CWKS Legia 08 - Wilga Garwolin 08 - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pierwszy weekend stycznia był okazją do "rozprostowania kości " przez najmłodszych legionistów. Gracze Akademii z rocznika 2008 zagrali w turnieju Amber Cup w Gdańsku, plasując się ostatecznie na podium. Piłkarze CWKS z roczników 2007 i 2008 uczestniczyli z niezłym skutkiem w meczach ligi Aktrin Kids, mierząc się z Piątką Mińsk Mazowiecki, Wilgą Garwolin i UKS Irzyk.

Turniej Amber Cup (rocznik 2008 i mł.):

Legioniści byli jedną z 16 drużyn uczestniczących w Amber Cup w Ergo Arenie. Dla naszych graczy, którzy właściwie nie wznowili jeszcze treningów, był to jedynie sposób aktywnego spędzenia weekendu w spotkania z rówieśnikami z klubów z całej Polski. Mimo wszystko, póki sił starczało, młodzi piłkarze APLW spisywali się celująco i jak burza przeszli fazę grupową, w której spotkali się z AP Tczew, Zniczem Pruszków i Śląskiem Wrocław. W fazie playoff podopieczni Mateusza Legierskiego zmierzyli się najpierw z Arką Gdynia, a następnie - po raz drugi - ze Śląskiem. Tym razem sił zabrało w ostatnich dwóch minutach meczu. W ostatnim pojedynku turnieju Legia zagrała z AS Pomorze, i po zaciętym meczu końcowy rezultat musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które młodzi gracze z Łazienkowskiej wykonali bezbłędnie.

Skład Legii na turnieju: Filip Nieckarz, Szymon Rusin, Adam Niewiadomski, Daniel Wyrozumski, Marcel Kiełbasiński, Raul Bazler, Maksymilian Dołowy, Maciej Bieniak, Norbert Merchel [09], Daniel Foks
Trener: Mateusz Legierski

Liga Aktrin Kids - IV Edycja: CWKS Legia 07 - UKS Piątka Mińsk Mazowiecki

Dobra postawa podopiecznych Łukasza Winka w meczu z zespołem z Mińska Mazowieckiego. Maciej Świetlicki ani razu nie musiał wyjmować piłki z siatki, za to jego koledzy z pola pokazali całkiem niezłą grę i skuteczność.

CWKS Legia: Maciej Świetlicki, Mateusz Snopkiewicz [08], Kajetan Młynarski [08], Eryk Boesler, Aleks Greczkowski, Kuba Szczykowski, Jan Winek, Filip Gnaś [08], Maks Zieliński, Paweł Połczyński
Trener: Jan Winek

Liga Aktrin Kids - IV Edycja:
CWKS Legia 08 - Wilga Garwolin 08


fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com fot. fot. Raffi / Legionisci.com

CWKS Legia 08 - UKS Irzyk 08

Legioniści w meczu z Wilgą rozkręcali się powoli, ale po remisie w pierwszej połowie, po przerwie grali pewniej w obronie i znacznie odważniej w ataku, wygrywając sporo pojedynków 1 na 1.
Dobrą passę kontynuowali następnie początkowo w meczu z liderującym po I rundzie w rozgrywkach UKS Irzyk. Derby Bemowa przebiegały początkowo pod dyktando legionistów, ale zawodnicy Irzyka w końcówce zdołali doprowadzić do wyrównania i serii rzutów karnych, w której trafiali częściej. Mecz był w każdym razie bardzo wartościowym sprawdzianem.

CWKS Legia: Kuba Lek - Mateusz Snopkiewicz, Kajetan Młynarski, Maks Łysakowski, Filip Gnaś, Franek Kuczyński [09], Wiktor Polak, Piotr Galczak, Julian Płachecki, Szymon Ruczaj, Wiktor Bogucki
Trener: Michał Smoluch

Faza finałowa Amber Cup (r. 2008), fot. Łączy Nas Piłka:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.