Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Poniedziałek, 25 grudnia 2017 r. godz. 19:40

Świąteczna pomoc dla Kresów 2017

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Poniżej relacja z kolejnej wyprawy naszych kibiców na kresową Wileńszczyznę zamieszkiwaną przez liczną polską społeczność. Jak mówią organizatorzy: Tegoroczna zbiórka długo wyglądała bardzo blado i dopiero ostatnie 3-4 dni przed ogłoszonym wcześniej jej ostatnim dniem przyniosły ogromne ilości darów serca legijnej społeczności.

Przyznajemy, odetchnęliśmy z ulgą, choć nie wątpiliśmy w Was ani przez chwilę. Wasza ofiarność ostatecznie spowodowała, że musieliśmy tym razem szukać dodatkowych środków transportu i koniec końców na trasę wyjechały 3 wypchane po dach busy, a łączna ilość zabranego towaru zamknęła się w cyfrze ponad 4 ton. Specjalne podziękowania w tym miejscu dla chłopaków z dalekiego legijnego FC Brzeszcze, którzy nie dość, że przeprowadzili u siebie zgrabną zbiórkę, to oddali do dyspozycji swojego busa z załogą i koleżanki Bogusi, która również podstawiła kolejny pojazd i okazała się wyśmienitym kompanem, doskonale odnajdując się wśród kibolskiej braci. Za fajerką spisywała się świetnie i aż nadto brawurowo, co zaowocowało plecami w postaci mandatu na ponad setkę euro, ostatecznie zbitego o 50% w dół:) Trzeci bus, to tradycyjnie reprezentacja legijnego zaprzyjaźnionego z nami Zambrowa (Janusz, dzięki jak zawsze!).Finisz zbiórki przerósł nasze oczekiwania na tyle, że w pewnym momencie mieliśmy już skompletowane paczki żywnościowe w liczbie 120 sztuk po 22 kg każda, a dodatkowo udało się jeszcze stworzyć kilkadziesiąt paczek z chemią gospodarczą i kosmetyczną, blisko 80 par butów i kurtek zimowych dla tamtejszych dzieci oraz sporo przyborów szkolnych, w które wyposażyliśmy dwie polskie szkoły.

Wszystkim, wesołych radosnych i spokojnych Świąt od nas i od wileńskiej Polski, która zobowiązała nas do przekazania tych życzeń każdemu kibicowi Legii, która poprzez Wasze dary jest tam już rozpoznawalna, a młodzież z terenu objętego naszą pomocą, chadza w naszych szalikach, klei na potęgę vlepy i jeśli tylko ma okazję, ogląda w tv czy internecie mecze naszej drużyny.I tradycyjna lista podziękowań dla osób zaangażowanych, czyli punkt który doprowadza nas do choroby nerwowej, czy aby na pewno o kimś nie zapomnieliśmy. Jeśli tak, to równie tradycyjnie - przepraszamy. Zwyczajowo też nie wyróżniamy nikogo, wyznając zasadę: każdy daje to co może. Bo każda cegiełka, nawet najdrobniejsza, jak wierzymy płynie z serca, duszy i świadomości, że tak trzeba. I niech ta świadomość trwa, a wraz z nią trwać będzie kresowa Polska.

