William Remy - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Debiuty Remy`ego, Antolicia, Eduardo i Philippsa w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Czterech piłkarzy zadebiutowało w oficjalnym meczu Legii. William Remy, Chris Philipps, Domagoj Antolić oraz Eduardo da Silva to gracze, którzy zostali pozyskani przez klub w przerwie zimowej. Pierwsi trzej wyszli w podstawowym składzie w spotkaniu z Zagłębiem Lubin, zaś doświadczony napastnik wyszedł na murawę od początku drugiej połowy.

Na szczególne słowa uznania zasługuje Remy . 26-letni Francuz prezentował się bardzo dobrze w defensywie. Z kolei Eduardo zaliczył asystę przy drugiej bramce Jarosława Niezgody oraz wywalczył rzut karny, który wykorzystał Miroslav Radović. W środku pola bardzo dobrze spisywali się Antolić i Philipps. Reprezentant Luksemburga był cichym bohaterem spotkania - zanotował wiele odbiorów piłki i oddał jeden ładny strzał na bramkę rywali.

- Remy pokazał się z bardzo dobrej strony, Antolić pokazał na boisku mądrość i inteligencję, Philipps dobrze poruszał się na boisku - ocenił krótko postawę debiutantów Romeo Jozak.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
Wolfik - 11.02.2018 / 15:01, *..dynamic.mm.pl

@Forever: Idealnie trafiłeś w sedno - jak im się nie odechce. Na razie są na początku drogi, więc im się chce. Zobaczymy na ile starczy tych chęci.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.02.2018 / 07:24, *..play-internet.pl

Z meczu niewiele pamietam,bo sie naje..alem,ale z komentarzy tu zamieszczanych wynika,ze cala czworka na wielki plus.Sadze,ze jak im sie nie odechce grac,to te marna lige pozamiatamy.

odpowiedz
m4pierwszy - 10.02.2018 / 22:23, *..eaw.com.pl

ale mamy ekipę w tym roku, jestem podekscytowany !

odpowiedz
Roger_1916 - 10.02.2018 / 20:11, *..dynamic.chello.pl

Antolic - 89 podań i 81 z nich celnych. Na C+ po meczu podali też przebiegnięty dystans i Chorwat miał około 11-12km. To są statystyki na dobrym europejskim poziomie. W ogóle trio (Antolic, Phillips, Mączyński) w środku pola zaskoczyło bardzo pozytywnie.

odpowiedz
Playa - 10.02.2018 / 20:04, *..static.ziggozakelijk.nl

Piszcie, cieszcie sie, podniecajcie, narzekajcie, ja wierze, ze cos 'wybuchnie' i na prawde bedzie sie dzialo... Mysle pozytywnie... Ten rok powinien być udany...

odpowiedz
@rek do Tomek Mokotów - 10.02.2018 / 19:02, *..dynamic.chello.pl

Po meczu nie przebrzmiewa hurraoptymizm z transferów, ale kibicowski hurraoptymizm z faktu, iż gra (L)egii po tychże transferach i zmianie systemu gry na 4-3-3 wygląda o niebo lepiej... Ze Śląskiem powinno to być jeszcze bardziej widoczne... Step by step jak mawiał klasyk... Pozdro (L)

odpowiedz
@rek do Wolfik - 10.02.2018 / 18:57, *..dynamic.chello.pl

Inteligentnych kuksańców nie boję się i biorę kuźwa tego Monetę "na klatę", ale z jednym małym zastrzeżeniem, bowiem myślałem iż będą tworzyć "po linii" z Hlouskiem niezły duet LO-LP... No cóż, Moneta mnie rozczarował już na samym początku i jak dobrze pamiętasz, to jeszcze za kadencji JM przeznaczyłem Monetę "do wietrzenia"... Hlousek ostatnio także ma lekką obniżkę formy, tak jakby bał się o jakiś kolejny wypadek z tą zabandażowaną ręką..:))) Pozdro (L)

odpowiedz
Tomek Mokotów - 10.02.2018 / 18:18, *..centertel.pl

Żarty sobie stroicie, jak dzieci z gimnazjum...

