fot. Bodziach
REKLAMA

Relacja z trybun z kosza: Podwarszawskie zakapiory

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podczas sobotniego meczu koszykarzy Legii ze Startem Lublin, w końcu nasz młyn prezentował się jak należy. Duża w tym zasługa legionistów z Otwocka i Józefowa, którzy jako pierwsi wzięli udział w drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Tego dnia doping stał na bardzo wysokim poziomie i prawdopodobnie był najlepszy spośród wszystkich meczów rozgrywanych na Bemowie. Kapitalną robotę robił także werbel, który oprócz bębna, wybijał rytm legijnych pieśni.
Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego



Otwock i Józefów stawili się w hali na Bemowie w 130 osób i przez całe spotkanie, mocno angażowali się w doping. Tym kierował mocno osłabiony "Bobicz", ale świetna postawa fanatyków sprawiła, że wytrwał znacznie dłużej, niż pierwotnie zakładał. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od "Snu o Warszawie" oraz "Mistrzem Polski jest Legia". W pierwszej połowie zdecydowanie najlepiej wychodził nam "Hit z Wiednia". Ponadto w pierwszej kwarcie meczu legioniści zaprezentowali transparent poświęcony zmarłemu kibicowi FC Den Haag - "RIP Yank Haagsche Strijder".



Choreografia legionistów z Otwocka i Józefowa zaprezentowana została w drugiej kwarcie. Składały się na nią malowany transparent "Podwarszawskie zakapiory" oraz sektorówka z herbami obu miast po bokach, legijnymi barwami oraz postacią Alexa z Mechanicznej Pomarańczy.



Uzupełnieniem atrakcji ultras były kilogramy konfetti rzucane po opadnięciu sektorówki, a także kilkanaście flag na kiju powiewających nad głowami kibiców. Fani kilka razy skandowali "Otwock/Józefów też, przyjacielem CWKS". Niekwestionowanym numerem jeden drugiej połowy była pieśń "Hej Legia kosz", która m.in. dzięki połączeniu bębna i werbla, dudniła niesamowicie.



Atmosfera była naprawdę gorąca, więc kilkadziesiąt osób postanowiło dopingować bez koszulek. Wydawało się, że Legii uda się zwyciężyć drugie spotkanie w obecnych rozgrywkach, ale wszystko zmieniło się w ostatnich trzech minutach spotkania. Z młyna niosło się wówczas głośne "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety po końcowej syrenie pozostało nam wspólnie odśpiewać z koszykarzami "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować!". Później zaś odbył się coroczny mecz koszykarze - kibice, niestety po raz pierwszy rozgrywany po porażce naszej drużyny w meczu ligowym. W spotkaniu z kibicami, koszykarze jak zwykle byli bez szans - fani mają bowiem swoje sposoby, by "podkręcić" wynik, a w decydujących momentach stworzyć sobie przewagę na parkiecie, po cichu wystawiając 10 graczy naprzeciwko pięciu zawodnikom. Świetna zabawa trwająca 15 minut zakończyła się wygraną fanów 30-27.



Kolejny mecz Legii w Warszawie rozegrany zostanie w Arenie Ursynów w ramach turnieju finałowego Pucharu Polski - w piątek, 16 lutego o 20:30 nasz zespół podejmować będzie Stelmet Zielona Góra. Niestety w tym samym czasie piłkarze Legii grać będą przy Ł3 ze Śląskiem... Na Bemowo wracamy dopiero w drugiej połowie marca, kiedy podejmować będziemy Trefla Sopot. Do końca sezonu pozostało już zaledwie pięć spotkań ligowych na Bemowie, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
do mlbets i nie tylko. - 30.01.2018 / 18:53, *..static.ip.netia.com.pl

Może i nie kupuje, ale za pęczek rzodkiewek nie grają. W I Lidze robili maturę i zdali ją. Później zdali egzamin w play-off i dostali się na studia, czyli do PLK. I semestr zawalili i mają wiele poprawek. Zaczął się II semestr. Ciekawe ile przedmiotów w tym semestrze poprawią. Ale to i tak bez znaczenia, skoro nawet z oblanymi przedmiotami zostaną na studiach.

odpowiedz
mlbets - 30.01.2018 / 18:41, *..centertel.pl

Koszykarzy się nie kupuje. To nie kopana.

