Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając „Rozumiem, ZAMKNIJ” zgadzasz się na naszą Politykę prywatności.    ROZUMIEM, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Atletico Nacional
Atletico Nacional
Sobota, 20 stycznia 2018 r. godz. 13:43

Atletico Nacional - plata o plomo?

Bartek Modzelewski i Woytek, źródło: Legionisci.com

Drugim sparingpartnerem Legii podczas przygotowań do rundy wiosennej będzie Atletico Nacional, który występuje w lidze kolumbijskiej. Sobotni rywal mistrza Polski, podobnie jak Barcelona SC, jest najbardziej utytułowanym klubem w swoim kraju. Atletico 16 razy podnosiło puchar za mistrzostwo Kolumbii, a 10 razy na swoich szyjach nosili srebrny medal.

Możesz zagrać Legia - Atletico na www.efortuna.pl


Klub powstał w 1947 roku w Medellín pod nazwą Atletico Municipal. W latach 80. klub był mocno związany z postacią Pablo Escobara i kartelu Medellín. Pieniądze z biznesu narkotykowego i bukmacherka wkroczyła do świata kolumbijskiego futbolu. To wówczas Atletico odniosło pierwszy międzynarodowy sukces - w 1989 roku jako pierwszy zespół z Kolumbii wygrał Copa Libertadores. Do dziś niektóre źródła twierdzą, że sędziowie byli zastraszani przez narkotykowego bossa. "Patron" wyznawał zasadę "plata o plomo" ("srebro albo ołów"), czyli albo decydujesz się na współpracę, albo czeka kulka w głowę. Szerokim echem odbiło się zabójstwo sędziego Alvaro Ortegi po przegranym meczu Atletico Nacional z Americą Cali.



Po tamtych czasach zostało już wspomnienie, a w ostatnich latach Atletico ponownie jest na topie. W 2016 roku po raz drugi klub wywalczył Copa Libertadores. Ostatni sezon również był dla nich udany, gdyż udało im się zdobyć kolejne mistrzostwo kraju oraz wygrać w meczu Recopa Sudamericana, czyli spotkaniu zwycięzców Copa Libertadores i Copa Sudamericana.


Kursy na mecz Legia - Atletico dostępne są u legalnego bukmachera na www.efortuna.pl


Atletico Nacional wyceniany jest przez portal transfermarkt na 26.25 miliona Euro. Drużyna z Kolumbii stawia przede wszystkim na zawodników ze swojego kraju. W kadrze mistrza Kolumbii jest tylko jeden gracz spoza Ameryki Południowej, a jest nim 30-letni Hiszpan Gorka Elustondo. Najlepszym graczem poprzedniego sezonu był Dayro Moreno. 31-krotny reprezentant Kolumbii strzelił w poprzednim roku 11 goli w 17 meczach i jest wyceniany na 2 miliony.



Kolumbijska ekipa swoje spotkania rozgrywa na Estadio Atanasio Girardot, które pomieścić może 40 tysięcy widzów. Stadion został wybudowany w roku 1953, ale został zmodernizowany przed Mistrzostwami Świata U-20 w 2011 roku. Obiekt nosi imię po kolumbijskim rewolucjoniście Atansio Girardot. Klubową maskotką od 1998 jest ubrany w klubowe barwy tygrys Nacho.







Florida Cup 2018: Legia Warszawa - Atletico Nacional
stadion: Al Lang Stadium, St. Petersburg
start: sobota, 18:00 EST (niedziela 00:00 czasu polskiego)
Transmisja TV: Eleven Sports
Relacja tekstowa ze zdjęciami: live.legionisci.com

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.



Komentarze: (19)

Bajerant, 20.01.2018 13:52:25 - *.adsl.inetia.pl

Kibice w Ameryce południowej to ładna korba nie ma nawet co porównywać naszego podwórka przepaść!!! Fanatyzm i żywiołowość to jest kibicowanie a nie jakieś lalalalalala nudneeeee

meter, 20.01.2018 14:36:07 - *.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przydało by się pokazać że w L grają mężczyźni i pokazać jaja jak nas zaczną latino kopać

, 20.01.2018 14:54:19 - *.centertel.pl

Już słychać mizerne przeróbki tej pieśni w wykonaniu tworów typu jaga gornik lęczna czy gks belchatow

do Bajerant , 20.01.2018 15:07:38 - *.centertel.pl

Byłaś dziewczynko choć raz na meczu?

vanpersil, 20.01.2018 15:08:49 - *.rypin.vectranet.pl

Green Boys - Raja Casablanca

Zgred z żylety, 20.01.2018 16:13:53 - *.dynamic.chello.pl

Te kody, które rozdawał klub do Eleven w końcu działają czy po raz kolejny nas nabrali, że będzie transmisja jak się gdzieś tam zapiszemy? Może mi ktoś potwierdzić?
Kod dostałem ale nie mogę z niego skorzystać bo nie da się zalogować na ich platformę poprzez mój email.

piotrek, 20.01.2018 16:17:33 - *.132.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Piro na całym stadionie, czyli kto przyniósł ten odpala. Aż sie łezka w oku kręci na wspomnienia...a teraz?

