Romeo Jozak - fot. Hagi / Legionisci.com

Słowo na niedzielę: Rewolucja

Qbas, źródło: Legionisci.com

Legia chwali się w portalach społecznościowych, że pozyskała 10 piłkarzy w zimowym okienku transferowym. Nie wiem, czy to właściwy kierunek. Wolałbym, by chwaliła się wynikami, a te ostatnio są złe. Niemniej 10 transferów do klubu to wydarzenie wyjątkowe. Jak sięgam pamięcią, to nasz klub nigdy nie ściągnął aż tylu piłkarzy zimą. To już nie zapowiadana ewolucja, a prawdziwa rewolucja personalna w szeregach mistrzów Polski.

Z doświadczenia wiemy, że rewolucje niosą ze sobą wiele dobrodziejstw. Tak jest i w tym przypadku. Szeroka, silna kadra to zwiększona rywalizacja, prowadząca do podnoszenia poziomu. Romeo Jozak wydaje się być sprawiedliwym trenerem, nie przywiązującym się do nazwisk. Każdy z piłkarzy nosi więc swoją buławę w plecaku i na treningach ma szansę. Inna sprawa, że nie wszyscy pasują do taktycznych układanek szkoleniowców, ale to już problem graczy o określonych ograniczeniach. Jozak przebudował zespół zgodnie ze swoją wizją.

Drużyna wymagała tej rekonstrukcji. Upraszczając: po wydarzeniach z lata 2017 r. wydaje się, że sytych trzeba zastąpić głodnymi (oby też lepszymi). W sumie więc im szybciej to nastąpi tym lepiej, zwłaszcza w perspektywie gry w pucharach. Warunkiem tego jest jednak wysoka jakość nowych. Ci zaś wydają się być dobrzy, a nawet bardzo dobrzy jak na ekstraklasowe wymagania. Jakość poszczególnych piłkarzy nie stanowi jednak jeszcze gwarancji sukcesu. By go osiągnąć trzeba z nich stworzyć zespół. Zawodnicy muszą się poznać, zgrać i po prostu wyczuć. Oczywiście z łatwością przychodzi to tym lepszym. Jak się od lat powtarza – dobrzy zawodnicy zawsze znajdą ze sobą nić porozumienia, nie potrzebują okresu adaptacji. Tu dużą rolę do odegrania ma trener.

Jednocześnie rewolucje to też zagrożenia. Może niepokoić, że Legia sprowadza najemników, którzy nie wiążą przyszłości z klubem, chcą się jedynie wypromować i jak najszybciej wyjechać. Brak przywiązania do barw można oczywiście zrozumieć. Takie mamy czasy, że gra się najemnikami. Warunek powinien być jeden: wspomniana jakość piłkarzy. Jeśli przy tym będą profesjonalistami rozumiejącymi, że wypromować mogą się jedynie przez współdziałanie i osiągnięcie sukcesów z klubem, to nie ma co się obrażać na rzeczywistość. Gorzej, gdy będą grali jedynie pod siebie, tak by za wszelką cenę się wyróżnić. Natomiast fakt, że Legia jest dla nich tylko przystankiem stanowi dla nas problem od dłuższego czasu. Prowadzi to do destabilizacji składu i notorycznej przebudowy. Sam klub nie jest w stanie jednak zrobić. Doświadczenie minionych kilkudziesięciu miesięcy dowodzi bowiem, że tylko silna sportowo liga z bogatymi klubami czołówki jest w stanie zatrzymać tych zawodników na dłużej. Albo ogromne pieniądze. Sama gra w europejskich pucharach nie wystarczy. W efekcie kibice nie mają czasu oswoić się z nowymi, przyjąć ich za swoich, traktować jak prawdziwych idoli. Dlatego wciąż lepiej będą sprzedawać się koszulki Radovicia niż Eduardo, czy Mauricio.

