Michał Probierz - fot. Woytek / Legionisci.com

Probierz: Zrobimy wszystko, by walczyć o pierwszą ósemkę

Woytek

- Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Nie ma co ukrywać, że Legia po okresie przygotowawczym, gdy była krytykowana, zagrała dwa dobre spotkania. Ich pewność siebie na pewno jest na wysokim poziomie. Zdobyte bramki pokazują, że są bardzo groźni, bo wykorzystują swoje sytuacje praktycznie w stu procentach - rzadko mylą się w ofensywie - mówi przed sobotnim meczem trener Cracovii Michał Probierz.

- Wiem jednak, że zarówno Zagłębie jak i Śląsk potrafili sobie stworzyć sytuacje, dlatego trzeba to po prostu wykorzystać swoje szanse w odpowiedni sposób i przedostać pod bramkę Legii. Warszawianie to solidny zespół, który ma w składzie kilku doświadczonych piłkarzy. Eduardo na pewno coś wniesie do naszej ligi, tak jak kiedyś Daniel Ljuboja. Nie oceniam tego transferu Legii, ale uważam, że u nas powinni grać zawodnicy do 24-25 lat, aby ich promować i sprzedawać. Jesteśmy takim krajem, który musi żyć ze szkolenia. Nadchodząca reforma rozgrywek spowoduje, że za rok takich zawodników jak Eduardo będzie jeszcze więcej, bo będą liczyły się tylko punkty. Uważam, że zrobiliśmy bardzo duży krok wstecz jeśli chodzi o szkolenie młodzieży poprzez następną reformę - twierdzi szkoleniowiec "Pasów".

- Po meczu w Białymstoku rozmawialiśmy długo i analizowaliśmy pewne rzeczy, które ne mogą mieć miejsca. Zagraliśmy tam dobre 45 minut. Może nie oddawaliśmy zbyt wielu strzałów, ale piłkarsko utrzymywaliśmy się przy piłce. Byliśmy zespołem, który miał wszystkie atuty po swoje stronie, ale po przerwie zmieniło się oblicze tego meczu i przegraliśmy. Co do Krzysztofa Piątka - istotne żeby dostał piłkę, z którą będzie mógł coś zrobić. Tego brakowało w Białymstoku. Na każdą pozycję mamy dwóch zawodników. Jest grupa zawodników, która rywalizuje o miejsce w składzie i nie wykluczam jednej czy dwóch zmian w składzie - mówi Probierz.

- Jeżeli uda nam się w tych dwóch meczach (Legia i Wisła Płock) zdobyć punkty, to będziemy walczyli o to, by dostać się do ósemki.

Trener nie chciał wypowiadać się na temat bojkotu planowanego przez kibiców krakowskiej drużyny
- Jako trenerzy nie mamy wpływu na to i nie chcę tego oceniać - zakończył Probierz.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (26)

Andrzej Murawski - 23.02.2018 15:33:12, *.static.chello.pl

Jutro polegniecie. Kopiec Kościuszki zostanie zdobyty.
Do zobaczenia na kałuży.

Gelsenpawer - 23.02.2018 15:38:43, *.dip0.t-ipconnect.de

Panie trenerze,dostaniecie 3-0,niestety ale tak bedzie.Legia was rooozjedziiie,..spinacie się i tak nic wam z tego dobrego nie wyjdzie,..a co najgorsze,teraz sie wypompujecie i niestety nastepny mecz do tyłu i walka o utrzymanie w DOLNEJ ÓSEMCE...NIESTETY

WarsawHooligan - 23.02.2018 15:51:12, *.dynamic.chello.pl

Jaką whisky wybierze Pan Probierz tym razem?;)

Wiem, ze Craxa jest w dołku, ale właśnie takich rywali obawiam się najbardziej. Czuję, że zagrają agresywnie żeby wycinać naszych piłkarzy. Oby obeszło się bez kontuzji!

Pozdro,
WH

myślący - 23.02.2018 15:54:14, *.internetdsl.tpnet.pl

Ja to bym go widział w Legii, ustawiłby gwiazdorów

Czaro - 23.02.2018 15:58:09, *.play-internet.pl

Pobierz nie rozumie że na promowanie młodzieży powinny pozwolić sobie drużyny które nie mają szans na MP w Legii Lechu Jagielloni czy Lechii powinni grać najlepsi.

Cult❤️Legia - 23.02.2018 16:01:55, *.199

Jeśli wypełniá wole łyskacza,I znajdá luki w naszej obronie ...Romeo powinien mocno zmobilizować obrone a o atak być spokojnym I z kâtr!na Pasy!

erty7654 - 23.02.2018 16:04:27, *.static.ip.netia.com.pl

Litości! WSZYSKO?????????????

dino - 23.02.2018 16:05:08, *.vtelecom.pl

"Nadchodząca reforma rozgrywek spowoduje, że za rok takich zawodników jak Eduardo będzie jeszcze więcej"
Ktoś może oświecić, jaka reforma wchodzi w życie od następnego sezonu?

