Cafu w barwach FC Metz - fot. fcmetz.com

Cafu zostanie piłkarzem Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Portugalski pomocnik Cafu zostanie nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Piłkarz ostatnio występował w FC Metz, dla którego w tym sezonie zagrał w 13 spotkaniach w tym 10 w Ligue 1. Wcześniej grał w FC Lorient, Vitorii Guimaraes oraz młodzieżowych drużynach Benfiki Lizbona. Ma również na koncie występy we wszystkich juniorskich rocznikach reprezentacji Portugalii.

Cafu wzmocni środkową linię pomocy, która w systemie gry Romeo Jozaka okazuje się jednym z ważniejszych ogniw. Tej zimy pozyskano już na podobne pozycje Domagoja Antolicia oraz Chrisa Philippsa. 25-latek będzie ósmym wzmocnieniem Legii w tym oknie transferowym.

Piłkarz dosyć szybko pożegnał się z poprzednim pracodawcą. W FC Metz spędził zaledwie pół roku. Postanowiono pozbyć się gracza po tym, jak przed jednym z meczów pokłócił się z trenerem Fredericem Hantzem. Powodem sprzeczki miało być pominięcie Cafu przy ustalaniu składu. Ostatni raz pomocnik pojawił się na boisku 3 lutego podczas starcia rezerw.

Według informacji Przeglądu Sportowego 25-letni pomocnik trafi do Legii na zasadzie dwuipółrocznego wypożyczenia, czyli do końca jego obecnego kontraktu z FC Metz (czerwiec 2020). Mistrz Polski będzie miał pierwszeństwo w wykupieniu zawodnika, jeżeli podczas okresu wypożyczenia jakiś inny klub zgłosi się po Cafu.

Łącznie Cafu zagrał w 89 meczach w najwyższych klasach rozgrywkowych. 61 w Portugalii oraz 28 we Francji.


Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (41)

Nic Dobrego - 27.02.2018 09:17:48, *.162

W poprzednim sezonie L1 uważany za drewniaka co jakoś tak dziwnie biega i czasami ma problemy z przyjęciem piłki ale... Jest silny, dość dobrze potrafi zagrać piłę i nie boi się jeździć na doopie dlatego poszedł do Metz. W tym sezonie pokłucił się z trenerem. Wróżono mu słabsze zespoły L2 a tu proszę. Modlę się żeby to nie był drugi CC. Wielka niewiadoma dla nas, w L1 i nawet L2 nie było już dla niego przyszłości ale w Ekstraklasie różnie może być.

Kuba - 27.02.2018 09:20:48, *.135

Doby transfer !!!
W tekście jest mała nieścisłość, gdyż Cafu grywał w tym roku już a nie jak to w artykule - 25 grudnia.
7 stycznia 2018 w Pucharze Francji (bramka).
24 stycznia także w pucharze.
3 lutego mecz w rezerach.
Więc jest zarówno w rytmie meczowym jak i treningowym.

Grucha - 27.02.2018 09:23:19, *.dynamic.gprs.plus.pl

Cafu od zawsze bazowal na szybkosci takze sprowadzanie tego pilkarskiego emeryta wydaje sie watpliwe. No chyba ze ma uczyc Jedrzejczaka i Brozia (tak jak Eduardo Niezdodę) plus dac 15-20 minut dobrej zmiany to wtedy moze ma sens.

Mietek - 27.02.2018 09:26:41, *.play-internet.pl

Pomocnicy,pomocnicy i jeszcze raz pomocnicy,a gdzie napastnik?

do Grucha - 27.02.2018 09:29:12, *.dynamic.chello.pl

Grucha, rozumiem że to żart, bo jak nie to Ci współczuję.

Do Grucha - 27.02.2018 09:30:35, *.centertel.pl

25-letni emeryt ma uczyć starszych od siebie Jędzę i Brozia? hmm...

do Grucha - 27.02.2018 09:32:28, *.dynamic.chello.pl

Emeryta? Gość ma 25 lat. Ile Ty masz, 3 lata, że dla Ciebie 25 to emeryt?

