Romeo Jozak - fot. Paweł Dudzik / Legionisci.com

Legia bardzo chciała Skoricia

Woytek, źródło: goal.hr

- Bardzo chciałem, żeby Mile Skorić trafił do Legii, ale NK Osijek zażądał zbyt dużo. Nie doszliśmy do porozumienia i został w Chorwacji - powiedział trener Legii Romeo Jozak w rozmowie z chorwackimi mediami. Szkoleniowiec Legii przyznał otwarcie, że jedyną rzeczą jaką zmieniłby w okresie przygotowawczym, byłoby nierozegranie pierwszego meczu dwa dni po przylocie do USA.
- Nie byliśmy na to przygotowani - uważa Jozak.

- Warszawa jest bardzo pięknym i przyjaznym miastem do życia. Eduardo szybko zaadaptuje się do nowych warunków. Już znalazł szkołę dla swoich dzieci. W ostatnich dniach był już zrelaksowany i uśmiechnięty na treningach, a to jest najważniejsza rzecz - zdradza szkoleniowiec.

Na jakiej pozycji trener Legii widzi Marko Vesovicia?
- Dobrze znam jego możliwości i wiem ile może wnieść do drużyny. Na prawej stronie mam reprezentanta Polski Artura Jędrzejczyka, który jest bardzo dobrym zawodnikiem. Nie mam powodu wystawiać Vesovicia na tej pozycji. Wierzę, że on znacznie więcej może dać na skrzydle - uważa Jozak.

- Jesteśmy półfinalistami Pucharu Polski i wszyscy oczekują, że zdobędziemy podwójną koronę. Czy byłbym zadowolony z jednego trofeum? Ciężkie pytanie, nie jestem pewien... myślę, że nie. Chcę osiągnąć z Legią wielkie rzeczy i chcę zdobyć podwójną koronę - zakończył Jozak.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (26)

Pawel - 11.02.2018 12:09:06, *.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Leeeeeegiaaaaaa Warszawa
Jozak mi zaczyna imponowac

WWL - 11.02.2018 12:12:42, *.play-internet.pl

"Czy byłbym zadowolony z jednego trofeum?"

Ja pier...lę , kto zadaje takie pytania?
Można pytać o cele, ale nie o to jaki stan psychofizyczny będzie trenera jak czegoś nie zdobędzie.
Wiadomo bez wywiadu że trener chce dla Nas(dla siebie też!)wygrać co tylko się da

CWKSiak - 11.02.2018 12:18:17, *.centertel.pl

Trenerze prowadź :)

Kasper - 11.02.2018 12:19:22, *.dynamic.chello.pl

Wreszcie Trener ktory Nie boi sie mowic tego co mysli :) Brawo !!!

JOZAK - 11.02.2018 12:23:22, *.dynamic.gprs.plus.pl

Podoba mi się ten facio. Nie ukrywam, że do niego się trochę przywiązuję, bo to może być trener na lata. Natomiast co do Phillipsa, Remy'ego czy Vesovicia, to zachowam dystans. Ci dwaj pierwsi bardzo mi się podobali w Lubinie, naprawdę miło było popatrzeć, aż nadziei człowiek nabiera, widząc, że idzie ku lepszemu, ale to są najemnicy - jak Moulin czy Vadis. Pół roku będą się tu fajnie pokazywać, chwalić kibiców i miasto, a potem przejdą do średniaka z Belgii. Fajnie, póki są, ale to nie jest trzon na lata. Takim był Rzeźnik, jest Jędza, Malarz, Kuchy. Fajnie, póki jest jak jest, życzę powodzenia, trenerze!

Hoh - 11.02.2018 12:43:16, *.dynamic.chello.pl

Jozak nie będzie trenerem Legii na lata.

Jak mu się nie powiedzie i nie osiągnie sukcesów (np. mistrzostwa), to klub nie przedłuży z nim umowy.

Jak mu wyjdzie i będzie osiągał sukcesy, do tego gra będzie przyjemna dla oka, to zaraz jakiś mocniejszy i bogatszy klub się po niego (i jego sztab) zgłosi.

Takie są realia.

HOH - 11.02.2018 12:51:15, *.dynamic.gprs.plus.pl

A po którego naszego trenera ktoś się zgłosił z zagranicy? Ktoś mocny? Nikt w Primera Division, Serie A czy Premier League nie zgłosi się po Jozaka. Tak samo, jak się nie zgłaszali po Magierę czy Berga, którzy potrafili pokazać mocną Legię w Europie.

Kurak - 11.02.2018 13:05:23, *.play-internet.pl

Stasiek wraca po mundialu a Joxak robi akademie tak to widzę pinodlki !

Dickson Chotowski - 11.02.2018 13:31:29, *.range109-145.btcentralplus.com

Vesovic za Jedze to moze wkoncu Jedza sie obudzi i zacznie dawac wiecej niz 70%.

robochłop - 11.02.2018 13:54:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

mam wielkie zaufanie do wyborów personalnych Jozaka i Kepciji...mają kontakty i znajomość rynku Chorwackiego w małym palcu...z ich renomą na Bałkanach otwierają się dla Legii duże , wcześniej chyba nieosiągalne możliwości...to ogromny kapitał...

mietek - 11.02.2018 13:58:20, *.internetia.net.pl

@WWL: Jest w tekście - chorwackie media :))

@Hoh: Kiedy ostatnio jakiś mocniejszy i bogatszy klub wziął trenera z polskiej ligi? Ostatnio to chyba wtedy jak Górski, a potem Gmoch szli do ligi greckiej.

kokojambo - 11.02.2018 14:05:50, *.72.ipv4.supernova.orange.pl

Skończmy już z tym "trenerem na lata" bo to bujda na resorach. W Auxerre był trener co siedział ze 20 lat i jakoś wielkich sukcesów nie osiągnął. Inni przychodzą i zgarniają trofea po roku.

