Bernhard Heusler i Dariusz Mioduski - fot. Jacek Prondzynski / legia.com

Heusler: Moją ambicją jest pomóc Legii, ale z boku

Woytek, źródło: se.pl / Super Express

Interesujący wywiad z nowym doradcą zarządu Legii ukazał się na stronach Super Expressu. W rozmowie z Piotrem Koźmińskim Bernhard Heusler sprecyzował na czym będzie polegała jego praca w stołecznym klubie. - Ustaliliśmy, że będę tu co najmniej raz w miesiącu, przez kilka dni, bo nie wszystko da się załatwić przez telefon. Oczywiście, będziemy się „docierać”, w Warszawie będę przebywał w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości - powiedział Szwajcar.

- Praca w Legii nie jest, że tak powiem, na pełen etat, wiadomo, że mam też inne profesjonalne obowiązki, oczywiście nie w innych klubach, bo to byłoby nie do pogodzenia - dodał.

Heusler wyjaśnił, że jego zadaniem będzie dołożenie swojej cegiełki do budowy Legii, ale nie ma ambicji by zostać w przyszłości prezesem klubu. - Uważam, że prezes powinien znać klub od podszewki, każdy jego kąt. Moją ambicją jest pomóc Legii, ale z boku. A co uznam za sukces? Tak jak w Basel: chodzi o to, aby zdobywać mistrzostwo kraju i regularnie grać w pucharach. Legia ma wszystko, aby to osiągnąć - powiedział Szwajcar.

Heusler jest zwolennikiem dialogu z kibicami. - (...) I stało się najgorsze z możliwych: w 93 minucie rywal strzelił bramkę, akurat pod nosem naszych najbardziej zagorzałych kibiców. Fani wdarli się na murawę, było naprawdę gorąco. Na drugi dzień była konferencja prasowa z udziałem polityków i policji. Szef naszego biura prasowego i prezes klubu uznali, że z ramienia Basel to ja powinienem w niej wziąć udział. I tak się zaczęła moja praca na tym polu. Uważam, że od tamtego czasu bardzo dużo zrobiliśmy w tym zakresie. Oczywiście, różni ludzie różne rzeczy opowiadali. Niektórzy zarzucali mi, że spoufalam się z fanami itd.. A ja uważam, że tylko dialog może dać dobry efekt. Trzeba zrozumieć drugą stronę, a druga strona musi zrozumieć, że niektóre jej zachowania mogą bardzo mocno ranić klub, a to przecież bez sensu - wspomina wydarzenia z 2006 roku.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (150)

Al - 20.02.2018 16:15:04, *.dynamic.chello.pl

Ale zboku

@rek - 20.02.2018 16:20:14, *.dynamic.chello.pl

Powtórzę słowa z mojego poprzedniego wpisu, a mianowicie, iż projekt Wielka (L)egia właśnie się rozpoczyna... Bowiem od teraz mamy w (L)egii:

- człowieka z doktoratem na stanowisku właściciela i prezesa,
- człowieka z doktoratem jako osobistego doradcę prezesa,
- człowieka z doktoratem na stanowisku trenera...

Bracia po szalu, tego nie sposób teraz spieprzyć... Tłuste lata (L)egii dopiero teraz nadchodzą... Jestem o tym święcie przekonany...!!! Pozdro (L)

Matt - 20.02.2018 16:45:29, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Im więcej jego w Legii, tym lepiej.

do @rek - 20.02.2018 16:56:31, *.dynamic.chello.pl

A cóż tam Panie w transferach ?

wiliams do rek - 20.02.2018 17:07:08, *.122

Doktorat jest potwierdzeniem kompetencji akademickich w ramach wąskiej specjalizacji, ale niekoniecznie ma cokolwiek wspólnego z kompetencjami zawodowymi a już tym bardziej sportowymi.

Może być tylko (L)epiej - 20.02.2018 17:14:47, *.play-internet.pl

Profesjonalizm aż bije po oczach, mam nadzieje, że zdołamy uzbroić sie w cierpliwość, bo w tym momencie to najważniejsze. Ci ludzie maja idee, maja potencjał, tak jak przedmowca napisal tego się nie da spieprzyc. Swoja droga czy zauważyliście poprawę relacji w szatni ? Chwilami to wyglada zbyt pięknie, bo zbyt dużo dobrych rzeczy się dzieje, albo po prostu nie jesteśmy przyzwyczajeni do profesjonalizmu ? Pozdro

Roma - 20.02.2018 17:17:58, *.dynamic.gprs.plus.pl

To już trzeci artykuł dotyczący pana Heuslera, ten sporo wyjaśnia na temat jego roli w Legii. Dlatego fajnie jest teraz poczytać komentarze, które licznie pojawiły się pod poprzednimi artykułami. Widać jak ludzie potrafią szybko popadać w euforię. Na ich podstawie ja już byłem skłonny uwierzyć, że nareszcie będziemy mieli prezesa z wiedzą i doświadczeniem. Szkoda, że będzie trzeba jeszcze poczekać.

zz - 20.02.2018 17:22:31, *.dynamic.chello.pl

@rek - co ty się tak tymi doktoratami podniecasz? Masz kompleksy? Ci ludzie są ciekawi z innych powodów. Jakbyś miał coś wspólnego z edukacją wyższą w Polsce to zrozumiałbyś, że żeby zrobić doktorat, to trzeba mieć tylko czas...

Do @Roma - 20.02.2018 17:23:11, *.play-internet.pl

Pamiętaj, ze prezes nie musi mieć ogromnej wiedzy w temacie, musi miec umiejętność otaczania się właściwymi ludzmi, którzy swoja wiedza będą się uzupełniać i "łeb do interesu", a DM takowy ma. Osobiście nie wyobrażam sobie współpracować z prezesem, ktory jest ekspertem w każdym temacie, przyczyna wiadoma. Pozdro

@rek - 20.02.2018 17:33:53, *.dynamic.chello.pl

do Może być tylko (L)epiej,

Możemy się tylko cieszyć z faktu, iż mamy dobre relacje w szatni i na boisku, iż mamy ten team spirit... Popatrz sobie w YT na kontuzję Wolskiego, gdzie tuż po wypadku stoi wokół niego 3 zmartwionych graczy Piasta, a nie ma żadnego gracza z "jego" lechii (celowo z małej litery...) Pies ich trącał, tacy wielcy koledzy z boiska...

do Roma

To jest pewien proces... Tego nie można zrobić ot tak... BH powiedział, iż musi dobrze poznać (L)egię, iż nie lubi obiecywać na zapas, iż ma jeszcze pewne zobowiązania... Bądź cierpliwy...:)))

Pozdro (L)

@rek do @rek - 20.02.2018 17:38:25, *.dynamic.chello.pl

Cisza panie, cisza...:))) Ale wcale się bym nie zdziwił, jeśli na dniach wpadłaby jakaś "gorąca" propozycja od samego BH, takie typowe "wkupne"...:))) Ale bardziej prawdopodobna będzie cisza w eterze i dokładna analiza do lata, kogo i na jaką pozycję nam faktycznie potrzeba (vide: eliminacje do LM lub LE)... No, co jak co, ale teraz mamy taki sztab "na górze", iż transfery na milion procent będą trafione i przemyślane... Pozdro (L)

krys008 - 20.02.2018 17:50:33, *.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do do @rek przecież to jest najważniejszy transfer tego okienka.

Kliku - 20.02.2018 18:10:43, *.dynamic.chello.pl

Brawo Panie Prezesie, tak zarzadzanej Legii pragniemy a postęp sportowy wcześniej czy później nadejdzie!!!

NA GWAŁT - 20.02.2018 18:40:41, *.internetia.net.pl

SZEPNIJ WAĆ PAN MIODKOWI , ŻE MEGA NAPADZIOR POTRZEBNY JEST NA GWAŁT

Tomeczek - 20.02.2018 18:56:23, *.dynamic.chello.pl

witam. no właśnie kontakt kibiców z właścicielami klubu musi być zgodny, zgadzam się. a czy ktoś wie co dalej będzie się działo z sektorówkami które zostały przez kibiców zrobione (wielka elka, wielki herb, panorama, sektorówka LEGIA, dokładałem się zawsze do stworzenia tych projektów). chciałbym aby powróciły i cieszyły nasze oczy. z tego co pamiętam Miodek zakazał rozwijania na trybunach bo pod nimi rozpalane race a nie było widać kto (tyle wiem, może coś błędnie więc przepraszam za napisanie nieprawdy). czy istnieje możliwość wydobycia ich z magazynu???. kto wie proszę o info. zapewne osób które chciały by na nowo je zobaczyć jest więcej. może warto porozmawiać z władzami. pozdro.

damian - 20.02.2018 19:37:57, *.play-internet.pl

Coś dobrego z tego musi byc :-)

Tomek Mokotów - 20.02.2018 19:41:49, *.1

Do wiliams... W sedno ale niektórym imponują papierki zamiast prawdziwej wiedzy.

Niech Mioduski dokona choć połowy z tego co Lesniodorski to będzie dobrze.
Wygląda obiecująco ale na razie tylko na papierze

cziko - 20.02.2018 19:56:14, *.play-internet.pl

wszechwiedzący paź DM @rek jak mówi tak będzie.

ps. Co ma do rzeczy doktorat do doświadczenia, praktyki , znajomości ,itp .
chyba że mają doktorat z piłki nożnej poparty doświadczeniem.

do @arek - 20.02.2018 20:11:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ja pamietam ze pisales ze ten gosciu ma byc w przyszlosci prezesem Legii.

tommy - 20.02.2018 20:13:33, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Messi chyba doktoratu nie ma, ale to mu nie przeszkadza zeby byc najlepszym. Tytuły naukowe czesto nie ida w parze z sukcesami

krys008 - 20.02.2018 20:30:46, *.serv-net.pl

Do @rek masz rację z tym Wolskim, przykro było to oglądać. Szkoda chłopaka, miał potencjał. Dużo nie brakowało, a trafiłby do Legii w tym okienku. Może dobrze, że nie wyszło, teraz pół roku leczyłby się na nasz koszt. Trudno będzie mu się odbudować.

@rek - 20.02.2018 20:34:50, *.dynamic.chello.pl

do do

Pisałem, iż wg mnie wcale się nie zdziwię, jak za jakiś czas to właśnie BH zostanie prezesem...;)))

do wiliams, do cziko, do tommy, do Tomek Mokotów

Jakby szanowni interlokutorzy przeczytali ze zrozumieniem treść mojego posta, to stwierdzilibyście mój sarkazm, płynący pomiędzy wierszami, dotyczący głównie tzw. "wiedzy i umiejętności" ich poprzedników (czytaj: Ebebenge i ŻBB)... Tytuły naukowe mnie mniej interesują (vide: moje wykształcenie)... Powtarzam, powinno być dobrze i tego się trzymam... Teraz czas, spokój i ich doświadczenie będą najważniejsze... Jak mawiał Leo Beenhakker - step by step...:))) Pozdro (L)

Może być tylko (L)epiej - 20.02.2018 20:38:06, *.play-internet.pl

Ja moge dodać tyle, ze Pan Heusler nie wykluczyl, ze nie bedzie nigdy prezesem, ale tak daleko po prostu nie wybiega i nie bije w ten punkt, a co bedzie, to czas pokaze. W FC Basel tez na pewno nie myslal, ze osiagnie, to co osiagnal. Ludzie troche zyciowej wyrozumialosci !! Zaczynacie traktować czyjes slowa jak wyrocznia, a przeciez to wszystko spekulacje i ewentualne wieszcze slowa na przyszlosc. Pozdro

