Michał Pazdan - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

100. mecz Pazdana w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Mecz ze Śląskiem Wrocław był dla Michała Pazdana setnym występem w barwach Legii Warszawa. Środkowy obrońca stołecznego zespołu rozegrał całe spotkanie. 30-letni obrońca pracował na swój dorobek od spotkania o Superpuchar z Lechem Poznań w lipcu 2015 roku. Od tego czasu wystąpił jako zawodnik Legii m.in. 69 razy w ekstraklasie oraz 25-krotnie w europejskich pucharach.

Profil Michała Pazdana

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
Legionista - 20.02.2018 / 17:11, *..226

Mam nadzieje, że będzie dobrze i na tą chwile jest bardzo dobrze, ale Langil też na początku grał dobrze, a jak póżniej to każdy wie. VOO na początku nie grał dobrze, ale potem był kluczowym piłkarzem :)

odpowiedz
@rek do Legionista - 18.02.2018 / 23:28, *..dynamic.chello.pl

Zacznij myśleć pozytywnie :) Do lata jest jeszcze długa droga... Myśl pozytywnie na już, na teraz... Po drodze są jeszcze letnie zakupy... Skoro teraz nowi piłkarze zaskoczyli i wnoszą od razu jakość do zespołu, to te letnie okienko powinno jeszcze bardziej "zaskoczyć" in plus, bo RJ i IK wiedzą, kogo i w jakiej formie kupować... Będzie dobrze... Wyluzuj...:))) Pozdro (L)

odpowiedz
Legionista - 18.02.2018 / 20:19, *..226

@rek, Vesović też będzie w reprezentacji jeżeli odzyska forme. Kwietniewski to podobno miał zostać wypożyczony więc może za 2-3 lat. Antolić też może zostać powołany - Tylko zależy czy będzie na ławce, czy zagra na mundialu. Philips ma małą szanse więc na lato zostanie. Rado z Remy nie wyjadą ;) J.Niezgoda ma szanse wyjazdu na mundial - Nie wiem czy Eduardo ma szanse, ale jak będzie grał tak dalej to może pojedzie. Jeżeli odejdą na reprezentacje lub zostaną sprzedani (też jest szansa) to będziemy mieli problemy więc nie bądźmy aż tak pewni. Jeżeli bierzemy też pod uwagę, że zaczniemy wcześniej sezon to zauważ, że może być podobna sytuacja co w tym sezonie i nie będą mogli skupić się na meczu - Sami piłkarze o tym mówią, a piłkarze z francji (Remy) oraz Chorwacji przygotowują się później więc jest to różnica. Nie liczę na Jędze, Pazdka czy Mąkę - Tak samo nie liczę na Eduardo lub na Rado choć z naszych piłkarzy to jego najbardziej lubię. Mogą zagrać dobry sezon lub jeszcze następny, ale za 3-4 lata to oni nie będą kluczowi - Prawdopodobnie Kwietniewski, Wieteska, Żyro, Bondarenko, Szymański, Michalak, Majecki i inni będą takimi i jest to przyszłość Legii.

odpowiedz
krys008 - 18.02.2018 / 19:02, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek zawodnicy, których wymieniłeś będą dużym wzmocnieniem, wszystko na to wskazuje. Tylko sam wiesz, że dziś są, a za pół roku, może rok pokochają barwy innego klubu. Dlatego trzeba doceniać takich zawodników jak Malarz, Pazdan, Rado, nawet nasz Kuchy. Jak człowiek pomyśli o starych czasach jak grał Jacek Zieliński, pan Jacek Zieliński, czy jeszcze wcześniej Pisz, to byli prawdziwi Legioniści, prawdziwe osobowości. Teraz w szatni montuje się drzwi obrotowe takie rotacje.

odpowiedz
@rek do Legionista - 18.02.2018 / 13:59, *..dynamic.chello.pl

Co z tego, iż nowy sezon zaczynamy wcześniej..? Tak się składa, iż 85% naszej nowej (L)egii to nie reprezentanci swoich krajów i będą wypoczęci po wakacjach, a zapewne także głodni powrotu na boiska...;)))

