Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com

Jozak ostro o systemie VAR

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jestem bardzo ostrożny w rozmowach z mediami, bo wiem, że słowa mają swoją "wagę". Jak wysyła się informację w świat, to może ona naprawdę zrobić różnicę - nabrać pewnego znaczenia. Po meczu z Cracovią byłem zdenerwowany, ale nie byłem pewny w stu procentach, więc nie poruszałem tej sprawy na gorąco podczas konferencji. Dziś już jestem pewny w stu procentach, więc o niej powiem - rozpoczął temat VAR-u Romeo Jozak.

- W poprzednim tygodniu mieliśmy wizytę sędziów i szkolenie z VAR. Spytaliśmy, czy my możemy zainicjować sprawdzenie decyzji VAR, czy sędziowie robią to sami. Usłyszeliśmy odpowiedź, że o tym decydują tylko sędziowie i to tylko w sytuacjach gdy jest spalony, rzut karny, gol lub czerwona kartka.

- Jestem pierwszą osobą, która mówi "tak" dla wideo weryfikacji. Dlaczego? Ponieważ lubię czyste i uczciwe sytuacje. Sędziowie na murawie są tylko ludźmi i mogą popełniać błędy, ale jeżeli w tle pracuje kamera i jest czas by sprawdzić rzeczy... Powiedzcie mi, dlaczego nikt nie wspomniał ani słowem o oczywistym karnym na Marko Vesoviciu z 42. minuty? W niedzielę w Canal+ nikt nic nie powiedział na ten temat. Rozmawiano o faulu Michała Pazdana, więc wyszło na to, że to Cracovia mogła być pokrzywdzona. Nawet wy nie sprawdziliście i nie zadawaliście pytań na ten temat.

- Jak "Pazdi" zagrał ręką w polu karnym w Lubinie, to trzy minuty później sytuacja została i podyktowana jedenastka. Ja się z tym zgadzam i szanuję tę decyzję. Chcę być postrzegany jako cywilizowany trener i reprezentować Legię w sposób cywilizowany, ale to już nie pierwsza taka sytuacja. W Kielcach był 50-centymetrowy spalony, wszystko było widać na kamerze, a akcja przeciwko nam została puszczona. Po meczu w Gliwicach podszedł do mnie sędzia Marciniak. Uścisnąłem mu dłoń i życzyłem Wesołych Świąt, on także mi życzył wszystkiego najlepszego. To było najlepsze sędziowanie jakie widziałem w życiu.

- Uwierzcie mi: rozumiem, że sędziowie mogą popełniać błędy, ale kamera nie może popełniać błędów. Mieliśmy co najmniej 10 sytuacji, które były newralgicznych obszarach. Nie chcę rzucać żadnych podejrzeń, ale chcę powiedzieć, że powoli w głowach zaczynamy o tym myśleć i zadawać sobie pytanie "dlaczego?".

- W Krakowie to była oczywista jedenastka. Byłoby 1-0 dla nas i ciekawe jak by potoczył się mecz. Tymczasem nikt się na ten temat nie zająknął i to nie pierwszy raz.


Sytuacja Marko Vesovicia (kopnięcie z tyłu podczas dobitki)

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (96)

mietek - 26.02.2018 17:14:34, *.internetia.net.pl

Bo to Polska, trenerze. Jak sędzia się pomyli na niekorzyść Legii, to wszyscy mówią, że taka jest piłka, sędzia też człowiek - popełnia błędy i nie może wszystkiego widzieć. Ale jeśli w meczu z Legią sędzia się pomyli na niekorzyść naszych rywali, to zaraz jest lament, że jak to tak, znowu legijny spisek. Trzeba przywyknąć i robić swoje. A takie Probierze czy inne Bjelice niech dalej szczekają do mediów.

Zajmon Szczecin - 26.02.2018 17:17:52, *.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Legia dla tej stacji to tylko temat taki by pokazać że wszystko jej uchodzi na sucho i jacy to biedni ci co z nami grają.

Malek - 26.02.2018 17:22:49, *.dynamic.chello.pl

Ja nie widzę tam karnego

Typek - 26.02.2018 17:25:09, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja też na to nie zwróciłem uwagi alejka teraz na to patrze karny ewidentny

Biała Łapa - 26.02.2018 17:28:33, *.dynamic.chello.pl

Niestety to nie pierwszyzna, że canal+sport w sposób wybiórczy kwalifikuje i prezentuje tzw. sytuacje kontrowersyjne dotyczące meczu z udziałem naszej drużyny. Redaktorzy i dziennikarze rzeczonej stacji robią wszystko co mogą, aby nie być posądzonym o faworyzowanie Legii. Czasem, aż nawet za dużo...

Nazgu(L) - 26.02.2018 17:31:40, *.mac.edu.pl

Ja tam nic nie widzę, a oglądałem chyba ze dwadzieścia razy.

mc - 26.02.2018 17:41:30, *.open.pl

oglądając mecz nie widziałem ale teraz ewidentny karny i min. żółtko . celowe kopniecie od tyłu

kibic(L) - 26.02.2018 17:48:17, *.icpnet.pl

Ja na początku również karnego nie widziałem ale faktycznie po tym jak Vesovic próbuję dobiec do odbitej przez bramkarza piłki, leżący obrońca, chcąc wybijać piłkę kopie Vesovica w prawą nogę i powoduje jego upadek.

krawcu - 26.02.2018 17:50:50, *.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niestety ten VAR jest nieuczciwy, bo faktycznie sędziowie sami wybierają sytuacje. Powinno byc jak w tenisie, trener powinien mieć dwie/trzy szanse na mecz żeby prosić o challenge. Wtedy miałoby to sens. Do tego moim zdaniem powinno być max 30'sekund na zatrzymanie gry i kontrolę VAR. Bo co by było gdyby w meczu z Zagłębiem Legia strzeliła bramkę w te trzy minuty?

