Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com

Jozak: Ekstremalnie trudny mecz

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Romeo Jozak (trener Legii): Za nami intensywna i dobra potyczka. Cieszę się z wygranej, bo pół roku temu przeżyłem najgorszy poniedziałek w Polsce. Jutro będzie jeden z najlepszych. Mecz mógł się podobać. Było dużo emocji i fajerwerków. Wygrana jest tym ważniejsza, że pamiętamy nasz fatalny mecz z poprzedniego wtorku. Ty bardziej cieszę się z postawy moich piłkarzy. To był ekstremalnie trudny mecz.

Szczególnie dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Ta część gry mogła się podobać, ale i tak nie były to najlepsze trzy kwadranse w naszym wykonaniu. Po przerwie nie było już tak dobrze. Było dużo emocji, wzlotów i upadków. W przerwie powiedziałem Jędrzejczykowi, że ma nie pociągać rywali, bo dostanie czerwoną kartkę. Czasami trzeba szczęścia, żeby wygrać. Ostatnio nam go brakowało, a dziś było z nami.

Faktycznie wystawiłem dziś dość wiekową jedenastkę, ale to nie było planowane. Za nami był ciężki mecz z Jagiellonią Białystok. Odbyliśmy wiele rozmów i cieszyłem się, że przed nami spotkanie z trudnym rywalem. Nie chciałem zrzucać całej presji na młodych graczy. W czwartek zapytałem Miroslava Radovicia, czy jest gotowy do wzięcia na siebie roli lidera. "Rado" powiedział w sobotę, że da radę. I on, i Eduardo pokazali się dziś z dobrej strony. Po przerwie na boisku pojawili się młodzi, bo to oni są przyszłością.

Nie pokazujemy jeszcze wszystkiego, na co nas stać. Wtorkowy mecz z Jagiellonią był dla nas okropny. Dla nas liczy się stała i wysoka forma. Musimy przecież wygrywać. Dziś wygraliśmy, choć na boisku brakowało dwóch ważnych graczy - Antolicia i Philippsa.

Rok temu, gdy byłem jeszcze w Zagrzebiu, chcieliśmy zatrudnić Nenada Bjelicę. Ale on powiedział, że obiecał coś w Poznaniu. To wiele mówi o tym wspaniałym człowieku.

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (29)

(L)eo - 04.03.2018 20:46:42, *.wmc-si.pl

Człowieku Ty też nam coś obiecałeś i jakoś tego nie widać.. PR'owiec z Ciebie niezły,ale trener już nie bardzo.

Marcin - 04.03.2018 20:47:24, *.254

No cóż. Słaba drużyna zagrała z jeszcze słabsza. Czy Legia ma w ogóle jakiś pomysł na grę? Na orlikach u nas jest lepsza organizacja gry.

dex - 04.03.2018 20:47:38, *.play-internet.pl

Kiedy Pan wreszcie zauważy że.Mączyński i Jędrzejczyk powinni zasiąść głęboko na ławie?

satelitarny roman - 04.03.2018 20:49:19, *.centertel.pl

najważniejsze oczywiście są 3 punkty. Widać, że Remy i Eduardo prezentują jakość i mają potencjał. Jednak ewidentie widać brak zgrania. Dziś mieliśmy dużo szczęścia. Pracujcie nad zgraniem!!!
BRAWO LEGIA

KIBIC - 04.03.2018 20:56:46, *.internetia.net.pl

SZCZERZE TO MARCINIAK TO NAJLEPSZY POLSKI SĘDZIA I NIE MÓWIĘ TO PO DZISIEJSZYM MECZU , KAŻDY SĘDZIA POPEŁNIŁ JAKIŚ BŁĄD , ALE CO BY NIE MÓWIĆ TO MARCINIAK WYRASTA CO DOCENIA RÓWNIEŻ UEFA BIORĄC GO NA SPOTKANIA LM , MŚ, ME .LE . ITD . ITD .

A CO DO MECZU WIĘCEJ SZCZĘSCIA NIŻ UMIEJĘTNOŚCI OBY MIODEK W NOWYM SEZONIE DOKONAŁ DOBRYCH WZMOCNIEŃ OBY PO MISTRZOSTWIE I PRZED WALKĄ O LM .

