Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Kibice Legii na meczu z Anwilem Włocławek - fot. Woytek / Legionisci.com
Kibice Legii na meczu z Anwilem Włocławek - fot. Woytek / Legionisci.com
Piątek, 19 stycznia 2018 r. godz. 19:16

Relacja z trybun z kosza: Koszykówka dla kibiców

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Mecz z Anwilem zgromadził blisko tysięczną publiczność w hali na Bemowie. Fani gorąco dopingowali Legię i w pierwszej połowie zanosiło się na niemałą sensację - ostatni w tabli "Zieloni Kanonierzy" prowadzili wyrównane starcie z liderem rozgrywek. Niestety po zmianie stron wynik wrócił do "normy", ale słabsza gra nie miała negatywnego wpływu na doping. Wręcz przeciwnie, ten był jeszcze głośniejszy niż w pierwszych 20 minutach meczu.

Mecze rozgrywane na Bemowie, odbywają się bez zorganizowanych grup kibiców gości, więc do Warszawy nie mogli przyjechać fani włocławskiej drużyny. Legia wpuściła jednak grupę anwilowców na własne sektory, pokazując że kibicowska solidarność jest ważniejsza niż klubowe animozje. We Włocławku sytuacja kibicowska w ostatnich miesiącach mocno zmieniła się - otóż Włocłavia, czyli włocławski FC Łódzkiego Klubu Sportowego postanowił zakończyć działalność głównej grupy kibiców Anwilu (H1) po tym, gdy w jego szeregach dostrzeżono sympatyków Legii. Na pierwszym meczu rozgrywanym we włocławskiej hali Mistrzów, Włocłavia zawitała na mecz z Legią tylko po to, by dwukrotnie wykrzyczeć antylegijne hasła, za co swoją drogą została... wygwizdana przez resztę hali. Na kolejnych meczach Anwilu, włocławcki FC ŁKS-u już nie pokazywał się.



Anwilowcy do Warszawy przyjechali w blisko 30 osób w barwach. Zajęli miejsca niedaleko legijnego młyna i raz na jakiś czas krótkimi okrzykami zaznaczali swoją obecność, głównie podczas zmiany repertuaru w naszych szeregach. Prowadzący doping "Bobicz", od samego początku nakręcał zebranych do maksymalnego wysiłku. Przerobiony został niemal cały repertuar. W trzeciej kwarcie tradycyjnie jeden z młodych kibiców wykonał głośne "Ceeeee". Kiedy faworyt meczu zaczynał nam delikatnie mówiąc "odjeżdżać", z gardeł fanów poniosło się głośne "Nie poddawaj się, ukochana ma...".



Tego dnia nie mieliśmy powodów do radości, ale po meczu - zgodnie z wcześniejszą obietnicą - w ręce koszykarzy powędrował szampan za pierwszą w tym sezonie wygraną, którą w poniedziałek legioniści odnieśli z Czarnymi Słupsk. Pierwsze dwa punkty są jakąś nadzieją na lepsze jutro, znaczy na utrzymanie w PLK. Do niego potrzeba jeszcze przynajmniej 5 zwycięstw, więc miejmy nadzieję, że na kolejne nie będziemy musieli czekać tak długo.



Najbliższy mecz legioniści rozegrają również na Bemowie, w sobotę 27 stycznia ze Startem Lublin. Warto dodać, że tego dnia będzie miała miejsce pierwsza w obecnym sezonie odsłona akcji "Ultra Dzielnica", a ponadto mecz ten będzie ostatnim meczem przed własną publicznością aż do połowy marca! Nie licząc oczywiście spotkania Pucharu Polski ze Stelmetem (w Arenie Ursynów), które niestety jak na razie, zaplanowane jest na ten sam termin co mecz piłkarzy ze Śląskiem. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku ktoś z koszykarskich działaczy pójdzie po rozum do głowy i termin meczu zostanie zmieniony na czwartek.