Do Grucha - 27.02.2018 09:37:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja zrozumialem zart :D

mróz - 27.02.2018 09:37:57, *.internetdsl.tpnet.pl

Czy naprawdę nie ma żadnego mądrego żeby przełożyć ten dzisiejszy mecz?
Granie w taki mróz to debilizm!!!

Po(L)noc - 27.02.2018 09:38:33, *.156

pierwszy wpis 'do Grucha' - BRAWO
kolejne dwa - jak nie kumacie o co mu chodzi to tekst od pierwszego 'do Grucha' jest też do Was :)

Artur - 27.02.2018 09:46:03, *.play-internet.pl

Uprzedzajac konkurs bo zapewne taki sie pojawi, ostatni mecz wygrany z Jaga to 4:1 a bramki strzelili Kuchy, Prijo, Giluś i Ofoe. Dziekuje, wygralem :)

Bubu - 27.02.2018 09:54:48, *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Gra w taka pogode jest nie do przyjecia , moim zdaniem . Break szacunku dla kopaczy only druzyn .

fc Skierniewice do Grucha - 27.02.2018 10:01:09, *.246

Cafu nie jest taki stary 48 lat, spore doświadczenie , może wiele nauczyć Bozia, Jedza już za stary na nauki, ja widziałabym Batistute w ataku Niezgoda wyrósłby na przy nim na wikeszego snajpera niż obecnie jest Van Nisterloy

Janusz Motyl - 27.02.2018 10:07:37, *.dynamic.gprs.plus.pl

Po co nam piąty prawy obrońca??? Sa przeciez Jedrzejczyk, Broź, Wesowicz, Turzyniecki. Gdzie tu miejsce dla tego emeryta? Dobry był jak grał w Romie czy Milanie ale nie 15 lat później! !

tomekc - 27.02.2018 10:21:26, *.dynamic.gprs.plus.pl

Mam nadzieje że trener wie co robi. Patrząc tylko na film powyżej to jeżeli były to jego najlepsze zagrania to zaczynam się bać... Mimo wszystko powodzenia

Zibin 55 - 27.02.2018 10:23:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Podobaja mi sie takie trenerskie teksty jak Motyla...zwroc uwage jak gra nasza obrona...co staly fragment gry to pachnie bramka. Osobna historia to Malarz entuzjasta gry na linii. Tak jak okazalo sie ze pomocnikow wcale nie bylo za duzo sprowadzonych, gdy zabraklo Philipsa to od razu dziura, tak i obrone trzeba wzmocnic a i Remyego mozna by pewnie wyprobowac przesunietego wyzej. Mecz z Cracovia pokazal slabosc w obronie. Przyzwyczajamy sie jako kibice do pewnych nazwisk ale czy Moulin i Guilerme okazali sie niezastapieni?

Zibin55 - 27.02.2018 10:25:58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

...a poza tym...Cafu wiecznie zywy :)

mietek - 27.02.2018 10:29:54, *.emea.ibm.com

Fotka wygląda bardziej jak screen z FIFY :)))

@rek - 27.02.2018 10:43:26, *.dynamic.chello.pl

No nie mogę tego czytać... Czy wielu piszących swe wypociny nie widzi różnicy między "tym" Cafu 25 latkiem, a "tamtym" Cafu 40 latkiem...??? Czy wszystkie psy mają na imię Burek...??? Żenada... Czytajcie ze zrozumieniem, pls... Pozdro (L)

do @rek - 27.02.2018 10:53:13, *.135

Pisałeś ze Cafu wylądował o 9 w Warszawie, nigdzie nie ma wzmianki o tym.

DO ODPISUJĄCYCH GRUSZCZE. - 27.02.2018 10:58:03, *.dynamic.chello.pl

DEBILE TO ŻART. ON PISZE O CAFU CO KIEDYŚ GRAŁ W MILANIE I DLA KADRY BRAZYLII.

