fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Pożegnanie Guilherme (VIDEO)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mecz z Wisłą Płock był ostatnim, jaki w tym roku rozgrywali nasi piłkarze. Przed dwumiesięczną przerwą na Łazienkowską przyszło 13,7 tys. kibiców. Przyjezdni, którzy wspierani przez Stomil (70), dotarli do Warszawy kilkunastoma autokarami. Niestety to oni mieli tego dnia powody do radości. W ostatnich minutach spotkania, mnóstwo osób ruszyło do wyjść, śpiewając jednocześnie "Nie poddawaj się...".

Niestety także na Żylecie mnóstwo osób nie dotrwało do końcowego gwizdka sędziego. Pół godziny wcześniej pożegnaliśmy Guilherme, który po kilku latach spędzonych w naszym klubie, przenosi się do beniaminka Serie A. "Guilherme, Guilherme, Guilherme" - niosło się w momencie, kiedy Brazylijczyk opuszczał boisko.Dla fanów z Płocka mecz z Legią jak zwykle był wyjątkowy. Na tyle, że na naszym stadionie stawili się liczniej, niż na ostatnim meczu w Płocku w młynie. Do Warszawy przyjechali ze sporym zapasem czasowym. W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag i prowadzili bardzo dobry doping. W odpowiedniej mobilizacji zapewne pomagał im także korzystny wynik. Chwilę po zdobyciu drugiej bramki, większość z nich przez kilka minut dopingowała bez koszulek. Żadnych atrakcji ultras nie przygotowali, na początku spotkania spalili jeden ze zdobycznych szali. I to by było tyle na ich temat.Legioniści przed meczem przeprowadzili zbiórkę czekolad dla dzieci z Domów Dziecka, a także zbiórkę pieniędzy na oprawy - po konkretnych choreografiach na meczu z Górnikiem, stan konta legijnych ultrasów jest nie do pozazdroszczenia.

W trakcie spotkania nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Płocczan przywitaliśmy "Hej Nafciarze, ch... wam w twarze". Były także pieśni "Wisła z ch... wytrysła", czy stare, ale jare "Petrochemia jest zboczona, stara k... pier...". Oberwało się także sędziemu, szczególnie, kiedy na podstawie VAR-u podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Nasz doping przez większość meczu stał na przyzwoitym poziomie, chociaż momentami brakowało mocniejszego pier...nięcia. Bardzo słaby był też widok licznie opuszczających stadion kibiców już na kilka minut przed końcem meczu. Żyleta śpiewała "Nie poddawaj się, ukochana ma...", a wiele osób z pieśnią na ustach kierowała się do bram. Słabe.Ten mecz zapamiętamy jednak głównie z powodu pożegnania Guilherme - Żyleta urządziła mu małą owację, chociaż wynik meczu nie sprzyjał dłuższemu świętowaniu. Po końcowym gwizdku po raz kolejny nie było żadnych pieśni z piłkarzami. Tak jak po wygranych meczach, tak tym razem po porażce nie skandowaliśmy nic pod ich adresem. Tak dobiegł końca rok 2017 na meczach piłkarzy. W trakcie dwumiesięcznej przerwy zimowej zachęcamy do wspierania legijnych sekcji.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Refugee we(L)come - free Waluś!!!". Na meczu zadebiutowała nowa flaga legionistów z Ciechanowa.

Frekwencja: 13 721
Kibiców gości: 577
Flagi gości: 13

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Mms - 18.12.2017 / 20:29, *..centertel.pl

@hajdukL kolega @huk-niekibic wyszedl przed meczem a wtedy nie byl znany wynik, wiwc zostawmy fobw spokoju ;)

odpowiedz
(L)eny - 18.12.2017 / 19:58, *..dynamic.chello.pl

+hajduk błyszczysz...

odpowiedz
hajdukL - 18.12.2017 / 17:21, *..dynamic.chello.pl

@ja Jakbyś nie zauważył rubryka nazywa się "relacja z trybun" więc nie męcz buły tymi swoimi wypocinami przynajmniej tutaj.
@huk_niekibic Plany które mnie do tego zmusiły hahaha Inna sprawa, że gdyby padła bramka ok 88min to większość tego stada pseudokibiców by zawróciła.I coś mi się wydaje, że byłbyś w tym gronie nieidiotów...

