Maciej Dąbrowski - fot. Mishka / Legionisci.com

Dąbrowski odszedł z Legii!

Woytek, źródło: Legia.com

Legia Warszawa rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Maciejem Dąbrowskim. Obrońca występował w drużynie mistrzów Polski od sierpnia 2016 roku. W koszulce z "eLką" a piersi rozegrał w 42 mecze i strzelił 4 gole.

W sezonie 2016/17 został wybrany najlepszym obrońcą Ekstraklasy. Jesienią wystąpił w 19 spotkaniach i zdobył w nich dwie bramki. Wiosną "Dąber" nie zagrał w żadnym meczu, a w 3 z 4 rozegranych spotkań zabrakło dla niego miejsca na ławce rezerwowych.

Kontrakt Dąbrowskiego z Legią obowiązywał do 30 czerwca 2019 roku.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (96)

grzesiek - 28.02.2018 20:43:49, *.centertel.pl

Jak na obronce fajne statystyki. Jego problemem byla nierowna forma i brak zwrotnosci. Ale nie byl ogórem...

(L) - 28.02.2018 20:45:51, *.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Moim zdaniem szkoda, lepszy od Inakiego, Maciek powodzenia w dalszej przygodzie z piłką

LEZYMY - 28.02.2018 20:46:14, *.internetia.net.pl

3 GODZ NA POZYSKANIE DOBREGO NAPASTNIKA - CHYBA NIEZGODĄ I EDUARDO ZAGRAMY DO KONCA SEZONU , 2 KONCTUZJE I LEŻYMY

eLka - 28.02.2018 20:46:47, *.dynamic.chello.pl

Szkoda.

Legionista - 28.02.2018 20:47:09, *.115

Legia to jednak bogaty klub. Kupuje złom z zagranicy za duże pieniądze a "swoich" sprawdzonych oddaje za darmo

dziennikarz - 28.02.2018 20:48:37, *.centertel.pl

Maciej "na pewno awansujemy" Dabrowski

Anton - 28.02.2018 20:48:51, *.dynamic.chello.pl

Po prostu zajebiście

Bartas - 28.02.2018 20:49:19, *.85-237-187.tkchopin.pl

Lepszy od Czerwińskiego a zrezygnowali z niego. Więc z Czerwińskim wiążą jakieś plany a z Mackiem nie. Totalnie tego nie kumam. Można było tez go wypożyczyć na wiosnę. A tak ani zawodnika ani pieniędzy.

mietek - 28.02.2018 20:49:49, *.play-internet.pl

A z pokraka Kopczynskim kiedy sie rozstaniemy?

3er - 28.02.2018 20:51:28, *.static.chello.pl

Szkoda jak dla mnie jest lepszy na ten moment od Pazdana a o Astizie nie wspominając.

Prawda - 28.02.2018 20:52:37, *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Szkoda... Miał serce do gry

ostet - 28.02.2018 20:53:06, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a Fatalczyk i Kiepsczyński niestety zostali... z tymi drewniakami należy rozwiązać kontrakt

Mariusz - 28.02.2018 20:55:22, *.centertel.pl

Lepszy od pazdana

Greg61 - 28.02.2018 20:57:40, *.centertel.pl

Nie łapie polityki tych Panów. Szkoda Dąbrowskiego był naprawdę dobrym zawodnikiem

Brejking nius, shock! - 28.02.2018 20:58:50, *.centertel.pl

Najlepszy obrońca ekstraklasy nie łapie się na ławkę Legii. Kto bogatemu zabroni?

zenio - 28.02.2018 21:00:43, *.168.ipv4.supernova.orange.pl

0 Polaków w drużynie słaba koncepcja ;/

(L)evy - 28.02.2018 21:01:04, *.129

W końcu dobra wiadomość ! Zegnaj zadufany w sobie czereśniaku.Takiego drewna w naszej obronie dawno nie było.

Darek - 28.02.2018 21:02:20, *.dynamic.kabel-deutschland.de

Dziwna decyzja.Astiz moim zdaniem duzo slabszy a zostaje w druzynie.Pozbywamy sie pilkarzy ktorzy przyszli do Legii wcale nie tak dawno.Ciekawe kiedy bedziemy pozbywali sie tych z obecnego okienka transferowego?

Całaprawda - 28.02.2018 21:03:26, *.dynamic.chello.pl

Ktoś coś wie więcej o powodach?, nie łapał się do składu? w sumie miał kilka dobrych meczy...

szmal - 28.02.2018 21:10:42, *.dynamic.chello.pl

szkoda, że był Polakiem.
Jako serb miałby miejsce w 11.

