Cafu w barwach FC Metz - fot. fcmetz.com

Cafu nowym zawodnikiem Legii!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Portugalczyk Cafu pomyślnie przeszedł we wtorek testy medyczne i został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Środkowy pomocnik jest wypożyczony z FC Metz na półtora roku z opcją pierwokupu. Cafu ma 25 lat i w przeszłości grał m.in. w FC Lorient, Vitorii Guimaraes oraz młodzieżowych zespołach Benfiki Lizbona.

W obecnym sezonie Cafu zagrał we Francji w 13 meczach, a w tym w 10 w Ligue 1. Ostatni raz na boisku podczas spotkania ligowego pojawił się 25 listopada w starciu z SC Amiens. Portugalczyk przez cztery lata wystąpił we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju - od U15 do U20.

Za czasów pobytu w FC Metz o miejsce w składzie rywalizował z Chrisem Philippsem. W tym sezonie wspólnie zagrali w sześciu meczach. Ostatni raz 24 stycznia podczas pucharowego starcia z Tours FC, w którym FC Metz wygrało po rzutach karnych. Obydwaj podeszli wówczas do wykonania jedenastki. Uderzenie Philippsa zostało obronione, natomiast Cafu trafił do siatki.

Cafu
Data urodzenia: 26.02.1993
Kraj: Portugalia
Poprzednio: FC Metz (13/1), FC Lorient (23/2), Vitoria Guimaraes (68/3), Benfica Lizbona B (24/1)

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (24)

syjon85 - 27.02.2018 20:16:26, *.play-internet.pl

witamy i czekamy co niezwykle młody ( jak na wiele wpisów w ostatnich dniach ;-) ) piłkarz pokaże na boisku (L)

Coelho - 27.02.2018 20:26:18, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawy transfer, zobaczymy na co go stać.

Coffee - 27.02.2018 20:27:13, *.centertel.pl

Cafu? Yes short black pls

Sasza - 27.02.2018 20:30:59, *.dynamic.chello.pl

Pogoda która u nas obecnie panuje i że w takich warunkach u nas liga normalnie gra to chyba musi być niemały szok dla tego kolesia.

Kristof - 27.02.2018 20:34:42, *.dynamic.mm.pl

Brawo Panowie, Brawo!
To prawdziwa petarda tym bardziej cieszy to iż udało nam się wygrać rywalizację z FC Porto i Benficą które bardzo chciały sprowadzić do rodzinnego kraju Cafu, krążą nawet słuchy iż Sporting oferował 20% udziałów w klubie w zamian za podpis Portugalczyka ale to tylko nie potwierdzone plotki, nie mniej brawo!
Jestem pod wrażeniem ;)

lol - 27.02.2018 20:43:27, *.dynamic.chello.pl

Jaka liga taki Cafu

Zibin55 - 27.02.2018 21:20:08, *.play-internet.pl

No może z tym Cafu poprawi sie gra defensywna bo co prawda gramy teraz w 10tke ale gra od początku dziś z Jaga KATASTROFALNA

Sławek - 27.02.2018 21:26:47, *.dynamic.chello.pl

Kolejne drewno. Zamiast kupić 2-3 dobrych graczy, to postawili na ilość, a nie na jakość. Jozak odejdzie i kto ten szrot później weżmie? Brawo Pudel. Z takim szrotem to możemy się pożegnać z mistrzostwem już w marcu.

Adam - 27.02.2018 21:31:46, *.play-internet.pl

Widziałem o nim jakiś materiał na YT to powiem Wam że bardzo przeciętnie się prezentował, ale pewnie na naszą ligę spokojnie wystarczy.

Kim zong - 27.02.2018 21:35:33, *.175.ipv4.supernova.orange.pl

No i wylądował !!!

janek - 27.02.2018 21:58:31, *.static.ip.netia.com.pl

witam, kiedy bedzie mozna kupic bilet na mecz z lechem? wie ktos moze? w otwartej sprzedazy bo nie moge kupic. Bez zlosliwosci prosze jestem ze szczecina opuscilem przez ostatnie lata tylko mecze w srodku tygodnia. kawalek drogi jednak mam a serce przy Ł3. Tylko Legia

Wojtas - 27.02.2018 22:08:32, *.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo .!

