Legia ponownie będzie liczyła na skuteczność Niezgody - fot. Mishka / Legionisci.com

Zapowiedź: Niech seria trwa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W sobotę Legia zagra w Krakowie z Cracovią w ramach 24. kolejki ekstraklasy. Mistrzowie Polski wygrali dwa ostatnie ligowe spotkania i teraz staną przed szansą, aby wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Ich najbliższy przeciwnik przegrał przed tygodniem z Jagiellonią, więc teraz będzie chciał zrehabilitować się przed własną publicznością.

Ostatnie tygodnie w wykonaniu graczy Romeo Jozaka są bardzo budujące. Legia wyszarpała zwycięstwo w Lubinie, a ostatnio rozbiła u siebie Śląsk. W pojedynku z wrocławianami absolutnym bohaterem był Kasper Hamalainen, który pod wodzą chorwackiego trenera znajduje się w bardzo wysokiej formie. Jozak dobrze pokierował reprezentantem Finlandii i pomimo tego, że nadal występuje na skrzydle, to potrafi dać drużynie coś więcej. Kluczem do sukcesu okazało się to, że "Hama" przy dużej ilości akcji zbiega do środka, gdzie czuje się o wiele pewniej. W Krakowie pomocnik po raz kolejny dostanie swoją szansę i postara się znów pomóc drużynie w zdobyciu trzech punktów.

Z "Pasami" Legii gra się wyjątkowo dobrze - od powrotu krakowian do Ekstraklasy zanotowaliśmy 10 zwycięstw na 10 rozegranych spotkań! Cracovia nie potrafi pokonać zespołu z Warszawy już od 25 meczów (20 zwycięstw Legii, 5 remisów).

Skład Legii nieco zmieni się w porównaniu do tego, co widzieliśmy przed tygodniem. Adam Hlousek wróci do wyjściowego składu po pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek. Czech zastąpi na tej pozycji Artura Jędrzejczyka, który zmieni Łukasza Brozia. Ponadto spekuluje się, że z Cracovia może nie zagrać Chris Philipps, zmagający się z drobnym urazem. Reprezentant Luksemburga bardzo dobrze wprowadził się do Legii, dlatego jego strata mogłaby być kosztowna. Pomimo transferów do linii pomocy, Jozak nie ma zbyt wielu opcji, aby godnie go zastąpić. W rezerwie pozostają Michał Kopczyński oraz Cristian Pasquato. W przypadku chęci sprawdzenia Włocha, legioniści musieliby nieco zmienić wyjściowe ustawienie. Pasquato jest zawodnikiem o wiele bardziej ofensywnym, dlatego na pewno nie miałby tyle zadań defensywnych, co Philipps.

Jozak może miło wspominać ostatni mecz z Cracovią. To właśnie z tą drużyną Chorwat zadebiutował jako trener Legii i był to debiut udany. Legioniści zwyciężyli po bramce Thibaulta Moulina i zapisali na swoje konto trzy punkty. Wyjściowa jedenastka z tamtego spotkania wyglądała nieco inaczej niż ta, która w sobotę wybiegnie na boisko. Wówczas Jozak postawił m.in. na Dominika Nagya, Armando Sadiku i Thibaulta Moulina. Tych trzech graczy przy Łazienkowskiej już nie oglądamy, jednak sprowadzono za nich wartościowych następców.

Ostatnie mecze



2-0 Silkeborg IF
Sadiku 31, Niezgoda 70

1-5 Viktoria Pilzno
Hamalainen 62

1-1 Shanghai Shenxin
Iloski 23

3-2 Zagłębie Lubin
Niezgoda 16, 67, Radović 90+7 (k)

4-1 Śląsk Wrocław
Hamalainen 23, 30, 33, Niezgoda 45+1



1-1 FK Mladost
Strózik 51

3-2 FK Spartak
Wdowiak 21, Piątek 43, Zenjov 48

2-2 GKS Katowice
Zenjov, Piątek

2-1 Śląsk Wrocław
Covilo 54, Rakels 90

0-1 Jagiellonia

Cracovia bardzo udanie zakończyła miniony rok. Piłkarze Michała Probierza niespodziewanie pokonali w Zabrzu miejscowego Górnika aż 4-0. Wydawać by się mogło, że to będzie dla drużyny impuls i po wznowieniu rozgrywek zacznie regularnie gromadzić punkty. 10 lutego zespół z Krakowa pokonał Śląsk Wrocław, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry. Wówczas do siatki trafił Deniss Rakels, który wrócił do Cracovii po nieudanym podboju Anglii oraz epizodzie w Lechu Poznań.

