William Remy podczas treningu we Francji - fot. Wiki

Remy podpisał kontrakt z Legią!

Wiśnia, źródło: Legia.com

William Remy został czwartym zimowym wzmocnieniem Legii! Obrońca ostatnio reprezentował barwy Montpellier HSC. W swojej karierze rozegrał 126 meczów na francuskich boiskach, występując również w przeszłości w Dijon, Lens oraz US Creteil. 26-latek jest także byłym młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. W stołecznym klubie będzie grał w koszulce z numerem 44.

Remy związał się z Legią 3,5-letnią umową, a więc obowiązuje ona do 30 czerwca 2021 roku.

Przebieg kariery:

2009/10 (j) - RC Lens
2010/11 (j) - US Creteil
2010/11 (w) - RC Lens
2012/13 (j) - FCO Dijon
2015/16 (j) - Montpellier HSC
2017/18 (w) - Legia Warszawa




przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (71)

Paw - 08.01.2018 17:39:14, *.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Witaj

POWODZENIA

eMGie - 08.01.2018 17:40:21, *.play-internet.pl

Nareszcie podpisal!!!

Rio - 08.01.2018 17:41:36, *.ip.oxynet.pl

Super, wyśmienicie, tylko się cieszyć.

tom - 08.01.2018 17:42:00, *.opera-mini.net

MAJĄ ROZMACH S......Y !!!!

Mefju - 08.01.2018 17:44:08, *.84.ipv4.supernova.orange.pl

super, bo strasznie długo to trwało wszystko:)

Wiadomo jaka kwota transferu + zarobki?

Maruo - 08.01.2018 17:47:22, *.telpol.net.pl

Oczywiście umowa do 30 czerwca 2021

lucho_83 - 08.01.2018 17:49:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Powodzenia z e(L)ką na Piersi!

robochłop - 08.01.2018 17:58:29, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

powodzenia w Legii William !!! obyś dołączył do naszej Legijnej tradycji, dobrych czarnoskórych stoperów...

Legionista - 08.01.2018 17:59:41, *.226

Powodzenia!! Wszystko teraz zależy jakie ma braki - nie grał cały sezon oraz czy poczuje się w Warszawie jak w domu ;) Tak samo z innymi piłkarzami!

ŁKS ŁÓDŹ - 08.01.2018 18:01:01, *.play-internet.pl

To będzie mega transfer jak dla mnie stylem gry podobny do Marcelo grającego kiedyś w Wiśle

@rek - 08.01.2018 18:02:08, *.dynamic.chello.pl

Małe sprostowanie, a mianowicie Remy jest już szóstym (!!!) wzmocnieniem (L)egii... Wiadomo bowiem, iż do I zespołu wrócił Radek Majecki oraz dołączył do nas kolejny bramkarz Vjaceslavs Kudrjavcevs (obaj nowi bramkarze jadą do USA i Hiszpanii) Pozdro (L)

ding - 08.01.2018 18:12:24, *.dynamic.chello.pl

Kto dał mu 44? Nie było niższych wolnych numerów?!

(L) - 08.01.2018 18:15:18, *.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Lubię Francuzów hehe :D

Dedi - 08.01.2018 18:16:27, *.opera-mini.net

I bardzo dobrze, nawet po takiej przerwie jest
lepszy niż Czerwiński i Dąbrowski do kupy.

Jeszcze tylko bramkarz panie Mioduski !!!!

Roma - 08.01.2018 18:18:44, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jeśli Pazdan trafi do Bordeaux, to dwie możliwości : albo w Bordeaux się nie znają, albo Remy to nie wzmocnienie.

Ja - 08.01.2018 18:19:33, *.play-internet.pl

Good luck Remy!

M - 08.01.2018 18:22:54, *.centertel.pl

Hlousek ma reke w gipsie?

Arek - 08.01.2018 18:24:58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do redakcji - czy będą jakieś relacje z tego zgrupowania w Stanach? Oczywiście wiem, że zawsze były, ale chodzi mi o to, że Usa, wizy i te sprawy. Czy udało się w jakiś sposób ogarnąć temat?

Redakcja (LL!): Mamy to w planach. Jeśli wszystko się uda, będą codzienne materiały.

