Kibice Legii na meczu ze Śląskiem - fot. Mishka / Legionisci.com

Uprawnieni kontra frekwencja

Woytek, źródło: Legionisci.com

Kilkanaście minut przed końcem meczu Legia - Śląsk na telebimach została zaprezentowana liczba 23 720. Nie była to jednak liczba kibiców, którzy w piątkowy wieczór stawili się przy Łazienkowskiej 3. Spiker poinformował, że była to liczba osób uprawnionych do obejrzenia tego meczu. W rzeczywistości spotkanie z wrocławianami na żywo obejrzało 18362 kibiców.

Jak się dowiedzieliśmy w klubie, od rundy wiosennej została przyjęta zasada, że w trakcie meczu podawana będzie liczba osób uprawnionych do wejścia na dane spotkanie.

Wieloletnie doświadczenie i obserwacja frekwencji na meczach Legii pokazuje, że te dwie wartości potrafią się różnić od 1 do nawet 5 tysięcy osób. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że nie wszyscy posiadacze karnetów przychodzą na mecze (np. późna pora i brzydka pogoda ma wpływ na frekwencję w sektorze rodzinnym), a część biletów dystrybuowana jest przez partnerów klubu i trafia "za darmo" do osób, które następnie z nich nie korzystają.

W związku z tym, iż od lat po każdej rundzie przygotowujemy raporty o frekwencji na Legii, jedyną liczbą, którą będziemy się posługiwali w naszym serwisie, nadal będzie rzeczywista liczba osób dopingujących "Wojskowych" na stadionie.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (47)

t56 - 17.02.2018 17:38:34, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To chyba normalne, że w zimie o 20.30 na sektorach rodzinnych jest mniej dzieci ale i tak dają radę w przeciwieństwie do sektorów VIP gdzie są większe pustki.

Lfan - 17.02.2018 17:38:46, *.dynamic.chello.pl

Może wprowadzić zwyczaj potwierdzania swojej obecności? Jak na samolotach?

Scypion Afrykanski - 17.02.2018 17:50:46, *.play-internet.pl

Tak mi się wydawało, że tylu ludzi nie było. Jak podali frekwencję ponad 23 tyś. to aż rozejrzalem się po stadionie ze zdziwieniem, bo poza Zyleta było sporo pustych miejsc. Powinni podawać rzeczywistą liczbę na stadionie, kogo obchodzi liczba uprawnionych. W przyszłym sezonie np. w pucharze Polski jak będziemy grać z jakaś Nielba Wągrowiec albo Elektrykiem Boguchwała to przecież można rozdać wszystkie bilety za darmo a na stadionie pojawi się max 10 tyś. I co wtedy podadzą, że jest 30 tyś? Chore!

łubu_dubu - 17.02.2018 17:56:49, *.dynamic.chello.pl

Jaki ma sens podawanie informacji ile osób jest uprawnionych do obejrzenia meczu? przecież to nie ma znaczenia ile jest uprawnionych osób, tyle ile osób faktycznie dotarło na mecz. Czy w innych klubach i ligach też podaje się w trakcie meczu ile osób jest uprawnionych do obejrzenia spotkania?

eth - 17.02.2018 17:58:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak ktoś kupuje bilet nie korzysta z niego ani nie oddaje, w przypadku powtarzającej się takiej sytuacji 3- czy 4-krotnie, taka osoba powinna dostać bana na pół roku, zwłaszcza w przypadku meczów gdzie ludzie "się biją" o takie bilety, typu finał PP, ligówki z Lechem czy Wisłą czy europejskich pucharów.

SEBO(L) - 17.02.2018 17:59:03, *.play-internet.pl

Potwierdzić obecność "na samolocie - ekstremalne doświadczenie... ;)

Pio - 17.02.2018 18:36:20, *.dynamic.chello.pl

Jak dostają za darmo to nie doceniają, jakby zapłacili to może by przyszli.powinno być że jeśli np 3 razy ktoś nie przyjdzie bez potwierdzenia nieobecnosci to np 1 mecz z karnetu out

piterek - 17.02.2018 18:38:55, *.ssp.dialog.net.pl

Nieładnie tak oszukiwać. W czym im przeszkadza podawanie realnej liczby? Więcej ludzi od podawania fałszywych liczb nie przyjdzie. Reklamodawcy więcej płacić nie będą bo do realnej liczby i tak się dokopią.

