Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Armando Sadiku - fot. Mishka / Legionisci.com
Armando Sadiku - fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 15 grudnia 2017 r. godz. 19:01

Sadiku: Cierpliwość i praca to podstawa

ar2r, Fumen, źródło: gazetadita.al / Legionisci.com

W albańskich mediach ukazał się wywiad z Armando Sadiku. Napastnik Legii opowiada o swym pierwszym półroczu w naszym klubie. Jednocześnie sam zawodnik jasno deklaruje jakie są jego cele na najbliższe miesiące. – Oczekiwania są spore, ale jednocześnie cele są jasne. Musimy wygrać mistrzostwo. To priorytet. Do tego zrobimy wszystko w naszej mocy, żeby dołożyć Puchar Polski – deklaruje Albańczyk.

W obecnym sezonie 26-latek rozegrał w 24 meczach, w których zdobył 7 bramek. Jednak ostatnie tygodnie stoją pod znakiem dominacji Jarosława Niezgody. - Rozmawiałem z trenerem po meczu z Turcją, w którym zdobyłem dwa gole. Romeo Jozak gratulował mi bramek, formy oraz sposobu w jaki trenuję. Był zadowolony z pracy jaką wykonuję. Po zmianie na stanowisku trenera, w pierwszych trzech meczach wychodziłem w podstawowym składzie. Jednak po przerwie reprezentacyjnej sytuacja uległa zmianie. Jarosław Niezgoda zaprezentował się z dobrej strony, drużyna wygrywała, więc to normalne, że nie zmienia się zwycięskiego składu. Tak czy inaczej, czekam na moją szansę, aby móc dać 100% na boisku. Aczkolwiek ostatnie słowo należy do szkoleniowca i muszę szanować jego wybory – dodaje.

I choć Sadiku nie zalicza tylu minut na murawie, ile by chciał, ze spokojem podchodzi do rzeczywistości. - Legia to jeden z największych klubów w Polsce. Najlepszy. To był powód, dla którego dokonałem latem wyboru, nie zastanawiając się dwa razy. Gdy tylko zobaczyłem stadion i organizację klubu, zdecydowałem się podpisać kontrakt. Czuję się dobrze, nie mam większych problemów, choć teraz potrzebuję nieco cierpliwości, aby wrócić do wyjściowego składu. Jednak wierzę, że wszystko pójdzie dobrze. Właśnie cierpliwość i praca były podstawą do odnoszenia sukcesów w przeszłości.

Jednocześnie sam zainteresowany nie myśli o zmianie barw klubowych. - Transfer? Przede wszystkim myślę o nadchodzącym meczu i liczę na to, że zakończymy ten rok na szczycie. Później czeka nas przerwa i obóz przygotowawczy. Legia wydała na mnie pieniądze i nie sądzę, że były prowadzone rozmowy na mój temat. Zresztą nie chcę też opuszczać Legii, nie pokazując, co potrafię. Czasami piłkarze chcą opuścić zespół za wszelką cenę, ponieważ uważają, że w innym zespole będą znacznie lepsi. Jednak na razie skupiam się na Legii i trenuję jak najlepiej potrafię. Jeśli menedżer zaoferuje mi ofertę, która mnie zaskoczy, będę musiał porozmawiać z klubem.


przeczytaj więcej o: ,


Komentarze: (17)

Avs, 15.12.2017 21:12:37 - *.centertel.pl

Bardzo rozsądna wypowiedź.

Maryjan, 15.12.2017 21:44:14 - *.2

Szkoda ze chlop nie gra. Na pewno ma wieksze umiejetnosci niz Niezgoda tylko kiedy ma je pokazac jak albo caly czas na lawie siedzi albo wchodzi na koncowki. Brak ogrania, rytmu meczowego i pewnksci siebie, a idac dalej brak glownie partnerow ktorzy by cos pograli z nim czy wystawili pileczke. Bo kto ma to robic? Fatalczyk? Jodlowiec? A moze Noc? Taka prawda.. zal.pl

antyk, 15.12.2017 22:29:36 - *.22.ipv4.supernova.orange.pl

nic z niego nie będzie bo napastnik musi miec to "cos" i tego czegoś nie da się wytrenować miał to nikolić ma to nawet radowić chociaż nie jest napastnikiem jest to cos takiego ze piłka cie szuka a jak idziesz sam na sam z bramkarzem to wszyscy na trybunach i przed tv wiedzą że wpadnie gol Ps.brałbym napastników z pierwszej ligi są jeszcze po cenie a poziom taki sam jak w ekstraklasie

@rek, 15.12.2017 22:45:37 - *.dynamic.chello.pl

Ty Armando, ty nie bądź taki zbyt cierpliwy... Wszak ty masz strzelić w sezonie 20 brameczek... Licznik tyka, jak powiada mój netowy brach (pozdrawiam Cię mietek...)...;))) Pozdro (L)

Ibis, 15.12.2017 23:01:37 - *.dynamic.chello.pl

Deczko kilogramów by się przydało i z tuzin centymetrów. Po spełnieniu tych drobnych wymogów byłby to z pewnością legijny napadzior na chwałę klubu przy Ł3! A może ja się mylę i wymagam zbyt dużo od naszego snajpera?!

hajdukL, 16.12.2017 00:33:49 - *.ar-network.pl

Ogarnięta wypowiedź, teraz jeszcze tylko kilka bramek na wiosnę niech ogarnie bo mogą się bardzo przydać. A najlepiej niech zacznie już od dzisiejszego meczu z Płockiem.