H - 08.01.2018 18:26:49, *.dynamic.chello.pl

All the best!

lol - 08.01.2018 18:35:28, *.ssp.dialog.net.pl

i gicior - powodzenia chłopie - wakacje sie skończyły

flotta - 08.01.2018 18:38:36, *.supermedia.pl

A teraz to już możemy robić wietrzenie magazynów....

Tomek 82 do Legionista - 08.01.2018 18:43:31, *.play-internet.pl

Grał tylko w rezerwach bo nie chciał kontraktu przedłużyć podobno

Zajmon Szczecin - 08.01.2018 18:46:53, *.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pytanie : a Vesovic z jakim numerem będzie występował?

Sawo - 08.01.2018 18:50:05, *.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek

Na ile pewne info ze ktos jeszcze dojdzie?

FOREVER LEGIA - 08.01.2018 18:56:41, *.play-internet.pl

Jest godzina 19,a Krzeszczu jeszcze nie dodal zadnego"blyskotliwego"komentarza.Ktos wie,co sie stalo z Krzeszczem???.Moze trzeba dzwonic po pogotowie.

Echhhh - 08.01.2018 19:05:01, *.dynamic.chello.pl

Kurcze martwi mnie troche coraz wieksza ilosc obcokrajowcow kosztem naszych chlopakow.

ŁKS ŁÓDŹ - 08.01.2018 19:06:13, *.play-internet.pl

Takie małe pytanie wiadomo co z Gustavo z ligi Rumuńskiej?

Pio - 08.01.2018 19:09:42, *.dynamic.chello.pl

A co z Czarnym Kocurem Sanogo , mega transferem Srebrnego Jacula

Piotrr - 08.01.2018 19:11:14, *.0pools.vodafone-ip.de

No i super! Od czwartku co chwile zerkałem tu i na legia.net co z Remy'm.
Póki co szóstka zbawców: Eduardo, Antolic, Vesovic, Remy, Majecki, Kudrjavcev.
To teraz jeszcze jeszcze potrzeba jeszcze jednego defensywnego pomocnika(a pożegnać Kopę), lewa pomoc(Gustavo?), atak(zależy czy zostanie Sadiku)?.

JacekL72 - 08.01.2018 19:20:22, *.play-internet.pl

Co rok to prorok. Nie zagrzal nigdzie miejsca dluzej niz sezon. Kiepska rekomendacja ale moze na eklape wystarczy...

44 - 08.01.2018 19:29:38, *.dynamic.chello.pl

A imię Jego to 44

@rek - 08.01.2018 19:43:50, *.dynamic.chello.pl

A tymczasem... A tymczasem Bordeaux, na ten moment już nie dla Michała Pazdana. Francuzi dogadują Paula Baysse z Malagi, swojego wychowanka...:))) Pozdro (L)

@rek do Sawo - 08.01.2018 19:45:15, *.dynamic.chello.pl

Brachu, na 99,9 %... Luzior...:))) Pozdro (L)

Sawo - 08.01.2018 19:52:24, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek

Przed zgrupowaniem w USA?

Sawo - 08.01.2018 19:56:18, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Moim marzeniem jest wypozyczenie Vadisa i zakontraktowamie Bastiana Schweinsteigera. Chyba bym ze szczescia kupil karnet nawet swojej żonie.

@rek do Sawo - 08.01.2018 20:07:48, *.dynamic.chello.pl

Raczej pomiędzy zgrupowaniami - problemy wizowe niestety...:)) Ale "be cool", bo nadchodzą naprawdę fajne czasy... Pozdro (L)

@rek do JacekL72 - 08.01.2018 20:18:03, *.dynamic.chello.pl

Jak przychodził Prijo, to wielu też tak pisało: Co za fajfus no-name. Nie zagrzał nigdzie miejsca dłużej niż sezon... A teraz Prijo kosztuje min. 4 mln., jest obecnie liderem strzelców w lidze greckiej i chcą go znane kluby z Anglii... Dość kur.a tego stękania i narzekania na transfery...!!! Romeo Jozak lepiej od was wie, co robi... Pozdro (L)

Myślący inaczej - 08.01.2018 20:21:10, *.centertel.pl

Gdy w Styczniu wrona na drzewie siędzie będzie dobry transfer albo go nie będzie- jak mawia starochińskie przysłowie.

do FOREVER... - 08.01.2018 20:24:53, *.centertel.pl

A po co ci Krzeszczu skoro masz @rka?