Bartek - 17.02.2018 18:41:12, *.158

Dopóki nie ma kompletu to nie widzę problemu, pieniądz dla Klubu jest więc ok.

CZYSTA PRAWDA - 17.02.2018 18:54:34, *.internetia.net.pl

DUŻO TU JEST KOMENARZY , ŻE WSZYSCY NA PRZYCHODZĄ NA LEGIĘ , A JUŻ NA SWOJE GNIAZDO SIĘ NIE PATRZY , ŻE LEGIONIŚCI NIE CHODZĄ NA MECZE POD RYWALI , NP. CZY NIE RÓŻNI SIĘ FREKWENCJA NA ŁAZIENKOWSKIEJ BIORĄC SPOTKANIA ZE KORONĄ KIELCE A LECHEM POZNAŃ . CO TYLKO DOWODZI , ŻE KIBICE LEGII TEŻ CHODZĄ NA DANYCH RYWALI . TROCHĘ TO SMUTNE NIESTETY .

@Bartek - 17.02.2018 18:54:52, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ja uwazam tak samo

kokojambo - 17.02.2018 19:14:54, *.72.ipv4.supernova.orange.pl

To tak jakby podczas wyborów podawać liczbę uprawnionych do głosowania zamiast liczbę głosujących. Niezbyt to logiczne.

...L... - 17.02.2018 19:25:27, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Izolator Boguchwała dla ścisłości :)

KS PIASECZNO - 17.02.2018 19:29:10, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niech jeszcze podniosą ceny na sektor VIP. Na mecz ze Śląskiem cena na Silver to 360, na spotkanie z Jagielonią WTOREK cena wynosi 450... Ludzie kto to ustala?? Czy ta osoba ma wogóle jakiekolwiek pojęcie??? A potem dziwić się, że sektor VIP świeci pustkami... Czy nie lepiej ustalić niższą cenę i zapełnić trybunę co w ostatecznym rozrachunku wyjdzie na PLUS?? No , ale trzeba mieć jeszcze jakiekolwiek pojęcie...

Leszcz barowy - 17.02.2018 19:41:32, *.175.ipv4.supernova.orange.pl

A kogo to obchodzi czy będę czy nie !!! Mam karnet bo mnie stać !!! I chodzę jak mi sie podoba !!!

V - 17.02.2018 19:45:20, *.dynamic.gprs.plus.pl

Banować tych co nie przychodzą? A niby po co, żeby mniej zarobić?! Wtf?

Peter - 17.02.2018 19:47:22, *.131

Oczywiście, że tak. Kibice mieszkający daleko od Warszawy siłą rzeczy muszą wybierać ważniejsze spotkania.

Bidon - 17.02.2018 19:49:24, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@ czysta prawda
kolego ameryki nie odkrywasz - to tylko na zachodzie wsrod najlepszych klubow tak jest ze co mecz maja pelny stadion no ale tam sie przychodzi na piekna gre a nie kopanine jak u nas gdzie po 10 minutach czlowiek ma ochote wyjsc ze stadionu bo wiekszosc meczow tej ligi poprostu sie nie da ogladac. Dlatego tak bardzo potrzebne nam sa puchary europejskie by choc na kilka meczy w roku popatrzec na prawdziwa pilke...

do eth - 17.02.2018 19:59:13, *.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ochłoń troszeczkę i palnij się w łep

Juri - 17.02.2018 20:05:39, *.adsl.inetia.pl

Ktoś mieszka w Londynie to musi kupić karnet żeby iść na mecze z topowymi klubami i ligi mistrzów,czy fetę ,finał pucharu Polski.

Hoh - 17.02.2018 20:18:03, *.dynamic.chello.pl

Może niech podają liczbę uprawnionych i liczbę co przyszli.

dino - 17.02.2018 20:28:11, *.vtelecom.pl

czyli jak w następnym sezonie sprzedadzą 30 tys karnetów a na mecz z Lublinianką Lublin w Pucharze przyjdzie 1 tys osób, to podadzą, że było 30 tys osób na meczu?

Sawo - 17.02.2018 20:33:21, *.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@t56

Byles kiedys na vipie?

Sawo - 17.02.2018 20:37:21, *.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@ks piaseczno

To samo pytanie co do kolegi @t56

Do Czysta Prawda - 17.02.2018 20:45:55, *.dynamic.mm.pl

Wszyscy przychodzą na Legie znaczy że na KAŻDYM polskim stadionie najlepsze frekwencję są na meczach z Legią. A to że kibice Legii chętniej przyjdą na klasyki niż mecze mniej istotne, chyba normalne na całym świecie.

