Maciej Dąbrowski w akcji podczas sparingu z Shanghai Shenxin - fot. Woytek / Legionisci.com

Dąbrowski i Kopczyński zmienią klub?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Ostatnie dwa dni okienka transferowego w Legii Warszawa nie powinny być nudne. Już w piątek trener Romeo Jozak zapowiadał dwa wzmocnienia. Pierwszym będzie Portugalczyk Cafu. Nazwisko drugiego zawodnika nie jest jeszcze znane. Możliwe są także odejścia z drużyny. W najtrudniejszej sytuacji są Maciej Dąbrowski i Michał Kopczyński.

W poniedziałek Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin - Portowcy poinformowało, że Maciej Dąbrowski ma rozwiązać kontrakt i oferuje swoje usługi Pogoni. Klub ze Szczecina szybko zdementował informację na temat zatrudnienia Dąbrowskiego. Nie oznacza to jednak, że 30-letni stoper nie myśli o zmianie barw klubowych. Dla Dąbrowskie w dwóch z trzech wiosennych spotkaniach zabrakło miejsca w meczowej osiemnastce, choć jesienią wystąpił w 19 meczach i zdobył 2 gole. Kontrakt Dąbrowskiego obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

W podobnej sytuacji jest Michał Kopczyński, który nie załapał się do osiemnastki meczowej nawet pod nieobecność Chrisa Philippsa. "Kopa" jesienią zagrał w 25 meczach, a teraz ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Jego kontrakt z Legią ważny jest do końca 2018 roku.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (60)

Kuba - 27.02.2018 09:25:17, *.135

Dąbrowski lepszy od Astiza - wielka szkoda jak odejdzie !!!
Kopczyński out !!!!!!

Grucha - 27.02.2018 09:25:54, *.dynamic.gprs.plus.pl

Pogonić jeszcze paralitę Jedrzejczaka i nieudacznika Kucharczyka i wietrzenie skladu mozna uznac za dokonane. Musiał Miodulski przyjsc z Jozakiem zeby w koncu tego dokonac, brawo!

asadi - 27.02.2018 09:31:16, *.netdrive.pl

Nie wie mco się dzieje, że Maciek nie daje rady.
rok temu wymiatał, czołowy zawodnik. Można było go sprzedać za 1 mln euro
Nagle wszystko padło.
Się urwało.
Psychika, nie umiejętność podjęcia rywalizacji, czy inne poza boiskowe sprawy ?


Kto wie?!

EBR - 27.02.2018 09:32:28, *.dynamic.gprs.plus.pl

Sprzedanie Dąbrowskiego to ogromny błąd klubu. To bardzo dobry jak na Polskie warunki piłkarz. Silny, mocny. Wydaje się lepszy od Jędrzejczyka czy niepewnego Astiza. Jeśli już to tylko opcja wypożyczenia do końca sezonu.

Roma - 27.02.2018 09:33:43, *.dynamic.gprs.plus.pl

Grucha - dwa wpisy i oba bez sensu.

ludzik - 27.02.2018 09:36:08, *.centertel.pl

Dabrowski dobrym zmiennikiem jest. Wysoki silny i pewny siebie.
Kopczynski w koncu out!!

Po(L)noc - 27.02.2018 09:41:49, *.156

Też uważam, że Dąbrowski mógłby zostać. Chyba że sam chce odejść aby grać...
No chyba że ten Cafu może też na środku obrony zagrać, to wtedy bym zrozumiał pozbywanie się pierwszego zmiennika obecnie w klubie na tą pozycję.

m - 27.02.2018 09:53:14, *.internetdsl.tpnet.pl

mam nadzieje ze to farmazon Dąbrowski jest stabilnym zawodnikiem i obrona z nim jest dosyć solidna więc jako zmiennik nadaje się jak najbardziej z tą famą sprzedaży Pazdana może być że zostaniemy z Astizem tylko...