odpowiedz
Odp. OPRAWA - 30.01.2018 / 17:05, *..static.ip.netia.com.pl

Ja wiem, że obiektywizm boli, ale wszystko co napisałem, napisałem po tym co widziałem TERAZ. A sprawę początku zostawmy w spokoju. TERAZ jest TERAZ. A TERAZ jest kiepsko. SEKCJA po awansie nic nie zrobiła (zakupy klasowych koszykarzy). Dlaczego GTK Gliwice potrafili się przystosować do PLK, a nasi nie ? A w potrzebie to ich (koszykarzy) cały Zarząd i Sekcja koszykówki zostawili samym sobie.

odpowiedz
Bęben, a Werbel - 30.01.2018 / 16:53, *..static.ip.netia.com.pl

Największa różnica między nimi to...WIELKOŚĆ. Z werbla korzystają różnego rodzaju orkiestry (wojskowe; strażackie). Noszony jest przed werblistą w pozycji poziomej, a sam instrument mocowany jest na paskach, a one przełożone są przez szyję bębniącego. To tak w skrócie.

odpowiedz
Jozz-men - 30.01.2018 / 16:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Podwarszawskie Zakapiory,jeszcze nie raz dadzą mocy.

odpowiedz
fan cheelredrek - 30.01.2018 / 15:44, *..scansafe.net

róbta więcej zdjęc czilryderek ;-)

odpowiedz
Do Pepe..... - 30.01.2018 / 13:49, *..static.ip.netia.com.pl

Werbel nosi się na paskach i zawieszony jest na szyi dzięki wspomnianym paskom. Pałeczki też mogą być cieńsze.

odpowiedz
Odp. OPRWY... - 30.01.2018 / 13:46, *..static.ip.netia.com.pl

To była OBIEKTYWNA uwaga. I nie była ona złośliwą. Stwierdziłem fakt. To nie oznacza, że nie kibicuję naszym.

odpowiedz
do Pepe - 30.01.2018 / 02:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Bęben jest chyba większy . A oprawa fajna jest , pamiętam tego koleżkę ...

odpowiedz
Legia⚽️Legia - 29.01.2018 / 23:53, *..189

Legia powinna rozwináć kontakty z Warszawskimi I podWarszawskimi klubami tam grajá talénty jak Lewandowski sami sie nieodnajdá,trzeba utworzyč grupe Warszawskich skautòw,ktòrzy bédá jeździć po miasteczkach ,wioskach tam jusz grajá przyszłe gwiazdy Legii,nie trzeba ściágać zagranicznych cwaniaczkòw co tylko naciâgajâ klub na kase.

odpowiedz
do pepe - 29.01.2018 / 23:32, *..80

Tu masz brachu idealny przykład :)

https://www.youtube.com/watch?v=mnQOYd7iDE8

odpowiedz
Do 90 - 29.01.2018 / 23:21, *..centertel.pl

...... wymysł cos lepszego bo 2 p... balowały ;)

odpowiedz
Pepe - 29.01.2018 / 23:13, *..dynamic.mm.pl

czym różni się bęben od werbla

odpowiedz
Do oprawa... - 29.01.2018 / 22:07, *..dynamic.gprs.plus.pl

A Ty przyjaciela w potrzebie zostawisz? Gdzie byles jak na hali bylo po 50 osob i gralismy w 3 lidze??? Na pewno nie na hali bo ci co wtedy chodzi i chodza teraz nigdy by czegos takiego nie napisali

odpowiedz
Oprawa........... - 29.01.2018 / 21:08, *..static.ip.netia.com.pl

Oprawa na Młynie była niezła. Jednak co po Oprawie, skoro nasi dostali znowu w dupsko. A już mnie śmieszy to ich śpiewanie/odśpiewywanie, że mają grać i trenować, bo W-wa musi panować. Oni sobie z nas fanów i kibiców wały robią.

odpowiedz
90 - 29.01.2018 / 20:24, *..82

JEST NAS DWÓCH OTWOCK JÓZEFÓW!!!!!

odpowiedz
Sasko-kępski(L)zakapior - 29.01.2018 / 20:10, *..play-internet.pl

Czy jeżeli daty meczów ze Śląskiem i Stelmetem się nie zmienią to czy planowany jest zorganizowany doping na meczu koszykarzy?

odpowiedz
Otwock Oi! - 29.01.2018 / 20:06, *..dynamic-ww-10.vectranet.pl

To co teraz, ha?

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 29.01.2018 / 19:53, *..189

The Best!Pod ⚽️Warszawskie⚽️Zakapiory⚽️

odpowiedz