@rek - 04.03.2018 21:05:04, *.dynamic.chello.pl

Właśnie wróciłem z meczu... Wielu powie - fartowne zwycięstwo... Ale ja mam gdzieś takowe opinie, bo lepiej fartownie wygrać, niż przegrać po pięknym meczu... Co mnie zmartwiło..? Zmartwiły mnie 2 kwestie...

1 - nieudolne wykończenie kilku naszych kontr (panika, spowalnianie akcji, złe wybory, brak celności...)
2 - dalsza nonszalancja w grze Jędzy (bramka z jego winy...)

Co mnie ucieszyło...??? Również 2 kwestie...

1 - całkiem dobra gra i świetna współpraca na środku obrony Astiza i Pazdana...
2 - przyzwoita gra w środku pola Remy'ego (jak na pierwszy raz było całkiem spoko...)

Reszty nie oceniam... Zwycięzców bowiem się nie sądzi... Ważne 3 punkty zostały dopisane do naszego dorobku...:))) Pozdro (L)

Kent - 04.03.2018 21:29:38, *.centertel.pl

Totalna lipa.

Bialy - 04.03.2018 21:38:32, *.mgk.pl

Wie pan panie trenerze kim byl M.Jablonski...??? Wie pan czym zaslynol w kartach historii tego klubu...???
A no wydaje mi sie ze pan popelnil jego blad....
On w piec minut przegral mistrzostwo zdejmujac atakujacych i wprowadzajac defensorow....
Pan przegral mistrzostwo w meczu z jagielonia....
Robiac dokladnie to samo...

Magiera - 04.03.2018 21:44:01, *.play-internet.pl

Ale kur.. pokazaliscie charakter, w pierwszych meczach graliscie na jeden kontakt i poukładana gra ładnie dla oka a teraz to wygląda tak jak by ktoś was zmuszał do grania. Profesorku zrób coś z tym bo po to tu jesteś,albo już się pakuj i won. Powinniśmy ich wszystkich miażdżycy i nokautowac. WARSZAWA MUSI RZĄDZIĆ I PANOWAĆ!!!!!

Hiszpan - 04.03.2018 21:55:08, *.play-internet.pl

Jędza do rezerw. Niech poświęci się deweloperce.

Rychu - 04.03.2018 22:02:15, *.warszawa.vectranet.pl

Trenerze, mecz z łachem był bardzo słaby w wykonaniu Legii, nie zakrzywiajmy rzeczywistości. Szczęśliwa wygrana, podobnie jak w Lubinie. Karny spadł nam z nieba, prawidłowy OK, ale równie dobrze mogliśmy ten mecz przegrać. Czas najwyższy na mecz, w którym stłamsimy mocnego rywala, nie damy mu dojść do głosu i wysoko wygramy. Takiego już dawno nie było, bo nawet wysoka wygrana ze Śląskiem (zresztą to nie solidny przeciwnik) nie była po dobrej grze. Liczę na taki mecz w Gdańsku, bo jednak Lechia to solidny przeciwnik u siebie, mimo słabej pozycji w tabeli.

Wolfik - 04.03.2018 22:03:38, *.dynamic.mm.pl

@rek: "...przyzwoita gra w środku pola Remy'ego.."

Co sezon, to coraz inna definicja "przyzwoitości". Nie chce mi się dalej pisać.

mietek - 04.03.2018 22:26:29, *.internetia.net.pl

@ @rek: Martwi Cię tylko nonszalancja Jędzy? Mnie coś jeszcze. Od początku roku w KAŻDYM meczu musi coś odwalić. A to wystartuje z ryjem do sędziego, kiedy ewidentnie nie ma racji, a to wyjedzie rywalowi tak jak dzisiaj - czy on w ogóle myślał, co robi przebiegając koło tego typa z Lecha? Jego się powinno natychmiast pozbyć z Legii i wcale nie dlatego, że tyle zarabia, a dlatego, że ostatnio jest najnormalniej w świecie sabotażystą.