Do redakcji - 17.02.2018 20:57:40, *.centertel.pl

Moze warto wspomniec o wyczynie naszych chlopakow z rocznika 2001 i porazce z bayernem 0:14 !

eth - 17.02.2018 21:00:31, *.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

"Ochłoń troszeczkę i palnij się w łep" (w co?) wprowadza naprawdę bardzo dużo nowego w ten temat. Gratuluję rzeczowego i merytorycznego komentarza.

Kt - 17.02.2018 21:05:21, *.centertel.pl

Czy Was popier**liło? Jak ktoś ma bilet to znaczy, że klub na tym bilecie zarobił. To wtedy taka osoba może go nawet do WC wrzucić i nic wam do tego!

@Sawo - 17.02.2018 21:18:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a na uj mam być na VIP? przepłacać? ten sam widok

Janek - 17.02.2018 21:21:18, *.warszawa.vectranet.pl

No ja nie wiem kto uchwala ceny biletów na Silver. Ja nie mam roboty od dłuższego czasu, nie mogę znaleźć roboty w zawodzie a też byle co nie bede robił. Ale 360 zł za mecz to nie wiem kto zapłaci, może jakiś złodziej bogacz szejk lub oligarcha bo na pewno nie zaden uczciwie pracujący Polak.

t56 - 17.02.2018 21:21:45, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

śmieszne komentarze banoać itd. przecierz te wolne miejsca to nie tylko karneciarzy po prostu na takie mecze zawsze będą wolne miejsca kiedy na Legii był komplet???

Do Sawo - 17.02.2018 21:33:25, *.play-internet.pl

Na Silver mam karnet więc nie wiem w czym masz problem .

Do sawo - 17.02.2018 21:49:22, *.adsl.inetia.pl

Z zasady jestem na Silverze, co w tym złego? Nie chodzę na mecze dokąd Kucharczyk jest w składzie. Ze Śląskiem byłem po przerwie, jeżeli dalej nie będzie go w wyjściowym składzie, nie opuszczę meczu.

Pio - 17.02.2018 22:01:16, *.dynamic.chello.pl

Niedługo będą wyświetlać liczbę wyrobionych kart kibica bo przecież te osoby są uprawnione do zakupu biletu :)

Sawo - 17.02.2018 22:45:08, *.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Skoro chodzicie na silvera ( ja jestem na kazdym meczu na silverze od 4 lat ) to zapewne sie orientujecie ze z frekwencja jest ok. Tlumy prawie zawsze wiec nie rozumime o czym mowa. Fakt jednorazowe bilety maja ceny nieraz absurdalne ale... tylko w grupie mistrzowskiej gdzie wejsciowka na lecha w zeszlym roku kosztowala bodajze 850zl. Ja mam karnet wiec nie interesuja mnie koszta jednorazowe. Chcialbym jeszcze zaznaczyc jedna rzecz. Po niepowodzeniach Legii w pucharach ceny meczow spadly. W zeszlym sezonie bilety byly po 450-500zl obecnie po 350-400 i skoro karnet kosztuje 8tys za sezon to w obliczu odpadniecia z pucharow bardziej oplaca sie kupic pojedyncza wejsciowka na mecz niz karnet. Przeliczylem to i takie sa fakty.

do Janek - 17.02.2018 23:09:18, *.play-internet.pl

Janek miałem bardziej skomentować twoją głupotę ale powiem ci tylko że zal mi Ciebie chłopie naprawdę i szczerze

Micz - 18.02.2018 00:18:38, *.dynamic.chello.pl

Kurcze,czemu nie widzę, żeby ktokolwiek chciał przekazać bilet na dany mecz, jak nie może przyjść?
Ja bym bardzo chętnie z czegoś takiego skorzystał, ze względu na moją sytuację..

Aaaa - 18.02.2018 04:11:49, *.dynamic.chello.pl

Mogliście darować sobie ten artykuł

Woytek (LL!): W żadnym wypadku nie mogliśmy. Zajmuję się analizą frekwencji na Legii od lat. Były momenty, gdy trzeba było walczyć z mocno przekłamanymi liczbami (np. czasy protestu za ITI). Priorytetem jest podawanie prawdziwej liczby osób będących na meczu i zawsze będziemy o tym informowali. Jeżeli Ciebie to nie interesuje, to nie czytaj.
Podawanie liczby uprawnionych można traktować co najwyżej jako ciekawostkę, a nie statystykę.