Sawo - 20.02.2018 21:04:22, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dla mnie jedyna prawdziwa gwarancja sukcesu sportowego sa dobre transfery. Jesli sa dobrzy zawodnicy to jest sukces. Aby sprowadzac dobrych zawodnikow potrzebna jest kasa ktorej Miodek nie ma bo dla niego Legia to zbyt duzy rozmiar kapelusza. Ja wole zebysmy byly Szachtarem Donieck cze Zenitem st Petersburg niz jakas Bazylea. Problem polega nie na strukturach zarzadzaniu czy na braku akademii tylko na kasie. Majac kapital mozemy byc wielkim klubem z sukcesami ale markteingowo nigdy nie bedziemy np takim Milanem Interem czy Lazio ktorzy na polu sportowym nie osiagaja absolutnie nic. Miodek chce byc jak krol Salomon i nalac z pustego a tak sie nie da. Czy na serio nie mozna znalezc goscia z Rosji i czy innych Emiratow co wylozy 20 baniek euro na taki klub jak Legia? W stolicy Polski? Za taka kase zaoramy lige na 10 lat i polfinal Ligi Europy to mimnimum. Wole szybko budowane druzyny oparte na kasie niz jakies dziwne twory oparte na wychowankach akademiach szkoleniach i strukturach zarzadzania. Takie kluby jak Chelsea i Man City stworzono w dwa sezony ogromna kasa. Przyszli zawodnicy i zaczeli grac. Jakie sa efekty? Oczywisci mowie o przykladach z zachowaniem skali ale umowmy sie ze w Angli mamy wieksze marki jak Man Utd Liverpool czy Arsenal. Dla porownania czym jest w Europie ta mityczna Bazylea? Jaki to niby sukces osiagneli? Zdominowali wlasne podworko? Wow! Nie powala mnie to jakos na kolana. Sukcesem nie jest sprawienie zeby Legia miazdzyla lige tylko np zrobienie z druzyny pokroju Korony Kielce czy Jagielloni Bialystok potegi na lata. Wzial najlepsza druzyne w kraju i ja ulepszyl. Borussia Dortmund wygrala by z pewnoscia kazda Lige w Europie poza Hiszpanska i Angielska. U siebie wiecznie drudzy bo jest Bayern. Nigdy nie beda lepsi. To samo z Napoli Roma itp. Jest Juve i tyle. Koniec kropka. Kasa kasa i jeszcze raz kasa a nie slodkie pierdzenie i tworzenie struktur oraz robienie sztucznego szumu. Gowno to da. Mistrza zdobywaja dobrzy pilkarze tacy jak Niko Vadis Gui a teraz ich dobrzy nastepcy. Tyle w temacie.

mietek - 20.02.2018 21:09:20, *.internetia.net.pl

@Tomek Mokotów: Na początku myślałem, że to literówka, ale pojawiło się to dwa razy pod dwoma różnymi tekstami. Fajnie, że doceniasz osiągnięcia Legii za kadencji byłego prezesa. Szkoda tylko, że nawet nie potrafisz napisać poprawnie jego nazwiska.

Zibin55 - 20.02.2018 21:39:13, *.play-internet.pl

Serce rośnie...myśle ,ze widzimy początki naprawdę wielkiej Legii, choć to proces i trochę kamyków jeszcze sie na nas posypie...

FWK - 20.02.2018 21:51:13, *.play-internet.pl

Co by nie ktorzy powiedzieli jak doradca opchnal by Kuchego za 10 baniek ojro. Czekam na ciekawe komentarze:)

Janusz z Pakistanu - 20.02.2018 22:05:30, *.play-internet.pl

@Roma według twojej logiki to trzeba by jakiegoś Strejlaua czy innego Piechniczka zatrudnić, bo mają wieloletnie doświadczenie. Ten Hausler jak obejmował prezesure w Basel miał na tego typu stanowisku w klubie piłkarskim zerowe doświadczenie. Podobnie teraz zrobił Mioduski. I obaj podobnie rozumieją że nie muszą się znać na wszystkim, ale otaczać specjalistami którzy im doradzają. Nie rozumiem skąd to twierdzenie że Mioduski się na niczym nie zna skoro ogarnął że warto sprowadzić Kepcjie i Jozaka a teraz tego Hauslera.

krys008 - 20.02.2018 22:37:29, *.serv-net.pl

DM zaskoczył mnie w tym wywiadzie, że w tak otwarty sposób mówi o niektórych sprawach. Wprost o kontrakcie Jędzy, o Pazdanie, Mączyńskim, nie ma pustych słów, mówienia o niczym, wymijających odpowiedzi. Tego się nie czyta, to się pożera. Gość z wizją, którą realizuje i bardzo mu w tym kibicuję.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/738977/dariusz-mioduski-legia-jakiej-jeszcze-nie-bylo

Prezesik - 20.02.2018 22:49:41, *.static.ip.netia.com.pl

Najlepsze co moze byc to jak Mioduski sprzeda Legie komus z Pieniedzmi bo to co pokazał w tym oknie to farsa kupił gosci co nikt nie chciał i przy pierwszej okazji sorzedał Moulina najlepszego gracza i Sadiku odpalilby na bank i najwazniejsza sprawa Guilherme jak mozna bylo odstawic taka perełke bo trzabylo dorzucic menago 500tys euro. Noo lepuej dac to Chukwu i innym leniom. Sorry ale mnie DMnie przekonuje raz ze jest goły dwa nie wierze ze Antolic Vesovic beda lepsi od Gui i Moulina. Pozyjemy zobaczymy. Nie daj Bog przyjda dwie trzy porazki to zacznie sie afera.

Theczarek - 20.02.2018 22:55:35, *.centertel.pl

Jeśli goście którzy robią taką karierę mają chęć i czas na robienie doktoratow to znaczy ze robią to aby zdobywać potrzebną wiedzę a nie zeby dostac dodatek 250pln do wypłaty jako pseudo naukowiec wiec wiecie nie leczcie tu swoich kompleksów, nieuki, bo ci panowie uczyć się, jak widać po tym gdzie są, umieją, a nie są tylko pustymi teoretykami byle czego na dorobku w biedronce.

Janusz z Pakistanu - 20.02.2018 22:59:05, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to są właśnie wasze pomysły. Niech sprzeda komus bo się nie zna i nie ma kasy. Sami byście nie ogarnęli prowadzenia kiosku z gazetami ale w doradzanie innym jesteście ekspertami. Jeśli to nie trollowanie to nie wróżę temu krajowi przyszłości wielkiej jeśli tego typu ludzie w nim żyją.

Daszka - 20.02.2018 23:24:23, *.dynamic.chello.pl

Definicja prawdy, za wybitnym filozofem greckim, cyt.: "Prawdą jest to co jasno i wyraźnie pojmuję". Sądzę, że ta życiowa maksyma powinna zawsze nam wszystkim towarzyszyć, a szczególnie wówczas gdy nasza Legia będzie traciła...planowane punkty.
Koledzy, bez zbędnej napinki! Autorem tego postu jest długoletni kibic (L) sytuujący siebie na prawym skrzydle [zespołu ultra optymistów] autorstwa Kol. @rek-a.

Matt do zz - 20.02.2018 23:31:18, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A kolega doktorat już zrobił czy z domysłów wie, że do doktoratu potrzeba tylko wolnego czasu?

Doktorat nie gra na boisku, ba nawet nie pracuje w firmie. Pomijając pewien margines błędu (jak w każdej dziedzinie życia) jest to świadectwo, że na czymś ci ludzie się znają, nie są to półgłówki, cwaniaczki. Często jednak spotykam się z takim podejściem jak tu, czyli negacja. Teksty typu: "nie papierki się liczą tylko prawdziwa wiedza, praktyka". Ten właśnie papierek tę wiedzę potwierdza.

Tak jak @rek cieszę się, że w Legii pojawiają się ludzie rozgarnięci, którzy mają doświadczenie na różnych polach. To, że wykazali się też w środowisku naukowym, to tylko kolejny plus.

@prezesik - 20.02.2018 23:33:14, *.centertel.pl

Najpierw wszyscy plakali ze biora ciapatego Sadiku, ze nas wysadzi przy pierwszej lepszej okazji.
Potem wszyscy sie skakali z radosci ze Guilherme "najemnik" (glupszego okreslenia nie slyszalem) i niech spada.
Nastepnie bylo ze dobrze ze Moulin odszedl.
A teraz placz, ze nie ma zadnego z mich. Wezcie wy tumulce sie ogarnijcie. Tym bardziej sloiki dupa cicho. Nie bronie i nie usprawiedliwiam DM ale dajcie sie mu wykazac. Zrezygnowal z Magiery i chwala mu za to. Wychodzi, ze umie podejmowc madre decyzje. A poza tym ilu z was znawcy dokonalo w zyciu chociaz w dziesieciu procentach to co dokonał DM?

FWK - 21.02.2018 00:24:41, *.play-internet.pl

@prezesik Sadiku jak narazie nawet nie miesci sie w Levante na lawie. Nie bylem zwolennikiem DM a teraz przecieram oczy ze zdumienia co dzieje sie w klubie. Zawsze powtarzam czas pokarze to jeszcze nie czas na rozliczenia

Arek - 21.02.2018 00:32:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak się czyta typów prezesik i kilku innych, to ręce opadają i nogi też. Rzec by można, że normalnie wszystko opada.

antyk - 21.02.2018 00:37:22, *.18.ipv4.supernova.orange.pl

a może ktoś nakreślić za co on był odpowiedzialny w tym basel bo jakoś się tym nie interesowałem a chciałbym jakieś konkrety poznać ps.i na czym będzie polegać funkcja doradcy zarządu,za co jest odpowiedzialny?

Lostinnio - 21.02.2018 01:29:08, *.centertel.pl

Do prezesik
Człowieku gui sam powiedział ze chce nowych wyzwań i najwidoczniej nie chciał już u nas grać tylko jak sam powiedział rozwijać się dalej . Moim zdaniem teraz z takim środkiem pola jakim mamy to o mulenie już dawno każdy zapomniał widać ze Legia idzie do przodu i te transfery które są zrobienie w tym okienku dla mnie są wzmocnieniem a nie uzupełnieniem składu i tyle w temacie A na tym forum są tacy ze zawsze im coś będzie nie pasowało co bysię nie działo . Pozdrawiam prawdziwych Legionistów z krwi i kości !!!

@Prezesik - 21.02.2018 05:26:03, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Następny nawąchał się jakiegoś g...a ;)

jack - 21.02.2018 06:37:30, *.dynamic.gprs.plus.pl

do Prezesik
Sam twój nick wiele mówi więc nie wypowiadaj się prezesiku na temat prawdziwych PREZESÓW jak DM po drugie Sidoku tak by odpalił jak odpalił u hiszpanów narazie nie zagral nawet minuty Moulin nieraz coś pograł ale myśle że Antolić i Philips będą lepsi a co do Guja jak byś coś tam śledził to byś wiedział kolego że Guj sam chcial odejść i to bardzo

cba - 21.02.2018 06:50:39, *.unknown.vectranet.pl

Dwaj panowie są członkami międzynarodowej organizacj piłkarskiej. Jeden z nich zostaje jej przewodniczącym. Po pewnym czasie ten drugi dostaje u tego pierwszego posadę za nic nierobienie. Czy ktoś wie dlaczego?

Mario do Sawo - 21.02.2018 07:00:01, *.timplus.net

Idealnie w punkt. Gadanie, struktury, akademie, a prawda jest taka, że kasa się liczy, tylko i wyłączenie. Brak pieniędzy, to brak sukcesów. Piłka nożna, to prosta gra i kierują się w niej proste zasady.

Do @Sawo - 21.02.2018 07:44:56, *.play-internet.pl

O proszę, nie wiedziałem, że znalezienie kilkudziesięcio milionowego sponsora to takie pstrykniecie palcem. Jakbyś czytał ze zrozumieniem a nie tylko siak sceptycyzm, to moze byś wiedział, że o sponsora nam nie trudno, ale nie za takie pieniądze. Dlaczego ? Bo ekstraklasa nie jest jeszcze tak atrakcyjna Liga. A co sprawi, ze będzie atrakcyjna ? Właśnie ten projekt, ktory da przykład rozwoju rowniez innym w Polsce, jeśli zaczniemy posiadać piłkarzy z których co najmniej większość moze sobie radzić na arenie europejskiej, wtedy z pewnością będzie to dobrze świadczyć o naszej lidze, co również może przyciągnąć inwestorów. Nie od razu Rzym zbudowano. Nie ma czegoś takiego jak przyjdzie gość wyłożyć 20 milionów i jest super. A jak siegniesz historii chociażby Chelsea, to nie był to totalnie klub bez niczego. Grali w atrakcyjnej lidze i dla Abramowicza ten klub mial przyszłość. A co przyciąga inwestorów u nas ? Pozdro

Tomek 82 do NA GWAŁT - 21.02.2018 07:55:52, *.play-internet.pl

Na Gwałt to my potrzebujemy lewego obrońcy.