Pio - 28.02.2018 21:11:45, *.dynamic.chello.pl

Dąbek powodzenia.dzieki za wszystko

Wolfik - 28.02.2018 21:11:51, *.dynamic.mm.pl

@Legionista: Ja również już nic z tego nie kumam. Jakoś nie mieści mi się w głowie, że Astiz wygrał rywalizacje z Maćkiem. Czerwińskiego wypożyczono a Maćka się pozbyto. A przyszedł kolejny obrońca z zagranicy, który może odpali, może nie. Dziwne to wszystko.

Wieteska spokojnie sobie radzi w Zabrzu, Konrad w Płocku. Szymańskiego tez w Legii mało. Naprawdę jest gorszy od Philipsa?

Mpp - 28.02.2018 21:15:05, *.play-internet.pl

A może to Dąbrowski chciał odejść?

Odidja - 28.02.2018 21:16:44, *.dynamic.chello.pl

PAMIETACIE ASYSTE CHLOPAKA NA 1:0 Z LECHEM. DLUGIE PODANIE Z GLEBI. UWAZAM ZE TO SUPER ZMIENNNIK DLA PAZDANA LUB FRANCUZA. ASTIZA BYM POZEGNAL. A KOPCZYNSKI TO DLA MNIE TEZ GRAJEK DO REZERWY NA WYPADEK KONTUZJI.

Gizior - 28.02.2018 21:17:07, *.128

Trochę lipe mu zrobili bo na parę h przed zamknięciem okienka może być trudno z kimś się zwiazac

Cik - 28.02.2018 21:17:47, *.dynamic.chello.pl

Pewnie juz leci ktos z balkanow.

Do gizior - 28.02.2018 21:23:44, *.dynamic.chello.pl

Jako wolny bedziemogl podpisać kiedy chęci. Kim chce

Mat - 28.02.2018 21:30:19, *.dynamic.chello.pl

Przyłączam się do polrzednich opinii. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji. W klubie został dużo starszy i sporo już słabszy Astiz a Maćkowi podziękowano. Kto zagra jak z jakiś powodów Pazdan i Remy nie będą mogli?!

Mr T - 28.02.2018 21:32:20, *.dynamic.mm.pl

Nie kumam. Przecież można było go próbować za 100 tys. Euro sprzedać latem...

kibic(L) - 28.02.2018 21:35:20, *.icpnet.pl

Dzięki Dąber! Nigdy nie zapomnę szalonej końcówki meczu w Poznaniu i Twojej bramki na 1:1!

Bysior xx(L) - 28.02.2018 21:39:02, *.dynamic.chello.pl

Jeszcze więcej obcokrajowców i jeszcze mniej Polaków! Skończy się jak zaciąg brazylijski w Pogoni. Ogórasy ściągane na pęczki, bez łądu i składu, byleby z zagranicy. Z Jagiellonią były widoczne pierwsze efekty.

kaktus - 28.02.2018 21:39:59, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

bez sensu... jak by go jeszcze sprzedali to rozumiem...
Przypominam, że był sezon, w którym był on najlepszym naszym obrońcą....

krys008 - 28.02.2018 21:52:36, *.serv-net.pl

Przyłączam się do klubu "nie kumam". Żadnej logiki, reprezentant kraju, z całą pewnością nie gorszy niż niż dziadek Astiz. Posiada sporo mankamentów, tak jak ktoś już wspomniał demn prędkości i zwrotności nigdy z niego nie był, ale solidny obrońca, dobra gra głową i świetny przerzut (ma dar do tych długich piłek). Przy naszych problemach w polu karnym (przegrywamy większość górnych piłek) myślę, że byłby bardziej pożyteczny niż Pazdan w takiej formie.
@rek może wiesz coś więcej o ej decyzji, czy zadecydowały tylko względy sportowe? Chociaż nie wierzę, ze nie mogli sprzedać MAcka przytulając trochę Euro. Dziwna sprawa...

hanys - 28.02.2018 21:57:39, *.dynamic.chello.pl

Debile!!!!!! Zmarnowali chłopaka i wyrzucili jak szmatę!!!!

ccvs - 28.02.2018 22:00:28, *.dynamic.chello.pl

Zatęsknimy jeszcze za nim. Głupi ruch klubu. Dzięki Dąber za wszystko!

Tom - 28.02.2018 22:09:00, *.adsl.inetia.pl

Dzięki Dąbek !
Powodzenia

@rek - 28.02.2018 22:13:30, *.dynamic.chello.pl

do Legionista
do Wolfik
do krys008
do innych nie wiedzących dlaczego Dąbek, a nie Astiz...