Sytuacja personalna w Legii jest nie tylko niecodzienna, ale i (może) paradoksalnie trudna do ogarnięcia. Trener dostał zawodników, których chciał, w tym 7 nadających się już do gry w I składzie. Ba, nie tylko nadających się, ale i, przynajmniej w teorii, będących lepszymi od grających już w zespole. Wszyscy chcą grać, a jak wiadomo miejsc jest tylko 11. Ściąganie tylu piłkarzy szatnia, przecież pełna mistrzów Polski i zawodników ogranych w pucharach, przyjmuje jako votum nieufności względem siebie. Dla nowych, pokroju Eduardo, Remy, czy Mauricio, taki Radović nie jest żadnym autorytetem. Grali już z dużo lepszymi piłkarzami. Mogą więc chcieć postawić na swoim. Brakuje lidera/liderów, którzy spoili by tę drużynę. Widzę tu więc ogromną robotę do wykonania przez Romeo Jozaka i jego sztab. Muszą tak poukładać zespół, by ten nie został rozsadzony przez spory wewnętrzne, a o te nie będzie trudno, zwłaszcza przy napiętej przez ostatnie wyniki i styl gry atmosferze oraz wielokulturowości zawodników.

Co więcej, mimo ściągnięcia 10 piłkarzy, drużyna wciąż wydaje się jeszcze nie być właściwie zbalansowana. O ile środek pola i defensywa wydają się być realnie wzmocnione, o tyle w ofensywie, jak pokazują ostatnie dwa mecze, trener ma wąskie pole manewru. Niezgoda i Hamalainen wciąż są chimeryczni, Radović ciągle nie doszedł do pełni sił po kontuzji, problemy z wytrzymaniem całego meczu wydaje się mieć Eduardo, Szymański by błyszczeć potrzebuje wsparcia od lepszych kolegów, Kucharczyk nie bardzo pasuje do koncepcji, a Pasquato chyba stracił resztki zaufania u pana Jozaka, bo nie wstaje z ławki nawet na minutę. Co ciekawe, Włoch i Mączyński to jedyni z pięcioosobowego zaciągu letniego, którzy pozostali w klubie. Do Legii trafiło wówczas czterech obcokrajowców i żaden się nie sprawdził.

Jak uczy nas historia, nad rewolucjami trudno zapanować. Do tego te, choć często nawet popierane przez masy, pozwalające ludowi poczuć się lepiej, dające nadzieję na lepszą przyszłość, z reguły kończą się zawodem. Legia weszła na bardzo ryzykowaną drogę i musi być bardzo czujna, by wielki proces przebudowy z myślą o przyszłych triumfach nie został zatrzymany już na starcie przez porażkę w mistrzostwach Polski.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (34)

dex - 04.03.2018 10:41:38, *.play-internet.pl

Najlepszy transfer to odejście Chukwu.

krys008 - 04.03.2018 10:42:21, *.serv-net.pl

Pisząc o tym, ze drużyna nadal nie jest zbalansowana Qbas pisze o ataku i skrzydłach. Tam sytuacja jest najmniej komfortowa. Otóż nie, zgadzam się, że w obronie i pomocy jest komfort, ale uważam, że największą niewiadomą jest bramkarz. Jak coś przydarzy się niemłodemu Malarzowi, to ja Cieżniaka nie widzę w bramce. Pomimo tego uważam, podobnie jak autor, że mamy szeroką, mocną kadrę, która daje komfort pracy trenerowi, a nam możliwość optymistycznego patrzenia w przyszłość. Co do zagrożeń, to też zgadzam się z autorem, że tak duża ilość zmian to rewolucja, a nam brakuje wykreowanego lidera/liderów i budowa zespołu zaczyna się w zasadzie od podstaw. Mam tylko nadzieję, piłkarze tacy jak Jędza, lub sfrustrowany Pazdan, czy Kuchy nie będą rozbijali drużyny od środka.

Szmal - 04.03.2018 10:43:49, *.dynamic.chello.pl

Doświadczenie uczy, że zmiana połowy pierwszego skladu prowadzi do porazek. Oni muszą się zgrać, a to potrwa. Tylko, że nikt im tutaj tyle czasu nie da...

urban - 04.03.2018 10:46:29, *.7-1.cable.virginm.net

Kto w tych czasach bedzie 'umieral za klub' (jakikolwiek)?? Wszyscy to 'najemnicy', cos takiego jak przynaleznosc klubowa, skonczylo sie, jak polski rynek otworzyl sie zupelnie Ta retoryka jest naprawde na poziomie przedszkola. Teraz trzeba po prostu wybierac ludzi umiejacych grac w pilke i ambitnych.