Jerz z Potoku, 20.01.2018 16:45:28 - *.dynamic.chello.pl

@Zgred z żylety - spróbuj zastosować:
http://pierwsza.tv/watch.html?id=7974&m=1
Ja, za pośrednictwem ww. kanału tv, oglądałem pierwszy mecz Legii. Bez żadnych kodów i upierdliwego logowania się. Jakość obrazu średnia, komentarz angielski, ale odrobinę kibicowskiej frajdy doznałem (oczywiście poza wynikiem).
Po(L)ecam.

FWK, 20.01.2018 17:29:09 - *.play-internet.pl

Nie ma co porownywac ultrasow z ameryki poludniowej do naszego podworka??? Powiem ci cos ULTRAS LEGIA DRUGI RAZ POD RZAD ZOSTALI WYBRANI NAJLEPSZYMI NA SWIECIE!!! W pierwszej dziesiatce znalezli sie tez kibice lecha(Polska) Nie wiesz nie znasz sie odpusc sobie!

xtro, 20.01.2018 17:54:32 - *.static.sitel.net.pl

wchodzicie na elevensports .pl i rejestrujecie się na obojętnie jaki email, nazwisko i imie też wymyślacie dajecie dalej. Potem na dole będzie podaj kod i wpisujecie wygenerowany kod który macie i tyle. Pozdrawiam.

KIBIC, 20.01.2018 17:56:54 - *.internetia.net.pl

LEGIA CHCE WSZOŁKA - FANTASTYCZNA INFORMACJA . W LEGII MÓGŁBY SIĘ ODBUDOWAĆ REGULARNĄ GRĄ I BYĆ MEGA WZMOCNIENIEM ZESPOŁU .

Do FWK, 20.01.2018 17:58:41 - *.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tylko że te notowania są produkcji polskiego " producenta "

me(L)o do zgred, 20.01.2018 18:16:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

działają! oglądałem poprzedni... musisz się zalogować czyli zalozyc konto i tak jak by kupić ten najtańszy pakiet... po wpisaniu kodu który dostałeś zostaniesz zwolniony z oplaty

Darekk, 20.01.2018 20:07:42 - *.play-internet.pl

Cos czuje ze narkomanii z Medelin wygraja

mlbets, 20.01.2018 20:56:03 - *.centertel.pl

Za takie oprawy jak w Latino to by nam stadion zamkneli chyba na dekade...

rex, 20.01.2018 21:55:42 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Tu nie chodzi o ultras bo w tym jesteśmy najlepsi ale o sam doping. Te piosenki odpustowe jak np. "szumi do koła las" itd.. przerabiane na pieśni o Legii to jest cepelia jakich mało. Już w latach 90tych był lepszy doping i te pieśni do dziś są najlepsze. Pieśni muszą być podniosłe i chwytać za serce (nie mówię że wszystkie) ale te wszystkie ooo ooo, lalalala, itd to jest potwarz dla pokoleń kibiców Legii! My wierzymy w CWKS oddaliśmy Lechowi i Lechii ...

@KIBIC, 20.01.2018 21:59:34 - *.dynamic.chello.pl

spieprzaj razem z tym Wszołkiem najlepiej od razu do mamusi, do rodzinnego Tczewa, kochał tak bardzo Polonie to niech go Polonia odbudowuje

nieznany, 20.01.2018 22:25:55 - *.siedlce.vectranet.pl

Jest tam po prostu inna kultura kibicowania. Tam cały stadion żyje meczem nie to co u nas. I jeszcze taka sprawa, że język hiszpański jest lepszy do robienia dobrych przyśpiewek.

FWK, 21.01.2018 00:55:40 - *.play-internet.pl

Nie wiem czyja produkcja jest ULTRAS WORLD ale wiem ze LEGIA jest na pierwszym miejscu tego oraz poprzedniego zestawienia. W latach ubieglych ULTRAS LEGIA plasowala sie w czolowce

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.