(L)egia robi teraz czystki i próbuje rozwiązać kontrakty "za porozumieniem stron"... Dąbek miał długi kontrakt, aż do końca czerwca 2019 roku... Gdyby nie zgodził się na "porozumienie stron", to musielibyśmy płacić mu jeszcze pensje przez półtora roku... Astiz ma kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia... Ale zapewne (L)egia z nim nie przedłuży... Tak więc Astizowi mamy do zapłacenia tylko 3 pensje... Jednakże w przypadku zerwania kontraktu (L0egia musiałaby zapłacić Astizowi dodatkowo spore odszkodowanie... Tak więc matematyka tutaj wygrywa... Pozdro dla wszystkich kolegów...:)))

ka - 28.02.2018 22:14:03, *.dynamic.chello.pl

Ja go lubiłem. Solidny i skromny. Szkoda :(

krys008 - 28.02.2018 22:21:19, *.serv-net.pl

Dzięki @rek, mimo wszystko żal chłopaka. Jak dla mnie solidny obrońca o bardzo dobrych warunkach.
Właśnie oglądam Arkę z Piastem, bardzo dobry mecz Jodłowca. Cieszę się, że Jodła wraca do żywych. Powodzenia Tomek!
91 minuta Lech kontra słaby Śląsk 1:1. Myślę, że z nami, albo chwilę po wizycie w Warszawie Lech z nowym trenerem na ławce. Możliwe, że Stokowiec.

do Krys - 28.02.2018 22:25:35, *.adsl.inetia.pl

łach 2:1

1337 - 28.02.2018 22:26:49, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie rozumiem jak mozecie zalowac goscia, ktorego wszyscy kojarzymy glownie z jednego udanego przerzutu? Z calym szacunkiem ale wybitny to on nie byl. Porownajcie jego gre a Remiego (to w kontekscie argumentow o slabych transferach).

Dzieki za gre w Legii, powodzenia w kolejnych klubach. Tesknic nie bede.

Marcin - 28.02.2018 22:36:28, *.dynamic.gprs.plus.pl

Pamiętajmy gole z Lechem i z Zagłębiem, powodzenia Maciej!

Marco - 28.02.2018 22:37:33, *.dynamic.gprs.plus.pl

Trzymaj się Dąber ! powodzenia w dalszej karierze !

Prezes - 28.02.2018 22:38:14, *.static.ip.netia.com.pl

W koncu Mioduski zaczal wietrzyc szatnie PA PA Dąbku Drewniany:)

Zajmon Szczecin - 28.02.2018 22:38:38, *.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wolał odejść niż czekać na grę i grzać ławę. Lubiłem go i szanowałem.Zly ruch prezesa.
Chukwu tak nie robił a teraz Kopa tez woli siedzieć o brać kasę.
Powodzenia Maciej!

Hiszpan - 28.02.2018 22:45:44, *.play-internet.pl

Nie byl kozakiem ale rzygam na myśl o tych Jugolach którzy od razu dostali za nic miejsce w skladzie plus reszcie najemników. Więcej więcej obcokrajowcow jeszcze zakazać polskiego w szatni. Czemu nadal cicho o karze klubu dla tego barana co wczoraj osłabił zespól?!!!!. Polak by juz mial jakieś reperkusje.

Wolfik - 28.02.2018 22:46:04, *.dynamic.mm.pl

@rek: Legia robi "czystki" wymieniając jednego środkowego obrońcę (sprawdzonego) na innego (niesprawdzonego). Zaiste działanie zgoła rozsądne.

Argument o konieczności wypłacania pensji też ciekawy. Może zatrudniajmy grajków na poszczególne mecze??? Albo łapmy klientów z warszawskich osiedli, pewnie znaleźliby się chętni zagrać za darmo. A może któryś "odpali".

Profesjonalizm pełną gębą.

Marce(L) - 28.02.2018 22:51:33, *.play-internet.pl

Maciek powodzenia i dzieki za całokształt a przede wszystkim za bramkę w pyrlandii na 1:1

@rek - 28.02.2018 22:51:45, *.dynamic.chello.pl

Tak na marginesie to akurat Dąbrowski zachował się bardzo honorowo i dlatego, jak przyjedzie na Ł3, grając już w Pogoni lub Zagłębiu, powinniśmy przynajmniej z jeden raz powitać go dużymi brawami... Bo za ten męski gest po prostu mu się należą te brawka... To jakim był piłkarzem, nie mnie już oceniać... Zrobili to za mnie RJ i IK... C'est la vie...:)))