Juri - 04.03.2018 10:53:27, *.93

Mamy zwyciężyć,mało mnie to interesuję jak. Ważne zwycięstwo!

Seb - 04.03.2018 11:02:04, *.dynamic.chello.pl

Dzisiejszy mecz zweryfikuje wszystko.. Kolejna porażka to już będzie KATASTROFA !! Obecnie 8 porażek i aspirujemy o tytuł MP Masakra! Dzisiaj mecz o 6 pkt !

Z ROKU NA ROK DO PRZODU CZY KROK JEDNAK W TYŁ ? - 04.03.2018 11:08:27, *.internetia.net.pl

POZYSKAŁA 10 A WEŹMY 3 LATA TO I POZBYŁA SIĘ NAJLEPSZYCH PIŁKARZY W LIDZE - OFOE , ORLANDO , PRJILOIĆ NIKOLIĆ , GUI . MULIN , JAKBY CI PIŁKARZE ZOSTALI W KADRZE I PRZYSZLI CI CO PRZYSZLI TO PIAŁBYM Z ZACHWYTU , A TAK TO CIEŃKO TO WYGLĄDA JAK POZBYWAMY SIĘ NAJLEPSZYCH W LIDZE ZA GROSZE .

A TAK NAWIASEM MOŻNA PROSIĆ ADMINA O NEWSA JAK NA OBECNĄ CHWILĘ WYGLĄDA FREKWENCA NA DZISIEJSZY MECZYK Z LECHEM ?

Ojciec - 04.03.2018 11:08:52, *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

10/10

Zależy Ci jak każdemu z nas na Legii ale widać w tym artykule oprócz serca zwyczajna mądrość i obiektywizm.

Hugo - 04.03.2018 11:19:21, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak zawsze dużo i o niczym,

ZB (L) - 04.03.2018 11:24:31, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Autor Qbas i wszystko jasne.
Ciekawe, które miejsce miałaby teraz Legia za Leśnego i Magiery. Podejrzewam,że już dawno nie liczyłaby się w walce o MP.
Najemnicy... w Realu czy Barcie też są najemnicy, ale prezentują odpowiedni poziom i nikt nie narzeka
Skoro nie mamy młodych, to po ch... mamy na siłę promować Monety, Ryczkowskich, Kopczyńskich? Jeżeli chcemy być średniakiem ligi to ok, wtedy mozna realizować takie utopijne wizje.

Chudy_jg - 04.03.2018 11:29:22, *.play-internet.pl

Widzę autor z uporem maniaka "pan Jozak", szkoda że nie ma już z nami "Trenera Magiery" i "Trenera Krzepoty" :(

Zibin55 - 04.03.2018 11:34:49, *.play-internet.pl

Bo jak wiesz kolego Jakubie rewolucje najczęściej zostają przejęte przez sprytniejszych... taka w tym przypadku może okazać sie Jagiellonia, choć tego sie nie spodziewałem ponieważ zawsze po dobrej jesieni jakiejś rewelacji wiosna była duuuzo słabsza. Jaga gra tak jak powinna grać L, press i szybka gra kombinacyjna...ech los kibica. Żona sie ze mnie śmieje , ze sie tak angażuje emocjonalnie mimo słusznego już wieku :). Jedyna satysfakcja , ze nie obejrzy filmu...

1337 - 04.03.2018 11:52:58, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciezko cokokwiek oceniac po zaledwie 3 meczach. Z ocenami i obawami wstrzymalbym sie jeszcze troche. Trzeba dac im czas na to zeby sie zgrali.

Poza tym kompletnie nie rozumiem argumentu o najemnikach. Kuchy czy Kopa tylko dlatego dalej sa w zespole bo nikt ich nie chce, a nie dlatego ze sa wierni. Nie oszukujmy sie, kazdy chce zarabiac lepiej, a Legia nie jest swiatowym potentatem (niestety).

System - 04.03.2018 12:14:51, *.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale się umęczyłem czytając...i nie dałem rady dokończyć. Stylistyczny dramat zabiła fajną i ciekawą myśl.

@ZB - 04.03.2018 12:32:33, *.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Za Lesnego Magiera mialby wzmocniony sklad w lecie

Bubu - 04.03.2018 12:47:15, *.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ile to ja juz widzialem I slyszalem ,za rok, w nastepnym sezonie ,itp . Nie wirze zadnej opcji trenersko Prezesowskiej.