Jeden mecz, w dodatku dość mizerny jakościowo a jeden z drugim już o udanych transferach piszą...

Dziadzio Edek nie dogra do 3 pełnych meczów w lidze, Antolic mierny i nijaki, Philips ok, Remy ponad poziom reszty.

Równie dobrze można sobie gdybać nad mierną taktyką z trzema defensywnymi i słabą grą Legii ale jaki to ma sens skoro nie było praktycznie jeszcze Radovica a i Vesovic leczy kontuzję.

Naprawdę, po jednym meczu i to w dodatku słabym? Taki hurraoptymizm z transferów?

odpowiedz
Gizior - 10.02.2018 / 18:08, *..128

Dla mnie antolic świetny mecz zagrał mądrze utrzymywał się przy piłce, uspokaja grę i cały czas pokrzykiwal na kokegw

odpowiedz
zaba285 - 10.02.2018 / 17:57, *..lukman.pl

@rek ja pisałem kilka razy, że nie ma czego żałować jeśli chodzi o Moulina. Miał w miarę dobre pół sezonu, ale szału nie było. Miał ponad 50 meczów i ani jednej (!) asysty... jak na środkowego pomocnika taka statystyka to dno, w innym klubie mógłby nie dotrwać do 50 meczów...

Gui obniżył loty, Sadiku też szału nie robił chociaż według mnie to jego można najbardziej żałować z tej całej 3-ki, tak naprawdę to nie dostał szansy zbytnio, ale może nie zasługiwał?

odpowiedz
Lostinnio - 10.02.2018 / 17:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Michalak strzelił wczoraj bramkę gornikowi

odpowiedz
Wolfik - 10.02.2018 / 17:37, *..dynamic.mm.pl

@rek: w nawiązaniu do tematu:
-bardzo dobry występ Konrada Michalaka w Płocku;
-super mecz (kolejny) Jakuba Piotrowskiego, któremu moim skromnym zdaniem warto by się przyjrzeć;

-Moneta mnie nie rozczarował, choć niektórzy widzieli w nim następcę Hlouska (taki lekki kuksaniec Kolego).
-ciekawi mnie jak wypadną Czerwiński i Jodłowiec w Gliwicach.

odpowiedz
@rek - 10.02.2018 / 17:24, *..dynamic.chello.pl

do olew

Ten "Kaczorowski" jest jakimś trollem, który "obsrywa" piłkarzy (L)egii pod każdym swym postem... Olać go...:)))

A tak na marginesie...

Kto jeszcze chce skomentować zimowe wietrzenie szatni..? Kto jeszcze tęskni za Gui, Sadiku i Moulin'em..? Jakoś nie słyszę... Jakoś nie widzę...:)))

W uzupełnieniu info o naszych przyszłych/niedoszłych asach...:
- Kapustka w rezerwach Freiburga (niektórzy widzieli go w (L)...
- Wczoraj Maiga cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych...
- Olkowski dzisiaj poza kadrą meczową...

Pozdro (L)

odpowiedz
Lostinnio - 10.02.2018 / 17:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

I gdzie są Ci wszyscy co krzyczeli ze zaciag ogórkowy i dostaniemy 4:0 od Zagłębie no pytam się ??! Bysiorxxl już nie komentujesz ??

odpowiedz
pablo - 10.02.2018 / 16:07, *..dynamic.chello.pl

A dlaczego Vesovica nie było nawet w kadrze?

odpowiedz
olew - 10.02.2018 / 16:04, *..dynamic-ww-05.vectranet.pl

do kaczorowski

Człowieku terapia , może wódka , jakiś seks, bo nie jest dobrze !
jeśli jesteś kobitą to przepraszam

odpowiedz
SirRomel - 10.02.2018 / 15:23, *..mikronet.org.pl

Krystian 90 sam jesteś czlapak! Oglądałeś inny mecz

odpowiedz
Arek - 10.02.2018 / 15:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja to w ogóle nie bardzo wierzyłem, że Eduardo jest w stanie te 45 minut wytrzymać na boisku, a tu asysta i karny po faulu na nim. Jak na debiut całkiem dobrze. Ale najbardziej to zaskoczył mnie właśnie ten Philips. Eleganckie odbiory i podania. O Remym świadomie nie piszę, bo mniej więcej spodziewałem się, co on może grać. Antolić też dobrze grał. Podsumowując przynajmniej na ten czas, transfery na +. I jestem też ciekaw tego Vesovicia. Jak jeszcze on dojdzie, może być całkiem miło dla nas.