Kogo nazywasz kluczowym graczem w (L)egii...??? Za kilka tygodni kluczowymi zawodnikami będą: Remy, Antolić, Vesović, Philips, Kwietniewski i da Bóg Radović... Ja na twoim miejscu na Jędzę, Pazdka czy też Mąkę bym nie liczył, iż będą w (L)egii tacy "kluczowi"...;))) Pozdro (L)

odpowiedz
Legionista - 18.02.2018 / 13:32, *..226

@rek, Turzyniecki to młody piłkarz ;) Chłop w tym roku będzie miał 24 lat i nawet pół sezonu nie zagrał. To tak jakbyśmy powiedzieli: Kopczyński to młody piłkarz i trzeba mu dać jeszcze szanse ;) Ja uważam, że podczas letniego okienka nie będzie żadnej rewolucji - Przyjdzie 2-3, odejdzie-5-7 - Tak jak zwykle i należy pamiętać, że sezon zaczynamy wcześniej, a to będzie największym problemem bo kluczowi piłkarze sobie nie odpoczną po mundialu oraz nie wiadomo czy ich nie zabraknie.

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2018 / 13:23, *..dynamic.mm.pl

@rek: Kolego, nigdy nikomu nie odmawiam prawa do wyrażania opinii, tego mnie akurat pisać nie musisz. Nie musimy się zgadzać, szanować tak.

Każdy zawodnik ma wahania formy, nawet ci doświadczeni. Przykładem jest Kasper, który teraz odżywa a przecież zawodnikiem zawsze był dobrym. Jarek Niezgoda ograł się w Chorzowie, złapał doświadczenie i to teraz procentuje. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Witeską, że będzie on naturalnym następcą np. Michała Pazdana. Podobnie Konrad Michalak.

Ale młodymi zawodnikami o których mówisz nawet tej ligi nie zawojujemy. Muszą się uczyć. Na razie trener Jozak stopniowo wprowadza Szymańskiego, za chwilę może pojawi się ktoś jeszcze.

Ale zespół opiera się na doświadczeniu. Pazdan, Jędrzejczyk czy Mączyński tą ligę znają. I są jednymi z lepszych jej zawodników. Widzisz, taki Jędza spokojnie zastąpił Hlouska na LO. Oni nie muszą błyszczeć, oni wystarczy że będą solidni. Powtórzę raz jeszcze, szanujmy to co mamy. Doświadczenie się przydaje, znajomość ligi też. Zawodnicy zagraniczni są fajni, ale dziś są a za chwile ich nie ma. Sam to mówisz o Remym.

Miłej niedzieli :).

odpowiedz
krys008 - 18.02.2018 / 13:12, *..serv-net.pl

@rek jasne, że masz prawo wygłaszać swoją opinie, po to stworzono to forum. My mamy prawo z zaciekawieniem czytać twoje posty i czasem się z nimi nie zgadzać, co niniejszym czynimy i przyłączamy się do dyskusji. Pozdrawiam i smacznego. :)

odpowiedz
@rek do Wolfik - 18.02.2018 / 12:48, *..dynamic.chello.pl

Prowokujesz mnie do repliki...:))) Okey, odpowiem hurtowo - zarówno tobie, jak i innym moim adwersarzom...:)))

Należy w moich wypowiedziach oddzielić od siebie dwie kwestie, dotyczące Pazdana, Jędzy czy Mąki...;)))

Pierwsza kwestia dotyczy aktualnej formy Pazdka i Jędzy, którą wszyscy widzimy i wszyscy czujemy, iż coś z nimi jest nie tak... Albo po prostu brakuje im dalszej motywacji do lepszej gry w (L)egii, albo po prostu zaczynają wyraźnie oddstawać poziomem swej gry od reszty zespołu... Tak czy siak takiego stany rzeczy nie wolno lekceważyć i mam nadzieję, iż RJ też to doskonale widzi swoim trenerskim okiem... Powiem więcej, czas najwyższy dokończyć te zimowe WIETRZENIE szatni (zapewne dokona się to dopiero latem...) i podziękować za dalszą współpracę Broziowi, Pazdanowi, Jędrzejczykowi i Mączyńskiemu... Sorry, ale oni już więcej jakości w tej NOWEJ (L)egii nie dadzą... Nadszedł czas na zakup nowych zawodników oraz na wykorzystanie naszych młodych zawodników (Żyro, Turzyniecki, Bartczak, Wieteska)... To jedno...:)))