P.S. Po zakończeniu spotkania kibice Anwilu podziękowali legionistom za możliwość obejrzenia meczu, a następnie fani obu ekip wspólnie skandowali "Koszykówka dla kibiców".



Komentarze: (29)

SUBIEKTYWNIE..., 19.01.2018 19:48:03 - *.static.ip.netia.com.pl

NIE MA JUŻ "Zielonych kanonierów". Oni byli, kiedy był to Klub Wojskowy. Bo na pewno wiadome jest większość kim jest KANONIER. To określenie wojskowe. A nasi koszykarze mogą strzelać/rzycać do celu wielkiego jak krowa i to z niewielkiej odległości.
A co do kibiców Anwilu to dziwiłem się komentarzom nt. "akcji" do jakich namawiano kibiców Legii na meczu koszykówki.

Kibic L, 19.01.2018 19:58:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Młodzi i osoby nie związane z grupą i fc śpiewają na maxa a kumaci? Zero zaangażowania.. a potem na wyjazdach słabo prezentujemy się wokalnie..

mlbets, 19.01.2018 20:48:00 - *.centertel.pl

Czarni przegrywają po 3 kwartach w Lublinie 34-79
A my takie męczarnie... mało to optymistyczne.

Plus jest taki, jak już wcześniej pisałem, że Czarnym będzie o jakiekolwiek wygrane jeszcze trudniej niż nam...

(L)istek Do SUBIEKTYWNIE..., 19.01.2018 20:50:33 - *.play-internet.pl

Legia zawsze będzie wojskowa czy ci się podoba czy nie.Z tego co czytam jesteś lewakiem i ch.j wiesz.

TABLICE info w Hali OSiR Bemowo-Kibic (L), 19.01.2018 21:49:52 - *.static.ip.netia.com.pl

Może byście wydzirżawili tablice info z Torwaru. Bo te są na knota potrzebne. Na tamtych z Torawaru jest wszystko. Zawodnik[nazwisko, imię], jego numer, ilość punktów zdobytych, ilość przewinień też. Te tylko wqrwiają, bo oprócz jakichś numerów i przy nich cyfr to wszystko. Po prostu DZIADOSTWO nie na PLK.
Druga sprawa NAGŁOŚNIENIE. Czy zakładaliście, że wiekszość kibiców ma problemy ze słuchem ? Jest za głośno. Chodzi o muzykę, aczkolwiek rock popieram.

Odkurzcie........., 19.01.2018 21:54:39 - *.static.ip.netia.com.pl

Może powtórzcie FC swoje mozliwości artystyczne. Bo zaczyna wiać nudą na meczach.

SŁAWEK(L), 19.01.2018 22:02:44 - *.play-internet.pl

Co do meczu PP 16.02 wystarczy zamienić godziny spotkań na
godz. 18 Legia- Stelmet a na g. 20.30 Toruń- Lublin wtedy kto będzie chciał to z hali Ursynów po meczu Legii przemieści się na Ł3 na Legia-Śląsk.

Zigi, 20.01.2018 00:55:48 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Przyznam szczerze ze czegos takiego na meczu kosza sie nie spodziewalem. Lubie basket ale doping jak na pilce? To wygladalo swietnie! Brawa!

Do (L)istek, 20.01.2018 11:05:28 - *.183

Dlaczego wyzywasz go od "lewaków" (zresztą ostatnio bardzo modne wyzwisko dla osób mających odmienne poglądy)? Kolega ma własne zdanie i tyle. Pewnie mało kto z obecnego pokolenia kibiców było w wojsku więc wyjaśnię, że kanonier to najniższy stopień wojskowy w artylerii (odpowiednik szeregowego, oficjalnie zniesiony chyba w 94 roku). Faktycznie, nasi koszykarze grają w tym sezonie jak szeregowi ;-)

ZIBI, 20.01.2018 11:33:55 - *.dynamic.chello.pl

Od czasów Nobilesu we Włocławku było bardzo duża grupa fanatyków Legii. Na meczach Nobilesu obecnego Anwilu na starej hali OSiR pojemność ok 1200 kibiców połowa trybuny krzyczało łódzki ... a od razu druga część trybuny skandowała CEE CEE CWK CWKS Legia. Mimo że mineło sporo lat do dziś jest wielu Legionistów we Włocławku

Phoenix(L)k, 20.01.2018 11:49:36 - *.dynamic.chello.pl

do Subiektywnie:

Ok - zapominamy o Zielonych Kanonierach... zapominamy również o ich tytułach? Przecież też były za tamtych czasów...