FrontAttack, 16.12.2017 00:48:05 - *.centertel.pl

Dajmy mu szansę bo na razie to nikt nie podaje mu piłki. To jest napastnik i jemu trzeba zagrać piłkę do przodu a jak grają teraz Ci nasze kopacze to nawet ślepy widzi. Pyk, pyk w szerz boiska, 2 metry do przodu i dalej pyk, pyk.
Bogu dzięki, że nie załapali się do rozgrywek grupowych europejskich pucharów bo z taką grą nie ma tam co się wychylać.

Darek , 16.12.2017 00:52:51 - *.dynamic.kabel-deutschland.de

do Maryjan
Ale Sadiku gral i nie strzelal.Zaczal grac Niezgoda i wygralismy trzy razy po 1 do 0 gdzie to wlasnie Jarek zapewnil na 9 punktow.Mnie nie obchodzi kto jakie ma umiejetnosci tylko kto strzela gole dla Legii i zapewnia jej zwyciestwa.A to robi Jarek Niezgoda a nie Armado Sadiku.I chwala trenerowi ze to widzi i stawia na skutecznosc a nie na walory estetyczne.To pilka nozna jest nie łyżwiarstwo figurowe.

EBR , 16.12.2017 02:51:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do @rek: Licznik tyka? Jaki licznik chłopie przecież pierwszym wyborem jest Niezgoda. Wchodząc na ostatnie 10 minut dużo nie zwojuje. Nawet Nikolić nie dałby rady.

Mariano, 16.12.2017 06:24:47 - *.dynamic.chello.pl

Wypowiedź mega, facet widać ma poukładane w głowie. Pamiętam na początku jak mówili że to łobuz i bandyta a tu proszę w porównaniu z naszymi gwiazdkami głos rozsądku. Już go lubię.

Do ibis, 16.12.2017 07:52:18 - *.play-internet.pl

Jak Ci brakuje kilogramów to W.Kowalczyk jest bez klubu

@ENR, 16.12.2017 08:27:01 - *.static.neospot.pl

Chłopie licznik tyka bo sam mówił w wywiadach ze strzeli 20 goli

@rek do @NR, 16.12.2017 09:01:44 - *.dynamic.chello.pl

Siemka... Koleżka najwyraźniej nie "studiuje" wypowiedzi poszczególnych graczy... Bywa...:))) Pozdro (L)

RS, 16.12.2017 09:04:18 - *.internetdsl.tpnet.pl

Wierzę, że ten zawodnik jeszcze zacznie dla nas strzelać. Mam nadzieję, że 2 - 3 transfery pomocników sprawią, że będzie miał mu kto dogrywać piłki.
Bo dobrze wiemy, że jest to lis pola karnego a nie kreator.
Reprezentant kraju. 26 lat. Zdrowy chłop. Musi zacząć być z niego pożytek.

mietek, 16.12.2017 12:31:31 - *.internetia.net.pl

@ @rek: Czołem brachu :) Oczywiście, że tyka :) Nic nie jest zapomniane - obiecał 20, to ma strzelić 20 :)

Mam jednak obawy o jego postrzeganie rzeczywistości. Jeśli jest jak mówi, że był pod wrażeniem obecnej organizacji klubu, to albo ma coś niedobrze pod czajnikiem, albo w poprzednim klubie w Szwajcarii jeszcze bardziej wszystko stało na głowie :)

@EBR: Poczytaj sobie, co sam obiecywał po transferze. I sprawdź nie tak dawną historię, gdy trenerem jeszcze był Magiera - kto wtedy był "pierwszym wyborem" w ataku.

Wawa1973, 16.12.2017 13:05:05 - *.107.otc.net.pl

Nie było Niezgody i też nie sterzelał. Chłop fajny ale napastnik lipa. Trzeba się do pozbyć i poszukać porządnego napadziora i ze dwóch ofensywnych pimocników.

Do Darek, 16.12.2017 13:44:20 - *.2

Ok obiecal ze strzeli te 20 goli ale zakladajac ze bedzie gral cale mecze a nie dogorywal koncowki. Moze i Niezgoda cos tam strzela ale zobacz jakie tu noty dostaje i jakie staty ma. Ani dryblingu, ani techniki, ani sily jedynie szybkosc. Problemem Sadiku jest to ze nie ma z czego strzelac. Bo to jest jak ktos wyzej pisal gosc do wykonczenia a nie kreowania akcji. Z reszta ile my tych akcji kreujemy w tym sezonie? Zwykle 3-4 strzaly w swiatlo bramko gdzie polowa w bramkarza. Wszyscy sie zachywcaja Niko ze tyle strzelal, ale pamietacie ile on marnowal akcji? Z tym ze na jego wykonczenie grali Radovic Odidja i Gilerme. Dzis zostal tylko ten ostatni i bez formy.. Podsumowujac, jestem za tym by nie skreslac goscia tylko dac mu szanse no i oczywiscie bez ludzi do grania do przodu to wszystkie te wywody mozna o kant dupy rozbic. Dziekuje.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.