Paulina, Robert, Michał i Wojtek - czyli nasza żelazna czwórka:), Wydawnictwo Muzyczne Folk czyli Robert Dorosz, a za jego sprawą: firma Tabit Sp. z o.o. a dla jasności: https://www.facebook.com/bartolini.makarony/, Jakub Sewerynik, Rafał Łuniewski, Magdalena Niewińska, Marek Włodarczyk, Jan Kwiatkowski, Marek Grzymała,Tomasz Grzymała, Krzysztof Grzymała, Marcin Siegieńczuk, Wojciech Grodzki & Ewa Grodzka, Mariusz i Elwira Mejk, Krzysztof Mordwa, Janusz i Marta Konopla, Patrycja Szydłowska – Dorosz, Oanh Bguyen Van, Małgorzata Kaczorowska, Mariusz Cierpikowski, Łukasz Gesek
Michał Nagórski, dalej Wójt Gminy Wiązowna – Pan Janusz Budny, Hurtownia Spożywcza Amigo, Maciek Julewicz i firma MT Marketing, Technikum Budowlane nr 5 im S. Bryły w Warszawie, Szkoła Podstawowa Nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. I. J. Paderewskiego, Zespół Szkół nr 32 im. K. K. Baczyńskiego, Legia z Otwocka oraz ogólnie Linia Otwocka reprezentowana m.in. przez: Miejskie Przedszkole nr 2 w Józefowie, Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Pawła II w Otwocku, Szkołę Podstawową nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku, Szkołę Podstawową nr 1 im. Władysława Reymonta w Otwocku, Szkołę Podstawową nr 124 im. Stanisława Jachowicza w Warszawie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Otwocku, Klub Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Klub Perła Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Grupy, dzielnice i FC: Krewcy Legionisci, Ziemia Garwolińska a w jej składzie: Kibolska Huta Czechy, Legijny Garwolin, Wi(L)ga, Legjny Łaskarzew, Sobo(L)ew, Legijne Nowe Miasto, Stary (L) Miastków, Powiś(L)e, Żo(L)iborz, Saska Kępa, Wołominscy Legionisci, Legijny Ursus, Legia z Dublina, Legijne Marki, Bie(L)any, Pomorscy Legioniści, Legijna Wielkopolska+Lubuskie+Kujawy, NG Kozienice Bieruń, Legijny Mińsk Mazowiecki, Legijne Anin-Międzylesie, niezawodni od lat Fanaticos 501, FC Brzeszcze (pozdrowienia dla burmistrza i Łukasza!:), sklep LTM (dzięki Bartek, kominy furorę zrobiły!), Narodowy Ursynów który tradycyjnie nas od lat wspiera ale tym razem ramię w ramię z legijnym Ursynowem. Mała dygresja, cieszymy się bardzo, że na tej dzielnicy liczebnością dorównującej dużym miastom, wreszcie organizuje się jakiś spójny ruch kibicowski. Kolegom z Ursynowskiej Legii serdecznie dziękujemy za szerokie wsparcie i pomoc m.in. przy pakowaniu i życzymy dalszego równie prężnego rozwoju! Dalej podziękowania dla jak zawsze mocnego Nowego Dworu Mazowieckiego, czyli: Szkoły Podstawowej nr 5 z tego miasta, sklepu Siemanko, no i oczywiście i przede wszystkim: kibiców Legii z Grupy Nowodworskiej oraz mieszkańców tego zacnego miasta,.
I dalej: Marta Skrzyńska, Agata i Piotr Szlązak, portal Społeczni.net, Kinga i Krzysztof z Warszawy, Szymon z Warszawy, Pani Maria Fróg - Pilch, Tomasz Gajowniczek, Karolina Gawron, Andrzej Mazurek, Rafał z grupy ZWL, Patryk Lubieniecki, Łukasz z Gdyni wraz z bratem, Bartek Michalski (witamy na pokładzie, teraz już mega oficjalnie:) , Rafał - od pasztetów, dziękujemy:), ekipa w składzie: Marian, Kikacz, Paula, Niko z Dalią, Marek, Sztyku z ekipą, Kermit i Kasia, Banan z Magdą, Margiel z rodzinką, Dziadek, Bamber, Gośka, Iza, Łeb i Magda oraz Konrad i Aga, podziękowania indywidualne dla Edka z Otwocka i Małego Johna czyli Piotrka z Anina-Międzylesia. Ukłony dla naszego oddanego piknika Zygula z żoną Agnieszką oraz dla Zośki, Beaty, Ewki. Dzięki także dla Rafała Olędzkiego, kolegi schowanego pod pseudo Ochudzki, Arka Kuczy oraz dwóch wspaniałych i hojnych dobroczyńców, którzy zażyczyli sobie zaistnieć jedynie jako "koledzy z Żylety". Plus nieznana nam liczba anonimów, którzy bez słowa i bez dbałości o znalezienie na liście, po rpsotu zostawiali swe dary serca.
Wszystkim Wam pięknie dziękujemy! W imieniu swoim i tych, którym sprawiliście prawdziwą radość!
Jeszcze raz: wesołych i uśmiechniętych, chociażby z powodu tej dobrze odrobionej lekcji patriotyzmu!
przeczytaj więcej o: , , ,


Komentarze: (10)

Phoenix(L)k, 25.12.2017 20:21:48 - *.dynamic.chello.pl

ekipa FANATICO 501 życzy wszystkim uczestnikom akcji Wesołych Świąt!! ;)

PamietaMY, 25.12.2017 21:03:55 - *.dynamic.chello.pl

A my dziękujemy serdecznie Fanaticos'om za wsparcie od lat, bodaj od pierwszej edycji! I również Wesołych!
Szersza relacja tu:
https://www.facebook.com/LegiaPamietamy/posts/1084067085030881

Jeden z dawców, 25.12.2017 21:43:53 - *.internetdsl.tpnet.pl

Marcin Siegienczuk? Dobrze widzę? :D

Ten typek od disco-polo i utworu "sąsiadka z boku"? :)

oLaf, 25.12.2017 21:56:57 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

brawo, piękna akcja, nasi na Kresach naprawdę jej potrzebują!!!

AAA, 25.12.2017 22:09:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Może to urok Świąt Bożego Narodzenia ale już żałuję że za mało datkowałem...Piękna sprawa i dobrze że nie muszę tego mówić bo łatwiej napisać....
Brawa Bracia i Siostry Brawa!

Phoenix(L)k, 25.12.2017 22:20:04 - *.dynamic.chello.pl

@PamietaMY:

Zawsze do usług ;)

Bidon, 25.12.2017 22:25:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bravo za akcje bo pomocy sila...

Do Jeden z Dawców, 25.12.2017 23:32:47 - *.dynamic.chello.pl

Tak, disco polo od zeszłego roku silnie nas wspiera dzięki Wydawnictwu Muzycznemu Folk, które koordynuje tę grupę, więc choć kompletnie się nie znam na tej muzyce, to pewnie dobrze kojarzysz:)

Jeszcze raz serdeczne dzięki wszystkim zaangażowanym. No i przeprosiny dla Okuniewa, który się nie znalazł na liście. A powinien. Przeoczone. Ale jak co roku, straty muszą być ;)

dd, 26.12.2017 08:33:10 - *.adsl.inetia.pl

wrzućcie jakieś zdjęcia z Litwy, z tej szkoły, wioski, itp

Ortofon, 26.12.2017 11:04:29 - *.centertel.pl

Akcja przez pierwsze dni wygląda blado bo ludzie zbierają pieniądze i czekają do samego końca z zakupami. Tak było w moim przypadku. Co roku zbieram kaskę na tę akcję wśród znajomych. Idzie zawsze topornie ale na końcu jest dobry efekt. W tym roku było tak samo. Ponadto ludzie czekali na wypłaty. Dostali, wpłacili, kupiłem co trzeba z kolegą i wyszło super. Za rok będzie tak samo :) Poprosimy o zdjęcia z wręczania paczek Polakom na Kresach

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!