P-kow, 20.01.2018 13:31:12 - *.play-internet.pl

W latach 90 Nobiles zostal przegoniony w Pruszkowie wlasnie za Lks.

Do (L)istek SUBIEKTYWNIE, 20.01.2018 15:12:12 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie używaj określeń,które są ci obce. Mam radę dla cibie (L)idstku pożółkły: SPADAJ z drzewa,albo z gałęzi.

Do (L)istek SUBIEKTYWNY, 20.01.2018 15:23:39 - *.static.ip.netia.com.pl

To napisz jaki stopień wojskowy mieli np. DEYNA, Gadocha a jakie stopnie wojskowe mają teraźniejsi piłkarze lub koszykarze. Synu ja na Legię chodziłem już wtedy,kiedy na krytą trybunę wpuszczało WSW o ile wiesz co to za formacja w wojsku.

Phoenix(L)k, 20.01.2018 17:34:16 - *.dynamic.chello.pl

do "Do (L)istek SUBIEKTYWNY"

Ciekawostka... Legia już nie jest CWKS... mam szczerą nadzieję, że przeprowadzisz szeroko zakrojoną akcję uświadamiającą, że śpiewanie o CWKS jest be, bo już nimi nie jesteśmy...

SUBIEKTYWNIE do Phoenix(L)k, 20.01.2018 17:48:30 - *.static.ip.netia.com.pl

Nazwa "Zieloni Kanonierzy" należała się i przynależy do zespołu z dawnych lat. Dzisiejszych koszykarzy Legii po ich "występach" w PLK można nazywać różnie, ale nie Zielonymi Kanonierami. Może są i Zieloni. Ale w swojej grze.

Pytanie do (L)istek-odpowiedz jak umiesz., 20.01.2018 17:55:40 - *.static.ip.netia.com.pl

Deyna i Gadocha mieli stopnie wojskowe. Pytanie brzmi JAKIE ? Wymień chociaż jednego zawodnika z teraźniejszej Legii, który ma jakiś stopień wojskowy, no i jaki ?

Do "Do (L)istek SUBIEKTYWNY, 20.01.2018 17:55:52 - *.183

Deyna był porucznikiem (lub kapitanem, nie jestem pewny), dzisiejsi piłkarze i koszykarze Legii zapewne nie posiadają stopnia wojskowego, ponieważ podobnie jak większość mężczyzn urodzonych w latach 80-tych lub 90-tych nie byli w wojsku :-b

A MOŻE zamiast., 20.01.2018 18:04:15 - *.static.ip.netia.com.pl

Może na początku meczu, zamiast śpiewać "Sen o Warszawie", ZACZNIJMY od śpiewania "nie poddawaj się ukochana ma, nie poddawaj się Legio Warszawa".

do Phoenix(L)k SUBIEKTYWNIY, 20.01.2018 20:58:34 - *.static.ip.netia.com.pl

A śpiewaj sobie co i jak chcesz. Dla mnie teraz skrót CWKS bardziej kojarzy się teraz z: Centralnym Warszawskim Klubem Sportowym. Też brzmi fajnie. I zostaje CWKS. Ale W zamieniłem na Warszawski, a nie Wojskowy.