(L)egion - 26.02.2018 17:57:51, *.internetdsl.tpnet.pl

Ja oglądając mecz widziałem tę sytuację... ale mówię ... Sędzia mógł dać przywilej korzyści i strzelał Niezgoda, a że nie strzelił to po jabłkach... i teraz się zastanawiam jak to rzeczywiście interpretują przepisy... bo... przywilej jest dawany i może sędzia wrócić do sytuacji, jeżeli "przywilej" nie przyniósł zamierzonej "korzyści"... a jeżeli tak było to dla Legii ewidentny karny i ewidentny BŁĄD varu.....

mietek - 26.02.2018 18:01:33, *.internetia.net.pl

@(L)egion: Przecież na VARze siedział wiślacki Musiał, to czego się spodziewałeś?

lob - 26.02.2018 18:07:31, *.dynamic.chello.pl

Ale w Krakowie głównym "warowym" był niejaki pan Musiał. Stąd taka, a nie inna decyzja tzw. warowego....

tatarzyna - 26.02.2018 18:09:27, *.centertel.pl

Karny był na Vesoviciu-nie ma wątpliwości.Może głupi i bezmyślny ale karny.Karny to karny.Podoba mi się postawa Jozaka.Zawsze byłem na to wściekły,że Legia w ogóle się nie broni w mediach kiedy wszyscy na około bez przerwy są niezadowoleni.Rywalizacja nie obywa się tylko i wyłącznie na boisku ale także w mediach i to jest też bardzo istotne.Kiedy inny krzyczeli i robili w ten sposób presję na sędziach i całej opinii publicznej to my zawsze siedzieliśmy cicho.Może to się w końcu skończy? Brawo trenerze! Legia to nie jest chłopiec do bicia

ESKA - 26.02.2018 18:10:09, *.static.ip.netia.com.pl

"Jestem bardzo ostrożny w rozmowach z mediami" uśmiałem się

Adi - 26.02.2018 18:10:38, *.internetia.net.pl

Ostro, na pierwszy rzut oka nawet nie pomyślałem o karnym ale teraz widać, że powinien być podyktowany. Sędziowie powinni to wychwycić, jeszcze mając var...

Bubu - 26.02.2018 18:26:42, *.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W holeju fajnie to jest rozwiazane .A najlepiej bylo to widac podczas finalu IO

@rek - 26.02.2018 18:27:11, *.dynamic.chello.pl

Dopóki ktoś w PZPN (czytaj: Boniek) nie zmieni wreszcie przepisów tak, iż jak w tenisie trener będzie mógł 3 razy poprosić o VAR, dopóty nic się nie zmieni i sędziowie zawsze będą nas "olewać"... Prawo buszu (czytaj: prawo silniejszego)... Pozdro (L)

Bubu - 26.02.2018 18:44:36, *.20.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mialo byc w Hokeju

Sawo - 26.02.2018 18:48:16, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Jeszcze raz powtarzam. Nie zachowujmy sie jak placzki z Poznania. Nie jestesmy Amica Wronki tylko wielka dumna Legia Warszawa. Nie bedziemy tworzyc teorii spiskowych. Ta sytuacja nie byla oczywista i sedziq mial prawo jej nie zauwazyc oraz nie poddac weryfikacji var. Glownym powodem - tak podejzewam bylo... zachowanie Vesovicia... nie protestowal nie krzyczal i nie mahal lapkami. Wstal otrzepal sie i gral dalej. Profesjonalizm momentami nie poplaca bo gdyby takim spedalonym artysta od symulki jak Patryk Małecki albo Sławek Peszko to pewnie sedzie obejzalby powtorke.

@rek do Sawo - 26.02.2018 18:54:55, *.dynamic.chello.pl

Duma dumą, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...:)))

A tak bardziej serio, to sędzia mógł uznać przywilej korzyści, bo Niezgoda zaraz potem oddawał strzał na bramkę, więc może dlatego Vesović nie protestował... Tak czy siak powinno być te zdarzenie omawiane w C+ jako kontrowersja, a nie było... Cwancyki i tyle... Pozdro (L)

do sawo - 26.02.2018 18:58:49, *.centertel.pl

Naprawdę udawanie,że deszcz pada kiedy ktoś pluje w twarz i zabiera to co twoje nie ma nic wspólnego z dumą.Jest po prostu tchórzostwem i frajerstwem.Dlatego popieram Jozaka

nitka - 26.02.2018 18:59:48, *.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@@rek Nie wiem czy to nie FiFA a nie PZPN miała by decydujący głos w sprawie tego calego sraru:) wspomniał już o ty kolega krawcu i jak dla mnie to miało by to sens.pozdro.

Sawo - 26.02.2018 19:02:16, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ do sawo

Nie bede wiecej odpowiadal nikomu kto napisze posta jako anonim i zwroci sie do mnie „do sawo”
Prosilem wielokrotnie zeby ktos kto ma mi cos do powiedzenia sie podpisywal ze zwyklego szacunku do mnie jako rozmowcy. Widac bylo to bezcelowe takze od dzis kazdy taki post bede ignorowal.

tatarzyna do Sawo - 26.02.2018 19:05:40, *.centertel.pl

Moje zdanie jak wyżej pozdro

Legionista - 26.02.2018 19:08:06, *.226

@Sawo, 100% poparcia.

kibic - 26.02.2018 19:12:48, *.centertel.pl

faktycznie cisza na ten temat. czy to podczas meczu lub pozniej w studiu c+ i w niedziele w lidze+.
nie po raz pierwszy pokazali swoja fachowość. a sytuacja porownawcza do meczu w Lublinie dobrze wskazana. ciekawe czy wogole tu byla analiza VAR bo cos mi sie wydaje ze tam nawet tego nikt nie analizowal.

ciekawski - 26.02.2018 19:13:17, *.internetia.net.pl

/rek - Jakieś nowe wieści co do najbliższych transferów ?

tatarzyna - 26.02.2018 19:19:53, *.centertel.pl

Ok ostatni mój komentarz na ten temat.Ludzie ja dobrze pamiętam jak w przegranym sezonie w 2015 Legię całkowicie zniszczono w mediach,której zarzucono notoryczne pomaganie przez sędziów.Oczywiście robili to trenerzy obcych drużyn czyli i wrogo nastawieni dziennikarze.Takie insynuacje miały miejsce praktycznie przez cały sezon.Przez to później w kluczowym momencie sezonu wiele razy Legia była krzywdzona przez sędziów i nawet nikt nie miał odwagi protestować.W mediach nasz klub całkowicie zaszczuty.Słabą macie pamięć jeśli o tym nie pamiętacie.Psychologia się kłania.Naprawdę uważacie,że robienie presji w mediach na opinii publicznej i na sędziach nie ma przełożenia później na sędziowanie i co za tym idzie na wyniki? Dlatego dobrze,że trener podejmuje rękawicę nie tylko na boisku ale też w mediach.Broni Legii i za to należą mu się brawa

eth - 26.02.2018 19:22:38, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek, czy to prawda że do Legii ma przyjść niejaki EGV z Dalekiego Wyspiarskiego Wschodu?