Bo sami popatrzcie, jak pozostali "starzy" piłkarze doją nasz klub niczym dojną krowę... Jędza zarabia krocie i ma nas gdzieś... Mąka oraz Pazdek też nieźle zarabiają i mają gdzieś dobrą grę i walkę na boisku "na całego"... Wcześniej Czukwu nas robił w wała... Teraz okazuje się, iż (L)egia Warszawa oficjalnie dała news prasie, iż chce się pożegnać z Michałem Kopczyńskim... Ten jednak nie chce odchodzić i woli zostać mimo, iż w obecnej chwili ma niewielkie szanse na grę w ekstraklasie... Teraz to Kopa zamierza doić (L)egię... Po ostatniej kontuzji Brozia wychodzi na to, iż Broź także nie powącha już boiska do końca tego sezonu... A pensje nadal będą leciały na jego kontol... Ale akurat to Brozia było mi wczoraj szkoda... Tak po ludzku szkoda... Dlatego powiadam: trzeba dokończyć te WIETRZENIE szatni i pozbyć się piłkarskich cwaniaków, darmozjadów, śmieszków, obiboków i lanserów... Pozdro (L)

Hiszpan - 28.02.2018 22:52:31, *.play-internet.pl

Dzieki Maciek za bramkę z Lechią. Powodzenia w Lubinie. Takie czasy truskawkowy zaciag ruszyl. Szrot byle miedzynarodowy. Taka koncepcja.

krys008 - 28.02.2018 23:04:03, *.serv-net.pl

@rek co do Jędzy zgadzam się. Przyznaję byłe entuzjastycznie nastawiony jak do ans przychodził, ale kosi taką kasę, gra, delikatnie mówiąc przeciętnie i jeszcze ten irytujący sposób bycia. Wiem, że nie on dał sam sobie taki kontrakt, ktoś zaproponował mu taką kasę, ale i tak działa na mnie coraz bardziej alergicznie.
Kopa - nie do końca zgadzam się z twoją oceną, gość może mieć niezły mętlik w głowie. Jeszcze kilka miesięcy temu wybiegał na murawę z opaską kapitana Legii. Nie tylko w podstawowym składzie, ale jako kapitan! Teram po kilku miesiącach ma tak po prostu odejść do jakiegoś Piasta, czy innej Korony? Akurat Kopę rozumiem i nie mam pretensji.
Co do Dąbrowskiego, to mimo wszystko nadal nie rozumiem. Analizuję, rozumiem argumenty, ale uważam, że była to błędna decyzja. Dziękuję i powodzenia gdziekolwiek zakotwiczysz!

Wolfik - 28.02.2018 23:05:26, *.dynamic.mm.pl

@rek: Co nie przeszkadza nam ściągać piłkarzy typu Pasquato, Berto, Eduardo. Albo 27-letnich klientów wyrzucanych z boiska po 15 minutach w prestiżowym, ważnym spotkaniu.

@rek do Wolfik - 28.02.2018 23:07:46, *.dynamic.chello.pl

Nie mnie oceniać działania (L)egii w kategoriach finansowych... Nie ja jestem właścicielem ani też (L)egii księgowym... A co do przydatności nowych najemników - wypowiem się o wszystkich po zakończeniu sezonu... Historia najbliższych 3 miesięcy "osądzi" nasz wszystkich: zagorzałych optymistów, wiecznych pesymistów, tysiące niezdecydowanych i wielu "cichych" obserwatorów tego forum...;))) Pozdro (L)

Dar - 28.02.2018 23:11:58, *.play-internet.pl

Wogóle nie rozumiem tego ruchu. Pierwszy zmiennik na środek obrony. Wypadnie Remy lub Pazdan i kogo wystawimy?

dex - 28.02.2018 23:16:39, *.play-internet.pl

Ja to już nic z tego nierozumiem....

krys008 - 28.02.2018 23:18:16, *.serv-net.pl

Do Wolfik Pasquato, Berto - ewidentne, niewytłumaczalne pomyłki. Jeden zupełnie odklejony, nie pasuje do naszej ligi, choć zapowiadało się obiecująco, a pan hamburger, to jakieś piłkarskie jaja. Jak w taki sposób może zapuścić się zawodowy piłkarz. To już powinno go dyskwalifikować przed podpisaniem kontraktu.
Tak to są ewidentne wpadki, ale w chwili jak przychodzili, to był bardzo trudny burzliwy czas. Myślę, że to był powód tej wpadki.
Edek - to może się udać, początek miał świetny, bardzo dobre statystyki. Poczekajmy jeszcze, nie skreślajmy go tak szybko.
Transfery tego okienka uważam za bardzo obiecujące, jak na razie w zasadzie wszystkie udane i stanowią realne wzmocnienie.