@rek - 04.03.2018 13:31:36, *.dynamic.chello.pl

A mnie od jakiegoś czasu wpeinia fakt, iż Qbas pisze swe wypociny w taki sposób, jakby samemu nie był kibicem (L)egii, tylko jakimś trolem z k3... Bo co to za tekścior:

"...Legia chwali się w portalach społecznościowych, że pozyskała 10 piłkarzy w zimowym okienku transferowym. Nie wiem, czy to właściwy kierunek. Wolałbym, by chwaliła się wynikami, a te ostatnio są złe..."...???

Czy tak pisze Legionista...??? Jakie "Legia chwali się"...??? A nie lepiej "chwalimy się" Czyżby autor nie utożsamiał się ze swoim klubem...??? Pozdro (L)

Pio - 04.03.2018 13:33:27, *.dynamic.chello.pl

Znów od fana Srebrnego Jacka porcja depresji

Janusz z Pakistanu - 04.03.2018 13:42:18, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zabawne że ludzie tęsknią za jakimiś mrzonkami o przywiązaniu do klubu, które wynikały tylko z dawnych czasów, tego że nie było pieniędzy w piłce, że nie można było wyjechać, albo mało kto mógł bo było mniej transferów w piłce. Że wtedy była korupcja i teraz co rusz jakiś jeden wspomina że coś było na rzeczy, że może coś kupili, może coś sprzedali, a do tego prowadzili się delikatnie mówiąc mało sportowo. Bo że sobie tam popili po meczu czy grilla zrobili w tygodniu, to idzie zrozumieć, ale jak chlali na obozach, dzień przed meczem, grali na kacu, albo jeszcze ciągnęli z bidona z plastrem, to nie wiem za czym tęsknić? I jeszcze komentarze, że ten i tamten to po pijaku byli lepsi niż dzisiejsi na trzeźwo. No tylko jakoś tego po gablotach nie widać. Jakbyśmy wtedy zdominowali ligę, mieli 5 mistrzostw pod rząd, z 10 w 15 lat, to tak, pewnie sam bym tęsknił. Ale to teraz, za tych wyrobników z Polski i za najemników zza granicy jest najlepszy okres klubu. To teraz możemy pierwszy raz w historii zdobyć 3 razy z rzędu Mistrzostwo Polski. Rozumiem że tęskni się za czasami młodości i idealizuje różne rzeczy, ale tak na trzeźwo, to oczywiście było kilku świetnych piłkarzy, kilku walczaków co nogi nie odstawiali, była LM, ale jakoś jak na tamtą świetną generację piłkarzy to sukcesy stosunkowo skromne. Może więc niektórzy rozmienili to wszystko na drobne, przebalowali i ich przywiązanie do klubu nie koniecznie było tak wielkie jak zostało w pamieci kibiców. Dzisiejsi wyrobnicy i najemnicy co by o nich nie powiedzieć osiągnęli co najmniej to samo, a że ciężko sie z nimi utożsamiać bo przychodzą i odchodzą, to niestety takie czasy. Taki Vadis mimo że pograł tu tylko rok, chyba za swój profesjonalizm i umiejętności może zostać zapamiętany na długo. Oby jednak klub się rozwijał i taki Vadis pojawił się za jakiś czas, nie musi tutaj siedzieć pół kariery, wystarczy że zagra 2 lata na wysokim poziomie i doprowadzi nas do kolejnych sukcesów.

Dominik - 04.03.2018 13:57:37, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jak przeczytalem połowę pierwszego akapitu to juz miałem przeczucie kto to napisał i oczywiście się sprawdziło. Kolejny tekst o tym i o tym i o tamtym ale jak bedzie to kto wie.

andreas - 04.03.2018 14:01:42, *.dynamic.chello.pl

mocna kadra to nie mocna drużyna czy zespół. Obrona niby zbilansowana a bramki - 5 straconych w 4 meczach czyli średnia straconych na wiosnę wcale nie spadła. Dzisiaj zwycięstwo i będzie mistrzostwo.

Dominik - 04.03.2018 14:03:32, *.dynamic.gprs.plus.pl

Do @ZB Leśny poczynił wzmocnienia przed odejściem. DCC + obrońca z najwyższym kontraktem w lidze o ponad 300 tys euro i tyle w temacie.