Sawo - 26.02.2018 19:36:53, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Panowie te krzywdzace nas decyzje poki co nie sa kluczowe. Super ze trener o tym mowi ale mi chodzi o to zeby nie postrzegano nas rowniez jako wiecznie placzacej i narzekajacej na Warszawski spisek Amici Wronki oraz nie chce zeby z naszego trenera zaczeto sie smiac jak z Probierza ktory jak wiemy jedyne co moze to p.......ć whisky na mysl o tym jak zla Legia wplywa na sedziow.

@rek do eth - 26.02.2018 19:53:33, *.dynamic.chello.pl

O graczu z Indonezji wzmiankuję już tutaj od 2 tygodni... Temat tyle samo ciekawy, co mroczny... Jakby fejk... Ale jego agentem jest Dusan Bogdanovic, więc cholera wie...:))

Bardziej na topie temat Cafu, Sema... i może Sovsić...:))) Pożyjemy, zobaczymy...:))) Pozdro (L)

eth - 26.02.2018 19:58:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@ @arek: Ok, dzięki :)

PS. nie wiem co z Sovsiciem, ale wczoraj na Twitterze czytałem dementi co do niego. Nie pamiętam niestety kogo to był profil.

Sawo - 26.02.2018 20:03:55, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Twitterki pisza ze Cafu jutro dolaczy do Legii.

Rychu - 26.02.2018 20:05:49, *.warszawa.vectranet.pl

Nie wiem czy tam było kopnięcie. Trudne do wyłapania nawet okiem kamery a co mówić o arbitrze. Generalnie Frankowski źle nie sędziował, oby jutro Stefański dał radę.

Stachowiak - 26.02.2018 20:06:52, *.play-internet.pl

Jutro nas czeka najlatwiejszy mecz w sezonie mozna śmiało sobie dobisac 3pkt do tabeli a nawet 6pkt bo Lech jest cienki jak żyletki.

Biała Łapa' - 26.02.2018 20:07:36, *.dynamic.chello.pl

@ Sawo - post Tatarzyna (h:19.19) nie sposób zignorować, albowiem oddaje on obiektywnie jak urabiano wówczas środowisko dziennikarskie i sędziowskie przeciwko Legii. Wobec takich praktyk nie powinniśmy obecnie pozostawać obojętni. Jeżeli sami o siebie nie zadbamy to tym bardziej inni (czyt.: konkurencja) tego nie uczyni. Trzeba umieć pod względem PR. odróżnić pospolity lament od konstruktywnej krytyki tego, co w sposób subiektywny godzi w dobro naszego klubu. Myślę, że to powinno być pole do popisu dla właściwej komórki org. legijnej struktury.
Skoro jednak trener Jozak po stwierdzeniu, że trzeba być ostrożnym w rozmowach z mediami, "ujawnia" swoje wątpliwości dot. sposobu korzystania z VAR-u w tym meczu, to chyba jest coś na rzeczy.
Suma summarum; o swoje trzeba się zawsze "bić" tylko należy czynić to rozsądnie...

mietek - 26.02.2018 20:18:56, *.internetia.net.pl

@Sawo: Ale nikt nie mówi o popadaniu w paranoję i doszukiwaniu się spisku w każdej błędnej decyzji sędziego (vide: Probierz - jaki ja biedny, wszyscy przeciwko mnie). Wiadomo, że czasami każdy się może po ludzku pomylić.

Natomiast Ty zdajesz się sugerować, żebyśmy nic nie mówili w ogóle. Czasem jednak trzeba o swoje zawalczyć. Bo potem znowu przyjdzie jakaś menda pokroju Kuleszy i powie, że "cała Polska widziała". Ale już nie powie, co widziała, a my będziemy potulnie siedzieć.

Nawiasem mówiąc - ciekaw jestem, czy Probierz w czasie swojego epizodu trenerskiego w Grecji też narzekał na każdą decyzję sędziów i wszędzie widział spisek Olympiakosu i Panathinaikosu :)

zibi - 26.02.2018 20:20:23, *.adsl.inetia.pl

Obszczymurki z C+ na czele z fachowcem Stępniewskim, gdy chodzi o Legię, to chętnie pokazują nasze przewiny. Natomiast nie widzą ich u przeciwników Legii. Mistrzem w tym jest niejaki Wolski - z krwi i kości antylegionista.

Sawo - 26.02.2018 20:20:54, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@Biała Łapa

Wiec ok. Nie ignoruje. Co so sezonu 2015... to zawiazala sie spoldzielnia przeciwko Legii ale bardziej zrobily to druzyny niz sedziowie. Pamietajmy ze o mistrza bily sie dwa kluby wiec reszta zdecydowala ze wola Lecha. Niemniej jednak uwazam ze Legia przegrala tego mistrza meczem u siebie z Lechem. Lech byl lepszy i tyle. W tamtym sezonie pokonali nas u siebie a u nas fartem zremisowalismy w ostatniej akcji po bramce Dossy. Dodatkowo wygrali z nami w grupie mistrzowskiej. Byli lepsi i tyle. Oczywiscie nie ulega watpliwosci to ze Górnik popuscil im szpary a Lechia polozyla sie

Sawo - 26.02.2018 20:30:21, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie dokonczylem posta

...a Lechia polozyla sie na trawie i czekala az Lech ich dmuchnie w kakaowe oko. W meczach bezposrednich okazali sie lepsi i bez wielkich bledow sedziowskich zasluzenie zdobyli mistrza.

Mowie tylko o tym ze Legia zawsze podchodzila do pomylek sedziowskich z klasa. Nasze portale o tym nie pisaly a nasi kibice na ten temat milczeli. Natomiast jak wchodzilem na strone Lecha to zawsze byl placz lament i narzekanie na sedziow. Spisek Warszaffki kwitl w najlepsze i ogolnie zal bylo to komentowac.

Fajnie ze Jozak mowi o faktach ale... wystarczylo zeby Hama Niezgoda i Szymański zdobyli po bramce i nie byloby calej dyskusji.

grzesiek - 26.02.2018 20:42:26, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak Pana lubię i szanuję Panie Jozak, ale Pana drużyna mogła strzelić do 30 minuty 3 bramki jak mecz wcześniej i takie sytuacje jak z vesoviciem nikt by nie pamiętał i nie roztrząsał czy był karny czy nie. MOim zdaniem np vesović wbiegł na nogi gracza craxy, jak on już miał wyciągnięte. Oczywiście nie będę tego oglądał 10 razy bo nie mam na to czasu. A co dopieero sędzia w czasie meczu..