Cch - 27.02.2018 09:54:45, *.dynamic.gprs.plus.pl

Podobno jakis gosciu z Indonezji (czy czegos podobnego) ma przyjsc. 17 latek.

e(L)o - 27.02.2018 09:56:58, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Oby to była prawda!

TomekTargowek - 27.02.2018 10:01:49, *.dynamic.chello.pl

W sobotę w godzinie meczu z Cracovia, roześmiany Kopczyński był w Palladium na Złotej. Profesjonalny piłkarz, nawet gdy nie łapie się do kadry zespołu, ogląda mecz SWOJEJ drużyny.

Umpire - 27.02.2018 10:08:43, *.static.chello.pl

Dąbrowski powinien zostać. Wystarczy, że odesłaliśmy Czerwińskiego do Piasta.

tekken (L) - 27.02.2018 10:14:15, *.92

Dąbrowski dla mnie gra ok.Powinien zostać jako rezerwowy.

Do TomekTargówek - 27.02.2018 10:16:53, *.static.chello.pl

A ty jako kibic swojej drużyny nie byłeś na meczu?

zdzich - 27.02.2018 10:25:57, *.play-internet.pl

Jak patrzyłem na grę Kopczyńskiego miałem wrażenie, że specjalnie ustawia się tak aby przypadkiem nikt do niego piłki nie podał, co do Dąbrowskiego jakiś większych zastrzeżeń ostatnio nie miałem.

jim - 27.02.2018 10:28:09, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgadzam się ze jak coś to już pozbyć się żółwia Astiza

brasu - 27.02.2018 10:28:17, *.slupsk.vectranet.pl

w czerwcu wygasa kontrakt astiza... pazdan jak zwykle na walizkach... pozbycie sie dabrowskiego to błąd. wirtuoz to moze nie jest, ale na prawde solidny ligowiec!
a co do kopczynskiego - hurrra!

@rek - 27.02.2018 10:30:09, *.dynamic.chello.pl

Znowu biadolenie i błaganie o pozostanie tego czy tamtego zawodnika... Czy niektórzy z was nie pojmują, iż JR miał dobrych kilka m-cy, aby zorientować się, czy poszczególni gracze są perspektywiczni i czy pasują do jego nowej koncepcji gry (L)egii... JR stawia na zawodników uniwersalnych, zawodników myślących na boisku i zawodników kreatywnych... Czy Dąbrowski jest typem takiego gracza..? Nie sądzę... To po prostu solidny ligowy grajek, typ przecinaka... Czasami zagrał długą dzidę (vide> VOO...)... Czasami strzelił coś główką... Ale kto pamięta, ile błędów Dąbek popełnił..? To samo w przypadku Kopy... Szkoda słów... Idą zmiany i trzeba dokończyć te WIETRZENIE szatni...!!!

Tak jak pisałem już wcześniej, w chwili obecnej "odeszło" już 11 graczy... Dwóch kolejnych ma odejść (Dąbek i Kopa), czyli razem już 13... Po sezonie zapewne pożegnamy się z Broziem, Cierzniakiem i Astizem... Czyli 16... Po MŚ 2018 zapewne zielone światło do odejścia dostanie Jędza, Pazdek i Mąka... Czyli pożegnamy łącznie minimum 19 graczy... Chimeryczni Kuchy i Radović także nie są w roli faworytów do I składu (L)egii... Ale za to mamy już 8-9 nowych solidnych graczy... W odwodzie mamy Kwietniewskiego, Illoskiego, Thompsona, Bartczaka, Michalaka, Żyrę, Majeckiego, Kudravcevsa i zapewne kilku zdolnych graczy z letniego okienka transferowego... Przestańcie więc biadolić i żałować wspomnianych powyżej graczy... Mieli swoje szanse i ich nie wykorzystali... Przyszła pora na innych piłkarzy... Idzie NOWE... Idzie NOWA (L)EGIA WARSZAWA... Pozdro (L)

Zibin55 - 27.02.2018 10:37:58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek: 100/10:)

do TomekTargówek - 27.02.2018 10:39:45, *.play-internet.pl

Prawdziwy kibic ogląda mecz SWOJEJ drużyny i w tym czasie nie szlaja sie po jakimś Palladium.

