniowca wspólnie wystąpili w sześciu starciach. Po zremisowanym meczu z Sandecją, w którym Astiz popełnił kilka poważnych błędów, trener zdecydował się jednak posadzić go na ławce rezerwowych. W dwóch ostatnich meczach zagrali ze sobą w parze Dąbrowski oraz Pazdan.

Na kogo więc może postawić Jozak? Pewniakiem do gry wydaje się być Hiszpan. Obok niego szansę może dostać Jakub Czerwiński, który po raz ostatni pojawił się na boisku w rewanżowym spotkaniu Pucharu Polski z Bytovią. Wówczas zszedł jednak w drugiej połowie, ponieważ jak sam przyznał nie był jeszcze gotowy do rywalizacji przez 90 minut. Innymi opcjami są Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński oraz Mateusz Żyro.

"Jodła" na środku grywa jednak bardzo rzadko, chociaż to była jego naturalna pozycja za czasów występów w Śląsku Wrocław. "Kopa" z kolei pojawiał się tam tylko podczas meczów, kiedy musiał zaasekurować jednego ze swoich kolegów, chociaż zdarzały się sytuacje, że występował tam przez nieco dłuższy czas. Dobrym przykładem jest rewanż z IFK Mariehamn, gdy zmienił Michała Pazdana i grał z Maciejem Dąbrowskim na środku defensywy przez 33 minuty. Z kolei Żyro zadebiutował u Jozaka w Pucharze Polski. Miało to miejsce podczas spotkania z Ruchem Zdzieszowice. Niewykluczone, że to właśnie młody obrońca wskoczy w sobotę do wyjściowej jedenastki.

Obrońcy Legii i ich występy na środku defensywy

Michał Pazdan - 21 meczów, 1785 minut.
Inaki Astiz - 14 meczów, 1140 minut.
Maciej Dąbrowski - 19 meczów, 1710 minut.
Artur Jędrzejczyk - 3 mecze, 270 minut.
Mateusz Żyro - 1 mecz, 90 minut.

Statystyki duetów stoperów


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.