Jaga BKS - 26.02.2018 20:47:50, *.centertel.pl

Zgadzam się z Sawo.Dla was brak płaczu i klasa dla nas mistrzostwo biorę to w ciemno dzięki

Kibicowanie przy minus20 - 26.02.2018 20:52:39, *.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bez przesady z tym faulem na Vesovicu. Ja go zauważyłem dopiero po sugestii trenera Jozaka. To była bardzo dynamiczna sytuacja, duże zamieszanie w polu karnym, a widok faulu był zasłonięty przez leżącego zawodnika craxy.

Sawo - 26.02.2018 20:53:26, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@Jaga Bks

Klasa to pojecie ktore zwykle charakteryzuje najlepszych. Nie musimy wybierac pomiedzy posiadaniem klasy a mistrzostwem poniewaz zdobedziemy je tak czy siak. Jutro przekonasz sie o tym kolego ze mistrz dla Jagi brzmi tak samo smiesznie jak dla Gornika czy innego Piasta. Wszyscy walcza a na samym koncu to i tak my pijemy szampana.

Ale jaja - 26.02.2018 20:53:26, *.skranetcan.pl

I w taki sposób (nawet przy kamerach ) okrada się Legie z mistrzostwa
A pzpn się śmieje , bo co można zrobić ?

Sawo - 26.02.2018 21:03:08, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie obrazajacie kolegi Jaga Bks. Trzymajmy poziom. Nie jestesmy pyry.

@rek - 26.02.2018 21:03:13, *.dynamic.chello.pl

A tymczasem Dąbrowski odchodzi z (L)egii i tym samym zwalnia miejsce i pensję dla kolejnego gracza... Wietrzenie szatni i ruch w interesie trwa nadal...:))) Pozdro (L)

Sawo - 26.02.2018 21:09:05, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek
Twitterki pisza ze podobno rozwiazal kontrakt i przechodzi do Pogoni Szczecin. Pisza tez ze jutro ma przyjechac Cafu.

tatarzyna - 26.02.2018 21:13:09, *.centertel.pl

dobra muszę coś jeszcze napisać bo temat jest bardzo ciekawy.Nadal się trzymam swojej teorii,że zaszczucie i nagonka medialna na Legię miała wpływ na wyniki.Oczywiście tzw spółdzielnia to jedna sprawa ale ataki trenerów,prezesów,dziennikarzy spoza Warszawy były jak tsunami.W pewnym momencie nie dało się czytać gazet ani tekstów na portalach o tematyce sportowej.Hejt na Legię stał się orężem w walce o mistrzostwo.Takie nastawienie na pewno mogło mieć wpływ również na morale całego zespołu oraz na nieprzychylne sędziowanie.Po prostu rzygać się chciało.Obiektywnie rzecz ujmując nawet po świetnym meczu kolejne tony szamba wylewano na Legię ale Legia niestety milczała-zero reakcji.Uważam,że to był błąd.Zgadzam się z Białą Łapą,że sprawami PR mogłaby się zajmować osobna komórka w Legii.Ogólna atmosfera wokół drużyny naprawdę może mieć spory wpływ na wyniki i o to trzeba walczyć

TYLKO JAKOŚ ZAWODNIKÓW WYBIJE LEGIĘ POZA TĄ CIEŃKA SZARĄ LIGOWĄ RZECZYWISTOŚĆ - 26.02.2018 21:13:17, *.internetia.net.pl

PATRZĄC TAK NA SPOKOJNIE NA POTENCJAŁ PIŁKARZY LEGII KTÓRZY ODESZLI OFOE , GUI , MOULIN , NIKOLIĆ , PRIJOVIC, A BIORĄC TYCH KTÓRYCH PRZYSZLI TO CHYBA JEDNAK NA MINUS WYCHODZI , BO WĄTPIE BY OBECNA LEGIA BYŁA W STANIE ZREMISOWAĆ Z REALEM I STRZELIĆ MU 3 BRAMKI W MECZU . BRAKUJE ZAWODNIKÓW NA POZIOMIE OFOE , TAKICH ZAWODNIKÓW KTÓRZY BILI BY TĄ CIENIUTKĄ LIGĘ NA GŁOWĘ . I Z KTÓRYMI JAK WYŻEJ WYMIENIENI REALNIE MOŻNA BY COŚ UGRAĆ W EUROPIE , A NIE TYLKO BIĆ SIĘ JAK W LIDZE JAK RÓWNY Z RÓWNYM Z CYPRYJCZYKAMI , ESTONCZYKAMI ET. ETC. NIE BĘDZIE NAPRAWDĘ DOBYCH WZMOCNIEŃ LEGII TO TAK BĘDZIEMY SIĘ CIUŁAĆ Z ROKU NA ROK , MOŻE TROCHĘ SZCZĘŚCIA I WEJDZIEMY DO FAZY PUCHAROWEJ UE , RAZ NA 20 LAT WYGRANA W TOTKA I AWANS DO LM , LEGIA POWINNA ZROBIĆ NAPRAWDĘ DOBRE TRANSFERY TAKIE Z KTÓRYMI NIE CO 20 LAT MOGLIBYŚMY ZAWALCZYĆ A CO 2. 3 .

@rek do Sawo - 26.02.2018 21:15:46, *.dynamic.chello.pl

To kibice Pogoni to napisali i mieli pobożne życzenie w kwestii Dąbrosia... Zarząd Pogoni to dementuje...:)))

Przecież wszyscy w (L)egii płakali, iż mamy za dużą średnią wieku w zespole... Odchodzi 30-latek a przychodzi jutro 25-latek Cafu... I jest spoko...:)

Mike - 26.02.2018 21:27:07, *.91.grefnet.pl

pewnie ,że kopnął świadomie go w nogę,sędzia ok mógł nie zobaczyć ale nie var...

mietek - 26.02.2018 21:31:06, *.internetia.net.pl

@ @rek: W sumie to szkoda. Jak tak chcieli kadrę odmładzać, to lepiej się było Astiza pozbyć. Bo teraz przy kartkach/kontuzji jednego ze środkowych, to będziemy na niego skazani w środku pola. A Dąbek jednak potrafi grać.

