Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

300. mecz Kucharczyka w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com

Mecz z Lechią Gdańsk był 300. występem Michała Kucharczyka w barwach Legii Warszawa. "Kuchy" pracował na swój dorobek od 27 sierpnia 2010 roku, kiedy to zadebiutował w przegranym meczu z GKS Bełchatów. Od tego czasu uzbierał 203 spotkania w lidze, 32 gry w Pucharze Polski, trzykrotnie walczył o Superpuchar oraz 62 razy reprezentował Legię w europejskich pucharach. Łącznie zdobył 61 bramek.

Pomocnik wyszedł na boisko w wyjściowym składzie na mecz z Lechią Gdańsk i rozegrał pełne spotkanie. Szczególnie dał się we znaki rywalom na początku drugiej połowy, kiedy to podwyższył na 3-0.

Po tym meczu Kucharczyk awansował na 10. miejsce w tabeli wszech czasów pod względem liczby występów w koszulce z "eLką" na piersi!

Zobacz bramkę Michała Kucharczyka

Michał Kucharczyk - profil zawodnika

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Sajmon - 12.03.2018 / 21:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dzięki Michał za te 300 meczy! I życzę Ci pozostałych aż do końca kariery tylko dla Legiuni!

odpowiedz
Kieł - 12.03.2018 / 19:46, *..176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wielki szacun Kuchy. Te statystyki to kawał historii.

odpowiedz
bat - 12.03.2018 / 19:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zawsze należałem do zwolenników talentu Michała "Kuchego".
On ma w sobie coś bardzo polskiego, tę odrobinę szaleństwa,
ułańską szarżę, która czasami pozwala mu dokonywać rzeczy niebywałych, których żaden inny zawodnik nie dokazał.
Mam cały czas przed oczyma jedną akcję: uciekł z polowy boiska w pełnym biegu, przerzucił piłkę nad bramkarzem, po czym dobił ją przed linią bramkową.
każdy inny zawodnik zdechłby po przebiegnięciu 50m w pełnym biegu z piłką. Który to mecz, może ktoś podpowie.
Michał ma jeszcze tę zaletę, że umie grać na obu skrzydłach, przyśpiesza grę, czego większość grajków nie potrafi i ma kluczowe podania. Bardzo przydatny był i imponował w meczach międzynarodowych w grze defensywnej, wspomagając obrońcę.
Dobrze byłoby wydać płytę z jego bramkami, może jego menago ma demo?

odpowiedz
Obi - 12.03.2018 / 16:13, *..dynamic.chello.pl

Niezły dorobek. Brawo

odpowiedz
jurand - 12.03.2018 / 15:52, *..dynamic.chello.pl

Kucharczyk!
Wielkie dzięki za te 300 meczy.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 12.03.2018 / 14:18, *..dynamic.chello.pl

Miewał irytujące przebiegane mecze w których nie kopnął ani razu dobrze piłki...

Ale zawsze wracał do formy, czy na pierwszy skład czy jako zamiennik.

On jest nasz, tak samo jak Rado. Kawał historii i sukcesów Legii.

Najlepszego Michał

odpowiedz
aa - 12.03.2018 / 14:16, *..57

Gratulacje michal. Jestes czarna. Postacia dla nie jednego z kibicow. Ale zaslugujesz na miano gwiazdy w (L) bo masz charakter legionowych bojownikow. Taki typowy legnionista. Zycze ci zakonczenia kariery z koszulka z ( L) na piersi. Tak jak Mistrz Jacek Zielinski i reszta najlepszych. Bo w twojim sercu jest tyljo walecznosci i ukochana L

odpowiedz
Elo - 12.03.2018 / 14:10, *..203

Brawo Michał , obyś miał siły na kolejne 300 hehe
Kuchy jest z nami Kiedy jedziemy z K..,.,.,

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 12.03.2018 / 11:38, *..tvp.pl

Wspaniała passa Michała trwa! Kolejny mecz z golem :) Tak serio, to jeden z moich ulubionych zawodników Legii, jest jaki jest, ale zawsze da serce i wszystko co ma dla klubu. Bardzo poprawił technikę, szybkość miał zawsze. Życzę drugich 300 meczów Kuchy!

odpowiedz
badjoke - 12.03.2018 / 09:35, *..dynamic.chello.pl

300 meczów w Legii to jest coś, ale ilu polskich zawodników może się pochwalić 62 występami w euro pucharach? Chyba tylko główne filary repry mają więcej. Szkoda że media często przemilczają jego dobre/poprawne mecze i tylko czekają na te słabe.

odpowiedz
Adek - 12.03.2018 / 09:28, *..w-b.pl

Kuchy King Forever!!!

odpowiedz
zieLeninka - 12.03.2018 / 08:45, *..63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kuchy King!

odpowiedz
KO - 12.03.2018 / 08:43, *..82

Bez względu na to co się o nim sądzi to 300 meczów to BARDZO DOBRY wynik i gratulacje się należą.

A Kuchy... szybkość jest, ciąg do przodu jest, zaangażowanie jest - jakby jeszcze nad celnością popracować byłby miód-malina.