Sanel - 23.02.2018 16:30:07, *.4-2.cable.virginm.net

Najlepiej jak taki fachowiec będzie szkolić "młodzież" w wieku 23 lata i będzie mógł zwalać brak swoich umiejętności na ogrywanie przyszłych potencjalnych reprezentantów kraju.
Prawdopodobnie nawet nie widział prawdziwego treningu z piłkarzem pokroju Eduardo aby móc ocenić jaki on wnosi wkład w rozwój młodszych zawodników.

Pio - 23.02.2018 16:38:40, *.dynamic.chello.pl

Zobaczyć jego minę i konferencje prasową po 0:2 lub 0:3 , taki mam plan na sobotni wieczór

robochłop - 23.02.2018 16:55:11, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Michale - napełniaj pomału bidony łyskaczem he he...

m4pierwszy - 23.02.2018 16:56:47, *.eaw.com.pl

@dino, ma być więcej zespołów w Ekstraklasie dzięki temu na takie smaczki jak wyjazd w Bieszczady mają się zjeżdżać tuzy piłkarskie z całego świata.

@rek do myślący - 23.02.2018 16:58:53, *.dynamic.chello.pl

Jak ten projekt z JR wypali na 200%, a nie tylko na 100% (w co wierzę...) to dłuuuuuuuuuuuuuuugo na ławce (L)egii nie zagości już żaden polski trener z tego naszego polskiego bagienka... Tego jestem pewien... Pozdro (L)

Kawalarz - 23.02.2018 17:00:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hahahahahaha Probierz jutro bedzie rekord Ceacovi w przegranym meczu 0:7 haha Legia Mistrz 2018 lecimy jutro bedzie Kraxa hasaa cieniasy na kolana przed Legia

kermit - 23.02.2018 17:29:54, *.centertel.pl

Panie Probierz szykuj Pan whisky bo po meczu będzie potrzeba pier****cia szklaneczki.

Ljubo - 23.02.2018 18:12:31, *.play-internet.pl

A w najlepszych ligach napewno graja wychowankami no napewno idz juz gdzies za granice i nie denerwuj ludzi baranie

krys008 - 23.02.2018 18:28:39, *.serv-net.pl

A niby co ma p.Michał powiedzieć, że są bez szans, Legia zainkasuje pewne 3 pkt, a @rek zrealizuje 3/7 dealu z Sawo?

@rek do krys008 - 23.02.2018 19:19:15, *.dynamic.chello.pl

Ale ja brachu układu z Probierzem przeciwko Sawo nie podpisywałem, żeby była jasność...:))) Pozdro (L)

Bie(L)any - 23.02.2018 19:21:01, *.lsas.aero

craxa wpier... od Legii na maxa
ciekawe do kogo po meczu tym razem
będzie miał ten gość pretensje ?

Wiesiek - 23.02.2018 21:19:13, *.static.ip.netia.com.pl

Biedaki i Golasy z ekstraklasy pucowac buty wielkiej Legii.

krys008 - 23.02.2018 21:59:55, *.serv-net.pl

@rek Pebierz też chętnie jakieś dobre whisky "pierd...nie". :)

Legionista - 23.02.2018 23:02:16, *.226

Probierz po meczu z Jagiellonią powiedział: ,,Wszystkim w Białymstoku życzę jak najlepiej, ale dla mnie najważniejsza jest Cracovia i w meczu z Legią musimy zagrać zdecydowanie lepiej " Co oznacza, że podczas meczu piłkarze cracovii będą walczyli i faulowali naszych... Zrobią wszystko żeby nasza Legia straciła pkt, ale według mnie wygramy 2:1 !!! I znów Rado strzeli!!

Switek - 23.02.2018 23:13:58, *.play-internet.pl

...na razie jest 0-0...

Zajmon Szczecin - 23.02.2018 23:17:07, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Dino
m4pierwszy pisze głupoty. Ma spadać trzy drużyny z ekstraklasy od sezonu 2019/2020. Dziwię się że nie napiszecie jak chłopak pyta ale widocznie nie macie podstawowej wiedzy i nie czytacie co inni piszą.

MOK - 24.02.2018 17:55:37, *.dynamic.gprs.plus.pl

michał probierz ma od dawna ból duupy a świat się nie zmienia...

Afro - 24.02.2018 17:56:44, *.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Początek wywiadu mi sie skojarzył z Urbanem "to bedzie trudny mecz".