Druga kwestia dotyczy reprezentacji Polski i przydatności tych naszych 3 muszkieterów w tejże kadrze... I tutaj, jako Polak i patriota życzę naszej reprezentacji jak najlepiej... Chciałbym też, aby ci nasi 3 muszkieterowie zagrali turniej swojego życia ta, aby tuż po MŚ 2018 roku wpłynęło na biurko Dariusza Mioduskiego mnóstwo ofert zakupu całej wspomnianej trójki... Niech kończą swoje kariery gdzieś indziej... Niech w dobrych klubach zarabiają i pograją sobie do emerytury (albo niech gdzieś indziej posiedzą sobie na ławie do emerytury...) My z ich dobrej gry na MŚ 2018 roku odniesiemy aż 3 korzyści: 1) będą sławić swoją dobrą grę dobre imię naszego klubu, 2) (L)egia dostanie od FIFA konkretne pieniążki za ich udział na mundialu, 3) (L)egia zarobi jakieś-tam pieniążki na ich sprzedaży... A zatem wilk syty i owca cała...:)))

Ale póki co mam prawo do wyrażania swoich obawo co do obecnej formy wspomnianej trójki, a już na pewno formy Jędzy i Pazdana... Mam też prawo wzmiankować, iż cała trójka wg. mnie jakoś nie pasuje do tej nowej strategi i stylu gry (L)egii 4-3-3, gdzie gra się kombinacyjnie i gra się szybką piłką na jedno podanie... Jak tak patrzę, to Pazdan i Jędza są na boisku jakby z innej epoki, siłowej epoki lodowcowej...;)))

A teraz idę walnąć zalecanego drinia...;))) Chivasa regala z małą colą...;))) Pozdro (L)

odpowiedz
Wolfik - 18.02.2018 / 12:18, *..dynamic.mm.pl

@rek: Mam teorię, żebyś sobie walnął drinka przy niedzieli :). Bo trochę za daleko sięgasz.

odpowiedz
krys008 - 18.02.2018 / 11:57, *..serv-net.pl

@rek pozdrawiam serdecznie. Nie przekonuje mnie teoria, że RJ uległ wpływowi Nawałki i wystawia słabszych zawodników, mając w rezerwie lepszych. Na naszą ligę to nadal są bardzo dobre piłkarze, choc jak pisałem wcześniej Jędza coraz bardziej mnie irytuje i uważam, że byłoby miło gdyby kontynuował karierę poza strukturami Legii.
Z drugiej strony zauważ jakie dobre czasy nastały, że zastanawiamy się, czy czasem nie posadzić na kawce dwóch podstawowych zawodników.to świadcz o sile naszej Legii!

odpowiedz
@rek do krys008 - 18.02.2018 / 11:12, *..dynamic.chello.pl

Siemka bracie... Ja mam inną teorię, a mianowicie takową, iż Nawałka odbył być może jakąś rozmowę z JR albo z samym Darkiem Mioduskim, aby (L)egia ogrywała na maxa Jędzę, Mąkę i Pazdka (czytaj: reprezentantów Polski) przed tymi najbliższymi MŚ w Rosji... Ogrywała ich bez względu na ich dyspozycję dnia, bez względu na ich formę fizyczną i niezależnie od tego, czy akurat konkurenci (Żyro, Turzyniecki, Astiz czy Dąbrowski) są w jeszcze lepszej dyspozycji fizycznej... Obyśmy My, My kibice (L)egii, nie musieli przez najbliższe tygodnie drżeć przy każdej akcji przeciwników zastanawiając się, czy reprezentant Jędza nadąży za piłką albo czy reprezentant Pazdek nie odwali kolejnego babola w polu karnym... Pozdro (L)

odpowiedz
krys008 - 18.02.2018 / 11:01, *..serv-net.pl

@rek masz rację Remy nie pobiega zbyt długo po naszych boiskach. Szybko się nim ktoś zainteresuje. Jak Niko, Prijo, VOO też pójdzie wyżej. A Pazdek swoje lata już ma, do tego problem z więzadłami, jego pociąg już raczej odjechał. Uważam jednak, że jak nasze warunki to pan Piłkarz i jeszcze nie raz udowodni jak ważnym piłkarzem jest dla Legii. Posadził na kawce Dąbrowskiego, Astizs, nie uważasz, że RJ nie wystawia go w pierwszym składzie na podstaw argumentów jakie daje mu w trakcie treningów i gry?