@Mario do Sawo - 21.02.2018 08:13:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobrze, że wy nie decydujecie w Legii :) Jak tak łatwo znaleźć inwestora który wyłoży swoje pieniądze na Legię a będzie wiedział, że UEFA zabierze mu część tych pieniędzy na poczet kar to znajdź a Miodek zrobi z ciebie vice prezesa :)

Siwy do Mario i sawo - 21.02.2018 08:17:18, *.play-internet.pl

Troche koło się zamyka panowie
Żeby przyciągnąć bogatego inwestora trzeba osiągnąć coś ma areni europejskiej LM LE
Nie jesteśmy taka marka jak Real Madryt
A dwa nasza liga jest za cienka
A Legia i tak ja już przerasta sportowo i finansowo
Więc sposób DM bardzo mi się podoba

Krzeszczu - 21.02.2018 08:36:08, *.cust.tele2.se

@ @rek: za kazdym razem jak piszesz BH biora mnie ciarki i drgawki. Bo od razu kojarzy mi sie Besnik Hasi. Brrrrr.....:-))

(L)evy - 21.02.2018 08:44:25, *.203

"Będę raz w miesiącu...bo mam inne PROFESJONALNE zajęcia..." HAHAHAAHAHHAHA ! I jeszcze gość żaluje ,że nie wszystko da się przed telefon załatwić HAHAHAH i biedak musi się fatygować ...

@rek - 21.02.2018 09:17:43, *.dynamic.chello.pl

Moi drodzy, nie ma sensu kruszyć kopii... Fakty są takie, iż wszyscy trzej Panowie: Mioduski + Jozak + Heusler są bardzo znani i bardzo cenieni w świecie piłkarskim... Zapraszani są na rozliczne konferencje, odczyty i wykłady... Zajmują bardzo wysokie stanowiska w bardzo ważnych organizacjach piłkarskich... Mają potężną wiedzę w temacie piłki nożnej i znają się na zarządzaniu potencjałem ludzkim (czytaj: piłkarzami i całym sztabem klubowym)... W tak ważnych organizacjach piłkarskich, jak UEFA, UCC czy ECA zatrudniają dyletantów piłkarskich..? Nie sądzę...:)))

Nota bene, czy BL, Ebebenge lub ŻBB byli gdziekolwiek zapraszani na wykłady i czy którykolwiek z nich był chociażby jakąkolwiek ważną personą w europejskich organizacjach piłkarskich..? Bo ja tego jakoś nie pamiętam... Zaufajmy więc i dajmy spokojnie popracować tym naszym trzem "muszkieterom"... Powtarzam: ja czuję przez skórę, iż naprawdę idą bardzo dobre czasy dla (L)egii i wcale się nie zdziwię, iż kolejnym krokiem będzie jakiś możny inwestor... Bo wszystko zaczyna iść bardzo profesjonalnie w dobrym kierunku...;)))

Pozdro (L)

@rek do Krzeszczu - 21.02.2018 09:19:50, *.dynamic.chello.pl

Bracie, przecież wiesz, iż od kilku lat nazywamy tamtego gościa Dr.Alban... Czyli byłoby DA...:))) Pozdro (L)

No i wyszło na moje - 21.02.2018 09:20:07, *.adsl.inetia.pl

Mamy dobrego promotora

Ale pracę musimy napisać sami

Sawo - 21.02.2018 10:02:03, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ do Sawo

Kolego jak nastepnym razem bedziesz odnosil sie do moich wypowiedzi to podpisz sie bo to niezbyt grzeczne pisac jako anonim „ do Sawo”

Nie mowie ze znalezienie sponsora jest latwe ale gdybys skolei ty czytal ze zrozumieniem to co ja napisalem umialbys wywnioskowac ze wlasnie na znalezienie sponsora postawil bym nacisk. Nie akademie i mityczne budowanie struktur tylko na to zeby kogos ta Legia zainteresowac. Nie jestesmy mniej atrakcyjni niz Sparta i Slavia praga czy Viktoria Pilzno gdzie robi sie transfery po kilka milionow euro. Nie sadze rowniez aby najlepszy klub ze stolicy kraju pokroju Polski byl mniej atrakcyjny niz jakies Benevento z wloskiej pipidowki ktore finansowo jak pokazal przyklad Gui i ich transferow zjada nas na sniadanie.

Zatrudnijmy czlowieka od wizerunku kogos do struktur finansowych lub osobe strikte odpowiedzialna za pozyskanie bogatego sponsora i na tym sie skupmy. Tylko nie mowicie ze ten gosc z Bazylei jest wlasnie kims takim bo to zwykly figurant.

Przyklad Wisly Krakow pokazuje ze wystarczylo kupic najlepszych polkskich zawodnikow z ligi i uzupelnic druzyne zawodnikami z zagranicy zeby zdominowac lige na 10 lat i w pucharach tez sobie niezle radzic. To jest klucz do sukcesu jak powtarzam - kasa. Nie ma Cupiala nie ma kasy i gdzie ta Wisla? Ta wielka marka? W dupie!

Szakal - 21.02.2018 10:22:11, *.153

@rek przyznaj wreszcie, że na imię masz Darek i piszesz z gabinetu na Ł3:-)

Janusz z Pakistanu - 21.02.2018 10:32:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Twoje mądrości Sawo kończą się na tym że ty byś szukał sponsora, a mimo że Mioduski wyraźnie powiedział na czym to polega, to ty dalej nie rozumiesz że nie ma bogatych wujków którzy ot tak tylko czekają żeby przyjść do Warszawy i wyłożyć 50 mln na wzmocnienia. Sorry za ad personam, ale to jest tak głupie i nawine że ręce opadają. Nikt tu nie przyjdzie bo nie ma do czego, puste pola, nic, zero, jedynie stadion, słaba liga, żenujący poziom, baaaardzo kiepskie szanse na gre w Europie z racji baaaardzo kiepskiej pozycji ligi. Średni kraj, słaba frekwencja, baaaardzo słaba możliwość reklamy. Mi to ręce opadają jak wy snujecie te swoje wizje. Mioduski chyba lepiej rozumie co trzeba zrobić żeby pozsykać takiego sponsora. Nawet wasz guru Lesny jakoś nie znalazł takiego. Póki Legia nie zbuduje tej akademii, boisk, nie zacznie szkolić młodzieży, nie wzrośnie poziom ligi, nie zacznie być klubem zarządzanym na poziomie Bazel, nie zacznie regularnie wychodzić z grupy LE i dochodzić do półfinału, nie zacznie dostawać się do LM, to po co jakiś bogaty szejk czy inny Chińczyk miałby inwestować swoje pieniądze w jakiejś Warszawie? Czy wy myślicie że taki biznesmen to jest jakiś idiota, który dla waszej satysfakcji wyłoży swoje pieniądze żebyście mogli się cieszyć że przyszli dobrzy piłkarze? Myślicie że on nie sprawdzi co to za klub i jakie będzie miał profity z tej inwestycji tylko wyłoży w ciemno swoje pieniądze bez sznas na zwrot inwestycji? Załóżmy naiwnie że tak, a jeśli Legia jeszcze nie byłaby dobrze zarządzana tylko pan Żewłakow w jednym okienku kupuje droższe odpowiedniki Necida, Chukwu i Jędrzejczyka, którzy nic nie wnoszą do gry Legii i nie ma awansu do LM i co wtedy? Chcecie drugiej Wisły Kraków? Wasze pomysły na Legię są na poziomie 5 latka, ktory prosi mamę, kup mi proszę drogie zabawki. Szkoda marnować przerwe na kawę na czytanie tego. Wszędzie eksperci od himalaizmu, wypadków samolotów, medycyny, polityki i piłki nożnej, a zazwyczaj nie odpowiadali nawet w swoim własnym życiu za kiosk z gazetami. Dajcie to robić mądrzejszym od siebie i nie snujcie naiwnych wizji, bo jak ktoś gada nawinie ale z sensem to można poczytać, a jak bez sensu to ręcej opadają i tylko człowiek się frustruje.

@rek do Szakal - 21.02.2018 10:47:51, *.dynamic.chello.pl

Skoro już pytasz, to mam na imię jak mój nick.........:)))
Póki co nie piszę z gabinetu przy Ł3... Ale mam nadzieję, iż wszystko przede mną...;))) Pozdro (L)

Krzeszczu - 21.02.2018 10:47:59, *.60

@ Janusz z Pakistanu: Powiem ze bardzo interesujacy post i wiele w nim madrego. Realia sa niestety dokladnie takie jak opisujesz. Powtorze, niestety.

Dodalbym jeszcze skromnie ze jest tutaj sporo takich fanow ktorzy z gory zakladaja ze taki szejk czy inny chinczyk albo oligarch przyjda tutaj i wyloza miliardy zyliardy siana tylko po to zeby zachwycac sie oprawami i jarac sie piro. Bo takie przeciez jest podejscie dosc sporej grupy, na mecz nie dla pilki/sportu/meczu ale wlasnie dla piro. Niestety. A ze pozniej sa ogromne kary finansowe, zamykane trybuny i stadion, co oczywiscie odbija sie na budzecie (a pozniej slynne: gdzie transfery!) to jakos do tych hardcorowcow nie dociera.

A realia i rzeczywistosc sa, niestety, zupelnie inne.

@rek do Janusz z Pakistanu - 21.02.2018 10:56:36, *.dynamic.chello.pl

Brawo... Brawo... Brawo... Nareszcie wyłuszczyłeś "łopatologicznie" to, o czym ja piszę w swoich postach od wielu, wielu miesięcy... Wielu "zecietrzewionych" i wielu "niecierpliwych" myśli, iż słowo (L)egia jest magnesem w piłkarsko-biznesowej Europie/Świecie... W Polsce może i tak, ale w Polsce nie ma tak naprawdę możnych sponsorów, zainteresowanych klubową piłką... Dopiero praca u podstaw naszych trzech "muszkieterów' może sprawić poprawę wizerunku (L)egii w Europie, a z czasem i na Świecie... Stąd wyjazd zimowy do USA (promocja (L)egii...)... Stąd zatrudnienie JR i BH, co daje nam /i da nam kolejne.../ korzyści z ich osobistych kontaktów i ich renomy w Europie... A na wszystkie rozgrzane głowy proponuję wiadro zimnej wody lub wiadro zimnego piwa (co kto woli...;))) Pozdro (L)

@(Levy) - 21.02.2018 11:06:12, *.dynamic.chello.pl

To, ze ty pracujesz (zakladajac, ze masz prace a nie mamusie blagasz o 10 zl na cukierki) w call centre to zrozumiale, ze wszystkk przez telefon zalatwiasz. Ale uwierz mi, ze nie zawsze sie tak.

ludzik - 21.02.2018 11:17:10, *.dynamic.chello.pl

Nie ma co sie spinac komentarzami tu niektorych zebranych. Bo na bank polowa to na mecze nie jezdzi a Legia zaczsli sie interesować po ostatnim meczu Legii z Realem. Prorocy i znawcy ktorzy glosza tutaj swoja jedyna i sluszna prawdę chociaz nie potrafia nawet jednym sensownyn argumentem to podeprzec... Mowicie, ze nie poradzili by sobie z kioskiem z gazetami ba! oni by nie dali rady ze szkolnym sklepikiem...

