Cafu w barwach FC Metz - fot. fcmetz.com
REKLAMA

Cafu nowym zawodnikiem Legii!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Portugalczyk Cafu pomyślnie przeszedł we wtorek testy medyczne i został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Środkowy pomocnik jest wypożyczony z FC Metz na półtora roku z opcją pierwokupu. Cafu ma 25 lat i w przeszłości grał m.in. w FC Lorient, Vitorii Guimaraes oraz młodzieżowych zespołach Benfiki Lizbona.

W obecnym sezonie Cafu zagrał we Francji w 13 meczach, a w tym w 10 w Ligue 1. Ostatni raz na boisku podczas spotkania ligowego pojawił się 25 listopada w starciu z SC Amiens. Portugalczyk przez cztery lata wystąpił we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju - od U15 do U20.

Za czasów pobytu w FC Metz o miejsce w składzie rywalizował z Chrisem Philippsem. W tym sezonie wspólnie zagrali w sześciu meczach. Ostatni raz 24 stycznia podczas pucharowego starcia z Tours FC, w którym FC Metz wygrało po rzutach karnych. Obydwaj podeszli wówczas do wykonania jedenastki. Uderzenie Philippsa zostało obronione, natomiast Cafu trafił do siatki.

Cafu
Data urodzenia: 26.02.1993
Kraj: Portugalia
Poprzednio: FC Metz (13/1), FC Lorient (23/2), Vitoria Guimaraes (68/3), Benfica Lizbona B (24/1)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.