Juri - 27.02.2018 10:44:48, *.centertel.pl

Wymieniać każdego na LEPSZY model!
Brak mistrzostwa oznaczać będzie gorsze modele.

wrt - 27.02.2018 10:44:50, *.itsa.net.pl

do @rek jak zawsze się zgadzam , koniec z łamagami w Legii

WO(L)A - 27.02.2018 10:45:46, *.ncbj.gov.pl

@rek: nic dodać nic ująć! Oby tak właśnie było!

Dickson Chotowski - 27.02.2018 10:50:20, *.range86-162.btcentralplus.com

Ciekawe gdzie wyladuje Kopczynski ?

do @rek - 27.02.2018 10:52:47, *.135

Pisałeś ze Cafu wylądował o 9 w Warszawie, nigdzie nie ma wzmianki o tym.

KibicL - 27.02.2018 10:53:14, *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Pozbycie się tego wysoce ponad przeciętnego drewna jakim jest Kopczyński to poważne wzmocnienie Legii, tyle tylko, że dwa lata za późno. Ale lepiej późno niż wcale. Nie mogę zrozumieć i nigdy tego nie zrozumie, że poprzedni trenerzy tak często nim grali, a tak naprawdę to on więcej dawał drużynie przeciwnej jak swojej.

pekal - 27.02.2018 10:55:37, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

w Końcu trener który odstawił Kopczyńskiego. Pytania komu do tej pory takk mocno zależało na jego promowania że tyle grał.

Rafix - 27.02.2018 10:55:52, *.centertel.pl

@rek: wszystko się zgadza. Jedyny mam problem z tym ze po tych wszystkich zmianach zostaniemy bez polskich piłkarzy. Czy przez te kilka miesięcy JR i spółka nie zobaczyli żadnego w ekstraklapie Polaka który nadawałby się do Legii? Zaraz napiszesz ze ciężko wyciągnąć zawodników do Legii bo ceny zaporowe, ale kiedyś potrafiliśmy ściągnąć Bereszynskiego, Malarza, Pazdana, Lewczuka, Borysiuka. W Legii powinno grać więcej Polaków, dla których byłby to zaszczyt i wielkie wyróżnienie, a nie trampolina do gry na zachodzie.

Henryk - 27.02.2018 10:57:39, *.play-internet.pl

Klakierki arka wiecie, ze on nawet nie wie, jak sie nazywa trener?

Po(L)noc - 27.02.2018 11:07:09, *.156

do @rek
wietrzenie wietrzeniem, ale przy obecnej sytuacji kadrowej w obronie wiele osób słusznie stwierdziło, a nie biadoliło, że Dąbrowski przydałby się przynajmniej do wakacji w roli zmiennika. Bo jest jak sam to określiłeś solidnym ligowcem i przy (odpukać) kontuzji/kartkach Poazdana/Remyego, niestety nie będziemy mieli 'solidnych' zmienników. Także Dąbrowski jak najbardziej 'nie' dla nowo budowanej Legii, ale jak najbardziej 'tak' aby został jeszcze pół roku do momentu wzmocnienia obrony.

@rek do Rafix - 27.02.2018 11:07:39, *.dynamic.chello.pl

Ja nie widzę problemu... Nasz "polski" stan posiadania to.: Michalak, Żyro, Turzyniecki, Bartczak, Szymański, Niezgoda, Kwietniewski, Praszelik... To w większości gracze I składu obecnej (L)egii... Do tego paru zdolnych w II (L)egii też się znajdzie (vide: Aftyka, Góral, Najemski)... Głowa do góry: będzie dobrze i "w polskim języku"...:))) Pozdro (L)

@rek - 27.02.2018 11:08:59, *.dynamic.chello.pl

Cafu po południu przejdzie badania medyczne w (L)egii... Pozdro (L)