odpowiedz
do Kaczorowski - 10.02.2018 / 15:02, *..dynamic.chello.pl

Na początku swoich wypocin napisz po prostu że nie kibicujesz Legii, oszczęczisz ludziom czasu na czytanie twoich przemyśleń...

odpowiedz
Kaczorowski - 10.02.2018 / 14:52, *..play-internet.pl

Remy nieźle choć jak na gracza z Ligue 1 spodziewałem się większej aktywności i zdecydowania. Powinien też czasami włączać się w akcje ofensywne. Antolić beznadziejny, mało biegał i wolno. Taki drugi Vrdoljak-człapak. Boi się wziąć odpowiedzialność na siebie. Podania tylko do najbliższego, w ofensywie nic. Eduardo to duże rozczarowanie. On grał w Arsenalu? Chyba w III drużynie. Mało biegał, boi się walki fizycznej, unika gry. Zostało tylko doświadczenie. To już cień dawnej gwiazdy rep. Chorwacji. Phillips przeciętny, lepszy od Antolica ale bez rewelacji. Taki pomocnik pół na pół. Może grać jako defensywny, a w ofensywie też może być przydatny. Może być ale to raczej zapchajdziura niż wzmocnienie. Może ten Vesović będzie konkretny, czas pokaże.

odpowiedz
grzesiek - 10.02.2018 / 14:27, *..centertel.pl

Jozak coś gadał że jakby Legia wygrała 10:0 byłby mniej zadowolony.
Myślę że Jozak jest najlepszym wyborem jakiego mógł dokonać Mioduski. Czy przesadzam? Pozyjemy zobaczymy.
Ale myślę że wcale nie przesadzam.
DO tej pory nikt nie zakontraktował tylu nowych piłkarzy , przewyzszajacych reszte jakosciowo jakoś z 5 krotnie.

Jakby antolić eduardo remy philips radović i vesović zagrali w 1 składzie to bysmy rozniesli to zaglebie moze i wlasnie z 10:0....

odpowiedz
Jaro - 10.02.2018 / 14:14, *..dynamic.chello.pl

Podoba mi się w jaki sposób Romeo buduje nasz zespół. Nowi zawodnicy już coś wnoszą, zostali zakupieni przed okresem przygotowawczym i wszystko wydaje się być zaplanowane i zorganizowane. Oczywiście za wcześnie jest na pełną ocenę ale naprawdę wygląda to nieźle. Remy -
Wielki, pewny i opanowany. Philips - świetny odbiór i wizja gry. Antolic - twardziel, ambitny i ma technikę. Eduardo - niby to nie było go widac a zaliczył asystę i dał rzut karny.
Tak trzymać i mamy mistrza !!
Romeo you seem to be on the right track. Keep this up and good luck !!

odpowiedz
Wolfik - 10.02.2018 / 14:03, *..dynamic.mm.pl

Nowi gracze na plus. Najlepszy w mojej ocenie Philips - naprawdę dużo widzi na boisku. Na plus również Krzysiek Mączyński. Nie zapominajmy również o Malarzu, w końcu wybronił akcje meczu.

Zdecydowanie poniżej oczekiwań Michał Pazdan, nie wiem skąd takie braki w koncentracji u naszego czołowego stopera.