Afro - 18.02.2018 07:40:09, *.dynamic.chello.pl

Jako, że pracuję u jednego ze sponsorów Legii to coś napiszę. Otóż mamy swoją lożę, pakiet biletów na Silver i na Wschodnią. Firm jak nasza jest kilka (wymienione na stronie Legii) i każda ma większy/mniejszy pakiet miejsc. Nie zawsze uda się zaprosić klientów na mecz bo nie współpracujemy z nikim z miasta z którego przyjezdza druzyna gości. Z firmy niewielu jest kibicow a firma mała.

Druga sprawa to np. ja na wole chodzic na Żyletę i płacić niż nawet na lożę za free bo tam każą siedzieć i być cicho cały mecz. Uwierzcie, na VIP i na lożach nikt nie kibicuje bo jest zakaz.

Podawanie liczby "uprawnionych" zamiast widzow ok ale jako druga statystyka a nie główna bo chyba nie o to chodzi.

do do sawo z 21;49 - 18.02.2018 08:18:54, *.play-internet.pl

Nieźle masz nawalone pod deklem,nie chodzić na mecze ukochanej drużyny przez jednego piłkarza.

kibic emeryt - 18.02.2018 09:50:10, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja nie widzę problemu . Kupuje karnet od ponad 40 lat i zdarzało mi się nie być na meczach z wielu przyczyn np. praca ,koszty dojazdu( ponad 200 kilometrów)itp.Mówcie co chcecie ale dla mnie prawdziwy kibic to ten który kupuje co rok karnet w ten sposób może i minimalny zapewnia w miarę stabilny budżet klubu .Lorze to kupują przede wszystkim bogate filmy które wykorzystują do prowadzenia biznesu i wykorzystywane są sporadycznie tylko na mecze z tej górnej półki .

Czesio - 18.02.2018 10:14:15, *.71.awist.pl

Bo sprzedaja karnety takim co nie chodza na mecze a ci tylko po to kupuja by pozniej na puchary miec pierszenstwo zakupu. Powinni to weryfikowac. Masz karnet na runde (7-8meczy) byles na 5 to za pozostale 3 placisz karnie za bilety lub jeszcze lepiej nie masz mozliwosci zakupu kar etu na nastepne rundy

zz - 18.02.2018 11:24:06, *.dynamic.chello.pl

To całkowicie poprawne podejście. Jesteście stroną "kibicowską", więc i odwiedzających interesuje ilu ludzi było na stadionie. Nie księgowe zapisy.

Nie oszukuj Mioduski - 18.02.2018 13:35:29, *.dynamic.chello.pl

Kto przyjął nową zasadę podawania liczby kibiców? Przecież to jawne oszukiwanie własnych kibiców! Poważnie proszę redakcję o ustalenie nazwiska osoby za to odpowiedzialnej a jak się nie uda to pytajcie do skutku Mioduskiego dlaczego kłamie.
Jak chcą majstrowac przy liczniku to oprócz podawania frekwencji mogą podawać liczbę kibiców gości, mają oddzielne kołowrotki wiec nie powinno być problemu.
Jeśli nie przestaną kłamać to niech się nie dziwią jeśli w momencie podania "frekwencji" kibice rykną "dlaczego kłamiesz, Mioduski dlaczego kłamiesz?"

roma63 - 18.02.2018 13:41:26, *.dynamic.chello.pl

do Czesio.. Chłopie (dziecko) puknij się w czoło .. :) w cenach karnetów są ceny za poszczególne mecze (średnia). Karać to możesz siebie .. :)

@rek - 18.02.2018 15:12:58, *.dynamic.chello.pl

Jak widzę, ten artykuł wywołał istną burzę wśród kibiców... Homo homini lupus est (czytaj: człowiek człowiekowi wilkiem...) Parafrazując: kibic kibicowi wilkiem... Oby tylko reszta Polski nie śmiała się za nas, kibiców (L)egii, iż przy byle artykule skaczemy sobie do gardeł... Pozdro (L)

ja - 18.02.2018 18:02:00, *.dynamic.chello.pl

No żałosne.
Jak będzie prostest i przyjdzie 0 kibiców to klub poda, że przyszło 10 tysięcy.

Zaklinanie rzeczywistości.