Wolfik - 28.02.2018 23:19:18, *.dynamic.mm.pl

@rek: Trudno nie przyznać racji po takim stwierdzeniu :).

@Dar: Wystawimy Astiza lub tego kolesia którego wypożyczono na 3 miechy. Albo obu na raz :).

Swoją drogą...ciekawe czy do maja klient w ogóle się zdąży ogarnąć... s sensie gdzie jest i po co :).

Wolfik - 28.02.2018 23:22:20, *.dynamic.mm.pl

@krys008: W zasadzie to nasze udane nabytki zostały zgniecione przez odpowiednio zmotywowane piłkarskie tuzy grające w Cracovii, że o Jadze nie wspomnę.

Bke - 28.02.2018 23:28:23, *.centertel.pl

Szkoda!

Lepszy od Astiza który popełnia mase bledów!

krys008 - 28.02.2018 23:29:54, *.serv-net.pl

@Wolfik trudno dyskutować z faktami. Tak to wyglądało z Jagą, ale poczekajmy. Mamy jeszcze 3 miesiące, jestem optymistycznie nastawiony. Przyjdzie czas rozliczeń po sezonie, myślę i mam nadzieję, że będą to pozytywne oceny. Zdamy ten egzamin i kolejny sezon w koronie, mam nadzieję, że podwójnej! PZDR

Arek - 28.02.2018 23:33:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dziwne to wszystko. Odpalają sprawdzonego piłkarza, wybranego najlepszym zawodnikiem minionego sezonu, na rzecz typa co zagrał 4 minuty przez pół roku. I gdzie tu logika? I na oficjalnej typ twierdzi, że ma granie zapewnione; gdzie tu logika? Czym oni się kierują, bo ja tego w ogóle nie łapię.

Bk - 28.02.2018 23:34:31, *.centertel.pl

@ Arek Jeśli jesteś taki dobry w matematyce wytłumacz wszystkim skoro taki Dąbrowski miał kontrakt na około 300000 € na sezon czyli to jest około 25000 € za miesiąc 3 miesiące to 75000 € wyplaty .Mogliśmy go po sezonie sprzedać przykładowo za 150 000 -200000 € . Gdzie w tym
sens i matematyka?

McA - 28.02.2018 23:47:03, *.dynamic.dsl.as9105.com

Nie czaje nic a nic. Ale coz trener wie co robi. Mam nadzieje

@rek do Bk - 28.02.2018 23:48:45, *.dynamic.chello.pl

Zbyt matematycznie podchodzisz do rozstania z Dąbrowskim... A tutaj należy dołożyć do tego "zdarzenia" szczyptę empatii... Klub "pozwolił" mu odejść i jeszcze w tym sezonie dać mu szansę na nowy kontrakt w nowym klubie (w grę wchodzi Pogoń, Zagłębie i dwie zagraniczne oferty) Ponadto zapewne Dąbek otrzymał od (L)egii całkiem spory ekwiwalent finansowy "na otarcie łez"...:)))

W przeciwnym zaś razie, gdyby został w (L)egii, to siedziałby na trybunach, albo czasem na ławce rezerwowych aż ponad rok czasu... A wtedy zero rytmu meczowego, zero szans na poważny nowy kontrakt i wszystko to razem sprawiłoby większą szkodę Dąbrowskiemu w jego dalszej karierze sportowej... Uwierz mi, iż obie strony są z tego stanu rzeczy zadowolone... Nie oceniaj więc innych, bo to nie twoje pieniądze i nie twoje decyzje życiowe... Pozdro (L)

Bk - 01.03.2018 01:21:23, *.play-internet.pl

@rek ,,nie mój cyrk nie moje małpy,, Ja jestem jedynie obserwatorem tego ,,przedstawienia,,. Patrząc na to z boku ,z mojej perspektywy ,pewne decyzje wyglądają co najmniej dziwnie...

siepacz - 01.03.2018 02:33:21, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Zdecydowanie błąd, to jest dobry zawodnik, który widzi całe pole gry, a nie najbliższe 5 metrów. Ci, co tu go krytykują, są ekspertami od siedmiu boleści. Żeby jeszcze przyszli za niego młodsi, ale nie.

Do @arek-Grzegorz - 01.03.2018 05:32:21, *.elblag.vectranet.pl

I tu się z Tobą nie zgadzam. To nie są tylko Pana M. pieniądze(chodź w dużej mierze tak) i nie powinno być to nikomu obojętne jak są wydawane. BK zapewbe chodzi na stadion , kupuje bilet czasami gadżet a więc poniekąd jak każdy z nas jest sponsorem. Co do Dąbka super ruch jeżeli chciał grać. Ale uważam że szrotu ciągniemy ostatnio dużo i problem się pojawi jak nie dogonimy babyjagi. Martwi mnie że Jozak pomimo że ma świetne wyniki i statystyki i trzeba oczywiście oprócz ostatniego spotkania pochwalić gościa okłamuje zresztą razem z Chopinem nas wszystkich. Zamiast wprowadzać Polaków ciągnie szrot. Oj mogą być kłopoty jak Ferdynandowi znudzi siè zabawka...