odpowiedz
Trenejro - 18.02.2018 / 00:35, *..centertel.pl

Kolonii i siwy chyba rzadko mecze na trzeźwo oglądają i żyją jeszcze euro gdzie pazdek nakrył Ronaldo, ale niestety chłopak się skończył bezpowrotnie. Skończy jak jodła w jakimś piaście, mimo że nawet Stasiu mówił że to Pan piłkarz i że Legia gości sprzeda za 15baniek. Gdzie jest jodła każdy wie, a jak skończy pazdek wiedzą tylko ci co się znają na piłce. Pozdrawiam @rka, jak zwykle mądry wpis i ocena, a osobiście obstawiam Padana za rok w Jagiellonii

odpowiedz
Legionista - 17.02.2018 / 23:08, *..226

@rek, z tym się z tobą zgadzam :)

odpowiedz
@rek do Legionista - 17.02.2018 / 20:51, *..dynamic.chello.pl

Najbliższe mecze zweryfikują twoją lub moją teorię o obecnym Pazdanie... Jednakowoż przyszłość pokaże, za ile "ktoś" odkupi Remy'ego a za ile "ktokolwiek" odkupi Pazdana... I te fakty finansowe świadczyć będą o "jakości" każdego z nich...:))) Pozdro (L)

odpowiedz
Legionista - 17.02.2018 / 20:34, *..226

@rek, Pazdan jest doświadczonym graczem, a Remy nie jest więc jakby kto miał kogoś uczyć do Pazdan Remego. Uważam, że Remy może być lepszym obroncą niż Pazdan, a stylem przypomina mi Dosse Juniora, ale jeszcze nie jest lepszy od Pazdana i musi ciężko pracować. Dąbrowski też miał rundę życia, a teraz jest rezerwowy i nawet przegrywał przez jakiś czas z Czerwińskim oraz Astizem, a jak Pazdan wygrywa z nim to oznacza, że Dąbrowski na treningach nie jest lepszy :)

odpowiedz
Wolfik - 17.02.2018 / 20:02, *..dynamic.mm.pl

Michał Pazdan uratował nas przed utratą 2-iej bramki (nie pierwszy raz w tym sezonie), doskonale uzupełnia Malarza w bramce. Oczywiście Remy jest lepszy w wyprowadzaniu piłki, co nie dziwi gdyż grał też na pozycji defensywnego pomocnika. Michał jest typowym obrońcą, dodam że skutecznym.

Nie spieszyłbym się z wypychaniem Michała za granice czy na ławke rezerwowych. Lepszego od Michała na ta chwilę nie mamy, Dąbrowski wg mnie ciągle zbyt 'elektryczny" jest. Szanujmy to, co mamy.

odpowiedz
LLL - 17.02.2018 / 20:02, *..centertel.pl

Widze, że prawie wszyscy na temat STU meczy Pazdana... Dzieki Michał za to, że można zawsze liczyć na Twoje zaangażowanie. Oby wiecej takich Piłkarzy w Legii.

odpowiedz
Tomek - 17.02.2018 / 19:55, *..dynamic.chello.pl

100 meczy i ani jednej bramki. Co tu komentować

odpowiedz
Kipkorir - 17.02.2018 / 19:25, *..dynamic.chello.pl

@rek dobrze prawi. Remy o wiele bardziej pewniejszy, po prostu lepszy!