@tatarzyna: A wiesz, jak najłatwiej będzie uniknąć tego hejtu, o którym mówisz? Trzeba w końcu zacząć sezon, jak to robiliśmy w połowie lat 90. - czyli od początku odjechać reszcie ligi na taki dystans, że nawet zapachu potu już po nas nie poczują. Wtedy żadne zaklinanie rzeczywistości im nie pomoże. Dlatego trzymajmy kciuki za projekt wielkiej Legii autorstwa Jozaka.

Do Sawo - 26.02.2018 21:37:05, *.static.ip.netia.com.pl

Tym razem nie bedzie walki do konca bo zgarniamy w 3 meczach 3 punkty i de facto jest pozamiatane i mozna latac po Warszawie z golym siusiakiem.
Jutro łatwiutkie 3 punktu nawet nie ogladam meczu bo po co i tak wygramy.

Wacław Wielki - 26.02.2018 21:40:36, *.static.ip.netia.com.pl

Bracia mozemy sobie juz dopisac po 3 pkt z Zgaga i Łachem mamy 51 pkt i o 6 pkt odjezdzamy reszta zmienia pampersy ze strachu hahaha

@rek do Wacław Wielki - 26.02.2018 22:01:08, *.dynamic.chello.pl

Musisz potrenować matematykę kolego...:)))

Primo:
Jeśli my zgarniemy 6 pkt, ale jaga wygra swój kolejny mecz po nas, to odjedziemy jadze tylko na 3 pkt...:)))

Secundo:
Jeśli my zgarniemy 6 pkt, ale we środę łach wygra swój mecz, to łachowi odjedziemy już na 8 pkt...:)))

Matematyka to taka fajna "umysłowa dyscyplina"...:))) Pozdro (L)

BIE(L)ANY - 26.02.2018 22:15:50, *.dynamic.chello.pl

Do "Do Sawo, 26.02.2018 21:37"

Może jutro przyjdź gościu na mecz, a później polataj po Warszawie z gołym siusiakiem. Pewnie przy -12℃ będzie to niezapomniane przeżycie dla Ciebie. Nie chodzi mi o te pewne 3 pkt co piszesz, tylko o odrobinę zaangażowania. Zapraszam na 205.

Wacław Wielki - 26.02.2018 22:17:42, *.static.ip.netia.com.pl

Do @rek
Zakładam ze te podkluby smieszne przegraja rownolegle swoje mecze tzn ze nie rusza juz z pkt a my poczta sniemy 6pkt :)

Sts - 26.02.2018 22:20:45, *.static.ip.netia.com.pl

Kurs na Legie z Jaga to 1.55 3,8 5,05
Smieszni sa przeciez Jaga nie ma szans powinno byc
1.00 50.00 - - -.

Obserwator - 26.02.2018 22:31:24, *.static.ip.netia.com.pl

Jaga i Lech nie sa zagrozeniem najlepiej z nich teraz Górnik wyglada ogladalem ich mecz ze Slaskiem to wygladalo jakby grał Tottenham ze Ślaskiem a maja najłatwiejszy kalendarz.:
Sandecja (dom)
Zagłebie(dom)
Piast(wyjazd)
Pogoń(dom)
Lech(wyjazd)
Korona(dom)
Jutro musimy wygrać to obowiazek z Łachem tez!

Sawo - 26.02.2018 22:34:22, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@Bie(L)any

Bracie nie dyskutuj z kolkami ktorzy nawet sie nie potrafia podpisac.

Panowie przede wszystkim tonujmy nastroje. Wygralismy fartem z Zaglebiem w ostatniej sekundzie i rozbilismy mega slaby Slask. Ilu z was sie ze mna zakladalo ze w najblzszych trzech meczach bedzie 9pkt? Cracovia sie spiela doszlo zmrozone boisko i brak skutecznosci oraz niska temperatura i juz przytrafil sie remis.

Mecz z Jaga to tak naprawde pierwszy powazny sprawdzian. Przed nami cholernie ciezki terminarz i uwazam ze w meczach z Jaga Lechem Wisla i Lechia sukcesem bedzie 8pkt.

hajdukL - 26.02.2018 22:34:44, *.ar-network.pl

Oho, druga kolejka w tym roku i zaczyna się litania. Szkoda, że trenerzy w tym i nasz głos zabierają tylko wówczas gdy to ich klub jest pokrzywdzony i to też często gęsto wedle subiektywnej oceny. Niby cywilizacja, a tu coś w deseń Kali ukraść krowę..... Trenować nie płakać bo z Craxą było średnie granie delikatnie mówiąc.

Cziko - 26.02.2018 22:36:41, *.play-internet.pl

Kopczyński podobno też ma się pakować.

JabolProbiez - 26.02.2018 22:55:04, *.dynamic.chello.pl

Jestem przekonany, ze karny był i również podczas spotkania dziwiłem się, ze VAR tego nie zinterpretował. Vesovic powinien bardziej protestować czym wpłynąłby na analizę VAR, ale Niezgoda dochodził do niezłej sytuacji wiec wyszło jak wyszło. Jozak uważam ma uzasadnione pretensje. A do probieża to powiem krótko: gdybym był prezesem klubu to takiego prostaka nigdy bym nie zatrudnił, jego imię dziś nadaje się idealnie na naklejkę na jabola

@rek do Cziko - 26.02.2018 22:57:31, *.dynamic.chello.pl

Kopczyński jak i Dąbrowski mieli w ostatnich 2 tygodniach rozmowy z kierownictwem klubu... Obaj dostali zielone światło... Dąbrowski najprawdopodobniej do ZL... Kopa się zastanawia, ale już wie, iż jego brak w 18 meczowej z Craxą przy jednoczesnej absencji Philippsa jest JASNYM sygnałem na OUT... Pozdro (L)

Wacha - 26.02.2018 23:13:55, *.static.ip.netia.com.pl

Ciekawe czy nasze gwiazdki sie zregenerowaly i dogrzaly po ciezkim meczy z Craxa. Bo Jaga miala dzien dłuzej mam badzieje ze jednak bedzie 3pkt w podobnym stylu co ze slaskiem

krys008 - 26.02.2018 23:27:03, *.serv-net.pl

@rek mimo wszystko żal mi Dąbrowskiego. (mam nadzieję, ze wypożyczenie) Dąbrowski zagrał kilka dobrych spotkań, odszedł Czerwiński, Dąbrowski przydałby się jako zawodnik, który wchodzi na zmiany, Astiz ma swoje lata, pogra może jeszcze rok i koniec. Pazdan ma obniżkę formy, może też odejdzie z Legii. Coraz mniej Polaków w Legii, znam realia i rozumiem, ale smutne to, że Legia robi się coraz bardziej międzynarodowa, a coraz mniej Polaków.