Tadziro - 21.02.2018 11:19:06, *.91

@Janusz z Pakistanu @Krzeszczu

Nic dodać, nic ująć Panowie. Zobaczymy co DM wyciśnie z tej sytuacji, bo to prawdopodobnie będzie poziom nie do przeskoczenia dla wszystkich innych polskich klubów.

Sawo - 21.02.2018 11:21:14, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie zgadzam sie z wami. Gowno a nie praca u podstaw. Tak mozna budowac Termalike a nie Legie bo Legia podstawy juz ma. 100 letnia historia i najlepszy klub ze stolicy 60 milionowego kraju. Potrzebna jest kasa a nie golodupcy pokroju Mioduskiego.

Sa inne sposoby na pozyskanie pieniedzy i nie trzba wyszukiwac Chinczykow. Mozna stworzyc strukture oparta na „socios” jak w najwiekszych klubach w europie. Ja bardzo chetnie bym placicl a takich jak ja jest wielu.

Obecnie transfery po kilkaset tysiecy euro robi nawet Cracovia czy Jagiellonia a my...? Wiecie ile realnie zarobilismy ma sprzedazy Sadiku? 300tys euro bo banka poszla do Lugano. Graja tacy Czukwu i inne Jedzrzejczyki smieszki chiszki zarabiaja po 800tys za sezon a takiemu Vadisowi nie daje sie 1,5 tak jak chce. Vadis nie byl gwarancja mistrzostwa przez najblizsze 3 lata? Byl! Warto bylo zainwestowac? Warto ale tego sie nie zrobilo. Guzik prawda ze Gui bardzo chcial odejsc. Wcale nie chcial tylko uwazal ze nalezy mu sie kontrakt ba poziomie 500tys euro za sezon. Nie nalezal sie? Nalezal ale mu nie dano bo mamy smiszka chiszka ktorego trzeba utrzymac a do tego mielismy Czukwu i innych Sadikow ktorzy trzepali hajs. Pazdan niby tez chce odejsc i jakos dziwnym trafem nie odchodzi. Ciekawe czemu? Waszym zdaniem czemu taki Niko chce odejsc i odchodzi a Pazdan chce odejsc i zostaje? Bo albo nas nie stac zeby go zatrzymac albo z jakiegos powodu wolimy wydac kase na jakas smieszna akademie zeby tworzyc Kopczynskich i inne Monety.

Zdania nie zmieniam.

@rek do Sawo - 21.02.2018 11:28:14, *.dynamic.chello.pl

Nie to, że się czepiam geografii, ale z tego co wiem, to ostatnio jakieś 38,5 mln w Polsce zamieszkuje... A tak w ogóle to "luzik"...:))) Pozdro (L)

@rek do Sawo - 21.02.2018 11:34:50, *.dynamic.chello.pl

Polecam ci (także i innym kibicom...) ten dzisiejszy artykuł w PS, a szczególnie tę tabelkę z wynikami finansowymi BH na przestrzeni 10 lat pracy w FC Basel... Jeśli to samo czeka (L)egię, to ja to biorę w ciemno już teraz... Yes, yes, yes...:))) Pozdro (L)

Link:
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/bernhard-heusler-czlowiek-sukcesu-w-legii-warszawa/1j8c3t9

Sawo - 21.02.2018 11:37:25, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Dla potwierdzenia tego co pisze to Samir Nasri wlasnie negocjuje kontrakt z Benevento i Las Palmas!

Ludzie! Gosc ktory gral w Arsenalu kadrze Francji Man City bedzie gral byc moze z Guilherme! Nasza lige by zaoral. Bylby gwiazda jakiej nigdy nie bylo! Ma 30 lat a nie jak nasz Edek sprzedawca kredek z proteza nogi 36. To bylaby gwiazda! Ale jest jedno ale! Trzba mu zaplacic pieniazki! Bez klubu byl tez Alex Song i Sagna ktorego lyknelo Benevento. Zgodzil sie na kase na poziomie naszego smieszka.

eth - 21.02.2018 11:42:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Sawo, jakby w Legii stworzyć socios, którzy mogliby decydować o pewnych kwestiach w klubie, to byśmy spadli w 5 lat na poziom okręgówki, biorąc pod uwagę wypowiedzi na samym tym portalu i "znawstwo we wszystkich kwestiach" co poniektórych osób. A te składki o których mówisz, ile osób by takie socios zgromadziło? Te składki by najwyżej starczyły w Legii na papier do drukarki i pensje dla osób w recepcji i kasach.

A Akademia to przyszłość. Jeśli wyrobimy sobie markę jak choćby Dinamo Zagrzeb, co jest jak najbardziej realne, to w przyszłości może lepsza kasa z tego płynąć niż z europejskich pucharów.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 21.02.2018 11:48:16, *.tvp.pl

Ładnie zaczęliśmy rundę, gra zwłaszcza w meczu ze Śląskiem wygląda w końcu jak należy. Oczywiście wstrzymałbym się z koronowaniem nas już po 2. kolejkach wiosny. Lech w zeszłym sezonie na początku też pykał po 3:0. Na szczęście my nie jesteśmy Lech. Przyznaję, że nie podoba mi się polityka Wielkiego Akwizytora, ale dopóki jest skuteczna to będę to szanował. Transfery na razie dają radę, najbardziej się bałem o Eduardo, ale na razie ma 3 asysty i jeszcze się nie rozpadł :) No zobaczymy na koniec sezonu jak to będzie, a potem od nowego jak trener pogodzi Ekstraklasę i Europuchary. Przecież co rok jest to samo - słaby start "bo puchary" a potem gonitwa. Abstrahując od tego wątku to ciekawe że trener Magiera został zwolniony po meczu ze Śląskiem, natomiast teraz trener Urban poleciał po meczu z Legią :)

Sawo - 21.02.2018 11:52:29, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek
Mialo byc 40 milionowym tylko zle mi sie kliknelo :) artykul czytalem juz wczoraj. Wszystko fajnie ale to tylko papier. Legia na papierze zarobila tez gruba kase za LM i transfery takich Bielikow i gdzie te pieniadze? Poszly na biezace utrzymanie wiec to kasa wirtualna. Wieksze zyski to wieksze koszty i niewaznw ile sie zarabia tylko ile sie wydaje.

olew - 21.02.2018 12:13:51, *.warszawa.vectranet.pl

Bogu trzeba dziękować i modlić się codziennie, żeby kibole nie mieli wpływu na zarządzanie Legiunią. Nasza wiedza, pomysły ,miłość do Klubu - doprowadziłyby do natychmiastowej degrengolady. Jakże pięknie jest, gdy tylko sobie piszemy te bzdury powtarzane od lat.

@sawo - 21.02.2018 12:49:29, *.dynamic.chello.pl

Rozumiem ze rozmawiales ze wszystkimi piłkarzami ktorzy odeszli i podali ci prawdziwy powod odejścia? To uchyl tutaj nam wszystkim glupim ludziom troche tego rabka tajemnicy. Nie zabieraj jej do grobu. Pazdan moze i chce odejsc ale skoro nie ma konkretnej ofery ktora go satysfakcjonuje to nie odchodzi. Co w tym skomplikowanego?

do szacunek dla trenera - 21.02.2018 13:05:36, *.236

już środa a ty dalej na bani? oo panie

Sawo - 21.02.2018 13:35:21, *.53

@ do Sawo

Nastepny co nie umie sie podpisac.

Rozmawialem z Niko w Enklawie na impresie mistrzowskiej i powiedzial ze zostalby za odpowiednie pieniadze. Vadis chcial poltora miliona Euro i byla to informacja ogolnie dostepna w mediach bowiem za na takich warunkach podpisal kontrakt z Olimpiakosem. Jesli chodzi o Gui to dobrze znam jego przyjaciela z ktorym rozmawialem kilka raza na Silverze i powiedzial mi ze najwyzsza oferta jaka wplynela z Legii to 400tys euro brutto a on oczekiwal 500tys netto. Co do Pazdana to powiem ci tak kolego: rachunek jest prosty i Miodek dobrze o tym wie. Lepiej jest miec w skladzie Pazdana za bardzo wysoka pensje czy nawet takiego Jedrzejczyka niz Vadisa. Wiesz dlaczego? Bo za wystep w reprezentacji na mistrzostwach otrzyma dosc spory zwrot tej kasy. Dlatego Pazdana potrafia i chca zatrzymac. Uwierz mi ze taki Mąka w zyciu by nie przyszedl do Legii gdyby nie dostal pieniazkow na poziomie 500-600tys euro za sezon ale Miodek dobrze to przekalkulowal bo jest zblatowany z Nawalka. Ma pewnosc ze Mąka bedzie gral w kadrze i dlatego wydal na 30 latka 500tys euro plus pensja na podobnym poziomie. Zalozysz sie ze Niezgoda pojedzie na mistrzostwa? Dla tego go promuja. Jedzy tez przed mistrzostwami nie puszcza. Lepszy komin placowy u Jedzy niz wydanie kasy na Gui czy Vadisa ktorzy w kadrach. Niko mimo ze nakrywa czapka napastnikow z reprezentacji Wegier nie gra w podstawowym skladzie i grac nie bedzie bo takie sa uklady. Dlatego nie ma go w Legii za taka pensje jaka chcial.

rob - 21.02.2018 13:36:37, *.play-internet.pl

Zęby bolą od samego czytania niektórych komentarzy :(

@Sawo
Używając Twojej retoryki to idealnym właścicielem dla Legii powinna być PWPW (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych) a Prezesem Legii prezes wytwórni. Można by wtedy - oczywiście wg tej retoryki - kupić każdego i zagwarantować mu bajoński kontrakt. Skąd kasa na to? No wydrukuje się :)
Sorry winnetou - to tak nie działa.

Często przywołujesz temat VOO i tak Cię bulwersuje sytuacja w której po jego szantażu Legia nie sprostała jego finansowym oczekiwaniom, ale wcześniej - kilka miesięcy temu - jak VOO przedłużył sobie wakacje to z tonu Twoich wypowiedzi wynikało coś zupełnie innego:

Sawo, 02.07.2017 15:34:38 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mioduski wyslal pismo nakazujace stawienie sie na treningu w niedziele. Zebysmy dobrze zrozumieli: mial stawic sie NA TRENINGU w niedziele a nie poprostu w niedziele. Nie wierze w to ze spoznil sie na samolot przez przypadek. Z reszta o czym my tu w ogole rozmawiamy? Profesjonalny pilkarz z waznym kontraktem ktory dostaje tydzien wiecej urlopu niz cala druzyna i to z powodu narodzin dziecka czyli dokladnie takiego samego powodu jak mial rok temu Jodlowiec ktory wowczas byl na zgrupowaniu - zwyczajnie spoznia sie na samolot! Czujecie w ogole absurd? Ja juz pomijam ze wszystkie dzieci Rado urodzili sie wtedy kiedy on byl na zgrupowaniach i ani razu z tego powodu nie przedluzal urlopu. Gosc zamiast szczerze przeprosic za spoznienie i powiedziec ze jest gotow poniesc konsekwencje to pisze na twiterze ze kazdy musi sie wyluzowac! Powinien dostac 20tys kary za niestawienie sie na treningu i nagane. Zobaczycie ze jesli zostanie to bedzie cieniem samego siebie i to nie dlatego ze bedzie odpuszczal tylko poprostu dlatego ze bedzie wiecej Jackow Goralskich ktorzy wybija mu z glowy pilke nozna.

Sawo, 02.07.2017 15:39:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Gosc ewidentnie przeciaga line i patrzy na ile moze sobie pozwolic. Jak z ta przypowiescia biblijna o osiolku i ziarnkach piasku. " stawie sie w niedziele ale nie przyjde na trening i ciekawe co mi zrobia? Pewnie nic bo mam ich w garsci i beda w ogole zachwyceni ze przyjechalem wiec o treningu nawet nie wspomna " tak mysli nasz lider zapewniam was.