Wolfik - 04.03.2018 14:32:18, *.dynamic.mm.pl

Oczywiście prawdą jest, że obecnie w wielu zespołach piłkarskich roi się od tzw. "najemników". Sęk w tym, że również wśród nich są piłkarze dobrzy i piłkarskie miernoty. Za piłkarzy dobrych trzeba zapłacić, a to w tym kraju normą nie jest. Dlatego przez kluby (czy firmy) przewija się co sezon kilku(nastu) nowych najemników, którzy albo wypalą albo - co pokazuje życie - nie wypalą.

Dlatego twierdzę od dawna, że jeśli chcemy być choćby średniej klasy drużyną grającą regularnie w LE (o LM zapominamy, tam dostanie się po wygaśnięciu "reformy Platiniego" graniczyć będzie z cudem) musimy mieć drugiego, zamożniejszego (współ)inwestora. Pójść ścieżką wyznaczoną przez op. Viktorię Pilzno czy Basel.
Bez dodatkowych środków rewolucję będziemy mieli co sezon lub co pół sezonu, a to nie jest rozwiązaniem dobrym. Klub musi być stać na zatrzymanie zawodników typu VOO czy Prijović. Na tą chwilę nas po prostu nie stać na jakąkolwiek stabilizację.

asdasfafaga - 04.03.2018 14:33:31, *.dynamic.chello.pl

QbasLL w Audycji na Weszło 1 tyg. temu:
Jestem mile zaskoczony wynikami Legii, wszystko zmierza w dobrym keirunku, transfery jak najbardziej na PLUS

Qbas na legionisci po 1 przegranym meczu:
Wolałbym, by chwaliła się wynikami, a te ostatnio są złe.żenujące

Terry - 04.03.2018 15:20:20, *.internetdsl.tpnet.pl

Nie pompujmy sztucznie tej liczby 10 byle klepać po tem jakieś pokręcone teorie. Do jedynki jest 7 nawet jeśli niektórzy młodzi trenują sobie z pierwszą.
Mnie nie martwi ani wiek - bramkarz ,dwoch Amerykanów i Polak z Anglii są bardzo młodzi a posunięty w latach przyszedł raptem jeden - Eduardo. Ale to jest półka co najmniej Ljuboi, zajadli "eksperci" dawni gracze Legii których klub niedopieścił już plotą jakby ten jeden transfer zakłamywał całą strategię.
Nie martwi mnie też liczba obcokrajowców. Od tego żeby mieć młodych Polaków Legia ma Akademię, za takich którzy by się do nas może nadawali do polskie kluby wołają po 2,5 - 3 meuro, nie warto. Poza tym nie jesteśmy jakimś zakompleksionym zaściankiem żeby oceniać piłkarzy po paszportach. Mają być jak najlepsi!!!!
Nie rozumiem tylkk dlaczego tak napompowaliśmy się graczami defensywnymi skoro w ostatnich 2-
3 latach odeszła od nas cała masa kluczowych graczy ofensywnych: Vadis, Rado w pewnym sensie bo kontuzja w połączeniu z wiekiem i już jest nie to, Duda, Nagy, Sa, Sagan, Gui, Niko, Prijo. Przy obecnym przodzie to nawet brak Necida i Kazaszwilego uważam za stratę. O co chodzi???!!!! A my sobie ściagamy bramkarza i szukaliśmy piątego prawego obrońcy po Jędzy, Broziu, Vesoviciu i Turzynieckim.

Roma - 04.03.2018 15:21:45, *.unknown.vectranet.pl

Ryzykowne jest zajmowanie kategorycznego stanowiska co do jakości drużyny przed dzisiejszym meczem. Jedno jest pewne - wynik zmieni nastawienie wielu kibiców, bo to już ten moment, że albo zadziała i będzie już coraz lepiej, albo trzeba będzie czekać na kolejne „wietrzenie”.