@rek do krys008 - 26.02.2018 23:31:19, *.dynamic.chello.pl

Nie rozpaczaj...:)))
Mamy odwody: Kwietniewski, Michalak, Majecki, Illoski, Żyro, wieteska, Bartczak... Może też ogarnie się wreszcie ten huncfot Nagy...:))) Pozdro (L)

Do @rek - 26.02.2018 23:36:42, *.static.ip.netia.com.pl

Wieteska juz powiedział wwywiadzie ze transfer tylko za granice nie chce juz wracac do Legii bo juz długo czekal na swoja szanse i dopiero Brosz go wypromował mial oferte z AC Parma ale wolal poczekac

krys008 - 26.02.2018 23:40:42, *.serv-net.pl

@rek nie rozpaczam, może jestem stary i sentymentalny. :)
Niby masz rację, ale o sile Legii i jej tożsamości coraz bardziej stanowią gracze z obcym paszportem. Wiem, że to znak czasów i nic tego nie zmieni. Smutne to jest, ale niestety chyba nie ma innej drogi.
Co do Nagy - ja już nie mam nadziei, kamień w głowie, na to nie ma lekarstwa i prze...li taki potencjał ten "huncfot". :)

mietek - 26.02.2018 23:42:00, *.internetia.net.pl

@krys008: Bez przesady. Do angielskiej patologii nam jeszcze daleko :))

A tak nawiasem mówiąc, dzisiaj z ciekawości czytałem sobie artykuł o tragedii na Heysel. I przy okazji sprawdziłem sobie składy na tamten finał. Wyjściowe jedenastka Juve tak nie raziła, bo wyszło w niej 8 Włochów, ale Liverpool:
2 Anglików (!!!), reszta inne narodowości (na ławce też zaledwie 2 Anglików).
A to był 1985 rok! Więc u nich jest to chyba zakorzenione, że "twórcy" piłki nożnej sami w swoich zawodników nie wierzą. Pod tym względem wcale tak źle nie wyglądamy :)

@ @rek: Bracie, Iloski to nie Polak :) Obywatelstwo Stanów, ale urodzony w Macedonii :)

@rek do mietek - 26.02.2018 23:57:37, *.dynamic.chello.pl

do mietek

Brachu - ja nie użyłem słowa "Polaków", a jedynie określenia "mamy odwody", które to określenie dotyczyło tezy krysa008 "żal mi Dąbrowskiego"...:)))

do krys008

Co do ilości krajanów/obcokrajowców: obecny I skład Realu Madryt to 3/4 Hiszpanów i 7 stranieri... Taki jest świat... Globalizacja... Był czas przywyknąć...:)))

do Do...

Wieteska już różne wywiady udzielał... Spoko...;)))

krys008 - 26.02.2018 23:59:22, *.serv-net.pl

@mietek 1985, to mnie pocieszyłeś. :) Mam nadzieję, że wprowadzą jakieś bardziej restrykcyjne przepisy, że np dwóch wychowanków w składzie. Cokolwiek, żeby zachować odrobinę przyzwoitości. W tej chwili trwa jakieś totalne szaleństwo. Kasa niszczy sport. Kasa misiu kasa, jak mawiał klasyk.

Prawda - 27.02.2018 06:37:02, *.static.ip.netia.com.pl

To prawda ze ma byc dzisiaj tylko 4000 kibicow?
Na legia net nick henning pisze ze tylko tyle

Słowo na ten tydzien - 27.02.2018 07:18:42, *.static.ip.netia.com.pl

Bracie te dwa mecze najblizsze to formalbosc mozna sobie dopisac 6 pkt do tabeli i lider powraca

mietek - 27.02.2018 07:21:31, *.emea.ibm.com

@ @rek: A widzisz, nadinterpretacja. Byłem przekonany, że Ty o tym, jak to Legia się robi coraz bardziej międzynarodowa :)

@krys008: Takie przepisy nie przejdą, bo Boniek się nie odważy narazić klubom. W przeciwnym razie szybciutko pożegnalibyśmy z ligi wszystkie Nieciecze, Sandecje, Piasty, Lechie, Korony i pewnie jeszcze parę innych klubów.

Ale jak by się tak czepić tematu dokładnie, to na upartego zagrało dla nas w sobotę dwóch wychowanków :) Szymański - wiadomo. No i Kuchy - trochę przez zasiedzenie, ale on tu jest już z milion lat, więc praktycznie jak nasz od urodzenia :)

True - 27.02.2018 08:19:15, *.dynamic.gprs.plus.pl

A tymczasem.... Usain Bolt pokazuje e-L w swoim pierwszym klubie ...nooo. Spodziewany jest ponoć nowy stoper.

@rek - 27.02.2018 08:21:35, *.dynamic.chello.pl

Koledzy... Dość narzekania na wszystkich i na wszystko... Koniec tego płaczu, koniec tego biadolenia, koniec tych chorych sentymentów, koniec układania teorii spiskowych, koniec zamartwiania się głupotami... Czy naprawdę nie rozumiecie, iż nadchodzi nowa era (L)egii Warszawa...??? Czy naprawdę tego nie czujecie, iż Dariusz Mioduski idzie na całość...??? Bo on to zrozumiał: że albo teraz zbuduje mocną i silną piłkarsko (L)egię, czyli klub liczący się w piłkarskiej Europie, albo nadal będziemy śmiesznym chimerycznym klubikiem z dawnej Europy Wschodniej... Przesłanki ku temu..? Jest ich wiele...

Po pierwsze: KLUCZOWE ZMIANY NA GÓRZE...

- wykupienie przez DM wszystkich udziałów od BL I MW,
- wymiana nieomal całego sztabu trenerskiego,
- ściągnięcie na powrót do działu skautingu R.Kucharskiego,
- nawiązanie współpracy z B.Heuslerem...

Te wszystkie ruchy świadczą o determinacji DM i jego ogromnej wiedzy o tym, jakimi sposobami możemy zbudować wielkość (L)egii i w jaki sposób możemy skorzystać z ogromnej wiedzy i kontaktów personalnych, nowo zatrudnionych osób... Ja ufam DM, ufam B.H i ufam duetowi JR/IK... Bo marzę i chcę wielkości Mojej (L)egii... I tyle w tym akapicie...