Nie mam chłopie nic do Ciebie ale zrozum, że VOO nie chciał grać w Legii. Dostałby 1.5mln EUR to za 6 miesięcy zażądałby 2mln. To zawodnik, który - z wyjątkiem FC Brügge gdzie trafił w wieku 20 lat - nie zagrzał miejsca w żadnym klubie dłużej niż jeden sezon. Przypadek? Nie sądzę. Idę o zakład, że i z Olimpiakosu odejdzie w letnim okienku.
Zaproponowanie VOO tylu pieniędzy ile chciał byłoby największym błędem Legii. Wprowadziłoby to przede wszystkim ferment w szatni i negatywnie wpłynęłoby na drużynę. A co jak by doznał kontuzji jak Rado, która wyeliminowałaby go z gry na miesiące? Założę się, że i tu na tym forum wylewano by na niego kubły pomyj - jak teraz na Jędrzejczyka -
który przypomnę jest reprezentantem kraju.
Przychodząc do Legii - poza dobrą grą w Belgii kilka lat temu - jego statystyki tyłka nie urywały. Tułał się na zapleczu Premier League. To dopiero u nas się odbudował, zdobył tytuły, wygrywał plebiscyty i woda uderzyła mu do głowy. Oddanie go za te 2.5 mln było zwyczajnie najrozsądniejszym rozwiązaniem.


Sawo - 21.02.2018 13:59:29, *.53

@rob

Bracie fajnie ze czytasz moje komentarze ale nie wynikalo z nich iz uwazam ze nie nalezy sie Vadisowi podwyzka. Bylem rozgoryczony jego zachowaniem i tyle. Coutinho tez sie obrazil na Liverpool bo nie pozwolili mu odejsc do Barcy a jak powrocil do skladu to gral pierwsze skrzypce. Nie wiemy jakby bylo z Vadisem ale wiem jedno: druzyny przeciwne mialy pelne gacie jak on gral. Z wyjatkiem Góralskiego rzecz jasna :) ten gosc byl gwarancja mistrzostwa wiec bede twierdzil ze bylo warto. Dodatkowo uwazam ze skoro Lecha stac np na to zeby po slabym sezonie Kownackiego odrzucic oferte na 3 banki euro i ostatecznie dostac za niego 4,5 to sprzedanie Vadisa tj najlepszego pilkarza jakiego goscila Polska ziemia goscila za 2,5 mln euro to byl sabotaz i kryminal.

Anin do @Janusz z Pakistanu - 21.02.2018 14:01:40, *.play-internet.pl

Dziękuję pięknie, ze nie musze już odpisywać Sawo, bardzo dobrze i w prosty sposób to opisales. Niektórzy faktycznie myślą, ze wystarczy chcieć, żeby móc. Co niektórzy dalej będą czepiać się poprzednich transferów. Chciałbym prosić wszystkich, którzy piszą o Sadiku, Chukwu i całej reszcie, niech zapoznają się z artykułami oraz wywiadami na stronie. W skrócie, to nie byli gracze z 1 miejsc na liscie transferowe, transfery były przeprowadzone starym systemem. Sawo zapoznaj się z tym i dopiero się wypowiedz. Może zmienisz zdanie, na co zdecydowanie liczę, bo chciałbym żebyś był świadomy sytuacji.

Lostinnio - 21.02.2018 14:23:00, *.centertel.pl

Do sawo
Człowieku A co ty masz do edka?
Moim zdaniem ma najlepszą technikę w tej lidze i po dwóch meczach ma trzy asysty i w dodatku nie gra na swojej pozycji .
A skoro jarasz się tak nasrim ze grał w Arsenalu i reprezentant Francji , Edek tez grał w Arsenalu i był wielokrotnym reprezentantem Chorwacji w której strzelił wiele bramek .

@rek - 21.02.2018 14:37:19, *.dynamic.chello.pl

Posucha w transferach......;)))
A więc w tzw. przerwie, co jakiś czas, podrzucam wam co ciekawsze artykuły o Naszej (L)egii i czołowych postaciach Naszego K(L)ubu... Poniżej link do kolejnego...:)))

http://www.sport.pl/pilka/56,64946,23048532,ekstraklasa-zupelnie-nowa-legia-mioduskiego.html

Pozdro (L)

Do "wiliams do rek, 20.02.2018 17:07" - 21.02.2018 14:43:04, *.dynamic.chello.pl

Chciałeś błysnąć, ale nie wyszło. Akurat w jego przypadku wszystko jest poparte wynikami sportowymi i to nie przypadkowym sukcesem, tylko wieloletnimi wynikami.

Jack(L) - 21.02.2018 14:48:38, *.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co do atmosfery w szatni to bym nie popadł w euforię bo już piszą nasze pismaki że są zgrzyty między Pazdanie a Remim. Ale według mnie DM Chce wprowadzić BH najpierw w struktury naszej drużyny a jak już będzie ogarnięty posadzi go na fotelu prezesa a sam zaangażuje się w struktury piłki na poziomie piłki Europejskiej. Pewnie maży mu się rola szefa UEFA daj Bóg, niech się pnie ale niech najpierw osiągnie szczyty z Legią

rob - 21.02.2018 14:52:25, *.play-internet.pl

@Sawo
Sawo - nie zgodzę się, że VOO był gwarancją mistrzostwa. Owszem był zawodnikiem z dobrym CV jak na naszą ligę, ale nic nie gwarantował. Zwróć uwagę, że po przyjściu do Anglii złapał kontuzję, która wyeliminowała go z gry na lata co w rezultacie spowodowało to, że do Legii przyszedł jako wolny zawodnik. Nawet tu na tym forum podśmiewano się z niego, że gruby. W Legii się odbudował - to fakt. Zdobył tytuły, zagrał w LM i wygrał plebiscyt na najlepszego piłkarza ligi-chwała mu za to, ale to nie było specjalnie trudne biorąc pod uwagę poziom naszej ligi. Przecież taka Sandecja nie ma nawet spełniającego wymogi stadionu. Jaka była gwarancja, że na początku sezonu 2017/2018 nie znajdzie się więcej takich Jacków Góralskich, którzy już przed pierwszym gwizdkiem mieli by tylko jedną misję do spełnienia - ZABIĆ. Co w przypadku jeśli komuś by się udało i VOO wypadłby ze składu na dłużej?
Oczwyiście masz prawo być rozgoryczony jako kibic, że zarządowi nie udało się zatrzymać VOO - ale tak samo ja mam prawo do własnej opinii. A ta jest taka, że sumarycznie nie stało się nic złego, że Vadis odszedł. W/g mnie on zwyczajnie nie miał ochoty tu zostawać i tylko robił szopkę wokół siebie. Postawił takie warunki bo od początku było wiadomo, że nikt przy zdrowych zmysłach im nie sprosta.

Podobnie nie zgodzę się z Twoją opinią dotyczącą szeroko rozumianej Akademii. Nie chodzi przecież, żeby co roku do 1 składu wskakiwało 3 czy 4 młodych z Akademii. Chodzi o to, żeby 3-4 zasilało Sandecje, GKSy Bełchatów czy Termaliki - czyli kluby, które szans na mistrzostwo nie mają. Jak by pierwszą drużynę zasilił jeden - to już by był sukces. Pieniądze z takich 3-4 zawodników pozwoliłyby kupić być może jednego solidnego zawodnika na rynku, którego po 2-3 sezonach dałoby się sprzedać z dobrym zyskiem bez straty dla drużyny.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.

ludzik - 21.02.2018 14:54:28, *.centertel.pl

Jakakolwiek polemika z Sawo jest najzwyczajniej w świecie pozbawiona sensu. Gościu po prostu bełkocze.

Afro - 21.02.2018 15:30:55, *.static.nsti.pl

Jak kiedyś przy rodzinnym spotkaniu zacząłem mówić co mógłby mój ojciec zrobić lepiej w swojej firmie to starszy brat powiedział "załóż swoją i zrób lepiej". Tą myśl dedykuję pouczającym p. Mioduskiego.

Scypion Afrykański - 21.02.2018 16:03:34, *.warszawa.virtuaoperator.pl

Właściwi ludzie na właściwym miejscu. Legia pewnie już urosła w oczach wielu zagranicznych działaczy. Sam fakt zatrudnienia takiej osobistości na pewno poważnie zaplusuje dla Legii.

mietek - 21.02.2018 16:30:29, *.internetia.net.pl

@Sawo: Przywołujesz przykład Wisły z czasów Cupiała i kupowanie kogo chcieli z polskiej ligi. Fajnie, ale zapominasz o jednym. Cupiał myślał, że wiecznie będzie monopolistą na rynku kabli i nikt mu nie fiknie, przez co może sobie szastać pieniędzmi na prawo i lewo jak chce. A potem się nagle okazało, że Tele-Fonika ma coraz większe problemy finansowe, to się przełożyło też na Wisłę. Jaki był tego efekt? Banki nakazały Cupiałowi pozbycie się klubu, jeśli chciał dostać promesy kredytowe.

Kolejny przykład - bliższy miejscowo. Wojciechowski i Dyskopolo. Były pieniądze - było balowanie. Znudziła się zabawka - gdzie oni teraz są?

My też coś takiego przerabialiśmy jak po rozmontowaniu drużyny z Ligi Mistrzów zabrał się Romanowski. Niby potem weszło Daewoo, ale się okazało, że "piniondzem" to oni śmierdzą jedynie w obietnicach.

Do czego zmierzam - bogaty inwestor? Jak najbardziej na tak (może Chińczycy?). Ale tylko wtedy, gdy jego wejście do klubu będzie służyło długofalowej strategii zbudowania czegoś trwałego. Bo w innych sytuacjach - czyli szybkie pompowanie dużej kasy w klub i potem szalone wydatki - może się to skończyć katastrofą. Zabawka się znudzi, pieniądze przestaną płynąć, a kontrakty trzeba będzie dalej płacić.

VOO - nikt nie wie, co tak naprawdę mu tam Leśny naobiecywał. Nikt też nie wie, jak w praktyce wyglądały negocjacje kontraktowe. Natomiast rob porusza ciekawy temat - że VOO nigdzie dłużej nie zagrzał miejsca. Mówisz, że można było odrzucić ofertę i czekać na lepszą. No chyba jednak nie można było. Vadis i tak nie zarobił w Legii pieniędzy za drugi rok pobytu w klubie, a skoro planował odejście, to mógł przyjść i zażądać rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Zrzekłby się swojej części kontraktu w zamian za np. wyższą prowizję od Olympiakosu, który by nie musiał wykładać pieniędzy na transfer.

Jest takie powiedzenie: Jeżeli nie możesz nic poradzić na daną sytuację, pogódź się z nią - zachowasz twarz choć częściowo. I wydaje mi się, że właśnie to zrobił latem DM. Zachował twarz, a uniknął nie wiadomo jakich historii (np. pomawiania w mediach, że Legia niszczy zawodnika, który dostał wspaniałą ofertę rozwoju).

e(L)o - 21.02.2018 16:58:12, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Przychodząc na piłkarski trzeci świat ewidentnie gościowi brak ambicji!

Janusz z Pakistanu, 20.02.2018 22:59 - 21.02.2018 17:19:05, *.dynamic.chello.pl

Pięknie to wszystko ująłeś, popieram. Szczególnie to o prowadzeniu kiosku z gazetami. Realia są takie, że w naszej lidze nie ma co liczyć w najbliższym czasie (obstawiam co najmniej najbliższe 15-20 lat) na kogoś kto kupi klub i wyłoży dużą kasę. Jaka liga, takie pieniądze, piłkarze i właściciele klubów.