W ostatniej kolejce najbliższy rywal Legii przegrał już jednak na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Nie miał w tym spotkaniu zupełnie nic do powiedzenia. Wymowna była zresztą liczba celnych strzałów, którą oddali gracze Cracovii na bramkę "Jagi" - wyniosła zero. W zimowym oknie transferowym zespół z Krakowa zrobił wiele ruchów. Z klubem pożegnali się m.in. Piotr Malarczyk, Deleu, Jakub Wójcicki, Mateusz Szczepaniak oraz niepokorny Jaroslav Mihalik. Za nich sprowadzono kilku obiecujących graczy - m.in. Chorwata Antoniniego Culinę, Nicolasa Brocka-Madsen z Birmingham oraz Denissa Rakelsa z Lecha, który w ostatnio zapewnił Cracovii komplet punktów. Ciekawym zakupem może okazać się Brock-Madsen, który co prawda nie zaistniał w Anglii, ale podczas pobytu w PEC Zwolle (Holandia) zdobył 7 goli w 23 ligowych meczach.

Legia zagra z Cracovią w sobotę o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej Relacji LIVE! prosto ze stadionu, czytania wszystkich materiałów pomeczowych oraz obejrzenia fotogalerii.

Transmisja TV

24.02, 20:30 Canal+ Sport

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (22)

Phi(L)ipps - 24.02.2018 11:10:29, *.dynamic.chello.pl

Widzę, że w internecie przewijają się dwie wersje nazwiska. Częściej i zapewne poprawnie to Philipps, nie Phillips. W artykule obie formy, jedna do skorygowania.

1909 - 24.02.2018 11:22:02, *.dynamic.gprs.plus.pl

jazda z ku..... legia mistrz

Zajmon Szczecin - 24.02.2018 11:26:09, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@red.
w obwodzie to można mieć metr dwadzieścia.
ponadto straszycie kibiców Kopa i Pasquato a najbliżej składu jest Szymański i Eduardo na 10.

Niech .... - 24.02.2018 11:26:42, *.internetia.net.pl

Niech Do Legii przyjdzie prawdziwy Kocur ala Napadzior

Mietek - 24.02.2018 12:11:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mamy super pake trzeba tylko Napastnika na miare Legii Niezgoda moze sie ogrywac w rezerwach. Naprawde dla kibica jest to upadlajace ogladac Jarka z caltm szacunkiem ale tak drewnianego zawodnika nie bylo w Legii od lat.

Matt - 24.02.2018 12:35:42, *.229

Mietek ostatni mecz oglądałeś jesienią rozumiem? Niezgoda nie jest może super, ale widziałem wielu bardziej drewnianych. Jak podtrzyma poziom ostatnich 2 spotkań, to nie trzeba nowego napastnika. W razie czego Eduardo może grać na szpice, a jak nie to Rado może się ogarnie, a już całkiem w ostateczności to Kucharczyk też zaliczył kilka występów na ataku :)

rob bandit - 24.02.2018 12:38:26, *.satfilm.com.pl

niech seria trwa . jazda z ku.... nożownikami!!!!FORZA LEGIA!!!

Zamoj - 24.02.2018 12:57:57, *.98.ipv4.supernova.orange.pl

I nadal nic nie wiadomo ze wzmocnieniami czyżby Józek wiedział mniej niż mu się wydaje?

do Mitek - 24.02.2018 13:28:12, *.centertel.pl

Też nie rozumiem tych ochów i achów nad Niezgodą, niektórzy widzą w nim nowego Kowalczyka, ja niestety nowego Bartłomieja Grzelaka...

@mietek - 24.02.2018 13:32:21, *.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

chlopak przez zimę zrobił duzy postęp. Dopóki będzie strzelał gole to go broni. Upadlające dla kibica Legii to jest stać na jednej trybunie z tobą. WON!!!

witkowski - 24.02.2018 13:33:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

gdzie jest Cafu

do Mietek - 24.02.2018 13:44:44, *.play-internet.pl

Chłopie Jarek może jeszcze nie jest wirtuozem techniki piłkarskiej ale robi szybko postępy. Porównaj Jarka sprzed roku z Jarkiem obecnym a zobaczysz kolosalne różnice. Robi swoje, strzela bramki i jest perspektywiczny, młody. Drewniane to ty pewnie masz zwoje w mozgu.