@rek do Zajmon Szczecin - 08.01.2018 20:28:08, *.dynamic.chello.pl

Z nr. 20...:)) Pozdro (L)

Do FOREVER - 08.01.2018 20:45:31, *.play-internet.pl

Mama wylaczyla mu komputer i zabrala telefon:)))

Bysior xxL MOCNO LEGIA - 08.01.2018 20:46:19, *.pl

Dawać tego Sandogo na bramkie, dobry kocur jest, gibki zamiast emeryra Malorza.

do @rek JacekL72 - 08.01.2018 20:51:59, *.play-internet.pl

Akurat Prijo mnie nigdy na kolana nie powalal. Zreszta wystarczy popatrzec gdzie gral do tej pory, d...y nie urywa jak na razie. Niech pokaze co potrafi w Anglii to odszczekam to co o nim pisze...

@rek - 08.01.2018 21:18:19, *.dynamic.chello.pl

Wieczorne podsumowania testów wydolnościowych już za nami... I zgadnijcie koledzy, kto miał najlepsze testy...??? Tak... Tak... Tak... To nasz Kuchy King... Czemu mnie to nie dziwi..? Żeby tylko w parze z wydolnością szła bajeczna technika, to byłoby miodzio... Tak czy inaczej brawo (!) Kuchy... Pozdro (L)

@rek (fajny filmik) - 08.01.2018 21:30:22, *.dynamic.chello.pl

https://www.youtube.com/watch?v=lgbWiZHtAj0

xxx - 08.01.2018 21:30:35, *.dynamic.chello.pl

może do Korei by poleciał , zamiast do USA , wzmocniłby jakąś sztafetę

Do Forewer - 08.01.2018 21:41:14, *.centertel.pl

Poprawia oceny z klasówki albo limit netu mu sie wyczerpał ..

.... - 08.01.2018 22:12:07, *.63.ipv4.supernova.orange.pl

...a numer jego bedzie czterdziesci i cztery :)

Pudelsi - 08.01.2018 22:19:24, *.dynamic.chello.pl

Ciekawostka - Remy ma również obywatelstwo Guadelupy. To tak samo jak ... "Pudel z Guadelupy";) Miodzio;)

Trenejro - 08.01.2018 22:24:20, *.50

Do FOREVER

jesteś czy dopiero próbujesz być idiatą¿ Krzeszczu w przeciwieństwie do wielu ma rozum i swoje zdanie, a każda jego wypowiedź ma argumenty. Nie jest anonimowy i używa tego samego nicka. Mówi subiektywnie, ale rzeczowo. A Ty poza krytykowaniem, nasmiewaniem...masz jakiś komentarz, który da się przeczytać i zrozumieć?

Nout - 08.01.2018 22:39:20, *.play-internet.pl

Cena 350tys euro

krys008 - 08.01.2018 22:47:26, *.serv-net.pl

Trenejro słusznie prawisz odnośnie Krzeszczu. Można się z nim czasem nie zgadzać, ale lubię i szanuję gościa. Czasem ponosi jak każdego, ale ważny i ciekawy głos na forum.
Za to postacią roku 2018 jest bez wątpienia @rek, jakie ten gość ma informacje, czytam czytam i nie wierzę. Wchodzę na forum i pod wszystkimi tematami szukam jego wypowiedzi.
Normalne wróżbita Maciej. Pełen szacun.

maaciekw - 08.01.2018 22:58:38, *.131.ipv4.supernova.orange.pl

z tym numerem trochę słabo, ja bym zastrzegł 44

FOREVER LEGIA - 08.01.2018 23:07:01, *.play-internet.pl

Trenejro-nie dla Legii.A co do Krzeszcza,to rozumu mu nie odmawiam.Jest natomiast roznica miedzy madroscia,a madrzeniem sie.

Tomasz - 09.01.2018 02:30:04, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Numer 44 powinien być zastrzeżony , też tak myślę . Albo dla kogoś , kto gra dla nas przynajmniej 10 lat albo kto jest bardzo zasłużony lub wybitny . Ale dobra , może będzie drugi Dickson , albo będzie rewelacyjnie grał . Powinien szybko poznać historię MIASTA .

Luku - 09.01.2018 03:28:28, *.unitymediagroup.de

Wyciac eklase w pien!