odpowiedz
Jacek - 17.02.2018 / 16:01, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Do @rek
Masz kolego racje. Uwazam, ze tak Pazdek jak i Remy grają bardzo podobnie. Obydwaj są dosc zywiołowi i b.ruchliwi. Jednak sądzę, ze zaden z nich nie potrafi grac typowego stopera, ktory zdecydowanie zabezpieczy srodek obrony. Obydwaj rozbiegają sie gdzies po bokach a srodek jest nieobstawiony. Tu zdecydowanie lepszy bedzie Dąbrowski. Do tego dojdzie troche cm gdyz mimo wielu atutow jakie ma Pazdan to wzrost nie jest jego mocną stroną. We wczorajszym meczu dobitnie mozna bylo zauwazyc luke w srodku obrony. Stąd wzięla sie bramka dla Sląska i inne grozne sytuacje. Mysle, ze gra w parze Dąbrowski - Remy mogłaby stanowic zapore nie do przejscia dla napastnikow rywala.

odpowiedz
@rek do Legionista - 17.02.2018 / 15:37, *..dynamic.chello.pl

Co ja czytam..? Co ty napisałeś..? Że niby "a Remy musi się od kogoś uczyć"..? Kolego, to Pazdan powinien się uczyć od Remy'ego, jak środkowy obrońca powinien nowocześnie grać w piłkę... Myślę, iż forma Pazdana i czas zachwytów nad Pazdanem minęły bezpowrotnie... Pozdro (L)

odpowiedz
Legionista - 17.02.2018 / 14:46, *..226

@rek, z tym się nie zgodzę. Gdyby nie Pazdan to byśmy stracili 2 bramke - Nie jest to jeszcze poziom na miarę Pazdana z euro, ale tak i tak jest lepszy niż Dąbrowski, a Remy musi się od kogoś uczyć - Miał dobre momenty, ale lepiej zagrał z Zagłębiem niż Śląskiem bo z Śląskiem to kilka razy podawał do przeciwnika.

odpowiedz
Do @ @rek - 17.02.2018 / 14:28, *..play-internet.pl

Jak w wiekszosci spraw się z Tobą zdecydowanie zgadzam, bo masz dużą wiedze, to jednak w przypadku Pazdana wstrzymalbym się z takimi wyrokami. Gość ma stalowe nerwy i jest świetnym obrońcą, coś mu siedzi w głowie i ma dwa gorsze mecze, można to nazywac jak się chce, ale serducho i zaangażowanie zawsze zostawia, nie ma, ze mu sie nie chce. Mimo wszystko bardzo możliwe, ze usiądzie w najbliższych meczach na rzecz Dąbrowskiego. Pozdro (L)

odpowiedz
oLaf - 17.02.2018 / 13:09, *..dynamic-ww-08.vectranet.pl

Pazdan zawsze dużo dawał Legii, teraz też ma dużo kontaktów z piłką, dużo wygranych starć ALE potężne błedy też mu się zdarzają.

Dziwne, bo zamiast być coraz lepszy to wraca do opinii zwykłego ''przecinaka'' sprzed 5 lat....

Pazdek, ogarnij się chłopie a nie bujaj w obłokach, że ktoś Cię kupi, bo to nie nadejdzie!!!

odpowiedz
Tommy83 - 17.02.2018 / 11:53, *..centertel.pl

Po raz kolejny najgorszy na boisku i taka prawda,powinien juz ktos inny w następnym meczu jego zastąpić.

odpowiedz
Do Siwy - 17.02.2018 / 10:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jakie 2 mecze? Cały sezon się kopię po czole. Wiecznie spóźniony, w pucharach czerwona za debilizm w dodatku?

odpowiedz
Siwy - 17.02.2018 / 10:36, *..centertel.pl

Nie wierzę co czytam. Gościu ma 2 słabsze mecze a te znafcy na czele z największym spamerem wysyłają go ławę. Niech Dąbrowski zagra, to przynajmniej zatesknicie za Pazdanem