Paweł - do @rek - 04.03.2018 16:05:45, *.92.ipv4.supernova.orange.pl

Chyba chodziło Ci o trola z k6. Taki mały szczegół , ale w wielu Twoich postach piszesz k3. Pozdro

b - 04.03.2018 18:06:26, *.16-1.cable.virginm.net

Tak sobie teraz przypominam zachwyty Qbasa, jaka to super gwiazda trafia - DCC. Tez chcialbym w skladzie 9 Polakow w tym 5 wychowankow a 2 z Warszawy, tylko czy tak sie da? Obecnie tylko Jaga jest normalnym klubem z polityka transferowa, reszta to kosmici jak Craxa z 4 mln euro za Piatka. Dla mnie czasy pilkarzy jak Kici, Zielek juz minely (szkoda ) teraz liczy sie tylko $ , Europa staje sie powoli wielka wioska, brak granic UE to wszysko zaciera bariery, L ma byc wielka ma zdominowac ta lige, czy to beda gracze z Francji, Portugali nie ma znaczenia jesli sa lepsi i tansi niz Polacy.

Czuwaj - 04.03.2018 18:32:37, *.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szkoda tylko, że coraz mniej młodych Polaków gra w polskich klubach. Większość z zagranicy to średni piłkarze, gdzie nam do poziomu innych klubów europejskich. Polskie kluby odpadają już w pierwszych kolejkach LE, coś tu nie działa. Zarobki coraz większe a liga coraz słabsza. Jak to jest?

do Czuwaj... - 04.03.2018 20:43:43, *.dynamic.chello.pl

Nie rozumiem, Legia ostatnio w pucharach gra najlepsze sezony od lat, LM, wyjścia z grupy LE... A reszta polskich klubów jak zwykle od 1945.

Więc wyluzuj człowieku. Wiesz, pieniądze nie grają ale bez pieniędzy też nie grają.

kontroler_biletow - 04.03.2018 22:11:15, *.dynamic.chello.pl

mała retrospecja rewolucyjna wskazana,
czyli budujemy drużynę

Daszka - 04.03.2018 23:48:10, *.dynamic.chello.pl

~ @rek - ja rozumiem, że w tzw. dniu meczowym (cytat z filmu "Piłkarski poker") większość z nas kibiców jest mocno podekscytowana. Jednak ten fakt nie powinien nikogo zwalniać (szczególnie kibicowską starszyznę) z obowiązku bycia obiektywnym i przestrzegającym zasad etycznych, przynajmniej w minimalnym stopniu. Twoje porównanie autora przedmiotowego felietonu do zachowania "jakiegoś trolla z K3"(6) jest bezspornym przykładem, iż pojechałeś grubo po bandzie. Tak na marginesie, to dręczy mnie pytanie; czy nie zapomniałeś własnych deklaracji wielokrotnie składanych wcześniej na łamach naszego serwisu, iż nie należy ubliżać innym jego użytkownikom ponieważ wywoła to u nich przykre doznania?!
Czy zastanowiłeś się kiedykolwiek dlaczego "Qbas" i z pewnością kilku innych k i b i c ó w Ciebie "wpieniają"? Życzliwie pomogę w sformułowaniu odpowiedzi. Otóż są to fani Legii, których umiarkowany optymizm zasadza się głównie na: faktach, konkretach, realiach a nie na pospolitym kibicowskim chciejstwie. To jest chyba spora różnica od filozofii kibicowania, którą Ty wyznajesz i uprawiasz. Dlatego nie powinieneś się dziwić (irytować), iż Twoje posty stają się coraz częściej obiektem polemiki.
Przykładowo, dzisiejszy mecz z Lechem z pewnością nie powinien wywoływać nastrojów hurraoptymistycznych w szeroko rozumianej legijnej rodzinie. Ta konfrontacja - poza zdobyciem 3 pkt. - jedynie potwierdziła, iż nasza drużyna jest nadal w stadium budowy, a skuteczność piłkarzy formacji ofensywnej - zdecydowanie do poprawy. Oczywiście, umiarkowany optymizm po tej strategicznej victoriii jest jak najbardziej na miejscu i takie zachowania staraj się uszanować...

BI - 05.03.2018 05:27:12, *.ok360.pl

Ostre pióro i dystans do ostatnich wydarzeń, a do tego nie wpada w pułapkę nieomylności swoich przekonań - tak odbieram ten tekst.
Gratuluję i dziękuję za wyrażenie swojej, jakże trafnej i przemyślanej opinii.

Wolfik - 05.03.2018 10:07:54, *.dynamic.mm.pl

@Daszka: Mądrego z przyjemnością posłuchać (przeczytać).

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.