Z ławki: Astiz kosztem Dąbrowskiego? Jakoś tego nie czaję...

odpowiedz
Grex - 10.02.2018 / 13:20, *..175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Remy i Philips najlepsi z nowych. Niezgoda najlepszy ze starej gwardii. Brak mi było jedynie większej liczby prób na bramkę. Za bardzo defensywnie. 5 strzałów z czego 3 gole to trochę mało. Mamy potencjał by zmiatać przeciwników z pola gry. Mam nadzieje, ze się chłopaki rozkręcą. Na plus także Jędrzejczyk. Nie poznaje kolegi. Ogólnie fajny mecz. Oby tak dalej.

odpowiedz
mietek - 10.02.2018 / 13:02, *..internetia.net.pl

@SdK: Był kiedyś taki zawodnik, nazywał się Tomasz Frankowski. On potrafił przez niemal cały mecz dreptać sobie powolutku na niewielkiej przestrzeni, a potem w kluczowym momencie spotkania jak spod ziemi pojawić się nagle przy piłce i strzelić bramkę. Jemu też byś zarzucał, że nie ma co chwalić za jedną akcję? Eduardo może dla mnie być niewidoczny przez cały mecz. Ale jak znowu zrobi swoje w dwóch najważniejszych momentach meczu, to wystarczy.

odpowiedz
Marcin Polkowice kibic Legii: ) - 10.02.2018 / 12:58, *..dynamic.gprs.plus.pl

A wiecie dlaczego transfery odpaliły? Bo były monitorowane i dograne odpowiednio wcześnie, tak żeby przepracowali cały okres z drużyną poznali się zgrali itp. No i odpowiednia jakość zawodników, oraz podziekowano pewnej grupie zawodników Ale jeszcze pożegnać paru trzeba dokoptowac kogoś z dobrej półki i będzie git.

odpowiedz
Rio - 10.02.2018 / 12:41, *..ip.oxynet.pl

Remy jest niesamowity, jeśli taki poziom utrzyma to ciężko będzie go zatrzymać na dłużej. Jestem pod wrażeniem jego gry.

odpowiedz
:-) do Krystian 90 - 10.02.2018 / 12:39, *..dynamic.gprs.plus.pl

Bylem na meczu i ogladalem go dokladnie i jak ty twierdzisz ze Antolic czlapal to ty pewnie biegasz maratony ale szkoda gadac ogolnie transfery na plus i liczmy ze z kazdym meczem bedzie coraz lepiej a Zaglebie tez nie takie ogorki obrona solidna

odpowiedz
Hiszpan - 10.02.2018 / 12:34, *..play-internet.pl

Dobre debiuty ale najlepiej Phillips.

odpowiedz
siwy - 10.02.2018 / 11:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@krystian
wez spier na konwiktorska znawco.

odpowiedz
Rychu - 10.02.2018 / 11:49, *..play-internet.pl

Pamiętajmy, że jeszcze jest Vesovic, który ponoć jest najlepszy z nowych, a który będzie miał okazję to udowodnić prawdopodobnie już w meczu ze Śląskiem. Jeśli to się potwierdzi, to mamy naprawdę ciekawa ekipę, która powinna zdobyć mistrza i coś osiągnąć w Europie, czyli co najmniej grupa Ligi Europy.

odpowiedz
lendzian - 10.02.2018 / 11:46, *..play-internet.pl

Uważnie przeglądałem się Luxemburczykowi,krótko mówiąc gracz będzie przewyższał wszystkich graczy srodka pola w naszej ekstraklasie.Eduardo jeszcze wszystkiego nie pokazał choć na 45 minut meczu asysta i wywalczony karny mówi samo za siebie.Brawo Legia!!!

odpowiedz
tomiacab Do Krystian 90 - 10.02.2018 / 11:37, *..94

Antolic bardzo dobry mecz. Każdy ma inne zadania ale trzeba znać się trochę na piłce żeby to dostrzegać. W drugiej połowie przy 2:1 świetny powrót w pole karne i odbiór w niebezpiecznej sytuacji. Ogółem bardzo sobie człapie. Najbardziej zaskoczył mnie Philips bo niczego wielkiego się po nim nie spodziewałem. świetne rozegranie. K...

odpowiedz
Ranking - 10.02.2018 / 11:17, *..play-internet.pl

Ocena nowych nabytków w skali 1-10:
Remy 8
Philips 7
Antolic 7
Eduardo 7

odpowiedz
ja - 10.02.2018 / 11:16, *..dynamic.chello.pl

Nie oceniajmy ludzi po jednym meczu.