Sawo - 21.02.2018 17:21:05, *.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@ mietek

Skad wiesz ze nie jestesmy zabawka Mioduskiego? Moze Legia mu sie zaraz znudzi tak jak Wojciechowskiemu? To poznaniak i byla prawa reka Kulczyka - wielkiego fana Lecha. Nie zainwestowal w Lecha bo jest biznesmenem i wie ze na Lechu nie da sie zarobic tak jak na Legii. Dlatego ze ma Legie gdzies to nie wydaja na nia kasy tylko tworzy mitycznw struktury. Plujecie na Leśnego? Ok zobaczymy pod koniec sezonu czy ten pieknie opakowany cukierek bedzie smakowal podobnie jak dotychczas. Leśny byl i jest kibicem Legii i nigdy nie traktowal jej jako koryta. Ostatecznie na Legii zarobil ale zostal do tego praktycznie zmuszony przez konstrukcje umowy jaka mieli Miodek Leśny i Frendzel. Wiem jedno: narazie wygralismy dwa mecze z czego bardzo sie ciesze ale zobaczymy co dalej. Przed nami bardzo ciezki terminarz i po meczu z Lechem dopiero albo racje przynac bede mogl ja albo wy. Mam nadzieje ze pod koniec sezonu znowu bedziemy pic szampana... bo za Leśnego pilismy co roku.

Gimbi - 21.02.2018 17:22:29, *.dynamic.chello.pl

Do @rek, @Sawo, @Janusz z Pakistanu, @Do Sawo x ??, @pojdynczychgłosów Superancka, wielowątkowa dyskusja, z ciekawymi "smaczkami", na niezłym poziomie i we wzajemnym szacunku. Oby więcej takich :-) zamiast bezproduktywnych pojedynków typu pro/antykucharczyki/kopczyńscy

Odnoszę wrażenie, że pożądana przez większość kibiców przyszłość Extraklapy to model a'la Szkocja, Białoruś, Grecja (do bieżącego sezonu) z niedoścignioną Legią i marną resztą w marnej lidze, a Prezesowi DM bardziej marzy się uboższy model ligi a'la Portugalia, Holandia, Belgia, gdzie owszem Legia dominuje, lecz czuje w każdym sezonie nacisk ze strony jednego-trzech zespołów, od czasu do czasu grających w fazie grupowej LE.

rob - 21.02.2018 17:54:56, *.dynamic.chello.pl

@mietek
Warto wspomnieć, ze już w 2016 negocjacje kontraktowe z VOO przeciągały się z takiego powodu, ze Vadis chciał umowy tylko do końca sezonu a Legia na minimum dwa lata. Jak widać od początku traktował warszawską przygodę jako tylko przystanek w karierze. A, ze - nawet chyba zaskakując samego siebie - zrobił w naszej słabej lidze furorę to tylko przyspieszyło decyzje. Swoje zrobiło też zatrudnienie Albana w Olimpiakosie. Jak Grecy poznali się na talencie trenerskim Hasiego to i akcje Vadisa jakby spadły. W sumie rozegrał 15 meczów z czego tylko mniej niż połowa w pełnym wymiarze. Zanotował 2 bramki i 2 asysty. Liga grecka na papierze wydaje się być mocniejsza i tam już wielkiej kariery VOO nie zrobił. Nie ma tez sensu rozpisywać się ile to on nie był wart odchodząc z Legii i, że 2.5mln, które za niego dostaliśmy to złodziejstwo. W/g transfermarkt w sierpniu 2016 był wyceniany na 4.5mln. Co z tego skoro Norwich rozwiązało z nim kontrakt i do nas przyszedł z kartą w ręku. Jest prawo popytu i prawo podaży a towar wart jest tyle ile klient jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku VOO było to 2.5 mln. i kropka. Walnie przyczynił się do mistrzostwa a Legia zarobiła na nim 10 mln złotych i należy to traktować bardziej w kategoriach sukcesu a nie porażki.

Kipkorir - 21.02.2018 18:25:38, *.dynamic.chello.pl

Czas pokaże, jednak coraz bardziej zaczyna mi się to wszystko podobać. Niemniej ktoś powinien odpowiedzieć za transfery typu Chukwu, niewypały typu Sulley, Sulejmani i cała reszta ogórów, kontrakty wysokości Jędzy czy Chukwu.
PS. Ludzie pokroju Urbana czy Magiery na chwilę obecną nie nadają się nawet na asystenta w Legii. Nie wspominając już o takich "asach" jak Żewłakow czy Ebebebe. I BARDZO DOBRZE!

BIE(L)ANY - 21.02.2018 18:45:02, *.dynamic.chello.pl

@Sawo
Z Twoich postów płyną sprzeczne informacje. Raz piszesz, że pensja na poziomie 1,5 mln dla VOO byłaby największym błędem i zdemotywowłaby zespół. Teraz odwrotnie, że można było wyłożyć kasę i należało tak zrobić, bo był gwarancją mistrzostwa na 3 lata. Bzdury krótko mówiąc. Żaden piłkarz nie jest gwarancją mistrzostwa. Ciekawe co byś pisał gdyby dostał te 1,5 mln i stracił formę, osiadł na laurach i zaczął grzać ławę albo złapał kontuzję jak Rado i pół roku z leczenia z pensją na tym poziomie. Wtedy byś wieszał psy na DM.
Pisałeś też kiedyś że sprzedanie VOO za 2,5 mln to najrozsądniejsza decyzja, a teraz piszesz, że to sabotaż i kryminał. Wychodzi na to, że jesteś trochę jak BL, dostosowujesz się do danej sytuacji tak jak Ci wygodniej. W którą stronę wiatr zawieje...

@rek - 21.02.2018 18:52:59, *.dynamic.chello.pl

A tymczasem wietrzenia w (L)egii ciąg dalszy... Wczoraj odszedł Hadaj, dzisiaj odchodzi Dawidziuk... Oj dzieje się w (L)egii, dzieje... Who next..? Pozdro (L)

Ludzik - 21.02.2018 20:37:57, *.centertel.pl

@Mietek

Sawo i tak wie lepiej bo rozmawiał z VOO i ten mu wszystko powiedzial..

Daszka' - 21.02.2018 20:49:59, *.dynamic.chello.pl

Zatrudnienie w charakterze doradcy Zarządu Legii b. prezesa FC Basel wywołało rzadko spotykaną aktywność na naszych forach (liczba wypisów: 75//85 i nadal rośnie). Oczywiście dokonałem bardzo uważnej lektury postów zamieszczonych przez kibiców i fanów klubu i doszedłem do wniosku, że coś musi być na narzeczy skoro nieetatowemu współpracownikowi zarządu poświęcono co najmniej tyle uwagi ile niedawnym transferom nowych piłkarzy. Oto moje wnioski z przedmiotowej lektury:
1. prezes Mioduski skutecznie proponując taką, a nie inną formę współpracy rzeczonemu BH zaskoczył tzw. legijne środowisko innowacyjnością swojego postępowania;
2. w żarliwie toczonej dyskusji przez naszych kibiców na temat wyboru najwłaściwszych dróg mogących prowadzić do stabilnej świetności naszego klubu zdecydowanie dominują dwa nurty: strukturalno-organizacyjny, tzw. projekt budowy wielkiej (L) i czysto materialny (rynkowy), tj. pozyskanie solidnego inwestora strategicznego. Oczywiście, który nurt znajduje większe uznanie wśród kibicowskiej braci, zarówno w sensie ilościowym jak i personalnym (nicki), można stosunkowo łatwo wywnioskować śledząc wspomnianą dyskusję;
3. osobiście jestem zwolennikiem realizowania - w pierwszej kolejności - projektu właściciela klubu, a w dalszej perspektywie pozyskania odpowiedniego inwestora. Dlatego też uważam, że Koledzy wiodący w przedmiotowej dyskusji, tj. @rek, Sawo i kilku innych powinni zacząć "grać" niejako w jednej drużynie, na chwałę budowy tzw. wielkiej Legii. Spory na argumenty merytoryczne - tak, rozgrywanie prywatnych ambicyjek - nie. Nie trzeba chyba dodawać, że w przypadku wystąpienia dalszej pomyślnej dla klubu koniunktury, oba postulowane sposoby działania będą musiały współistnieć na zasadzie komplementarności. Zaistnienie tego pierwszego będzie niezbywalnym warunkiem zaistnienia tego drugiego.
Ps.: o tym, że trzeba twardo stąpać po ziemi, a jednocześnie nie przestawać wierzyć, próbowałem - być może mało konkretnie - zasugerować szanownym Kolegom w swoim wcześniejszym poście.

krys008 - 21.02.2018 21:00:18, *.serv-net.pl

Ale Sawo dorzucił do pieca :) Jeden gość, a wywołał taką burzę i dyskusję. Widać, że wszyscy są podnieceni zmianami. DM robi porządki i zaczyna wprowadzać swoje zasady. Częściowo zmiany te wynikają, z drenażu kasy klubowej. Dwóch panów wyprowadziło 40 baniek, a wcześniej zarządzanie miało niewiele wspólnego z profesjonalnym i gospodarnym. Działanie DM wygląda obiecująco, historia go oceni.

Sawo - 21.02.2018 21:20:16, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@Bie(L)any

Wskaz mi pos w ktorym napisalem ze 1,5 byla by najwiekszym bledem? Reszty twojej wypowiedzi wybacz nie doczytalem bo straciles wiarygodnosc juz w pierwszym zdaniu.

Sawo - 21.02.2018 21:22:18, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Bie(L)any

Jednak pokusa byla wieksza i doczytalem. W dalszej czesci swojej wypowiedzi jeszcze bardziej sie pograzyles kolego bowiem nigdy podkreslam jeszcze raz NIGDY nie napisalem ze sprzedanie Vadisa za 2,5 mln euro to najrosadniejsza decyzja.

Walerian - 21.02.2018 21:38:46, *.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przeczytałem z uwagą całą dyskusję i muszę powiedzieć że w 100% zgadzam się z kolegą Sawo. Świetne posty i bardzo mądre rzeczowe wypowiedzi. Pozdrawiam

BIE(L)ANY - 22.02.2018 01:59:44, *.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

cyt. "Leśny byl i jest kibicem Legii i nigdy nie traktowal jej jako koryta. Ostatecznie na Legii zarobil ale zostal do tego praktycznie zmuszony przez konstrukcje umowy jaka mieli Miodek Leśny i Frendzel." Teraz to nieźle odleciałeś. Leśny z Frendzlem to akurat jedli chochlą. Chyba nie śledziłeś tego cyrku co odgrywali.
Też bym chciał, żeby ktoś mnie zmusił do wzięcia takich pieniędzy. Ciekawe ile kasy bokiem szło dla nich przy podpisywaniu kontraktów?

Sawo - 22.02.2018 09:24:40, *.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Bie(L)any

Kolego skonczylem z toba dyskusje poniewaz jak pokazal przyklad powyzej piszesz od rzeczy i skaczesz po watkach. Nie odniosles sie ani do kwestii rzekomego chwalenia sprzedazy Vadisa za 2,5 mln ani do tego iz rzekomo powiedzialem ze pensja 1,5 mln bylaby najwiekszym bledem.
Pozdrawiam

Sawo - 22.02.2018 09:44:09, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Ponizej cos znowu na potwierdzenie moich slow. Byla by kasa a nie żebranie o wypozyczenie to bylby dobry grajek. Kasy nie ma wiec idzie do jakiejs rosyjskiej koziej wolki.

http://transfery.info/111430,oficjalnie-habib-maga-opuscil-francje-ale-do-legii-nie-trafi

@rek - 22.02.2018 09:45:43, *.dynamic.chello.pl

Ciekawe polemiki... Opinie na żywo... Emocjonalne podejście do wszystkich zmian w (L)egii... Brawo...!!! Nasze forum nareszcie tętni emocjami i żyje kibicowskim życiem... Tak powinno być: nic o nas bez nas... A zarząd i sztab trenerski powinni na bieżąco "śledzić" te nasze troski i nasze "oczekiwania"... A swoją drogą wiecie skąd się wzięły te nasze emocje i te nasze rozterki..? Bo oto po wielu latach amatorki, prowizorki, cwaniactwa i przypadkowych transferów nastają w (L)egii "dobre czasy"... Czasy profesjonalizmu, czasy rzetelności trenerskiej, czasy stabilności formy i czasy (mam takową nadzieję...) pełnego rozkwitu (L)egii... Kolejny nasz cel to wysoko pokonać Craxę... i przekazać wszystkim klubom w Polsce: (L)egia już punktów w lidze tak za frajer nie rozdaje... Niniejszym ogłaszam powstanie LKO - (L)egijny Klub Optymistów...:))) Pozdro (L)

Sawo - 22.02.2018 09:48:47, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A tu plotki transferowe. Osobiscie sprawdzilem tego gracza i ostatni mecz rozegral w stycznie w pucharze. Od tamtej pory nie byl powolywany do 18stki meczowej. Statystyki tez nie powalaja wiec watpliwe by do nas trafil zwazywszy na pozycje. Kolejny srodkowy pomocnik.

https://mobile.twitter.com/maciek90legia/status/966582329648058368

@rek do Sawo - 22.02.2018 10:02:59, *.dynamic.chello.pl

(L)egii nie zależało jedynie na wypożyczeniu HM na pół sezonu... Inne realia o tym decydowały... A Cafu ma spore problemy "z głową" i już po miesiącu rozwaliłby szatnię i pokłóciłby się z trenerem... Nie sądzę o takowej celowości tegoż "zakupu"...:))) Pozdro (L)

BIE(L)ANY - 22.02.2018 10:27:49, *.dynamic.chello.pl

@Sawo

Muszę przeprosić Cię kolego, masz rację mój błąd. W natłoku tych wszystkich postów przypisałem Ci nie Twoje słowa.