- 27.02.2018 22:20:08, *.dynamic.chello.pl

I co z tego, jaga nas leje

NAPASTNIKA - 27.02.2018 22:22:50, *.internetia.net.pl

I KTO DALEJ UWAŻA , ŻE NIE POTRZEBA NAM NAPASTNIKA , BIORĄC TAKI NAWET DZISIEJSZY MECZ Z JAGĄ W KTÓRYM DOBRY NAPASTNIK MÓGŁBY SOBIE SAM SYTUACJE WYPRACOWAĆ , A TAK BĘCKI . NAPASTNIKA DOBREJ KLASY NAM POTRZEBA NATENTYCHMIAST .

Anton - 27.02.2018 22:25:00, *.dynamic.chello.pl

No ładnie. To Kopa może się pakować.

wariat1987 - 27.02.2018 22:28:33, *.centertel.pl

pakuj się i spier...póki czas bo tu nie tylko trenerowi bedzie trzeba wpier...

lolus - 27.02.2018 22:37:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ogórek już mieliśmy jednego z historią w benfice młodzieżowej, nazywał się hildeberto

(L)odz - 27.02.2018 22:39:01, *.toya.net.pl

Kolejny odpad z zagranicy,niestety Legia robi się przytułkiem upadających grajków z obcych lig.Czy LEGIA robi za Caritas?

Wilk - 27.02.2018 22:43:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Więcej defensorów bo ofensywnych graczy mamy tylu że miażdżymy ligę. Te wygrywane pięcioma bramkami mecze byłyby perfekcyjne gdyby nie to raz na kilka meczy przeciwnikowi uda się zdobyć gola. Trzeba więcej defensorów, Hama i Niezgoda jako ofensywa w zupełności wystarczą. Więcej obrońców i DP. System 8-1-1 zniszczy ligę i da nam minimum ćwierćfinał LM.

Trch - 27.02.2018 22:58:53, *.centertel.pl

Kolejny neudacznik to drewniakow Jozaka. Jaga nam pokazala jak robi sie transfery. A my stajemy sie posmiewiskiem ligi i emerytem Eduardo, zenujacym Niezgoda, fatalbym Kuchym, tragicznymi Pazdanem i Jedza. Oraz pomocnikami ktorych osmieszaja co mecz inne grajki.
Brawo Jozak i Miodek, wiecej szrotu a latem nie zagramy w zadnych pucharach.

WojtasBB - 27.02.2018 23:04:47, *.dynamic.mm.pl

A mnie sie ta Legia cudzoziemska coraz mniej podoba. Wypozyczaja Jodlowca a biora 3 zagranicznych grajkow. Oby to tylko nie poszlo droga Wisly Maaskanta ktory ulozyl sobie druzyne po swojemu i Wisla upadla na lata. Z innej beczki ciekawi mnie czy Pasquato zostal juz kompletnie skreslony...

Tomek Mokotów - 27.02.2018 23:32:17, *.dynamic.chello.pl

Miodousty i Jozin robią sobie targ...

aarti - 28.02.2018 09:27:25, *.internetdsl.tpnet.pl

Kolejny przecinak, a ofensywnego pomocnika jak nie było tak dalej nie ma. Ze statystyk wynika jasno, że gość to do przodu grać za bardzo nie potrafi, zresztą jak wszystkie transfery Jozaka.

Myślący inaczej - 28.02.2018 11:22:10, *.centertel.pl

Nie rozumiem płaczu nad ilością Polaków w składzie. Jaka jest jakość polskich przecinaków a jaka ich cena? Jak pojawi się jakiś talent to brać ale po cichu żeby nikt nie zorientował się że trzeba wartość pomnożyć razy 100 bo Legia się interesuje.