Osobiście jestem pozytywnie zaskoczony, bo nie sądziłem że oni w ogóle wskoczą od razu do pierwszego składu, a grali przyzwoicie.

odpowiedz
Krystian90 - 10.02.2018 / 11:06, *..dynamic.chello.pl

Uwaga, oceniam nowe transfery:

Remy - mega kozak, szedł za piłką jak dzik w czereśnie, będzie gwałcił napastników przeciwnych drużyn

Phillips - dobra gra, kilka niezłych odbiorów i niebezpiecznie kąsliwe uderzenie w 61 minucie

Antolicz - słaby występ, zagrania do najbliższego kolegi, człapak w stylu Wrdoljaka się zapowiada

Eduardo - bardzo słaby występ tego piłkarskiego emeryta, mało widoczny, spóźniony, niby wywalczył karny, ale to bardziej wina głupoty bramkarza, powinien wykorzystać tą sytuację od razu

Czyli dwóch na plus i dwóch na minus.

odpowiedz
hsbs - 10.02.2018 / 10:59, *..56

Szkoda ze Philipps ma kontrakt tylko do 02.02.2019 + opcja na rok.

odpowiedz
Taren - 10.02.2018 / 10:58, *..play-internet.pl

Do Sdk: Eduardo miał 2 asysty, pierwsza asysta przy drugiej bramce i druga asysta przy karnym (asyste zapisuje się sfaulowanemu zawodnikowi ktory nie wykonuje rzutu karnego a jego kolega z drużyny strzeli bramkę). To były 2 kluczowe akcje z których padły bramki a grał tylko w drugiej połowie. Może nie byl za bardzo widoczny ale kiedy już miał piłkę to widać było dobrą technikę użytkowa. Myślę że lepszym miejscem dla niego jest środek ataku niz skrzydło. Będzie z niego pożytek.

odpowiedz
Gdzie znafcy? - 10.02.2018 / 10:56, *..static.ip.netia.com.pl

Gdzie podziała się zgraja malkontentów, którym nie podobały się transfery, np. piłkarza z Luksemburga? Na chwilę obecną transfery wyglądają na udane. Na otwieranie szampanów zbyt wcześnie ale wygląda to obiecująco.

odpowiedz
grzesiek - 10.02.2018 / 10:46, *..centertel.pl

RADO <3 <3 <3 <3 <3


EDUARDO <3 <3 <3
REMY <3<3 <3

ANTOLIĆ <3<3
SZYMAŃSKI <3 <3



JOZAK <3<3 <3







odpowiedz
@rek do SdK - 10.02.2018 / 10:30, *..dynamic.chello.pl

Czy aby na pewno dobrze oglądałeś drugą połowę..?
1 - Eduardo asysta przy 2 bramce Nizgody...
2 - Dwa strzały główką na bramkę (ma smykałę do ustawiania się...)
3 - kilka razy umiejętnie zastawił piłkę tak, iż aż 3 rywali musiało go zaatakować...
4 - to po faulu na nim był karny i bramka, a więc zaliczył pośrednio drugą asystę...

Pytam czy to ci za mało, jak na ledwie 45 minut jego pierwszego meczu..? Nie ciśnij po Edim, bo nie warto... Pozdro (L)

odpowiedz
tomm - 10.02.2018 / 10:24, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

skala 1-10

Malarz- 7
Jedza- 6
Remy- 7
Pazdan- 5
Hlousek- 6
Antolic- 7
Mąka- 6
Phillips- 6
Hama- 6
Szymanski- 8
Niezgoda- 8

Eduardo- 6
Kuchy- za krotko gral

odpowiedz
Żarówka jak Busquets - 10.02.2018 / 10:23, *..adsl.inetia.pl

Wyrachowany, czysty i skuteczny w odbiorze. Swobodny w rozegraniu. Świetny piłkarz. Antolić trochę jak Adam Majewski. Remy inteligentny w rozegraniu jak Dąbrowski, szybki w doskoku jak Pazdan. Eduardo dobrze atakował z piłką. Jego atuty mogą się przydać. Dawno nie mieliśmy tak dobrych transferów. Piłkarzy widzę pierwszy raz na oczy, a oni grają dobrze.