(L) - 11.02.2018 14:48:44, *.dynamic.chello.pl

Jakby Legii bardzo zalezalo, to by kupili. Taka jest prawda.

Wolfik - 11.02.2018 14:58:46, *.dynamic.mm.pl

@kokojambo: Kolego nie ze 20-scia ale 44 lat trenerem AJ Auxerre był Guy Roux.
Uwierz mi, takiego trenera życzyłbym każdemu klubowi. Spod jego ręki "wyszli" m.in. Cantona, Cisse, Blanc czy Scifo. Zespół bez wielkiego budżetu, który dość regularnie grał w pucharach a zarabiał głównie na sprzedaży zawodników. Ten facet to prawdziwa legenda, odpowiednik Fergussona w MU.

NIe sztuka zdobyć trofeum w wielkim klubie, sztuka osiągnąć coś z maluczkimi. To jakby z Polsce zdobyć mistrza z Termalicą czy Piastem.

M3 - 11.02.2018 15:06:00, *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Czasami pytania do trenera są całkowicie nie na miejscu. To jeden z przykładów. Drugim był chłopak na zgrupowaniu który zadawał piłkarzom kretyńskie pytania. Zwłaszcza nowym nabytkom.

@rek - 11.02.2018 16:58:33, *.dynamic.chello.pl

Sprawa może okazać się bardziej prosta, niż nam się wszystkim wydaje... Bo wystarczy, iż RJ zdobędzie z (L)egią dublet i wprowadzi nas do europejskich pucharów, a jednocześnie reprezentacja Chorwacji niczego sensownego nie ugra podczas MŚ 2018 roku... Wtedy na 100% kadrę Chorwacji może przejąć RJ... Pytanie tylko, jak "sprytnie" skonstruowany jest kontrakt Jozaka z (L)egią... Ale to tylko wiedzą DM i sam RJ... Pozdro (L)

Darek - 11.02.2018 18:24:22, *.dynamic.kabel-deutschland.de

Tak bardzo chcieli Skoricia ze go nie kupili. 26 lat.Ciekawe o ile poszlo?Teraz pewnie szukaja tanszej opcji rezerwowej.
No coz czekamy dalej na kolejne wzmocnienia.

Kibic Legii - 11.02.2018 19:03:11, *.internetia.net.pl

Jakby miał Jaja to powiedziałby , że POTRZEBNY JEST JESZCZE KOZAK - NAPASTNIK I MEGA ROZGRYWAJĄCY , ale kaska leci , którą Miodek na takie transfery już nie wyda . I wszyscy zadowoleni , jeden zarabia , drugi mało traci , i sielanka . Trenerze NAPASTNIK I ROZGRYWAJĄCY !!!

MIERZEJEWSKI BYŁBY NA TEN MOMENT IDEALNYM KANDYDATEM DO LEGII , TYM BARDZIEJ , ŻE JUŻ MÓWIŁ , ŻE JAKBY DOSTAŁ OFERTĘ OD LEGII TO NAPEWNO BARDZO POWAŻNIE BY TAKĄ ROZWAŻYŁ .

Do @rek - 11.02.2018 19:34:59, *.centertel.pl

Nie mędrkuj

Mr T - 11.02.2018 20:34:45, *.dynamic.mm.pl

Jestem ciekawy jak rozwiną się młodzi Polacy - Niezgoda, Szymański, Kwietniewski przez najbliższe pół roku. Dobre wrażenie w Wiśle Płock zrobił w piątek Michalak, może to będzie opcja na przyszłość. Wieteska dobrze się ogrywa w Górniku. Szwoch za to chyba nie przeskoczy pewnego poziomu.

Hiszpan - 11.02.2018 20:55:16, *.play-internet.pl

Kopa poza skladem w Lubinie mam nadzieje ze to pierwszy trener ktory prawidlowo ocenil umiejetnosci tego antygrajka.

L - 11.02.2018 20:59:19, *.dynamic.gprs.plus.pl

a GUI strzela romie gola, szkoda Legii zatrzymac takich jak Ljuboja Niko Piro Gui , lepiej płacić za patałachów a później ich oddać

Andrzej - 11.02.2018 20:59:55, *.dynamic.gprs.plus.pl

Transfer rozgrywającego się powoli zbliża Marko Pervan.
Przydałby się lewy skrzydlowy jeszcze

krys008 - 11.02.2018 21:02:17, *.serv-net.pl

Do @rek gdyby, w co nie bardzo wierzę, RJ dostał propozycję prowadzenia reprezentacji Chorwacji, to żaden zapis kontraktowy by go nie powstrzymał. Życzę tego kiedyś RJ bo to oznaczałoby, że odniósł sukces prowadząc Legię, ale dużo wody uplynie w Wiśle, zanim będzie to prawdopodobne. To jego początki na ławce trenerskiej i tak jak pisałem, życzę sukcesów.

Łan moment - 11.02.2018 22:29:28, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pierwszy mecz w USA był lepszy od drugiego . Chyba .

martinez - 12.02.2018 15:31:43, *.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Fakt...Dawno nie bylo tak wstecznych zawodnikow jak min. Kopiczynski.Na szczescie trybuny