@rek do Po(L)noc - 27.02.2018 11:12:57, *.dynamic.chello.pl

Obrona do wakacji jest całkiem spoko... Na obronie to może "jakby co" zagrać i Philipps i Cafu... Boki obrony do wakacji też mamy wymienne (Jędza, Broź, Vesović, Turzyniecki, Bartczak...) Kolejne wzmocnienia, w tym do obrony, będą w letnim okienku transferowym... Głowa do góry... Jest dobrze...;))) Pozdro (L)

kubaLLLL - 27.02.2018 11:23:57, *.static.ip.netia.com.pl

hej @rek ale ci cisnienie podniesli.:) mam nadzieje ze latem jeszcze poru podziekujemy.Do inteligetnych dolozymy mlodych ktorych latem bedziemy mieli.Fajnie to wyglada.Jest pomysl jest realizacja.Pierwszy raz w tym klubie.

@rek do kubaLLL - 27.02.2018 11:27:38, *.dynamic.chello.pl

Siemanderko... Lekko może i ponieśli...;) Ale my obaj dobrze wiemy, co i jak jest "zaplanowane"... Ja już nie mogę doczekać się tego letniego okienka... Mocno (L)egia... Pozdro (L)

Praskie Ulice do @rek - 27.02.2018 11:29:50, *.dynamic.chello.pl

Tylko dając philippsa na obronę osłabiamy środek pola i pozbawia y się pola manewru nie wiedząc jak on sobie na obronie poradzi w meczu a nie na treningu. Cafu narazie bym nie liczył bo nie wiadomo co będzie prezentował więc pozostawienie do końca sezonu Dąbrowskiego jest dużo bezpieczniejsze

@rek do Praskie Ulice - 27.02.2018 11:32:53, *.dynamic.chello.pl

Jak Philipps przeszedłby do obrony na jakiś mecz, to nadal mamy w środku Antolica, Cafu i Vesowica... A jest jeszcze Mąka... Jaki zatem środek pola osłabiamy..? Na tym polega właśnie myśl szkoleniowa Romeo Jozaka: WYMIENNOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ wszystkich graczy... Pozdro (L)

Do @rek - 27.02.2018 11:37:32, *.dynamic.chello.pl

W dalszym ciągu przynajmniej narazie nie biorę cafu pod uwagę bo nie wiadomo jak będzie się w naszej lidze prezentował a z tego co czytałem sprawia problemy wychowawcze więc znak zapytania przy nim

@rek do kubaLLL - 27.02.2018 11:38:55, *.dynamic.chello.pl

Od rana dostaję "cynki" od ludzi, iż szykowany jest jeszcze Last Minute na ŚO... Ponoć z ligi włoskiej, ale niekoniecznie to będzie Włoch... Wiesz coś o tym...??? Póki co zmykam jak co dzień na siłownię, a ty w międzyczasie rozeznaj się co i jak... Ja muszę parę godzinek odreagować...:))) Pozdro (L)

Bubu - 27.02.2018 11:57:08, *.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

rek - kolego przezywasz 2 mlodosc , wszedzie Cie pelno, tylko pozazdroscic

Po(L)noc - 27.02.2018 12:02:25, *.156

Do @rek
głowa zawsze jest 'do góry', bo jak wiele osób rozumiem słowa w przyśpiewce 'czy wygrywasz czy nie' ;)
Także spokojnie, nie podnoś sobie niepotrzebnie ciśnienia ;)
Pozdrawiam

kubaLLLL - 27.02.2018 12:03:18, *.tktelekom.pl

@rek no tylko slychac ze wloski lub poludniowy kierunek a reszta to strasznie skrywana jest.