Hermol - 09.01.2018 05:16:36, *.freevpn.me

Chciałby żeby chociaż jeden z tych nowych nabytków odpalił na przyzwoitym poziomie, bo jak na razie za dużo byłych gwiazdorów uwierzyło że Legia to warsztat gdzie w krótkim czasie stawia się na nogi darmowe wraki i chyba tylko to jest decydujący czynnik dla którego niespełnione i wiecznie młode talenty do nas trafiają.
Po emerytowanym Brazylijczyku, któremu kiedyś wydawało się że jest Chorwatem i nawet 10 lat temu całkiem niezły grajek z niego był, teraz przyszła kolej na gwiazdę francuskiej piątej ligi, w której brylował cały okrągły rok.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że akurat on zablyśnie i podniesie jakość ogolną zespołu i przy okazji także indywidualną, co miałoby wpływ na jego dalszy potencjalnie transfer gotówkowy, ale skoro już jest nie ma wyjścia, trzeba dać mu szansę sie wykazać.

Yaro48 - 09.01.2018 06:40:34, *.dynamic.mm.pl

Fajnie te transfery wyglądają ale to wszystko defensywa a kto będzie strzelał?

gutek - 09.01.2018 07:35:35, *.dynamic.chello.pl

szkoda bo teraz to będzie Legia Cudzoziemska a nie Legia Warszawa

Krzeszczu - 09.01.2018 07:46:36, *.cust.bredband2.com

@ trenejro: dzieki....;-)

@rek do krys008 - 09.01.2018 08:10:08, *.dynamic.chello.pl

I weź tu człowieku chciej dobrze... Pozdro (L)

rdzenny do Gutek - 09.01.2018 08:35:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

może być nawet i Cudzoziemska tylko aby w tym roku zdobyli mistrzostwo i puchar !!!! a tak na serio to wszystkie transfery mi się podobają mieszane uczucia mam co do Eduardo ale czas pokaże jak sie ten zespół zgra i co bedzie dalej!

Mat - 09.01.2018 09:05:18, *.centertel.pl

Czy dołączy do nas jeszcze jakiś skrzydłowy? Wydaje się że na obecną chwilę to powinien być cel nr 1. Nawet jeśli Vesovic będzie na skrzydle a nie prawej obronie to jest On i Kuchy. Gruby Berto i Nagy odchodzą, Gui już odszedł. Hama nie czuje się dobrze na skrzydle a trochę za wcześnie na Szymańskiego do pierwszej 11.

kik - 09.01.2018 09:54:24, *.internetdsl.tpnet.pl

Mega transfery. W zasadzie wszystko juz pozamiatane. Mistrzostwo jest Nasze :). Tego nie na się spie...ić :)

Wojtas - 09.01.2018 10:03:59, *.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bawo prezesie :-)

Foresto - 09.01.2018 10:35:03, *.centertel.pl

~do kik: Poczekałbym z tym zaklinaniem rzeczywistości do ostatniego meczu sezonu 2017/2018. Historia zna różne przypadki. Praca, skromność i do przodu. Żadnej pychy, bo pycha to grzech. W zeszłym sezonie mieliśmy pojechać Astanę i wiemy jak to się skończyło. Spokój i doping na maxa. A jak już będzie co świętować to dopiero cieszyć się na całego, ale póki co... cierpliwości.

Szakal - 09.01.2018 12:10:59, *.153

Uwaga, @rek to dział PR Legii Warszawa!!

@rek - 09.01.2018 14:19:00, *.dynamic.chello.pl

do Szakal

Wiesz co, w sumie to chciałbym pracować w PR (L)egii Warszawa... Przez dziesiątki lat poświęcałem i nadal poświęcam swoje serce dla (L)egii... Ale tylko jako zwykły kibic... No może jako zwykły kibic, ale o pewnych możliwościach większej wiedzy na temat mojego Ukochanego K(L)ubu... Pozdro (L)

krys008 - 09.01.2018 14:52:55, *.82

Szakal jeżeli to prawda, to gratuluję Legii takiego PR-owca :)

Pi pi pi pi - 09.01.2018 16:58:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja jezdem pijak

mietek - 09.01.2018 17:20:41, *.internetia.net.pl

@Szakal: Jeśli nawet, to co z tego? To jakiś wstyd jest? Zresztą, czy podaje niewiarygodne informacje?