Po drugie: WIETRZENIE SZATNI...

Przed kilkoma miesiącami, tuż po zatrudnieniu JR posałęm wiele razy na forum, iż oczekuję porządnego wietrzenia szatni... Przez wiele tygodni wymieniałem swoje osobiste poglądy z kilkoma osobami z kręgów dziennikarskich, z kilkoma osobami z tzw. "kręgów legijnych" oraz z wieloma z was, drodzy bracia po szalu... Wielu z was kręciło nosami i wielu powątpiewało w moje "przypuszczenia i prognozy"... Ja jednak od samego początku mówiłem o ogromnej skali tegoż wietrzenia, i jak widać, nadal dobrze znam się na ludziach... Bo od samego początku czułem, iż RJ zrobi dokładnie to samo, co ja bym zrobił na jego miejscu, a mianowicie: nie bawiąc się w żadne sentymenty i około klubowe gierki w relatywnie krótkim czasie wymieniłbym nieomal cały stan osobowy... No i popatrzcie, czy nie miałem racji... W chwili obecnej "odeszło" już 11 graczy... Dwóch kolejnych ma odejść (Dąbek i Kopa), czyli razem już 13... Po sezonie zapewne pożegnamy się z Broziem i Astizem... Czyli 15... Po MŚ zielone światło do odejścia dostanie Jędza, Pazdek i Mąka... Czyli już razem 18... Z ławki na końcówki wchodzić będzie Rado (status Saganowskiego...) i Kuchy (o ile i tego grajka JR nie pożegna po sezonie...) Bracia, pomimo tych ogromnych zmian w szatni nadal jesteśmy w czubie tabeli ia mamy największe szanse ze wszystkich zespołów ekstraklasy na ponownego MP 2018...!!! Przestańcie biadolić, iż z czasem zgubimy jakieś punkciki w jakimś meczu, bo inni także pogubią punkty... Przestańcie biadolić, iż mało Polaków w składzie, bo stara era tzw. "wychowanków" bezpowrotnie mija i idzie NOWE... Te NOWE to projekt Akademia (L)egii, ale jak sami wiecie, na efekty jej pracy poczekamy jeszcze z kilka lat... Dlatego teraz musimy zatrudniać graczy o wyższym poziomie piłkarskiego warsztatu, niż większość polskich kopaczy... Sami widzicie, jak szybko w skład (L)egii wkomponował się Remy, Philipps, Antolić, Vesović czy nawet Eduardo (który jeszcze nie powiedział ostatniego zdania...) Do tego dojdą Illoski, Amos oraz nowi gracze z transferów (Cafu oraz inni piłkarze z najbliższego letniego okienka transferowego...) Nowy styl (L)egii, (L)egii coś znaczącej na rynku piłkarskim w Europie, nie można by było zbudować w oparciu o "starych zmurszałych wyjadaczy legijnych"... Ich czas bezpowrotnie minął lub właśnie mija... C'est la vie...

Jako ten hurra optymista, jak wielu z was mnie nazywa, wiem, iż idzie NOWE i wierzę w powodzenie tego NOWEGO... Nawet wówczas, gdy po drodze coś "pogubimy", wierzę w efekt końcowy: WIELKĄ NOWĄ (L)EGIĘ WARSZAWA...:)))

Pozdro (L)

Afro - 27.02.2018 08:35:21, *.static.nsti.pl

Do tych co nie widzą karnego - polecam odpalić link z artykułu, zapauzować film i przeklatkować 32 sekundę. Widać, że Marko staje na prawej nodze (utrzymuje równowagę) i chce uderzać lewą ale obrońca podcina mu prawą nogę.

Niezgoda nie trafił - sędzia powinien wrócić do sytuacji i co najmniej kartka dla obrońcy.

ja do @rek - 27.02.2018 08:43:17, *.189

Kolego już kiedyś pisałem, chyba pod newsem o zatrudnieniu toeo Pana z FC Basel żeby póki co to wstrzymać się z hurra optymizmem. Jasne wygląda to w miarę dobrze ale narazie jedyne osiągniecie pana Mioduskiego w roli prezesa to brak awansu do fazy grupowej europejskich pucharów, mimo równie słabych przeciwników jakich mieliśmy w przypadku awansu do LM. Wtedy dostałem odpowiedź, że to nie jego wina że to Magiera i piłkarze. Ale to on jest prezesem i on za to wszystko odpowiada. To kto jest w tym klubie zależy od niego i nie ważne czy jest to Magiera czy RJ to on o tym decydował. Prezesem Legii został w marcu zeszłego roku więc Magiere mógł zwolnić już po zakończeniu sezonu a nie opowiadał bajki że Magiera to trener na lata a po miesiącu zwalnia go z klubu. Wcale nie tęsknię za Magierą tylko pokazuję jak słowny jest pan Mioduski. Zaraz odpiszesz, że Mioduski zwalniając Magierę pokazał klasę bo umiał przyznać się do błędu. OK niech będzie ale niech pamięta że milczenie jest złotem i niech nie robi z gęby cholewy, że jedno opowiada a drugie robi. Póki co RJ i jego sztab trenerski nie potrafią zdominować ligi. Dzisiaj jesteśmy wiceliderem i na dzień dzisiejszy nie mamy mistrza, gdyby sezon właśnie się skończył. Niech zawodnicy którzy zostali zatrudnieni w tej przerwie zimowej najpierw potrafią ogrywać takie wielkie drużyny jak Cracovia a dopiero potem niech myślą o grze w Europie, bo póki co to oglądamy plecy Baby Jagi. Mistrza pewnie Legia zdobędzie ale zobaczymy w jakim stylu bo skoro, jak twierdzisz doszli tacy dobrzy piłkarze jak Remy, Phillips, Antolic czy Vesovic to Legia powinna Mistrza zapewnić sobie ze 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Jak będzie to się okaże, obyśmy tylko w maju nie musieli czekać do ostatniej sekundy całego sezonu.

rob - 27.02.2018 08:45:41, *.play-internet.pl

@Sawo
Ja się nie zakładałem, ale podtrzymuję to co napisałem kilka dni temu.
Jeżeli (L)egia nie zdobędzie 7pkt w 3 najbliższych meczach w tym 3pkt z amiką to masz u mnie 0,7 12 letnią whisky. Pierwszy mecz za nami - 1pkt - ale jestem cały czas w grze ;)

@do wszystkich używających Caps Locka pisząc komentarze.
Nie musicie krzyczeć, każdy zrozumie wasz przekaz nawet jak napiszecie normalnym tekstem. Dzień Caps Locka obchodzony jest dwa razy w roku - 28 czerwca i 22 października i wtedy możecie używać go do woli, ale w pozostałe raczej go unikajcie. To nie świadczy zbyt dobrze o Was. Może Wam się wydawać, że taki komentarz w gąszczu innych zostanie bardziej dostrzeżony przez innych - ale zapewniam Was, że jest zupełnie odwrotnie. Takich komentarzy nie chce się nawet czytać. Pamiętajcie - wszyscy mamy eLkę w sercu a kibicowanie Legii to nie tylko nasz obowiązek, ale też - a może przede wszystkim - ogromy zaszczyt. Dlatego jak już piszecie komentarze to nie bluzgajcie, piszczcie bez Capsa - dajmy przykład innym bo "jak nas widzą tak nas piszą".