ŁKS ŁÓDŹ - 27.02.2018 11:07:19, *.ksiezyc.pl

Kto na ławkę? Mączyński? Czy Hamalaimen którego od dawna trzeba było się pozbyć A ktoś za niego do przodu Mączyński lub Antolić. Jeszcze tylko Vikiri i będzie to mega okienko każdy ściągnięty wyceniony na ponad 1 Mln E Plus kilku młodych dobrze się zapowiadających Kwietniewski ,bramkarz z Łotwy i jeśli się uda to Vikiri

Mat - 27.02.2018 11:21:53, *.adsl.inetia.pl

Karczycho ma jak CR7

NAPASTNIKA !!! - 27.02.2018 11:22:48, *.internetia.net.pl

KUŹRNA CHATA - CAFU PRZYJDIE - ALE NAM POTRZEBNY JEST NAPASTNIK Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA A CZASU CORAZ MNIEJ - MIODEK OBUDZ SIĘ - NAPASTNIKA JESZCZE !!!

J23 - 27.02.2018 11:38:59, *.dynamic.chello.pl

Boisko ich wszystkich zweryfikuje

Cult❤️Legia - 27.02.2018 11:53:13, *.235

Luz,Cafu jest ze mná na siłce w Londynie i po zakupach lot z Luton I jesteśmy na meczu w walce o lidera!Lelelegiiiaaaa!Miiistrz!

darek - 27.02.2018 12:02:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I dobrze. Pamiętam jak w Romie szalał na prawej stronie :)

ooon - 27.02.2018 12:06:40, *.20-3.cable.virginm.net

Cafu dobry grajek, trochę wiekowy, ale sie nada. Mysle ze jeszcze przydałby sie Rivaldo do kompletu

td - 27.02.2018 12:06:51, *.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To chyba jakaś pomyłka, Cafu ma na pewno więcej jak 25 lat, pamietam jak kilka lat temu grał w Milanie.

Krystian92 - 27.02.2018 12:39:40, *.dynamic.gprs.plus.pl

Cafu jest z nami, Cafu JEDZIEMY Z KUR.AMI!
Mocno Legia!!! Legia - Baba Jaga 5:0 2xEduardo, 2xCafu 1xNiezgoda

Do mróz - 27.02.2018 12:54:52, *.246

Będzie herbatka i ogrzewacze na ręce. Wszyscy na rodzinny :)

Sawo - 27.02.2018 12:56:10, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek

Tamten Cafu to ma juz prawie 50 lat :)
Poza tym oni sobie robia jaja.

Maniek - 27.02.2018 16:15:26, *.static.ip.netia.com.pl

Napastnika w tym okienku już nie będzie i biadolenie nic tu nie da.

J - 27.02.2018 16:48:47, *.dynamic.chello.pl

Niezły piłkarz. Dobry njus

kalosz - 27.02.2018 17:27:00, *.dynamic.mm.pl

jak dlamnie cafu-taki troszke vadis odidia ofoe

kalosz - 27.02.2018 17:32:00, *.dynamic.mm.pl

to jeszcze zgrac ich wszystkich w krotkim czasie...i przytrzymac wszystkich min.1 sezon to zawalcza lige mistrzow,bo na razie sie zaczyna robic legia cudzoziemskai jeszcze braki z zrozumieniu na boisku...

niekumaty - 27.02.2018 17:44:53, *.play-internet.pl

@Grucha A ja żartu nie zrozumiałem wogole. ..nie wiem może jakiś zasciankowy jestem

chłopaki nie płaczą - 28.02.2018 17:50:11, *.elartnet.pl

I o to chodzi, Grucha

heh - 28.02.2018 21:36:38, *.dynamic.chello.pl

Nie mylić z innym Cafu ;-)

McA - 01.03.2018 00:06:39, *.dynamic.dsl.as9105.com

Do tych co mowia LEgia cudzoziemska.
No to Prosze ilosc Polakow w wyjsciowych skladach:

Gornik - 9
Pogon - 8
Wisla P - 8
Arka - 7
Zaglebie 7
Piast - 6
Sandecja 6
LEGIA 5
Slask 5
Wisla K 5
Korona 5
Jaga 4
Lechia 4
Bruk Bet 4
Cracovia 3
Lech 3

banda - 06.03.2018 11:17:20, *.interwan.pl

Jakaś banda najemników się tu zrobiła na Ł3.