Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sparingu rozegranym w środę legioniści z zespołu U14 podejmowali Bronowiankę Kraków. Do przerwy rywalizacja była bardzo ciekawa, a przez moment goście nawet prowadzili. Po przerwie Legia stopniowo uzyskała przewagę i wygrała ostatecznie 6-3, po golach Puciłowskiego (2), Walczaka, Strzałka, Kamińskiego i Jakóbczyka. Swoje mecze rozegrali też zawodnicy obu drużyn U11 (rocznik 2007/8), podejmując kadrę woj. kujawsko-pomorskiego i Ursus, prezentując się przy tym z korzystnej strony.

Legia U14 6-3 (2-2) Bronowianka Kraków 04
1-0 8 min. Tomasz Walczak
1-1 12 min. Karol Sałamaj
1-2 20 min. Karol Sałamaj
2-2 24 min. Igor Strzałek
3-2 36 min. Wiktor Kamiński (lobem, as. Tomasz Okulicki)
4-2 51 min. Wiktor Puciłowski
4-3 54 min. Karol Sałamaj (rzut karny po zagraniu ręką)
5-3 63 min. Kacper Jakóbczyk b.a. (po przechwycie)
6-3 66 min. Wiktor Puciłowski (as. Kacper Jakóbczyk)

Strzały [20-70']: Legia 13 (9) - Bronowianka 5 (4)

Legia: Kuba Mielcarz - Tomasz Okulicki, Kacper Włoch, Tomasz Mazur, Wiktor Nowak, Dominik Arkuszewski, Adam Dębiński, Igor Strzałek, Kacper Knera, Tomasz Walczak [05], Wiktor Kamiński, Kacper Jakóbczyk, Wiktor Puciłowski [05], Maksymilian Stangret [05]

Legioniści w pierwszej połowie stoczyli twardą walkę ze zdecydowanie i szybko grającymi krakowianami. Choć szybko zdobyli prowadzenie, w kolejnych miutach dwukrotnie błysnął pomocnik gości Karol Sałamaj, mający za sobą niedawne powołanie do ZAMO, czyli swego rodzaju szerokiej kadry Polski. Goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie 4 minuty, gdyż do wyrównania doprowadził Igor Strzałek. Remis po pierwszej odsłonie nie krzywdził przesadnie żadnej z stron.
Po przerwie goście cofnęli się nieco głębiej do defensywy, ale już po minucie ładnym długim podaniem popisał się Tomasz Okulicki, a Wiktor Kamiński wykorzystał niefrasobliwe zachowanie obrońców i bramkarza, i efektownym lobem wyprowadził Legię na prowadzenie. Przez następny kwadrans żadna ze stron nie mogła przebić się pod bramkę drużyny przeciwnej. Po 50 minutach nastąpiło w naszej drużynie (prowadzonej dziś przez Macieja Laskowskiego, Tomasza Bąbla i Krzysztofa Mutschmanna) kilka zmian i od razu znowu zrobiło się gorąco pod bramką Bronowianki. Najpierw wyczyn Kamińskiego niemal skopiował, po kolejnym dobrym crossie Okulickiego, Maks Stangret, a zaraz potem, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł sięWiktor Puciłowski, który podwyższył na 4-2. Goście nie poddawali się, dwukrotnie interweniować musiał Kuba Mielcarz, aż w końcu i on musiał ustąpić, gdy rzut karny za - dość przypadkowe - zagranie ręką wykorzyystał Sałamaj. Pozytywny impuls dał gościom dodatkowe siły, ale po godzinie zmagań cieżar gry przesunął się dość wyraźnie w stronę pola karnego Bonowianki. Trzy niezłe okazje miał Puciłowski, a gola na 5-3 strzelił w końcu, po odebraniu piłki obrońcy, wprowadzony jednocześnie z nim Kacper Jakóbczyk. Ta sama para zawodników współpracowała również przy kolejnym trafieniu, ustalającym wynik spotkania w 66. minucie.