odpowiedz
t - 10.02.2018 / 10:22, *..mac.edu.pl

cała czwórka na plus
dużo wnieśli do drużyny

odpowiedz
Roli - 10.02.2018 / 10:09, *..176-107-173.citysat.com.pl

Poziom sędziowania dno złotek powinien już odpuścić sędziowanie bo to co tworzył wczoraj to tragedia

odpowiedz
(L) - 10.02.2018 / 10:09, *..pljtelecom.pl

Eduardo zaliczył asystę i wywalczył rzut karny. Zaliczył niezły debiut, choć po pierwszych kontaktach z murawą myślałem że zaraz złapie jakiś uraz i będzie po "dziadku"..

odpowiedz
dex - 10.02.2018 / 10:08, *..play-internet.pl

Ramy najlepszy. Nie ma nawet nad czym deliberować.

odpowiedz
Majk - 10.02.2018 / 10:04, *..210

SdK .... bo dwaj emeryci dali Legii wygraną i 3 punkty. Kto by się spodziewał

odpowiedz
t_78 - 10.02.2018 / 10:00, *..dynamic.chello.pl

Jeżeli spieracie się który był lepszy, to można się tylko cieszyć... Udane transfery Panowie i Panie...;)
Pozdro z Sosnowca...

odpowiedz
Nazgu(L) - 10.02.2018 / 09:53, *..mac.edu.pl

Remy świetnie, Antolić i Philips bardzo solidnie, Eduardo długi czas niewidoczny, ale w kluczowym momencie zrobił co trzeba :)

odpowiedz
SdK - 10.02.2018 / 09:48, *..dynamic.chello.pl

Eduardo....please...wyróżnienie za jedną akcję? Philipps zasługuje na pochwałę, dobry przegląd pola, mądrze rozrzucane piłki, dokładne podania, odbiory, gra do przodu...duże zaskoczenie na plus...

odpowiedz
Halo Luksemburg - 10.02.2018 / 09:37, *..centertel.pl

Przepraszam bardzo ale pomijanie myślę że najlepszego zawodnika na boisku - Philips, był bardzo aktywny, doskonale odbierał pilki oraz zaliczal przecgwtty, w 2 połowie jak wziął się za rozgrywanie to rzucał takie pilki że o Moulinie już zapomniałem, jestem bardzo zaskoczony tym jak dobrze wyglądał ale też tym że mówi się więcej o remym i edyardo, też fajnie zagrali jednak remy miał zev2 elektryczne sytuacje A edyardo czlapal mało się pokazywał na szczęście jak już miał okazję to zrobił karnego i też wcześniej mądrze oddał piłkę niezgodzue- ciekawie

odpowiedz
Scypion Afrykański - 10.02.2018 / 09:34, *..warszawa.vectranet.pl

Po pierwszym meczu może jeszcze za wcześnie na oceny ale widać, że nowi są wzmocnieniem a nie uzupełnieniem. Brawo!

odpowiedz
ludzik - 10.02.2018 / 09:30, *..centertel.pl

Tak bylo, widzialem.

odpowiedz
@rek - 10.02.2018 / 09:29, *..dynamic.chello.pl

Cała czwórka zagrała co najmniej dobrze, a Remy to chyba nawet "bardzo dobrze"... Dla mnie gracz meczu... A jeśli już w pierwszym meczu pokazali tyle jakości, to z meczu na mecz możemy się spodziewać jeszcze więcej... Pozdro (L)

odpowiedz
RS - 10.02.2018 / 09:27, *..internetdsl.tpnet.pl

Myślę, że na szczególne wyróżnienie zasłużył także Phillips.
Kultura gry tego chłopaka była widoczna.

odpowiedz
"Remy. W" - 10.02.2018 / 09:07, *..dynamic.chello.pl

https://snag.gy/qluODk.jpg

Ta kropka na koszulce to prawidłowo usytuowana?

odpowiedz