odpowiedz
0055gp - 17.02.2018 / 10:17, *..play-internet.pl

@arek bardzo dobrze podsumował występy Pazdana, nie zgadzam się tylko co do przyczyczyny. Myślę, że Jego era powoli się kończy, dogra ten sezon (może łącznie z mistrzostwami), ale potem należy Go sprzedać nie patrząc na cenę. Rzeczywiście wspaniałe obronił, ale wcześniej sam "podpalił dom." Myślę że taka już będzie Jego gra, jak sinusoida z coraz większą amplitudą.
A nie zawsze da się naprawić własne błędy.
Wczoraj miałem wrażenie że Remi był cały czas cofniety po to żeby asekurować, a raczej pilnować Pazdana. Patrząc na mecz miałem wrażenie że też źle podaje, bez wyczucia.
Ale mimo wszystko wierzę że w najważniejszych naszych meczach są radę.
Ale może dalszy ciąg narzekania za dzień lub dwa bo ogólnie to jak grali, zwłaszcza w 1 połowie to było piękne.

odpowiedz
krys008 - 17.02.2018 / 10:11, *..serv-net.pl

Pazdan wróci jeszcze do formy. Skończy się okienko, oczyści głowę i będzie zasuwał za dwóch. To nadal Pan Piłkarz i nie raz to jeszcze pokaże. To cholernie ambitny i pracowity gość, będzie z niego jeszcze dużo radości, choc faktycznie ostatnio zdarza mu się przysnąć na boisku.

odpowiedz
do @rek - 17.02.2018 / 09:57, *..static.ip.netia.com.pl

100% racji. W kolejnym meczu powinien zagrać Maciek Dąbrowski!!! Pazdan to typowy najemnik niech już Piekario znajdzie mu jakiś klub bo u nas to on już się dusi... Niepewny, chaotyczny... Bramka Ślaska to jego bramka. Pazdan odejdż-Dąber jest od Ciebie dwie klasy lepszy

odpowiedz
@up - 17.02.2018 / 09:36, *..centertel.pl

Tak jedza mocne 7.... chyba w skali do stu...

odpowiedz
Do (L)egiunia Fanatic(L) - 17.02.2018 / 09:08, *..34.ipv4.supernova.orange.pl

No Jedza to akurat dobrze zagrał to spotkanie myślę że mocne 7
A Pi.dan bohater po akcji która sam sprowokował
Nie pewny chociaż i tak lepszy jak w meczu w Lubinie.

odpowiedz
Do @rek - 17.02.2018 / 08:48, *..41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Masz dużo racji.Coś złego dzieje się z Pazdanem.Chyba martwi się, że nikt go nie chce kupić. Mam nadzieję, że stanie na nogi, bo w dobrej formie przydaje się Legii !

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 17.02.2018 / 08:38, *..centertel.pl

Drugi mecz z rzędu najsłabszy na boisku obok Jedzy, irytuje jego gra i straty piłki. Ogarnij się chłopie...

odpowiedz
AAA - 17.02.2018 / 08:21, *..dynamic.chello.pl

do Ko(L)uniu: osobiście twierdze że powinieneś dwie rundki zrobic i barankiem w słup lamusie,
Pazdan WON

odpowiedz
Ko(L)uniu - 17.02.2018 / 07:30, *..centertel.pl

Do @arek.Taka jest mona skromna opinia.

odpowiedz
Ko(L)uniu - 17.02.2018 / 07:27, *..centertel.pl

Do arek.osobiscie twierdze ze wez rozbieg i pier...nij sobie barana w sciane oszolomie.

odpowiedz
@rek - 17.02.2018 / 07:20, *..dynamic.chello.pl

Powiem to po raz kolejny: Pazdan jak najszybciej ławka rezerwowych albo definitywnie OUT... On cały czas ma zryty beret myślami o transferze... Zbyt wiele błędów miał w ostatnich 2 meczach... Wczoraj pierwsza bramka spokojnie na jego konto, a o mało brakowało, iż kolejna bramka to była by jego główkowa asysta (miał farta, iż potem to jakimś desperackim fuksem wybronił z samej linii bramkowej...) Osobiście myślę, iż Remy i Dąbrowski mogą stworzyć znacznie pewniejszą i solidniejszą linię obrony (obaj silni, obaj wysocy, obaj potrafią rozegrać piłkę, obaj potrafią obsłużyć kolegów długim podaniem no i obaj potrafią dobrze zagrać główką pod polem karnym przeciwnika)... Taka jest moja skromna opinia... Pozdro (L)

odpowiedz