Kolejny apel - uszanujmy wszyscy to, że to forum daje nam możliwość pisania bez logowania się. Dlatego podpisujcie się pod swoimi wypowiedziami. Zabierasz głos w dyskusji? Miej odwagę się podpisać.

lob - 27.02.2018 08:46:44, *.dynamic.chello.pl

@rek............nie śpij już...idą dzisiaj dwa transfery.......

Sawo - 27.02.2018 08:51:27, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rob

Mam szczera nadzieje ze nie bedziesz mi kupowal tej butelki. Niestety od poczatku zakladalem 5pkt w trzech meczach. Boje sie meczu z Jaga ale o Lecha jestem spokojny. Przed nami Jaga Lech Wisla i Lechia i tak jak napisalem powyzej - sukcesem bedzie 8pkt.

@rek do ja - 27.02.2018 08:51:30, *.dynamic.chello.pl

Niczego, jak widzę nie zrozumiałeś z mojego postu... Ty chcesz jeść chochlą i nie rozumiesz słowa "proces"... Poproś może Harry'ego Pottera o czarodziejską różdżkę, która odmieni (L)egię i jej grę w 5 sekund...:))) Pozdro (L)

ja do @rek - 27.02.2018 08:54:23, *.189

Zrozumiałem i zobaczymy jak to będzie wyglądać na koniec sezonu. Wtedy wystawimy ocenę pracy panu Mioduskiemu oraz całej reszcie

@rek - 27.02.2018 08:54:58, *.dynamic.chello.pl

do Sawo
do rob

Popieram was w apelu: dość anonimów i tchórzy bez podpisu swoim nickiem (nickiem stałym, a nie wymyślonym na potrzebę jednego wpisu...) Ja od teraz także nie zamierzam prowadzić dysput ze wszelakimi "do", ",", "ja"... Pozdro (L)

@rek do lob - 27.02.2018 08:58:10, *.dynamic.chello.pl

Spoko, nie śpię... Od rana jestem na telefonie... Od rana jestem w sieci... Od rana jestem na TT... Jutro Deadline Day... 3majmy kciuki... Pozdro (L)

Sra do ja do @rek - 27.02.2018 09:00:02, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wf-ista Jacuś bez Vadisa nic nie ugrał. Jak taki dobry jaki klub teraz prowadzi?

@rek - 27.02.2018 09:02:40, *.dynamic.chello.pl

Cafu wylądował w Warszawie...;))) Pozdro (L)

tatarzyna do Rek - 27.02.2018 10:19:24, *.centertel.pl

Też was popieram co do anonimów ale powściągnijcie proszę wasze lewackie próby zdominowania wszystkich komentarzy waszą chorobliwą poprawnością polityczną.Niektórzy wolą nazywać rzeczy po imieniu,a nie bawić się w podszytą fałszem dyplomację i tajne macanki pod stołem.Prawdziwi mężczyźni wyciągają fujarę na stół i jadą z tematem na ostro tak jak niezapomniany Wujo

@rek - 27.02.2018 10:38:35, *.dynamic.chello.pl

Moi "lewakiem"..? Jame mon Dieu...:))) Pozdro (L)

Sawo - 27.02.2018 12:49:56, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@tatarzyna

Kolego nie wiem czy masz mozliwosc przeczytania moich postow chocby z czasow rzadow nauczyciela w-fu Jacka placka oraz Band of Brothers natomiast nazwanie mnie lewakiem to chyba ostatnie co mozna o mnie powiedziec. Czy dla ciebie realne myslenie oraz szacunek do przeciwnika jest lewacki? Chyba zatem niebardzo rozumiesz lewicowe zalozenia.

Jestes taki wyluzowany przed dzisiejszym meczem? Powiedz szczerze. Nie obawiasz sie ze Jaga zrobi nam psikusa? Ja chodze na silvera i tam wpuszczaja rowniez kibicow druzyny przeciwnej ktorzy bezkarnie chodza w szalikach. Wiesz co sie czuje jak nie jestes ladnie ubrany na lozy i widziez obok siebie kogos rownie ladnie ubranego z szalikiem obcej druzyny ktory celebruje gola swojej druzyny i nie mozesz mu z......ć na leb? Wiesz czym jest lewactwo? Gratulowaniem w takiej sytuacji przeciwnikowi i napicie sie z nim wodki. Ja mam ochote nasikac na glowe kazdemu kto slawi tam imie obcej druzyny. Uwierz mi ze mamy trudniej powstrzymywac emocje a jest nas tam paru bylych kibicow zylety ktorzy serio chetnie by rozniesli takich pajacow. Niestety loza to loza i obowiazuje etykieta.

mietek - 27.02.2018 12:54:33, *.emea.ibm.com

@tatarzyna: Teraz to trochę odleciałeś. Skoro tak otwarcie walisz prawdę, bez owijania w bawełnę, to zacznij na tej stronie pisać o siatkonodze. Zobaczymy, jak szybko przyjdzie ban :)

Sawo - 27.02.2018 13:16:50, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Twitterki pisza ze tym tajemniczym obronca ma byc Le Tallec. Informatorzy z konkurencji podaja kierunek Włochy ( nie te warszawskie ) lub Portugalia. Zawodnik od razu do pierwszego skladu i wyjazd Jędrzejczyka.

Steavy Wonder - 27.02.2018 13:32:56, *.centertel.pl

Ja też nic nie widziałem...

Do Do @rek - 27.02.2018 17:11:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niemożliwe , że Wieteska tak powiedział . Coś źle przeczytałeś .