Do mietek - 24.02.2018 14:17:23, *.centertel.pl

A ty ogrywaj sie na k6.

Gimbi - 24.02.2018 15:57:08, *.play-internet.pl

do @Mietek do okulisty marsz ! Niezgoda robi postępy i będzie sekwencyjnie zdobywać gole. Co do "drewności" przynajmniej dwóch naszych grajków o tożsamych inicjałach jest poza zasięgiem Niezgody w tej konkurencji...

Lekarz - 24.02.2018 16:21:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy wy macie cos z głowa Mietek ma eacje Niezgoda jest za słaby na Legie ma uboga technike rodem z okręgowej ligi.

tomiacab - 24.02.2018 16:33:45, *.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

hahaha tamten dobry co Grzelaka widzi w Jarku. Chłopie Grzelak żeby strzelić tyle goli co Jarek w tym sezonie, potrzebowal dwoch sezonów i podobnie do Włodarczyka był arcymistrzen marnowania setek. Zresztą porównywanie nie ma sensu. Kowalczyk to był kowalczyk, Grzelak to Grzelak, a Jarek Niezgoda to jest Jarek Niezgoda. Siebie w życiu tez tak wiecznie porównujesz z innymi? To mi cię żal. Owszem że Jarek ma dużo pracy przed sobą, ale dopóki zdobywa bramki, to zasługuje żeby się dalej rozwijać. Jeszcze możemy na nim dobrze zarobić w przyszłości. Jak by grał Eduardo kosztem Jarka to byście płakali że gra nie Polak, że stary szrot a Polak młody siedzi na ławce. Co za poje...i z was ludzie to aż brak słów. Współczuję waszym bliskim ze muszą się na co dzień z wami męczyć. Pi..y, płaczki, jełopy i nieudacznicy szukający tylko powodów do tego żeby narzekać.

tomiacab cd - 24.02.2018 16:37:24, *.190.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Był taki król strzelców, który był 3 razy bardziej drewniany niż Jarek i nazywał się Svitlica, a po sezonie kochała go cała stolica. Strzelał z piszczela ale wpadało. Chinyama też nie był wirtuozem, a co kopnął to wpadało. Zresztą Nikolić wielkim technikiem też nie był, potrafił strzelać tak zeby wpadało i to jest najważniesze u napastnika w ostatecznym rozrachunku. Dla mnie Jarek może w trakcie meczu jechać zjeść coś na mieście byle wrócił przed 90 minutą i zrobił wynik.

Dziadek - 24.02.2018 16:50:39, *.static.ip.netia.com.pl

Jarek Niezgoda ,to Taki początkowy Stanko Svitlica z całym szacunkiem, dla obydwu .

T56 - 24.02.2018 16:54:51, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak nie gra Kpa to teraz się trolle przypierdzielają do Niezgody! Niezgoda jest młody i będzie grał bo liczą na jakiś hajs za niego w przyszłości a do tego strzela i to się liczy.

NAWIASEM - 24.02.2018 17:14:16, *.internetia.net.pl

ALBO NAPASTNIK JAKIŚ MEGA , A JAK MA BYĆ ŚREDNIAK TO NIECH NIEZGODA SOBIE GRA , ALE MEGA NAPASTNIK LEGII BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁ TAK NAWIASEM .

1909 - 24.02.2018 17:57:45, *.promax.media.pl

jazda z ku..... legia mistrz

BIE(L)ANY - 24.02.2018 18:21:12, *.dynamic.chello.pl

@Mietek
Niedawno (przed rozpoczęciem rundy) też pisałem tak o Niezgodzie. Oglądając go jesienią, ch.j mnie strzelał i też uważałem go za drewniaka i pisałem Jarek Niedojda.
Teraz odszczekuję swoje słowa, gdy patrzę na jego grę. Chłopak w przerwie zimowej zrobił niesamowity postęp, jego gra wygląda obiecująco i oby tak dalej. Robi to czego nie było widać w jego grze jesienią, czyli walczy o piłkę, cofa się, próbuje odbierać i rozgrywać akcje, ładnie się zastawia, ogółem duży progres. Widać, że mocno przepracował okres przygotowawczy i RJ ma na niego dobry wpływ. Jestem za tym, by dalej grał, jeżeli ma robić postępy w takim tempie. Każda strzelona bramka broni jego pozycję w podstawowym składzie.
Ogrywać to on się w Ruchu ogrywał, teraz pora by grał regularnie w pierwszym składzie.