Sawo - 22.02.2018 11:12:27, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ Bie(L)any

Fajnie ze umiesz przyznac sie do bledu. Ja tak tylko sobie lubie ponarzekac ale mam nadzieje i gleboko w to wierze ze nigdy nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Przed nami prawdziwe testy. Mecz w Krakowie i u siebie z Baba Jaga. Potem nasz ulubiony Lech. Jesli zdobedziemy 9 punktow w trzech meczach to na nastepny zapraszam kazdego kto wzial udzial ze mna w dyskusji na silvera. Rzecz jasna na moj koszt.
Pozdrawiam

@rek - 22.02.2018 11:20:40, *.dynamic.chello.pl

Możemy teraz powalczyć o tego napastnika... Od dzisiaj Pini Zahavi, jeden z największych agentów piłkarskich na świecie, będzie reprezentował interesy Roberta Lewandowskiego... Szykuje mu transfer do RM albo Chealsea... Hmmm, głupie 80 mln euro i tym transferem zadowolimy każdego "narzekacza" na tym forum... Bierzemy go..? :))) Pozdro (L)

Zamoj - 22.02.2018 11:25:52, *.182.ipv4.supernova.orange.pl

jak czytam niektóre wysrywy na temat tego jak powinien być prowadzony klub pisane przez ludzi nie mających o tym bladego pojęcia to mnie pusty śmiech ogarnia.

Sorry Sawo ale ciekawy jestem czy jakbyś miał kilka baniek na boku to czy byś od tak rzucil je nawet na swój ukochany klub?

Bogaci są zazwyczaj bogaci nie dlatego że im z nieba spadło tylko dla tego że potrafią liczyć kase i nią gospodarować i inwestować w rozsądny sposób, i nikt na prawde nikt rozsądny nie zainwestuje dużej kasy w klub z ligi gdzie połowa drużyn gra na pastwisku a druga połowa włąsnie z pastwiska zeszła. Ci ludzie musza mieć zwrot z inwestycji, kase z reklamy, niech Legia zacznie grać w pucharach, niech zbuduje markę to pogadamy. Mioduski to robi i dopiero efektem tej pracy będzie przyjście inwestora z zagranicy który wyłoży odpowiedni hajs.

Ale widać część z naszych forumowych ekspertów nie ma pojęcia o biznesie :)

Wam się wydaje że Legia to jest Wielki Klub... Wielka to ona jest dla nas kibiców a na zachodzie czy wschodzie to o nas słyszą w kontekście wpi...lu od Szreifa czy Astany. Inwestorom lepiej władować kase w klub z Championship czy Serie B niż w Legie...

Ludzie pokroju (Ob)leśniodorskiego i Frędzla jakby podziałali w legii jeszcze ze 2 lata to by z tego klubu została wydmuszka, bankructwo byłoby nie uniknione... Za jakie oni pieniądze działali i co po nich zostało?
Bo te sukcesy to i tak za pieniądze Mioduskiego, a Panowie wzięli w sumie 40 baniek i jeszcze śmią komentować....

Sawo - 22.02.2018 11:46:32, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek
Nigdy nie bylem i nie jestem zwolennikiem talentu Roberta. Uwazam ze jest to zawodnik mocno przereklamowany. Trafil na najmocniejsza Borussie w historii a teraz na najmocniejszy w historii Bayern. Przy takich podajacych to i Krzeszczu by zostal krolem strzelcow ligi niemieckiej :)

@rek - 22.02.2018 11:55:56, *.dynamic.chello.pl

Upppsss... Cena z TM już nieaktualna...;))) Zahavi po wczorajszej rozmowie z RM ma przyobiecane za Lewego 150 mln...!!! Czyli znowu nici i Lewandowski "NIE" dla (L)egii...:))) Pozdro (L)

Sawo - 22.02.2018 12:04:35, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@zamoj

Racja. Ludzie bogaci sa bogaci dlatego ze potrafia liczyc kase. Pytasz mnie czy gdybym mial kilka baniek to zainwestowal bym w Legie? Napewno nie. Jesli mialbym kilaset baniek to juz wtedy zdecydowanie tak. Najwieksze klubu swiata maja dlugi i potwierdza sie jedno wypowiedziane wiele lat temu zdanie: „ na pilce nie da sie zarobic” inwestowanie w pilke to fanaberia bogaczy ktorzy nie maja juz gdzie ulokowac swoich tirow z pieniedzmi. Kupuja klub i odpisuja sobie inwestycje na jego poczet od podatku. Robia to tak zeby im sie oplacalo tj nie przeinwestowuja. To ich jedyny zarobek.

Dlatego od poczatku mowilem i bede to powtarzal. Mioduski to golodupiec ktorego na Legie nie stac. Nie mowie ze trzeba nam Abramowicza ale byle ukrainca ktory finansuje jakies Metalisy czy innego ruska co placi za jakis Akmar Perm czy inny Rubin Kazan.

@rek do Sawo - 22.02.2018 12:27:58, *.dynamic.chello.pl

Sawo, Sawo, Sawo... Socjotechniki masz nieźle opracowane... Metoda kija i marchewki chyba najlepiej w nich opanowana... Bo niby "zapraszasz nas" na Silvera, ale niech grajki zdobędą 9 pkt... Dobre, zaiste dobre...:)))

Ja jestem hurra optymistą i w obecnym stanie rzeczy 6 pkt zdobyte na Craxie i Jadze oraz 1 pkt z Lechem i tak daje nam mego ogromną zdobycz punktową i umocnienie się na pierwszym miejscu w tabeli... A ty teraz postawiłeś zaporowo - bach 9 pkt...:)))

No cóż, jako hurraoptymista ucieszę się z tych zdobytych łącznie 7 pkt, ale w mordę jeża - nie załapię się tym samym na Silvera...:)))

Pozdro (L)

CWKSiak - 22.02.2018 12:49:34, *.centertel.pl

@KubaLLLL
@@rek

w internecie pojawiła sie plotka że Legii ma trafić lewy pomocnik, wiecie coś na ten temat ?

Roma - 22.02.2018 14:03:01, *.dynamic.gprs.plus.pl

Bardzo "lubię" takie podsumowania jakie zaprezentował Znajom : co wy wszyscy wiecie, JA wam mogę powiedzieć. Na pytanie z końcowej części " co po nich zostało?" odpowiedź jest oczywista : dublet na 100 lecie i liga mistrzów. Mało? Niech chociaż tyle będzie co rok.
Co do tego jak powinien być prowadzony klub, to oczywiście nie ma jednej recepty, bo wszyscy by ją stosowali. Więc jedni robią to jak w PSG czy MCity, inni jak w Barcelonie, czy Bayernie, ale też jak w Szachtarze czy Basel. Wszystko zależy od okoliczności i warunków w jakich klub funkcjonuje ( czy można sobie wyobrazić klub z budżetem Realu czy PSG w naszej lidze - może i tak, tylko po co, z kim miałby grać ).

Sawo - 22.02.2018 14:49:02, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek

Bracie dla ciebie robie wyjatek. Bedzie 7 punktow i zapraszam na silvera. Inni ida tylko w sytuacji zdobycia 9punktow. Umowa stoi? :)

@rek do CWKSiak - 22.02.2018 14:50:33, *.dynamic.chello.pl

Temat chodzi w sieci od 2 dni... Cytuję: "Jak informują francuskie media, w Metz doszło do sprzeczki między trenerem Fredericiem Hantzem i 24-letnim pomocnikiem z Portugalii - Cafu. Piłkarz miał żal do szkoleniowca, że ten pominął jego nazwisko przy ustalaniu składu, doszło do przepychanki. Dziennikarze madeinfoot.com donoszą, że jednym z wyjść jakie rozważają władze klubu, jest wypożyczenie piłkarza do Legii Warszawa...":)))

Na Ł3 mówią zaś, iż nie ma parcia na kolejny transfer, no chyba, iż będzie jakaś wyjątkowa okazja...:))) Pozdro (L)

@rek do Sawo - 22.02.2018 15:24:17, *.dynamic.chello.pl

Umowa... Deal... Przyklepane...:)))

Specjalnie auto zostawię w garażu i podjadę taryfą, bo na Silverze może mnie korcić coś "grzdylnąć"...:))) Czyli brachu, 18 marca o godzinie 18.00 widzimy się na Silverze na meczu (L)egia - Wisła...;))) Tys piknie...:))) Pozdro (L)

pryk - 22.02.2018 15:25:34, *.zen.net.uk

Ciekawe czy zarzad zainwestuje tez w mlodziez,
1/8 U19 Champions League wyglada tak:

PSG U19 0 - 1 Barcelona U19
Manchester City 1 - 1 Internazionale U19
Tottenham Hots… 1 - 1 Monaco U19
Porto U19 3 - 1 Salzburg U19
Atlético Madri… 1 - 0 Basel U19
Liverpool U19 2 - 0 Manchester Uni…
Bayern München U19 2 - 3 Real Madrid U19
Chelsea U19 5 - 2 Feyenoord U19

rob - 22.02.2018 15:29:28, *.ibdim.edu.pl

@Sawo
challenge accepted :)

CWKSiak - 22.02.2018 15:45:29, *.centertel.pl

Dzieki @rek

pozdro ( L )

Zamoj do Sawo - 22.02.2018 15:56:33, *.182.ipv4.supernova.orange.pl

No i chodzi oto że jak ktoś już ma te tiry z sianem to nie będzie inwestował w Legie tylko w jakiś klub z cywilizowanej ligi gdzie będzie mógł przyjść na swój stadion i obejrzeć mecz z drużyną ze światowej czołówki albo chociaż na odpowiednim poziomie, a nie kopiących się w czoło kolesi z Sandecji co nie mają nawet licencji na własny stadion, a szanse na oglądanie dobrego grania i to nikłą będzie miał jak się Legia zakwalifikuje do Pucharów...

Po prostu ludzie z kasą zazwyczaj chcą prezentować pewien poziom a nie łapać się na byle pierwszą możliwość

Dla mnie jeśli Mioduski przez najbliższe 3-4 lata tak poprowadzi Legie że znajdzie się porządny inwestor to będzie niesamowity sukces i myslę ze mimo wszystkich sceptycznych uwag ten sukces jest w zasięgu ręki.

No chyba że pójdzie drogą kuchenkorza i cały wypracowany zysk pójdzie do kieszeni prezesów ;)

Sawo - 22.02.2018 16:52:57, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No to mamy dogadane. Tak sie zastanawiam tylko co ja z tego bede mial ale wystarczy mi radosc z wynikow mojej ukochanej druzyny :)

Ttt do @rek - 22.02.2018 17:59:55, *.122

Czy taki Josué jak jest wolnym zawodnikiem to nie okazja dla nas???