1337 - 27.02.2018 12:14:23, *.dynamic.gprs.plus.pl

@rafix
Jak gralismy Polakami to suoe

1337 - 27.02.2018 12:20:23, *.dynamic.gprs.plus.pl

@rafix
to jeszcze raz ;-) jak gralibysmy Polakami to nie byloby szybkich sukcesow. Plan jest taki zeby leciec na wzmocnieniach zagranicznych (widac ile jakosci wnosza gracze za zachodniej granicy), a z czasem jak juz akademia przygotuje dobrych graczy to ich wprowadzac do zespolu.

Poza tym nie rozumiem tego narodowego podejscia do gry. Gdyby mial u nas grac Messi to nikt by sie nie przejmowal tym ze jest Argentynczykiem i ze zajmuje miejsce w kadrze Polakom.

Z drugiej strony dobry Polak nie bedzie chcial grac w Legii, bo bedzie mu sie marzyc gra w klubach regularnie grajacych w LM. Zatem dopoki Legia nie wyrobi sobie marki na skale europejska, to bedzie ciezko zatrzymywac tych najlepszych, zreszta nie taki jest plan.

CHOTO - 27.02.2018 12:52:39, *.dynamic.chello.pl

A JA BYM ASTIZA I PASQUATO WYWALIL... A POLAKOW ZOSTAWIL JAKO REZERWE LUB WSPARCIE NA WYPADEK KONTUZJI. ALE CO JA WIEM?

mietek - 27.02.2018 13:01:49, *.emea.ibm.com

@KibicL: Zagrał całe DWA dobre mecze jesienią 2016 roku, a potem się wiózł przez długie miesiące na zachwytach dziennikarzy. Potrzebny był dopiero RJ, by nie pozwalać mediom ustalać mu składu.

@Rafix: Bereszyński był w Poznaniu niechciany, więc to trochę inna historia. Jeśli dobrze pamiętam, Malarz miał klauzulę odstępnego i ją po prostu zapłaciliśmy. Nie pamiętam, jak było z Pazdanem czy Lewczukiem - w sensie, czy też wykupiliśmy klauzule (w co jestem skłonny uwierzyć), czy to były jakieś "prywatne" ustalenia pomiędzy Leśnym a Kuleszą.
A Borysiuk? No panie, przecież on jest jak Lassie - zawsze wraca :)))

@1337: Pełne poparcie. Drużyny nie buduje się w pięć minut na kolanie. To jest długofalowy proces, który wymaga cierpliwości.

Wawa Fan - 27.02.2018 13:20:36, *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Kopczyński podobno do GKS Tychy.

Mr T - 27.02.2018 13:24:25, *.125

Ok, ale najpierw ten zapowiadany ŚO, a później dajmy wolną rękę Dąbrowskiemu. Bo zostaniemy z Astizem, który rozdaje prezenty przeciwnikom.

Kipkorir - 27.02.2018 13:47:15, *.dynamic.chello.pl

W końcu ktoś dostrzegł, że Legia to za wysokie progi dla Kopczyńskiego.

kubaLLLL - 27.02.2018 14:11:28, *.icpnet.pl

czyzby Bartosz Salamon?!

gsdfgs - 27.02.2018 14:15:34, *.190

zostawcie Dąbrowskiego - przyda się jeszcze.

mietek - 27.02.2018 14:30:43, *.emea.ibm.com

@kubaLLL: Myślisz, że to realne? On jednak regularnie gra w Serie A, więc aż takiej presji na odejście nie ma. Chyba, że mu się zamarzyły puchary i mistrzostwa świata :)

Piotrek - 27.02.2018 14:36:44, *.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gdy usłyszałem wczoraj o Dąbrowskim... ta wiadomość utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak ktoś zaczyna widzieć "więcej". Bardzo dobrze!

grzesiek - 27.02.2018 15:08:44, *.centertel.pl

Dabrowski na polska lige to ujdzie ale w europie to beda go mijac jak pacholka

Leron - 27.02.2018 15:51:18, *.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dąbrowskiego szkoda bo imo lepiej wygląda od Pazdana... ma wzrost i potrafi zagrać długą piłę. Tym czasem Pazdan zawsze zmusza swojego partnera z obrony do wykonywania tych elementów.