Jerba hater - 04.03.2018 22:32:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jędza się stara , widziałem to dzisiaj . Wieem , robi jeszcze sporo błędów . Jednak jedno już ( wiosną ) widać - chce wrócić do dawnej formy . To widać gołym okiem , znów zasuwa ( jeszcze z różnym skutkiem ) , próbuje nadrabiać ostrą grą . Dobre i to , zejdźcie z niego na razie , bo on desperacko próbuje się zrehabilitować za jesień . Niech ćwiczy i eliminuje te błędy , jest trochę lepiej z nim . Obym się nie pomylił , ale tak to wygląda . Szkoda , że młody ( Szyman ) nie strzelił , ale strzał oddał , było nieźle ( krótko grał , w sumie ) .

Dareks - 04.03.2018 22:35:12, *.play-internet.pl

@Wolfik, rozwiń myśl bo jestem ciekawy co miałeś na myśli.

NieTypowy Janusz - 04.03.2018 22:46:36, *.play-internet.pl

No ku*wa mać panowie. Przegralismy ZLE, wygralismy ZLE, czego Wy chcecie ? Zasluzone zwyciestwo, karny ewidentny, nikt nam nie powie, że karny naciagany, bo zachowanie obroncy karygodne wysoko uniesiona reka i niech nie gadaja glupot, ze nie powinno byc, bo sytuacja stykowa jak ta Pazdana z Zaglebiem. Brak 2 dobrze wpasowanych zawodnikow w srodku pola, wedlug mnie Jozak dobrze wystawil 11. Mecz ciezki, ale czego sie spodziewacie, ze Lech da nam sobie wladowac jak w 2 ligowca ? Mecze wygrane jedną bramka to normalka. My dzisiaj jestesmy zwyciezcami i prosze cieszyc sie tym faktem, bo ja jestem bardzo zadowolony. Nasi zawodnicy maja czas na regeneracje i treningi, aby sie lepiej zgrac. Dziekuje, dobranoc. Pozdro (L)

Gocław - 04.03.2018 23:29:33, *.dynamic.chello.pl

Mi się podobało.

W pierwszej połowie Legia grała bardzo ładnie pressingiem. Ewidentnie im się chciało. Asysta Remy piękna. Wykończenie Vesovica godne dobrego napastnika.

W drugiej połowie wyglądało to dużo gorzej, zwłaszcza jeżeli chodzi o bieganie i przesuwanie formacji. Martwi szybki brak sił u kilku zawodników.

Dobre zmiany trenera. Jedynie szkoda, że Szymański dostał tylko 10 minut.

Nie oczekujmy cudów, połowa drużyny jest nowa, kilku zawodników jest przygotowanych do sezonu delikatnie mówiąc średnio, a jednak z Lechem wygrali. Dzięki za walkę!

Kuchy King!

FWK - 05.03.2018 00:10:55, *.play-internet.pl

@Kuchy King
Dziekuje ci za to ze strzeliles karnego tym szmata! Kuchy jest z nami!!! Kuchy jedziemy z k...!!!

KdK - 05.03.2018 00:10:59, *.centertel.pl

Jozik bez pomysłu!!!! I taka kolana gra i tyle!!

robL - 05.03.2018 00:27:33, *.dynamic.chello.pl

Poznań dzisiaj płacze szacunek dla was i ofiar w waszym mieście (bez napinki) amen

krys008 - 05.03.2018 07:18:11, *.serv-net.pl

Do @rek Przyzwoita gra Remy w środku pola? @rek on w pierwszej połowie sam zdominował cały środek pola. Dzielił i rządził. Odbierał, przerywał akcje, rozgrywał, ciągle chciał być w grze, większość akcji szli przez niego. Zagrał rewelacyjnie, a "truskawką na torcie" była przepiękna asysta. Pozdrawiam.