Kermit - 01.03.2018 06:07:44, *.centertel.pl

Szkoda ale przynajmniej Malarz odetchnie. Dwa razy mu Dąbrowski światło wyłączył.

kokojambo - 01.03.2018 07:19:28, *.236.ipv4.supernova.orange.pl

Kudrjavcevs - Vesovic,Remy,Mauricio,Hlousek - Cafu,Phillips,Antolic - Hamalainen,Eduardo,Radovic.
La Légion étrangère

Pawel - 01.03.2018 07:19:31, *.dynamic.chello.pl

Solidny ale chyba slaby psychicznie skoro nie podjal rękawicy rywalizacji...

Juri - 01.03.2018 07:34:01, *.adsl.inetia.pl

Wolfik 100% racji.
Hiszpan o Antoliciu cisza,na Pazdku to by psy wieszali.
Gwiazdy do pracy,w niedziele tylko zwycięstwo.
Jędza swój człowiek,nie on kartkę dostał.

sla - 01.03.2018 08:01:36, *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

Bardzo przemyślany ruch:/ zatrudnienie gościa na 3 miesiące, Astiz do końca sezonu i rozwiązanie kontraktu z gościem który był wybrany najlepszym obrońcom w lidze który już w Zagłebiu potrafił robić różnicę. Po sezonie jeden wróci do Lazio i zostaniemy z Astizem który nie będzie grał pół roku a młodszy też już nie będzie i z wkurzonym po letnim okienku że nikt go nie kupił Pazdanem

Mateusz z Gór - 01.03.2018 08:34:58, *.adsl.inetia.pl

Nie rozumiem. Dlaczego rozwiązano ten kontrakt? Skoro trzeba było kogoś się pozbyć można było oddać za darmo np. Astiza, którego niejeden klub Ekstraklasy z chęcią by wypożyczył opłacając kontrakt.

Dąbrowski to piłkarz o określonej renomie w Polsce, który w Legii przez całą swoją karierę grywał w kratkę to i jego dyspozycja była w kratkę.

W Legii panuje obecnie trend na oddawanie niepotrzebnych piłkarzy na wypożyczenia lub skracanie ich kontraktów i jest to bardzo niedobre, ponieważ kształtuje dla klubu rynek. Każdy już wie, że nie warto płacić za piłkarza stołecznego zespołu niewygórowanej kwoty, dajmy na to 100 000 euro, bo Legia i tak odda go za darmo.

Zasłanianie się wietrzeniem szatni raczej nie ma tutaj sensu, a taki argument często pojawia się przy ostatnich ruchach. Legia traci jednego z najlepszych stoperów w lidze, w zamian bierze kolejnego piłkarza zza granicy, który nie musi być lepszy.

Zarząd na pewno ustalił sobie z Jozakiem i jego współpracownikami długofalową wizję klubu, ale raczej nie sądzę, by było to coś w stylu "kupuj kogo chcesz, wywal kogo chcesz, Polaków zdobędziemy z akademii jak już ją rozbudujesz, ale do tego potrzebujesz sukcesów, więc możesz się Polaków pozbywać". A tak to niestety jak na razie wygląda.

b - 01.03.2018 08:40:30, *.68.threembb.co.uk

Dobrze, ze sie dogadali. Klub zszedl z kosztow Daber przytuli niezle siano za podpis pod nowym (pewnie ostatnim ) kontraktem. Dobry zawodnik ale czy akurat na L? Ile on zagral meczow przez caly pobyt, ile z nich bylo do zapamietania ( Lech?) , mlodszy tez nie bedzie. .. . Wypozyczony Czerwo, mlodszy, bardziej zwrotny . Wszyscy co narzekaja na obcokrajowcow ciekawe czy przy VOO, Niko, Prijo , Gui tez wam bylo zle? Takie czasy, ze latwiej i taniej kupic zawodnika z lepszej ligi, lub reprezentantow kraju niz Polaka bo ceny sa z kosmosu (Jadzia to chyba jedyny normalny klub ) . Nam brak rezerw na poziomie 1 ligi, gdzie moznaby kupic i ogrywac mlodych i wyrozniajacych sie w nizszych ligach

@rek do Pawel - 01.03.2018 08:47:12, *.dynamic.chello.pl

Brawo ty... Pisałem także wcześniej, iż Dąbrowski to solidny ligowy przecinak, ale nic poza tym... A do tego jest za słaby psychicznie na (L)egię... Skarżył się, iż nie gra i nie chciał podjąć rękawicy... Sam wolał odejść... Okazuje się po raz kolejny, iż nie wszyscy nadają się na (L)egię i nie wszyscy wytrzymują ciśnienie w (L)egii...

