Mauricio - fot. Jacek Prondzynski / legia.com

Mauricio wypożyczony do Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Środkowy obrońca Mauricio został nowym graczem Legii. Brazylijczyk ma 29 lat i ostatnio reprezentował barwy Lazio, a do Polski trafił na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. W tym sezonie zagrał zaledwie cztery minuty przeciwko US Sassuolo. Potem nie został zgłoszony do rozgrywek rundy wiosennej Serie A.

Mauricio jest wychowankiem Palmeiras. Od 2009 do 2013 roku grał w lidze brazylijskiej, a następnie trafił do Sportingu Lizbona. W tym klubie rozegrał w sumie 52 spotkania. W sezonie 2014/15 kupiło go Lazio, w którym początkowo był piłkarzem podstawowej jedenastki. Łącznie przez dwa lata zagrał dla rzymskiego zespołu 55 razy.

W sezonie 2016/17 został wypożyczony do Spartaka Moskwa, z którym świętował triumf w rosyjskiej ekstraklasie. Po powrocie do Lazio nie mógł liczyć już na regularną grę. W rundzie jesiennej zagrał tylko cztery minuty w lidze, a do wiosennej nie został już zgłoszony.

Mauricio w Legii będzie grał z numerem trzecim.

Mauricio
Kraj: Brazylia
Kluby w Europie: Lazio (56/0), Sporting (52/2), Spartak Moskwa (11/1)


przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (32)

Zamoj - 28.02.2018 18:20:48, *.162.ipv4.supernova.orange.pl

i wylądował :)
Ciekawe kiedy będzie do gry gotowy

oby nie :na puchary" bo może się nie doczekać grania xD

Jane - 28.02.2018 18:26:44, *.play-internet.pl

Szkoda,ze to nie gracz ofensywny ale po tym co wczoraj przy drugiej bramce zrobili reprezentanci Jedza i Pazdan to może cieszmy się tym transferem. Witamy na pokładzie!

Anton - 28.02.2018 18:29:55, *.dynamic.chello.pl

,,reprezentował barwy Lazio"
To fajnie se poreprezentował. Oby był lepszy od ostoi obrony naszej reprezentacji.

Bear - 28.02.2018 18:39:49, *.11.ipv4.supernova.orange.pl

No to zamiatamy ligę... będzie pewnie 1pkt przewagi na koniec !

Zatroskany - 28.02.2018 18:40:24, *.play-internet.pl

.. O co chodzi??? Mamy Astiza Remiego Pazdana Dąbrowskiego Jedze i Antolić też podobno może grać na tej pozycji ... do końca sezonu zostalo ok 11 meczy A gośćprzez ostatnie 8 miesięcy grał 4 minuty ... chyba ktoś sobie jaja robi ? Nawet nie podano że Legia ma prawo pierwokupu. .. będzie trzeba ofermie płacić pensję i jeszcze premię dostanie za zdobycie mistrza i pucharu Polski

Klf - 28.02.2018 18:43:22, *.play-internet.pl

Napastnikaaaaa, Napastnikaaaaa nam potrzebaaaaa

Zajmon Szczecin - 28.02.2018 18:53:03, *.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trójka jest Jodły który wróci. ..

oLaf - 28.02.2018 18:55:41, *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

wypożyczenie na 3 miesiące???? Ma to sens??? (zawsze obrońcy płaczą że muszą się zgrywać przez rok żeby coś z ego było : O

Ważne jest czy mamy opcję pierwokupu bo jak nie to jakieś jajka coby gość grał więcej niż 4 minuty w rundzie.... jaja z Legii co gorsza : ((

3er - 28.02.2018 18:59:02, *.static.chello.pl

Ciekawe czy w pół roku złapie wogóle kondycje. Powodzenia niech walczy!

321 - 28.02.2018 19:09:47, *.84.ipv4.supernova.orange.pl

U Pazdana z Remym brakuje komunikacji, Mauricio stworzy parę stoperów z Pazdanem a Remy do pomocy.

grzesiek - 28.02.2018 19:20:39, *.centertel.pl

Pilkarz dobry tylko pytanie czy bedzie mu sie chcialo sprezac konczyny dolne do meczow polskiej ekstraklasy. Mysle ze kupno 24-26 latkow byloby lepszym posunieciem. Niemniej jednak kiedys moglismy pomarzyc o sciqganiu pilkarzy grajacych w tak dobrych klubach w przeslosci;p

kalosz - 28.02.2018 19:28:09, *.dynamic.mm.pl

pewnie...niech sie legii ogrywa... Boze widzisz i nie grzmisz...