CWKSik - 22.02.2018 18:10:35, *.centertel.pl

Dzięki @rek

Pozdro ( L )

@rek do Sawo - 22.02.2018 18:20:50, *.dynamic.chello.pl

Bądź "optymistą"...:)))
Wszak, jak nie będzie odpowiednio 7/9 pkt, to nic nie stracisz...:))) Pozdro (L)

@rek do Ttt - 22.02.2018 18:27:47, *.dynamic.chello.pl

RJ ma pewną koncepcję zespołu... Nie oznacza to, iż będzie łapać z rynku wszelakie "okazje"... Ta okazja to musi być odpowiedni a do tego uniwersalny gracz, idealnie pasujący do nowego stylu (L)egii... Spoko, ten obecny skład na naszą ligę i tych kilka m-cy i tak jest "niezły"... By nas omijały wszelakie kontuzje... A do końca okienka nadal mamy jeszcze 6 dni...;))) Pozdro (L)

Sawo - 22.02.2018 18:35:25, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek

Co ty na to zebysmy troche zmienili reguly naszej umowy? Zostaje 7pkt ale musi byc zwyciestwo z Lechem?

Sawo - 22.02.2018 19:03:16, *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bardzo zla wiadomosc. Philips ma uraz i na 90% nie pojedzie do Krakowa...

Zamoj - 22.02.2018 19:52:34, *.182.ipv4.supernova.orange.pl

To co Forza Kopaczyński
czy zagra Vesowicz na prawej a mąka na lewej z Antoliciem w środku?

Ttt do @rek - 22.02.2018 20:00:26, *.122

Dzięki za odp.
P.s. nie słuchaj się tych co Cię krytykują bo zdecydowana większość osób wchodzących na forum tylko czeka na Twoje komentarze...:) Pozdro

@rek do Sawo - 22.02.2018 20:02:43, *.dynamic.chello.pl

Pękasz..? Chcesz teraz na siłę zmieniać "umowę"..?:)))
Nie bądź jak BL... Deal to deal...:)))

Craxa + Jaga = 6 pkt
Łach = min. 1 pkt...
Razem = min. 7 pkt...........co i tak da nam mega komfort na pierwszym miejscu w tabeli... Nota bene ja też ryzykuję "wtopę" w tych dwóch pierwszych spotkaniach...;)))

Do zobaczenia "na żywo" przy Ł3 na Silverze 18 marca br.:))) Szczegóły naszego spotkania jakoś dopracujemy w sieci...:))) Pozdro (L)

Sawo - 22.02.2018 20:48:22, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ rek

Masz racje. Deal to deal.

Zamoj - 22.02.2018 20:51:42, *.182.ipv4.supernova.orange.pl

Sawo ale beka z Ciebie xD

serio...
net napinacz filozof, policz wszystkich którzy z Toba dyskutowali od Twojego postu o zaproszeniu w górę xD

ciekawe ile osób się zgłosi po wejściówkę na Silvera oprócz @rka

kubaLLLL - 22.02.2018 20:52:21, *.icpnet.pl

@rek.Cafu bedzie wypozyczony do L z opcja.Praktycznie wszystko dogadane.Jozak go chce a francuzi chca sie go pozbyc po tej akcji.Jeszcze mizliwy transfer do ofensywy rozmowy tez bardzo zaawansowane chociaz srodkowy pomocnik byl priorytetem.

Daszka'' - 22.02.2018 21:01:18, *.dynamic.chello.pl

@ Sawo - kilka godzin temu zaciągnąłeś honorowe zobowiązanie wobec @rek-a. Skromnie doradzam, abyś trzymał się tego. Dalsze "majstrowanie" przy przedmiotowym zobowiązaniu może trącać groteską. Kto na tym może przegrać? Chyba nie muszę pisać.
Jednocześnie nie sądzę, aby @rek miał aż taką siłę sprawczą mogącą zagwarantować akurat zwycięstwo z Lechem. Prawdopodobnie rozumiem Twoje osobiste resentyment, ale w tej losowej układance najważniejsza będzie pula punktów zdobyta przez Legię. Jeżeli zdobędziemy ich więcej od potencjalnych rywali, to stan posiadania zostanie utrzymany.
A puki co, to proponuję skupić się na sobotniej konfrontacji z Cracovią, albowiem już tego dnia ok. godz. 22.30 Wasz deal może przestać być...aktualny [oczywiście - oby nie!].

rob - 22.02.2018 21:02:43, *.dynamic.chello.pl

@Sawo
Żeby było honorowo. Jeśli Legia nie zdobędzie min. 7 pkt. w 3 następnych meczach w tym 3pkt. z amiką stawiam Ci 0,75 12 letnią whisky. Jeśli będzie 9 pkt. - wiadomo :)

Sawo - 22.02.2018 21:23:46, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie uznaje postow typu „do sawo” - nie wiem z kto pisze bo sie nie podpisal.
Nie uznaje rowniez odpowiedzi pojedynczych czyli ludzi ktorzy napisali cos w stylu „ ale sawo dorzucil do pieca” lub pisali do kilku osob w tym do mnie.

Osoby ktore nawiazaly ze mna konwersacje to
Mietek, rob, zamoj, bie(l)any, @rek

Jesli Legia zdobedzie 9 punktow kazdy idzie na moj koszt na silvera.

Jesli o kims zapomnialem ( mowie o osobach z ktorymi rozmawialem tzn wymienilem poglady a nie ze ktos tam cos do mnie rzucil i ja sie do tego nie odnioslem ) prosze o przypomnienie.

krys008 - 22.02.2018 22:32:25, *.serv-net.pl

@kubaLLL nie jestem przekonany, czy Cafu po tym co pisał @rek to odpowiedni kandydat do gry w Legii. Nie odmawiam mu umiejętności, przepychanka z trenerem? Ja rozumiem ambicje, każdy piłkarz powinien je posiadać, ale jeżeli prawdą jest to co napisał @rek, to może być drugi Nagy. Chociaż zdaję się na RJ, jeżeli on faktycznie go chce, to bierze za niego odpowiedzialność i jest przekonany, że warto. Pzdr.

@rek do KubaLLL - 22.02.2018 22:39:58, *.dynamic.chello.pl

Siemka brachu... Z tego co się wczoraj dowiedziałem, to na Ł3 wyraźnie mówili, iż temat Cafu jest tematem wyłącznie medialnym... Do dzisiaj... Bo dzisiaj po hiobowych newsach o Philipsie na Ł3 zauważono pilną potrzebę uniwersalnej "6"-i, takiego def/of pomocnika... No i temat Cafu zaczęto "rozważać"... Jest jednak ale... To "ale", jak sam wiesz, to kwestie długości wypożyczenia i opcje dodatkowe... C'est la vie...

Podobne warunki były niby zaporowe przy transferze Maigi, a jak to się skończyło dla obu stron -- sam wiesz...:) Dla ludzi ze sztabu JR charakter Portugalczyka jest z lekka pisząc "nieakceptowalny... Ale to ponoć samego JR nie zraża... Tak więc Cafu - to potencjalna 8-ka... Być może z zadaniami defensywnymi...:)))

Oby to nie była jednak kolejna gierka jego menago, tak jak to było w przypadku Loda i Coulibalego... Pozdro (L)

@rek - 22.02.2018 22:45:34, *.dynamic.chello.pl

Najświeższe info L'Eqipue:

En froid avec son entraineur Frédéric Hantz depuis maintenant deux semaines, le milieu de terrain Cafu va quitter le FC Metz dans les prochaines heures. En effet, si Hantz menaçait de démissionner suite à la levée de sa mise à pied, les dirigeants lorrains ont finalement décidé de céder leur joueur au Legia Varsovie, comme l’indique L’Equipe... A zatem czekamy na Ł3...:))) Pozdro (L)

Krzeszczu - 22.02.2018 22:47:14, *.cust.tele2.se

@ Sawo: no ze mnie zrobiles krola strzelcow bundesligi :-)))

@rek - 22.02.2018 22:52:35, *.dynamic.chello.pl

Już tłumaczę (sorrki za ew. błędy...)

Będąc w chłodnych relacjach ze swoim trenerem Frédéricem Hantzem od dwóch tygodni, pomocnik Cafu opuści FC Metz w nadchodzących godzinach. Trener Hantz zagroził rezygnacją w przypadku zniesienia kary dla Cafu, przywódcy Lotaryngii ostatecznie zdecydowali się oddać swojego zawodnika Legii Warszawa, jak wskazał L'Equipe...

Tak więc teraz to już chyba pakowanie walizki ---> samolot --> Warszawa ---> testy --> podpisanie umowy...;)))

Pozdro (L)

@rek do Daszka - 22.02.2018 23:03:46, *.dynamic.chello.pl

Witaj brachu... Wiesz, iż jestem hurraoptymistą, więc nie zakładam wtopy z Craxą... Tak w ogóle to zakładam MINIMUM 7 pkt w tych 3 meczach... Mój jedyny "ból" dotyczy kolejności zdobycia tego 1 pkt, tzn. czy zdobędziemy 6 pkt w pierwszych 2 meczach, czy może rozłoży się ten bilans na: 3-1-3, co oznacza wtopę remisową z Jagą przy 2 innych zwycięstwach...:)))

Tak czy siak ja swój deal z Sawo ustawiłem na.: 3-3-1... czyli na MINIMUM 7 pkt w tych meczach: Craxa - Jaga - Łach... Jak będzie razem 9 pkt, to tym chętniej napiję się z Sawo i innymi braćmi z tego posta na obiecanym Silverze....;))) Pozdro (L)

CWKSiak - 23.02.2018 00:10:12, *.centertel.pl

KubaLLLL

A ten ofensywny zawodnik o którym piszesz to na jaką pozycję ?

kubaLLLL - 23.02.2018 07:16:21, *.icpnet.pl

CWKSiak. Lewa strona ataku.Mozliwe ze bedzie juz z lozy ogladal mecz z Jagiellonia.Do @rek kontuzja Panasonica nic nie zmieniala ws posyskania 6/8.Maiga byl na czele listy.Byl tez szwed z ostersund a tu jest okazja.Z cracovia Maczynski zagra bardziej defensywnego a trzecim bedzie wloch bo takie trenuja.

@rek do kLLL - 23.02.2018 08:16:18, *.dynamic.chello.pl

Skład na mecz z Pasquato w 1-ynce znam już także od 2 dni, bo nawet TT huczy od wszelakich prognoz na Craxę... Co do kolejnego gracza ofensywnego/ /napastnika/ to głośno jest o przyspieszonym powrocie z wypożyczenia (mamy takową klauzulę) naszego Francuza V.Sanogo... Tak więc Cafu + Sanogo - dwaj ofensywni gracze... Na ten moment tyle ode mnie...;)) Pozdro (L)

@rek - 23.02.2018 09:20:04, *.dynamic.chello.pl

Niejako mamy kolejne wzmocnienia... Bo oto Brian Iloski wiosnę spędzi jednak najprawdopodobniej w Warszawie. Będzie trenował z pierwszym zespołem i na razie grał w rezerwach. Zamieszka z Amosem Shapiro-Thompsonem, który lada moment podpisze umowę z Legią....(PK)... Pozdro (L)

CWKSiak - 23.02.2018 09:21:48, *.centertel.pl

KubaLLLL dzieki za info

CWKSiak - 23.02.2018 11:20:09, *.centertel.pl

KubaLLLL

a mógłbyś napisać coś więcej o tym lewym napastniku? Np. Z której ligi ma do nas trafić albo jakiej jest narodowości?

Maciej - 24.02.2018 22:50:14, *.bb.sky.com

"Heusler jest zwolennikiem dialogu z kibicami." - takich ludzi nam, kibicom, w klubie potrzeba. W trakcie rozmowy z brukowcem (SE) Heusler nie boi się otwarcie przyznać do swoich poglądów na temat relacji klub-kibice i brawa mu za to. Mioduski małymi krokami, ale skutecznie wprowadza naszą Legię na stałe do europejskiej piłki.