Co innego Czerwiński... Ten ma jaja... Samemu wolał pójść na wypożyczenie, aby potem nadal powalczyć o pierwszy skład (L)egii.. I powiem więcej: coś czuję, iż po wiosennym sezonie wróci do nas jeszcze silniejszy... Oto fragmenty jego wywiadu dla PS sprzed dwóch dni...

" - Sam poprosiłem Legię o zgodę na wypożyczenie. W Warszawie niczego mi nie brakowało, ale potrzebuję cieszyć się graniem w piłkę, a siedzieć to lubię, tyle że u siebie w domu – mówił „PS” stoper po przeprowadzce do Gliwic. Błyskawicznie wywalczył miejsce w podstawowym składzie. W premierze ligowej dyrygowana przez niego obrona spisywała się bardzo przeciętnie, stąd wynik 0:2 z Jagiellonią. W dwóch kolejnych meczach Czerwiński i spółka zagrali tak, że rywale nie zdołali ani razu pokonać gliwickiego bramkarza. W niedzielę, w meczu z Wisłą Kraków (0:0), środkowy obrońca był najlepszym zawodnikiem na boisku. Wygrał 75 procent pojedynków z rywalami, zanotował 9 przechwytów, wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Jesusa Imaza..." To się nazywa charakter...

Kolejnym problemem może się za niedługo okazać "psyche" u Pazdana... Widać u niego symptomy frustracji, spadek formy i coraz większe ilości błędów indywidualnych... Pozdro (L)

Mario - 01.03.2018 08:48:02, *.147

nie ma w tym wszystkim logiki

aarti - 01.03.2018 08:56:13, *.internetdsl.tpnet.pl

Jeszcze Kucharczyka się pozbędą i Kopczyńskiego, potem Malarza bo za stary i Jędrzejczyka bo za drogi i zostaniemy z tym bałkańskim i indiańskim szrotem. Pozbyć się piłkarzy, którzy w zeszłym sezonie grali w LM, a wcześniej przez lata w LE i ściągnąć w ich miejsce odpady z ostatniej drużyny ligi francuskiej i rezerw Lazio, co ostatnio nie powąchali nawet boiska, a potem się dziwić, że drużyna w meczu na szczycie nie potrafi wymienić 3-4 podań i wyjść z własnej połowy. Rodzi nam się Legia Mioduskiego i Jozaka.Aż żal na to patrzeć.

Mietek - 01.03.2018 08:58:49, *.isp.bjm.pl

Szkoda że Dąbrowski odchodzi, po meczu z Cracovia trener powinien zrobić jakieś roszady w składzie. Ja uważam że Jędza, Pazdan, Mączynski w taką pogodę nie będą grać na pełnych obrotach. Sam kiedyś grałem i miałem za miesiąc wesele było chyba -6 i odstawiałem nogi, mniej biegałem.... a Powoli zbliżają się Mistrzostwa Świata a Ci piłkarze boją się o własne nogi...więc trener powinien dać szanse innym zawodnikom.

warszawiak42 - 01.03.2018 09:01:46, *.dynamic.chello.pl

Slidny piłkarz. Bez wielkiego polotu ale dobry stoper. Jak na naszą ligę to mało jest takich. Szkoda że się załamał latem po nieszczęsnym trzecim golu z Kazachami.

@rek do Mietek - 01.03.2018 09:14:10, *.dynamic.chello.pl

I zapewne dlatego wkrótce może się okazać, iż w kolejnych meczach (po tym meczu z Lechem...) parę stoperów będą tworzyć Mauricio i Philipps, a środek pomocy Antolić - Cafu - Remy... Pozdro (L)

do Całaprawda - 01.03.2018 09:14:13, *.elartnet.pl

meczy koza

Nieborów - 01.03.2018 09:51:44, *.um.warszawa.pl

MACIEK WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!! ZA GOLA Z ŁACHEM W POZNANIU NIEZAPOMNIMY!!!!!!!!!!!!!! SZKODA, ŻE CORAZ MNIEJ POLAKÓW W SKŁADZIE, A CORAZ WIĘCEJ BAŁKAŃSKIEGO i INNEGO DREWNA :-|(

mario - 01.03.2018 11:06:43, *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

jeszcze pazdana i kopczynskiego sprzedac

Rafał Prg. Płn. - 01.03.2018 11:11:18, *.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trochę szkoda, bo to solidny obrońca, silny chłop i na pewno był pożyteczny na boisku. Ale w sumie dobra decyzja, że nie łapiąc się do składu odszedł z klubu. Widocznie jest na tyle ambitny, że zamiast siedzieć na ławce lub trybunach, wolał rozwiązać kontrakt; może w innym klubie będzie grał więcej.
Maciek, powodzenia na dalszym etapie kariery, trzymaj się!