@rek do krys - 05.03.2018 08:37:39, *.dynamic.chello.pl

Jestem wybrednym i srogim w ocenach facetem, ale jak wiesz jestem również optymistą... Jeśli napisałem, iż Remy zagrał "przyzwoicie", to oznacza jedynie, iż wierzę w niego i wiem, iż w naszej lidze będzie wymiatał... Na środku obrony już pokazał swoją wysoką jakość, ale wczoraj w pomocy zagrał jak na razie "przyzwoicie"... Czekam do kolejnego meczu, aby napisać "rewelacyjnie"...:)))

A tak na marginesie to wg mnie RJ powinien odbyć poważną rozmowę z Radko i przekonać go, aby przestał kręcić te swoje bączki, kiwki i uprawiać te długie holowanie piłki... (L)egia gra teraz z pierwszej piłki, tzn. znacznie szybciej, niż to bywało onegdaj za epoki "przed kontuzją"... Wczoraj z trybun to wyglądało, jakby Radko czasami wręcz hamował nasze sytuacje... Takie dziwne odniosłem wrażenie... Ale tak czy inaczej - nieważne jak, ale są 3 pkt... Pozdro (L)

mietek - 05.03.2018 10:56:53, *.emea.ibm.com

@ @rek: Racja. Mimo całej sympatii do niego, to trzeba powiedzieć wprost, że przy stanie 1:0 sp*przył nam jedną świetną kontrę tym właśnie holowaniem piłki.

A czemu nie grał Philipps? Jakaś kontuzja?

@rek do mietek - 05.03.2018 12:37:29, *.dynamic.chello.pl

Drobny uraz w meczu z Jagą... Drobny, ale bolesny... Pomału rozruch... Może w 18-ce na Lechię... Pozdro (L)

0055gp - 05.03.2018 13:17:06, *.toya.net.pl

czy ktoś może mi pokazać jakieś pozytywy w grze Legii????
Rozumiem brak zgranie, ale ciesząc się dwa miesiące temu z transferów myślałem, że chociaż technicznie będą to zawodnicy w wyraźny sposób wyróżniający się w naszej lidze, a tu chyba klops. Remy sam mówił, że woli grac w środku, ale póki co lepiej prezentował się jako stoper.
Na lepszą grę można poczekać, ale przygotowanie fizyczne przypomina to z przed roku, oby konie ligi też.

(L) - 05.03.2018 14:50:44, *.191

Szanuję gościa coraz bardziej, bo potrafi uczciwie nazwać rzeczy po imieniu.

Legionista - 05.03.2018 16:05:19, *.226

Szkoda, że hamalainen nie strzelał karnego :) Dla mnie Hama w tym meczu nie istniał i powinien usiąść na ławce. Lepszy byłby Szymański za niego :) Rado pokazał, że nawet jak nie ma formy to chęcią do gry można wiele zrobić :) Mnie jedno martwi: Skuteczność Eduardo. Wiadomo, że miał na początku tej rundy asysty - 3, ale napastnik to nie ofensywny pomocnik żeby rozliczać z asyst. Napastnik musi strzelać gole, a tego Eduardo brakuje - rozegrał 5 meczów i zero bramki. Według mnie Eduardo będzie najsłabszym transferem tego poprzedniego okienka, a Remy najlepszy.

@rek do Legionista - 05.03.2018 23:28:26, *.dynamic.chello.pl

Vide: Eduardo

Primo:
Póki co Eduardo nie "rozegrał" 5 meczów, ale jedynie zagrał po kilkadziesiąt minut w 5 meczach... Bądź bardziej precyzyjny, bo nadużywasz słów...

Secundo:
Póki co to Eduardo, nie wiedzieć czemu, wystawiany jest na skrzydle, zamiast na szpicy lub jako cofnięty napastnik... Więc niby jak i kiedy miałby się "więcej" wykazać..?

Jest jakaś dziwna "upierdliwość" w twoich postach... Kiedy (L)egia zagra niezły mecz albo jak w 2 pierwszych meczach Eduardo popisał się fajnymi zagraniami i asystami, to siedziałeś cicho jak myszka pod miotłą... Kiedy zaś (L)egia zagra jakiś gorszy mecz, to zaczynasz jawić się jako "rzeczoznawca tematu"... Kibic sukcesu..? Czy bardziej zawodowy "krytyk" pracy Romeo Jozaka i jego nowych piłkarzy..? Pozdro (L)

Do Legionista - 06.03.2018 00:35:57, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No wiesz , ostatnie trzy ( dwa raczej ) mecze to cała drużyna się zacięła w ofensywie . Także i Eduardo . Masz rację , powinien zacząć strzelać , byłoby by dobrze . Trzeba mu częściej podawać .