odpowiedz
huk_niekibic - 18.12.2017 / 12:58, *..134

wyszedłem przed meczem co mi się często nie zdarza, prawie w ogóle. zwyczajnie miałem inne plany, które mnie do tego zmusiły. natomiast czy mam pretensje do innych że sobie poszli? no nie. dlaczego? to chyba trzeba być idiotą żeby tego nie rozumieć.

odpowiedz
ja - 18.12.2017 / 08:00, *..189

Wyszli to wyszli na ch... drążyć temat czy słabe czy mocne. Ważniejsze jest to co teraz stanie się z drużyną w przerwie zimowej bo że wymiana sporej liczby zawodników jest konieczna to widać. To znaczy my widzimy ale zarząd pewnie nie. Panie Mioduski czas na transfery już za początku stycznia a nie jak Wy to macie w zwyczaju na koniec lutego. Zobaczymy jaki jesteś pan obrotny bo cały czas twierdzę, że z Tobą w roli właściciela a jednocześnie prezesa Legie nie czeka nic dobrego. Jesteś człowiekiem który chce zarabiać kasę ale żeby ją zarobić najpierw musisz pan dokładać do interesu przez długie lata a dopiero potem liczyć ewentualne zyski i przestań pan opowiadać że masz Legię w sercu, bo w sercu to Ty masz tylko pieniądze.

odpowiedz
Boston - 18.12.2017 / 07:13, *..static.ip.netia.com.pl

Masakra była z tymi kibicami, którzy wychodzili nawet od 80 minuty... Mogą być tego inne wytłumaczenia, autobus itp ale dziwi fakt, że na wygranych meczach kibice najwcześniej wychodzą w 90-91 minucie... Inna sprawa, że biletów było wykupionych prawie 19000, a ludzi przyszło 5 tysięcy mniej...

odpowiedz
Stara Praga - 18.12.2017 / 04:13, *..play-internet.pl

Wiało nudą i Dziadostwem.Brawo dla tych co byli.A ze wyszli.Mieli racje.Ogladajac tych kopaczy.

odpowiedz
Gocław - 17.12.2017 / 22:51, *..dynamic.chello.pl

Gui - serie B! serie B!

odpowiedz
Kabanos - 17.12.2017 / 22:08, *..play-internet.pl

Na meczu debiut nowej Fany Ciechanowa

odpowiedz
Domel - 17.12.2017 / 21:24, *..dynamic.gprs.plus.pl

Legia gol, Legia gol, dzwonią dzwonki sań... :)

odpowiedz
pawelk1504 - 17.12.2017 / 20:26, *..play-internet.pl

Do Redakcji -
A kiedy będą USTAWIONE wyniki w KOPA???
Kpiną jest, że przed ostatnią kolejką nie było wyników 2 poprzednich kolejek...

odpowiedz
lou - 17.12.2017 / 20:24, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Staruch wróć!!!

odpowiedz
Marek - 17.12.2017 / 19:59, *..185

i to było huczne pożegnanie roku, jak wcześniej widniał na temacie umieszczonym przez redakcję :(

odpowiedz
Zlb - 17.12.2017 / 19:40, *..centertel.pl

Brawo dla tych co przed końcem bili strzale w kierunku wyjścia!!! No poprostu petarda, chu.. z wami!!!! Tacy z was kibice jak z koziej dupy trąbka!!!!

odpowiedz
Bartez - 17.12.2017 / 19:26, *..hypernet.biz.pl

No bobrze, rok zakończony. średnio a nawet słabo. Poza liderem (na razie) to patologia w pucharach. Więc ja czekam na dwie rubryki tutaj, a w zasadzie jedną: "...nie dla Legii". Dziękuję i do widzenia.

odpowiedz
hajdukL - 17.12.2017 / 19:11, *..dynamic.chello.pl

Bardzo fajna atmosfera i zachowanie kibiców oczywiście oprócz tych elementów, które nie dotrwały do końca meczu. Pożegnanie Guilerme przez trybuny - brawo, mimo iż ja osobiście krytykowałem jego decyzję o odejściu i podejście do obowiązków przez cały pobyt w Legii.
Byle do wiosny!

odpowiedz
kurczak - 17.12.2017 / 17:59, *..dynamic.chello.pl

Palenie szalików w dzisiejszych czasach jest śmieszne... pazie kupują szale na różnych portalach i twierdzą, że "ZDOBYLI" hahaha

odpowiedz
Mpp1986 - 17.12.2017 / 17:58, *..play-internet.pl

Żegnać Guilherme z honorami godnymi legendy to absurd. Absurd...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.