Darek - 28.02.2018 19:31:47, *.dynamic.kabel-deutschland.de

Ciekawe czy te wszystkie transfery wystarcza na zwyciestwo w Niecieczy.Znajac zycie to nie.A po tym co pokazali wczoraj to powinni miec wstrzymana wyplate.Bo nie moze byc tak ze taki Antolic cham boiskowy dostaje czerwona kartke i jeszcze pewnie dostanie kilka meczow dyskwalifikacji i pobiera miesieczna pensje za 15 minut zenady.
Teraz kolejny ogor co bedzie gotowy do gry pod koniec kwietnia.

Jacek - 28.02.2018 19:50:32, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przestancie plakac. Jezeli nie potrafimy zdobywac goli, to przynajmniej ich nie tracmy. Jestem przekonany, ze bedzie lepszy niz Pazdan. Witamy w Legii Mauricio.

@rek do 321 - 28.02.2018 20:12:00, *.dynamic.chello.pl

Hmmm, czyli Pazdek nie mógł się dogadać z Remym po francusku... Ale za to na luziku dogada się po brazylijsku z Mauricio po brazylijsku... Supcio... Cool...:))) Pozdro (L)

Zajmon Szczecin - 28.02.2018 20:32:08, *.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@zatroskany
może jeszcze Dąbrowski zdąży odejść. ..

Rychu - 28.02.2018 20:41:50, *.warszawa.vectranet.pl

Powodzenia. Oby więcej nie zdarzały się na Legii mecze jak ten z Jagiellonią.

D - 28.02.2018 21:11:27, *.bielsko.dialog.net.pl

Kolejny ogór, który w swoim zespole się nie łapał nawet do składu... Żałosne.

Zamoj do @rek - 28.02.2018 21:16:48, *.162.ipv4.supernova.orange.pl

jak z Brazylii to po Portugalsku ;)
W gre wchodzi jeszcze Włoski bo pewnie zna (Mauricio oczywiście) :)

Wolfik - 28.02.2018 21:19:26, *.dynamic.mm.pl

Ja pier...lę. Teraz by trafić do naszego zespołu wystarczy chyba przechodzić koło stadionu i mieć zagraniczny paszport. Z pewnością będzie się zabijał na boisku za Legię.

@@rek - 28.02.2018 21:32:49, *.play-internet.pl

W Brazylii jezykiem urzedowym jest portugalski!!!

Bartkovy - 28.02.2018 22:06:16, *.dynamic.chello.pl

W Lazio Mauricio zarabia 1,5 mln rocznie.
Legia go dostaje, zeby zrobic pkno wystawowe przed sprzedaza latem.
Nie ma szans na wykupienie.

Kipkorir - 28.02.2018 23:13:37, *.dynamic.chello.pl

Życzę mu, by wygryzł ze ŚO nieroba Pazdana na kilka miesięcy przed mundialem.

@rek - 01.03.2018 00:12:54, *.dynamic.chello.pl

Na realidade... Meu erro...:)))

Portugalski to faktycznie urzędowy i obiegowy język w Brazylii... Ale swego posta pisałem w pośpiechu, pomiędzy newsami z TT i taki oto lapsus mi się przytrafił... Com licença...:)))

Doktor Wiktor Traktor - 01.03.2018 06:04:27, *.12

Na pewno zaraz złapie przeziębienie i będzie się leczył aż do
końca maja razem z Eduardo, a potem powie że się zakochał w Warszawie, więc mają go puścić do Aten

do Zajmon Szczecin - 01.03.2018 07:41:05, *.3

Kolego a skąd miałeś info o odejściu Dąbrowskiego skoro na stronie taka informacja ukazała się dopiero 10 minut po Twoim wpisie? może masz jakieś przecieki?

Miro - 01.03.2018 09:46:24, *.dynamic.mm.pl

Do D sam jesteś żałosny jak cię stać ściągaj lepszych a jak nie to stulecia płaszcze cienki bolku

mariosanitario - 01.03.2018 10:24:58, *.internetia.net.pl

Mauricio: "Będę bronił tych barw zębami i pazurami" już mi się gość podoba.

Garet - 01.03.2018 23:04:22, *.play-internet.pl

Potężny czyli tak jak powinien wyglądać środkowy obrońca. oby tylko reflex miał. Wygląda dobrze, obiecujaco. Czekam na jego pierwszy występ.

Erdo - 01.03.2018 23:55:29, *.play-internet.pl

Niezły tur. Oby chciało mu się grać to na pewno będzie z niego duży pożytek. Remy w takim razie powinien pójść na środkowego pomocnika - ma niezłą technikę, piłka mu nie przeszkadza, może być z niego następca Vadisa.

dobry - 02.03.2018 08:00:24, *.dynamic.chello.pl

Taki "dobry" że Lazio go nie chciało hehe

@dobry - 02.03.2018 20:10:52, *.play-internet.pl

Gdzie Lazio, gdzie Legia, to że tam się nie łapał to niewiele znaczy. Masz przykład Remiego, który raczej rzadko grał grał w najsłabszej drużynie ligi francuskiej a u nas błyszczy.