Adwokat - 27.02.2018 16:23:04, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaki jest Kopczo taki jest , ale w LM grał dobrze . Dziwna sprawa , co ? To , że potem tak zjechał z formą to jedna z największych zagadek tej dekady u nas . Przypuszczam , że psychika zaszwankowała , w sensie zabrakło mu ''pójścia za ciosem'' i stał się usposobiony defensywnie . Miał możliwości , szkoda chłopaka . Nie podoba mi się , że traktuje się go jak Necida albo Czukwu . To wychowanek , więc szacunek z automatu powinien być dla niego jednak większy niż podstawowy szacunek . Może i zawalił swój rozwój , ale po co ta kpina ? Ani nie pyskował , ani się głupio nie upierał że jest extra w tej chwili - znał swoje słabości . To tak , w ramach podsumowania jego ''zblokowanej?''i i niewykorzystanej gry . Były jakieś błędy w rozwoju , jednak nie widziałem w nim jakiejś większej głupoty . Tajemniczy chłopak , ale nie leser albo idiota . Podobno trenował uczciwie , a to ma znaczenie przy jego końcowej ocenie . Powodzenia (L) .

mietek - 27.02.2018 17:27:52, *.internetia.net.pl

@Adwokat: W Lidze Mistrzów dobrze zagrał RAZ - ze Sportingiem. Potem to powtórzył w Gliwicach. I tyle.

Nikt nie mówi, że chłopak jest leniem, imprezowiczem, czy, że ma nierówno pod sufitem. Przyjrzyj się komentarzom - 90% (albo i więcej) ludzi mówi, że jest on po prostu słabym zawodnikiem. Takie słowa nie wykraczają poza granice szacunku. Więcej - według mnie to one właśnie świadczą o szacunku, bo realnie ocenia się umiejętności zawodnika, zamiast go fałszywie zagłaskiwać, jak polskie media sportowe.

Darek - 27.02.2018 18:03:52, *.dynamic.kabel-deutschland.de

W klubie mowili ze potrzeba kilku okienek transferowych by zmienic oblicze Legii.Odeszlo juz tak wielu pilkarzy i przyszlo tak wielu nowych a wyglada na to ze to dopiero początek.Czekam wiec na kolejnej okienka transferowego i mam nadzieję że kolejni pilkarze ktorzy tu przyjda beda jeszcze lepsi od tych co przyszli teraz.Bo za pol roku nie bedziemy potrzebowali 10 nowych pilkarzy a dwoch solidnych lepszych od tych co juz w Legii beda.
Za dwa lata druzyna z jesieni 2017 roku bedzie tylko wspomnieniem.Mam nadzieje ze wyjdzie nam to na dobre.A Jozak zostanie tu na dluzej ze swoja koncepcja gry 4-3-3.Bo gdybysmy mieli zmienic trenara ktory mialby nowa wizje gry to od tylu pomocnikow mialby niezly bol glowy.

Adwokat - 27.02.2018 18:06:26, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No może , ale mi go szkoda . Media to go specjalnie nie głaskały , szczególnie ostatnio . Cóż , tak sie stało , chyba już nic nie zdziała Michał u nas . Pozdro , już osiemnasta ...

tekken (L) - 27.02.2018 18:20:17, *.dynamic.chello.pl

W obronie Kopy:
1. Wychowanków nie można jechać tak jak innych piłkarzy.
2. On jeszcze pokaże.
3. Moim zdaniem chłopak trzeźwo spojrzał na swoje możliwości i zdrowie i wyciągnął wnioski. Teraz musi więcej fantazji w ataku zapodać.
4. Nasi trenerzy nie potrafią wykorzystać umiejętności piłkarzy jakich posiadamy,a przynajmniej większość. - smutne ale prawdziwe
5.Jeżeli myślicie,ze tylko zagraniczni piłkarze pociągną Legię to ja w to nie wierzę.