Gratulacja z okazji trzy setki jeszcze takie dwie i będzie pół litra.

odpowiedz
Kruk - 12.03.2018 / 08:41, *..play-internet.pl

Brawo Kuchy! Na pochybel twoim hejterom. Gdybys naprawde sie nie nadawał do gry w pierwszym składzie to na pewno byś był już dawno odpalony. A TY juz ładnych parę lat się utrzymujesz w składzie.

odpowiedz
sixx - 12.03.2018 / 08:05, *..6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I to jest legenda przez duże (L). Umiejętności ma, jakie mu Pan Bóg dał, ale zawsze zostawia całe serducho na boisku dla tego klubu. Dziękuję, Panie Michale!

odpowiedz
Tu - 12.03.2018 / 07:37, *..play-internet.pl

Niestety Legia jest skazana na Kucharczyka. Nikt go nie kupi bo się na nim poznali.

odpowiedz
- 12.03.2018 / 07:21, *..centertel.pl

Kuchy to serce do gry i za to go szanuję. Dzięki i tak trzymać!

odpowiedz
Rafał - 12.03.2018 / 00:32, *..dynamic.chello.pl

Dziękujemy i powodzenia!
:)

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 12.03.2018 / 00:10, *..play-internet.pl

Kuchy King! Wolę sto razy graczy jak Michał, którzy grają zawsze z ambicją i serduchem niż wielu gwiazdorów co to pół sezonu zagrają i słuch o nich ginie. Pozdro!

odpowiedz
L - 11.03.2018 / 23:10, *..dynamic.chello.pl

Kolejnych 300 Kuchy!

odpowiedz
Daniel - 11.03.2018 / 22:51, *..play-internet.pl

Dzięki.

odpowiedz
Alex uk - 11.03.2018 / 22:21, *..16-1.cable.virginm.net

Kuchy King

odpowiedz
(L) - 11.03.2018 / 22:15, *..static.ip.netia.com.pl

Dzieki;)

odpowiedz
Arek - 11.03.2018 / 22:12, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo Kuchy!!! Elegancko.

odpowiedz
m4pierwszy - 11.03.2018 / 22:06, *..eaw.com.pl

Kuchy King, tak bardo Kuchy King !

odpowiedz
:o) - 11.03.2018 / 21:59, *..dynamic.chello.pl

Lubię tego chłopaka. Wielokrotnie zdobył ważne gole, wiele razy rozśmieszył, czasami wkurzył. Ale jest uparty, ambitny i oddany. Gratulacje Kuchy!

odpowiedz
DawidL - 11.03.2018 / 21:56, *..dynamic.mm.pl

Kuchy King !!!

odpowiedz
Andrzej - 11.03.2018 / 21:56, *..137.ipv4.supernova.orange.pl

Brawo Kuchy! Utrzyj nosa hejterom. Jesteś w tym mistrzem.

odpowiedz
eth - 11.03.2018 / 21:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Szczerze życzę kolejnych 300!!!

odpowiedz
Matt - 11.03.2018 / 21:51, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dorzuć jeszcze 300 i jest super :)

odpowiedz
Michal Kucharczyk legenda Legii! !! - 11.03.2018 / 21:50, *..dynamic.chello.pl

Michał to LEGENDA LEGII, zasluzyl co najmniej na jakas okolucznosciowa oprawe i stosowna flage na srodku Zylety na stale.
KUCHY KING !!!

odpowiedz
Gwizdek sędziego rozpoczyna ważny mecz... - 11.03.2018 / 21:42, *..play-internet.pl

...Michał Kucharczyk i już 1-0 jest!
Michał wszystkiego dobrego i jeszcze wielu bramek dla naszej Legii!

odpowiedz
Maro-L - 11.03.2018 / 21:42, *..jmdi.pl

Dzięki Michał za te 300 spotkań w barwach naszego ukochanego klubu. Czasami może troszkę brakuje techniki ale na Ciebie zawsze można było liczyć że zostawisz serducho na boisku.Dzisiaj bardzo dobry mecz ,oby tak dalej.
KUCHY KING

odpowiedz
Legionista - 11.03.2018 / 21:32, *..226

Kuchy już rozegrał 300 meczów, a dopiero ma 27 lat :) Jak nie odejdzie to może być Legendą :) 4-5 lat i będzie miał 400 meczy :) Życzę Kuchemu tego. Można krytykować Kuchego, ale pod względem meczów w obecnej Legii jest drugi, (Rado ma 370 meczów) a także strzela ważne bramki :) Gdyby nie on to byśmy nie świętowali w poprzednim sezonie Mistrza, nie wywalczylibyśmy faze grupową Ligii Mistrzów, a także mielibyśmy mniej punktów w tym sezonie. Można powiedzieć, że nie bylibyśmy na tym miejscu co jesteśmy teraz :) Ja Kuchego szanuje.

odpowiedz
Darek - 11.03.2018 / 21:28, *..dynamic.kabel-deutschland.de

Brawo panie Michale.

odpowiedz
Jacek - 11.03.2018 / 21:20, *..177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kuchy King - dzieki za wszystko!

odpowiedz