Do subiektywnie, 20.01.2018 21:24:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

(L)egia była i jest CWKS . Cały czas jesteśmy wojsko i Zieloni kanonierzy . Obecnie w klubie stopień wojskowy ma pan (L)ucjan Brychczy . A czy mam ci mówić , ilu ludzi z naszej wielkiej rodziny ma stopnie wojskowe , ilu służy cały czas ? Piłkarze i koszykarze to tak samo jak kibice wojsko , chociaż tylko ( i aż ) trenują , a strzelają głównie na bramkę i na kosz . Więc słuchaj ''subiektyvny'' - ty pyro , albo inny widzewiaczku - wypad na k6 i nie prowokuj więcej gamoniu tępy . A co do Włocławka , Anwil prawie w całości czuje do nas miętę , a przynajmniej szacunek . Na Włocłavię zaś szkoda słów , tak jak na łajzy z Łkesu (województwo Mazowieckie ?) . Sami zdrajcy i gamonie . A Anwil nie daje się im przekręcić , póki co . Myślą samodzielnie , jak widać . I pamiętają jak kiedyś było .

SUBIEKTYWNY do *.neoplus......, 20.01.2018 22:23:15 - *.static.ip.netia.com.pl

Czytaj ze zrozumieniem, a później się rzucaj. Najważniejsze, że czujesz się tym o czym napisałeś. Gamoniem to jesteś ty, bo jak określić "gościa", który oprócz inwektyw nie ma nic konkretnego do napisania. Kończę ten temat, bo nie ma sensu KOPAĆ się z KOBYŁĄ.

(L)istek, 21.01.2018 00:11:07 - *.play-internet.pl

Ty lamusie static.ip.netia.com.pl chcesz to się spotkamy lewaku.Jak mnie wsw na przepustce ścigało to ty jeszcze z jajka na jajko skakałeś.

Do (L)istek SUBIEKTYWNY , 21.01.2018 09:39:36 - *.static.ip.netia.com.pl

Spotykam się z normmalnymi, a nie z psycholami którzy z dyskusji robią zadymę. A na OSiR jestem co mecz. Musiało fajnie wyglądać jak skikałeś przed WSW. Widocznie buciki były źle zasznkurowane, albo włosy nieregulaminowe,albo czapeczka trochę z kształtem na bakier.

Z innej beczki, 21.01.2018 19:36:46 - *.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gliwice wygrywaja z mocna Rosa dzis...czemu tak dlugo czekalismy ze zmianami Bakun juz wczesniej powinien sam podac sie do dymisji skoro zarzad nie potrafil podjac decyzji w czas...

Phoenix(L)k, 21.01.2018 20:39:22 - *.dynamic.chello.pl

do do Phoenix(L)k SUBIEKTYWNIY:

Centralny Warszawski... mocne... dodjamy do tego WWKS (Wschodni Warszawski), ZWKS... i tak dalej... jaki jest sens używania równocześnie centralny i warszawski?
Branie przykładu z WKS (kiedyś wojskowy, obecnie wrocławski) ? Spoko, ale jednak fajnie byłoby chwilę nad tym pomyśleć...

Do Phoenix(L)k SUBIEKTYWNY, 22.01.2018 07:32:27 - *.static.ip.netia.com.pl

Centralny to inaczej środkowy, a może że ważny(w tym przypadku). A, że Warszawa leży w centrum Polski to tak zostało. Myślałem też o Okręgach Wojskowych, ale Centralnego nie było.

do z innej beczki, 22.01.2018 09:08:27 - *.90

idąc twoim tokiem myslenia to trener Spasev tez powinien sie podac do dymisji - tez osiągnął bilans 0:8 pomimo dokonanych wzmocnień, potem przyszła wyszarpana wygrana po frajerskiej stracie wysokiej przewagi z +25 do -1, a po niej przegrana z Anwilem róznicą 35 pkt (podkreslam po wzmocnieniach).

A może, 22.01.2018 10:04:31 - *.static.ip.netia.com.pl

A może porażka to 60% tkwi w psychice; 20% umiejętnościach zawodników; 20% taktyka i trening.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.