do @rek - 01.03.2018 12:10:02, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgadzam się w 99,9% z twoimi wypowiedziami ,widać że jesteś jednym z tych dla którego najważniejsza jest LEGIA .Mnie najbardziej martwi że trener dostał w stu procentach poparcia prezesa i widać to jego wizja jest realizowana ale co będzie jeśli to się nie sprawdzi i okaże się że wiedza trenerska Jozaka to tylko teoria ! Już widać że zaczyna się gubić a to w ustawieniu a to taktyce . W pierwszych trzech meczach nie było znaczących efektów ,ale już w ostatnim meczu po zejściu jednego piłkarza nie potrafił zupełnie zareagować a wprost przeciwnie jeszcze pogłębił niemoc .Ukoronowaniem tego było zmiana ustawienia Jędrzejczyka na trzech pozycjach!!!!Wyglądało to na chaos niż racjonalne działanie i tu widzę największe zagrożenie .

kibic - 01.03.2018 13:21:34, *.166

To niezrozumiała decyzja. Średnia wieku spadła. Szkoda solidnego zawodnika.

LInia Mażinota - 01.03.2018 13:46:00, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda (L) .

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 01.03.2018 14:26:16, *.tvp.pl

To jest działanie na niekorzyść spółki! Czy półtora roku temu Dąbrowski przychodził za darmo? Chyba jednak nie. A teraz wypuszczamy najlepszego obrońcę Ekstraklasy zeszłego sezonu za darmo! W wieku do jeszcze 4-5letniego grania na wysokim poziomie. Zaraz go weźmie jakiś Płock czy Zagłębie i będzie tam wymiatał. Tak jak Jodła czy Czerwiński (najlepsi w ostatnich meczach w Piaście). Albo kasa za niego albo dać mu grać, a nie sprowadzać kolejnego obcokrajowca który przez rok w piłkę nie grał...

krys008 - 01.03.2018 15:06:47, *.82

Trawię i trawię, ale nadal jest to dla mnie niezrozumiałą decyzja. Może nie po drodze było mu z RJ. Stokowiec (którego cenię) powiedział kiedyś o Dąbrowskim, że ten jest wielkim marudą, ciągle narzeka i nie lubi trenować. Powiedział to w formie żartu, ale jak to w każdym żarcie, musi być pierwiastek prawdy. Może nie zaiskrzyło między nim, a RJ, albo zaiskrzyło, ale negatywnie. Nie wiem, może doszukuję się na siłę usprawiedliwienia tej niezrozumiałej decyzji.

łysy - 01.03.2018 15:19:46, *.adsl.inetia.pl

Powodzenia Maciej !!!

siepacz - 01.03.2018 17:04:27, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@kokojambo: Radović jest Polakiem. :-)

Siwy - 01.03.2018 21:56:08, *.centertel.pl

10 na 10 odpalilo pamiętasz? A teraz bredzisz coś o jakiejś weryfikacji za 3 miesiące.

Wolfik - 02.03.2018 00:12:35, *.dynamic.mm.pl

@krys008: Wiesz, tak sobie myślę że Jozin też pewnie zna kilku menagerów piłkarskich, którzy mu pewne nazwiska podsuwają. A że Mioduski obdarzył go bezgranicznym zaufaniem....

zdrowy rozsądek - 02.03.2018 04:12:45, *.dynamic.chello.pl

Haha niezłe jaja. Zrezygnowali ze sprawdzonego polskiego zawodnika żeby sprowadzić jakiś zagraniczny szrot Mauricio który od ponad pół roku nie grał i nie łapał się nawet na trybuny. Ktoś tu nieźle komuś posmarował za ten "transfer". To sie w głowie nie mieści co robi ten grabarz jeszcze do nie dawna dobrej Legii Mioduski. Leśnodorski wróć!

Wars - 02.03.2018 19:08:08, *.dynamic.chello.pl

Kto takie drewno sprowadzał do Legii ?

Bartez - 03.03.2018 16:31:10, *.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

AHA Dąbrowski nie dla Legii. Mogli chociaż podać konkretny powód.